Okna HON vs. Vekra - zkušenosti

4. led 2018160

Ahojky všem, tak zatím máme dva favority na výběr oken. Okna HON od Značkových oken a nebo Vekra. Rozhodování je těžké, tak hledám reference a nic moc jsem nenašla, zejména pak na Značková okna, které nabízí okna HON. Máte někdo okna od nich? Chceme dřevohliník, ale uvítám i jakékoli jiné zkušenosti s jiným typem oken. PS: foto (oken zevnitř potěší 🙂 ) Děkuji.

 • @parcelads  hon neni spatna volba. u nas byli favorite, ale nakonec jsme vybrali Albo, ktere bylo ochotnejsi na jednani o cene a specialnich podminkach. Mame teda celodrevena, na drevohlinik nebyly finance.

 • My je měli ve finálový dvojce, nakonec jsme vybrali Slavonu, protože uměli udělat fr. dveře s nízkým prahem, hon to měl jako klasické okno s vysokým rámem........ale třeba už to teď umí.

 • @jumpmans
  @vaveva
  Máme právě schválené dotace NZU, ale na hranici, tak musíme bedlivě vybírat okna, abychom o ně nepřišly. Hon právě co se týče parametrů vychází lépe, i když se přiznám, že vzhledově se mi víc líbí Vekra. A právě ty reference jsem na ně nenašla téměř žádné.

 • Sponzor fóra
 • @vaveva  Slavonu jsme měli ve výběru taky, ale cena byla daleko vyšší. Právě kvůli dotacím a hodnotám nízký práh mít nemůžeme, ale zkusím se na to ještě zeptat.

 • @parcelads  u slavony ho právě teď nějak vylepšovali, taky ho nemohli vylepšit než jsme si je koupili že.

 • Ahoj, já mám zkušenost jen s vekrou, dělali mi na barák vchodový dveře, garážovky i okna a zatím vše šlape jak má. Okna mi seřídili, když je montovali a ještě po první zimě a od té doby mám klid.... Jinak garážovky a vchodovky mám doladěný do stejnýho stylu, takže to k sobě pěkně jde ... Pokud nevíš kterou firmu, zkus se podívat na webovky obou a třeba je poptat obě a uvidíš co se ti bude zamlouvat víc…

 • @milasok  Díky, nakonec jsme vybrali Hon, kvůli lepším parametrům, tak snad budeme spokojeni.

 • Zdravím, chci se zeptat jak jste spokojeni s okny od Značkových oken? co montáž atd.?

 • @vera1477  Okna jsou krásná (máme dřevo hliník), ale zatím nebydlíme, tak víc nemůžu soudit. Montáž proběhla v pohodě, prozatím nebyl větší problém. Ještě ale nemáme zcela hotovo (jsme ve fázi hrubé stavby), chybí například kování. Komunikace s firmou na jedničku, nestalo se nám, že by třeba nebrali telefon nebo dlouho neodpovídali na emaily.

 • @parcelads Dobrý den, řešíme okna do novostavby a mezi favority patří rovněž okna HON, konkrétně dřevohliník, a ráda bych se zeptala, jakou máte s touto firmou zkušenosti, proběhla montáž dobře a jak jste s okny spokojeni? Děkuji moc.

 • S firmou Hon jsem byl v kontaktu. Nakonec jsem vybral TP Eurookna.Jen mne pak šokovalo, že v HON chteli pak zaplatit za zpracování cenových nabídek.. Přístup ale jinak fajn,samozřejmě, že jsem jim nic nedal,protože jsem si u nich ani nic neobjednal..

 • @pavlik74  Děkuji za názor. My se rozhodujeme mezi HON, TKK a TP Eurookna, cenově zatím nejlépe vychází HON a přístup se mi zatím od nich líbí. Můžu se zeptat, co u Vás rozhodlo pro TP Eurookna? Děkuji,

 • My máme s firmou HON bohužel špatnou zkušenost, ale v klidu můžu doporučit Tesko Kolovrat - cena, přístup, kvalita výrobku i montáže na 1*... mělo by být více takových firem...

 • @nuovoemporio A v čem spočívala špatná zkušenost, jestli se můžu zeptat? Děkuji.

 • @luda86 špatné jednání při reklamaci, udělali špatný nátěr a po dvou letech se z venkovní strany oloupal a začaly nám plesnivět rámy, nechtěli nám to uznat, i když byla chyba na jejich straně... urgovali jsme je, ale došli až po dalších dvou letech a nakonec nám to přišli po vervajzu co jsme udělali opravit... rámy brousili a přelakovávali na baráku, a okna přesklívali venku na zahradě... okna dosud nemáme seřízeny, profukují, netěsní, když pod nima sedíte, tak vám fučí na krk... rosí se... teď nám do novostaby dělala okna firma Tesko Kolovrat a to se nedá srovnat... provedli nás firmou, vše jsme si ošahali, výběr nechali na nás, nic nám netlačili, říkali pro a proti daných materiálu, proč to jo a proč ne, udělali nám několik cenových nabídek z různých materiálu, jednání úžasné, přímé, na rovinu... okna jsou doslova vymazleny, dokonce nám je obdivovali i dělníci na stavbě a sousedi 😃

 • @luda86 - Tehdy měly TP Eurookna zimní slevu 50%, nevím, jakou to hrálo roli, ale při srovnání stejných nabídek byly o cca 25 % levnější.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?