Máte zkušenost nebo reference na firmu Allstav?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, máte někdo zkušenosti či nějaké reference na firmu Allstav? Líbí se mi, že mají zkušenosti s podsklepením u dřevostaveb...
Odpovědět
@kuchtiik terasa bude i zastřešená? Ptal jsem se dnes stavbyvedoucího na to zahrnutí soklu a může být celý venku, tzn 30cm pod fasádu, takže dám kačírek ke spodní hraně soklu.
Odpovědět
@capitan jojo, komplet zastřešená...jinak tak sem to i psal, také dám kačírek až ke spodku soklu, tj. 30cm pod fasádu, 45cm pod finální podlahu...akorát nevím, jestli stačí pouze vyhrabat třeba 30cm, dát obrubníky a vysypat kačírek nebo nějakou nopovku? Našel jsem 1. obrázek ze studie, kde je terasa vidět
Odpovědět
@kuchtiik pergola vypadá pěkně, já terasu budu řešit určitě až později, teď to není priorita :-D . Pod štěrk bych dal určitě nějakou geotextilii, zda dát ještě na desku nopovku, tak o tom jsem nepřemýšlel. Zkusím se zeptat někoho z Allstavu.
Odpovědět
@kuchtiik jakou máte vlastně konstrukci? My se nakonec rozhodli pro difuzně otevřenou.
Odpovědět
@kuchtiik mluvil jsem dnes s panem Fišerem (dodávka TČ) ohledně toho chlazení, skutečně to standardně nezapojují, ale TČ to umí. Stačí přidat izolaci na trubky k TČ (to udělají za cca 2tis Kč navíc) a pak domluvit s Allstavem, aby měli zaizolované železné části ve stoupačkách (pokud tam nějaké jsou). Tím se zabrání případné kondenzaci. Nemá to samozřejmě efekt klimatizace, ale něco málo to udělá.
Odpovědět
@capitan Máme difuzně uzavřenou, jinak to TČ asi už řešit nebudeme, ale dobrá informace...pokud je to jen o izolování, v nejhorším možná půjde dodělat i v budoucnu :)...my máme v domě předokenní žaluzie a jsme hlavně zvyklý na letní vedra v bytě v Praze, takže myslím, že budeme spokojení :)...dnes nám vylili podlahy, tak jsem zvědavý, za jak dlouho proschnou...prý by za 14 dní měli nastoupit na špachtlování sádrokartonů...jak pokračuje u Vás?
Odpovědět
@kuchtiik My letních veder v Praze máme až až :-D jsme v malém bytě, kde je běžně v létě 32 stupňů brzy ráno. Předokenní žaluzie jsme dali také, na ty se už těším i kvůli tmě. U nás se finalizují rozvody vody, odpady a elektřina, v některých místnostech už je podklad na podlahovku. Do konce týdne bude nejspíš připraveno na vylití podlah, který je objednaný cca za 14dní.
Odpovědět

Odpovědět
@kuchtiik Ptal jsem se pana Blichy na ten štěrk kolem baráku, stačí 20-30cm a nopovka není třeba.
Odpovědět
@capitan Tak jak u Vás pokračuje stavba? Nám už 2. týden vysychají podlahy a včera nám konečně postavili i terasu, na které ještě musí dodělat střechu. Doufám, že tenhle týden začnou se špachtlováním sádrokartonů :)
Odpovědět
@kuchtiik u nás je připraveno na vylití podlah a dnes kopeme jámu na druhou jímku :-D
Odpovědět
@kuchtiik Bagr s lopatou 1m3 :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá

Odpovědět
3,5metru hloubka
Odpovědět
@kuchtiik V jaké jste fázi? U nás schnou podlahy a během dovolené Allstavu by měl snad přijet někdo na špachtlování.
Odpovědět
@capitan u nás je to ve stejném stavu, pouze vyšpachtlováno...od kdy mají allstaváci dovolenou?
Odpovědět
@kuchtiik říkali od 1.7. dva týdny. Byly do teď nějaké problémy?
Odpovědět
Ahoj, jak dlouho jste čekali na zahájení stavby od firmy Allstav? Chtěli jsme stavět od Firmy Rýmařov, ale tam je čekací doba 2 roky 😳. Děkuji
Odpovědět
My jsme se s allstavem na stavbě sešli v den vyzvednutí stavebního povolení na vytyčení a týden na to kopali základy....smlouvu jsme měli od září 2018 a čekali jsme na povolení až do března....kdyby bylo dříve, chtěli dělat základy už v listopadu...
Odpovědět
@alaschwarz U nás se čekalo taky na stavební povolení, které samozřejmě nebylo úřadem dodané dle zákonných termínů 8-) Pak to šlo rychle. Myslím, že povolení bylo koncem února a deska se začala dělat v dubnu. Otázka je, kolik toho teď Allstav má, nicméně 2 roky čekání to určitě nebudou, já přesně kvůli tomu odešel od Rýmařova. Allstav má skladové místo ve fabrice, takže dům si vyrobí dopředu, jakmile je podepsaná smlouva, tak na to mají čas.
Odpovědět
Děkuji :-)
Odpovědět
@kuchtiik koukám, že máte na oknech fólie, ty tam máte po celou dobu špachtlování nebo je to příprava na malování? U nás fólie na oknech nebyly a pěkně to při špachtlování zaprasili,tak jsem zvědav, jak to budou čistit bez toho, aby něco poškrábali... Navíc nepochopili, že vodovodní šachta se musí zavírat, takže už tam není jen hlína, ale i voda a vodoměr pod vodu, když jsem to v pátek po práci viděl, tak mě to pěkně vytočilo, škoda, že tam už nikdo nebyl.
Odpovědět
Spadlé kabely do anhydridu a šlápota, stane se. :-)
Odpovědět
@capitan tak to je docela síla...u nás byla fólie od začátku špachtlování...anhydrit máme úplně bezproplému...a ta vodoměrná šachta? To bych je nechal vyčistit...u nás byla taky pootevřená, ale včas jsme ji zavřeli, že tam nateklo jen trošku vody...ale ztratili nám z ní šroubky...jedinný problém teď řešíme s fasádou, malíř evidentně vyplachoval kýbl od barvy a vylil vedle baráku a ohodil celý sokl a při natírání trámů pergoly zacákali prozměnu fasádu a okap..sem zvědavý na jejich řešení...ve středu by nám měli nastupovat obkladači, tak se tam předtim chci podívat na hydroizolaci a zbroušení anhydritu, které dle mého ještě nedělali a nevím kdy chtějí dělat, když do út je malíř a ve středu bude obkladač...
Odpovědět
@kuchtiik my sokl ještě nemáme úplně hotový. Každopádně tohle přesně udělal malíř švagrovi, holt nejlepší způsob je vylít bordel z okna na zahradu, to ale mohou opravit, to si jen připiš na seznam :-D Fasáda by mě tedy také zajímala, co s tím udělají. Šachtu si určitě nechám od nich vyčistit, to jsem dnes už hlásil stavbyvedoucímu. Kontrolní den si také brzy dám, chci vidět, jak to tam bude po špachtlování vypadat. Co myslíš tou hydroizolací? Jsem myslel, že na anhydrid jde už rovnou podložka lamina a pak lamino.
Odpovědět
Hydroizolace v koupelnách ;)...stěny i zem :)
Odpovědět
@kuchtiik jo tak to jo, tak dej vědět po kontrolním dni.
Odpovědět
@kuchtiik ještě koukám na tu tvou fotku ze špachtlování, to nebude final? Nevidím vyšpachtlované rohy, kde mají být ty pásky rigips.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Ahoj, mohl bych s někým probrat pár věcí ohledně stavby na klíč od firmy Allstav? Pokud má někdo zkušenosti tak se prosím ozvěte bud sem do soukromé zprávy nebo na můj mail: iantra@centrum.cz díky
Odpovědět
@runner333 kuchama@gmail.com
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?