Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @smok My také den předem odpoledne a večer první kamion
11. lis ve 14:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
 @smok já jsem povolení k vjezdu posílala pánovi, co přebíral ZD a on to předal všem dopravcům, co k nám jeli. Ano, začínali v pondělí.
11. lis ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @smok Jeřábník ani kamioňáci nevolali. Znají místo kam mají jet a stavebníka k tomu nepotřebují, pokud není problém
11. lis ve 14:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
Registroval se 10. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
Registroval se 10. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Region Mladá Boleslav.
 Tak jo,moc děkuji za rady. Já bych jinak očekával, že budou volat řidiči. Hlavně jeřábník tedy.
11. lis ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 @smok Mně volali den předem, že mi vezou ten barák a jestli tam můžou stát přes noc :D My byli ale v pohodě, protože jsme slepá ulice a tehdy tady nikdo jestě nebydlel a v té době ani nestavěl. Ale taky jsem říkala sousedům, že přijedou až ráno. A starousedlíci z vedlejší ulice je i pohostili klobásama :D
11. lis ve 14:46  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @sykop nevyužili. Kontakt pohledám a pošlu.
11. lis ve 14:47  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
largo122
Registrovala se 24. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 5 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
largo122
Registrovala se 24. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 5 příspěvků.
 @smok
U nás to bylo trochu natěsno (obrázky z naší ulice jsou v diskusi na str. 868), řidiči si sami našli, že počkají někde cestou a k nám najedou až ráno. Hlavně si připravte tu zásuvku (jak tu také někdo zmiňoval), hned po ránu hledali, kam zapojit rychlovarnou konvici emoticon Ale my jsme stavěli v září, to bylo docela teplo, teď by asi bylo lepší vzít hotové kafe v termosce s sebou z domova emoticon Pak už to šlo fofrem - nikdo si ani nestihl stěžovat, že jsme ucpali dvě ulice. Držím palce, aby vám vyšlo počasí, to ostatní se poddá emoticon

11. lis v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
 @largo122 Taky díky, Tvůj příspěvek mě uklidnil. Já dnes byla opět u pana starosty, chlapi budou přes víkend dělat výkop kvůli přípojce vody, už měsíc ho 2x týdně uháním o "zvláštní užití komunikace" a dnes v poledne mi volá, že si to můžu vyzvenout emoticon , oni ti co to budou dělat, tak říkali, že si to s ním vyřídí, páč si tykají, tak jsem z toho nervózní nebyla emoticon No a na druhou stranu, když mu říkám, že kamion zabere půlku silnice, tak co s tím, tak se tváří, jako bych chtěla uzavřít obousměrně D1 a dnes mi řekne "to je až v prosinci, to neřešte" emoticon . Tak já fakt nevím, taky si říkám, dům bude na kamionu, tak ono stejně nezbyde než, že se to vyřeší za chodu. Sousedi jsou naštěstí v pohodně a D1 to skutečně není emoticon
11. lis v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 Čím prosím přivrtáváte předměty na zeď? Např. držák na TV, police... Nestačí pouze samořezný šroub?
11. lis ve 21:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
roman1234
Registroval se 31. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Mělník.
fotoportrét
fotoportrét
roman1234
Registroval se 31. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Mělník.
 Dobrý den,
chtěl bych se podělit o zkušenosti po cca 2,5 roku bydlení v NOVA101. Bohužel jsem byl dost naivní a dům přebral bez důsledné kontroly (resp. žádné, věřil jsem). Poté jsem začal přicházet na spousty nepřesností a reklamoval.
- křivá dlažba v koupelně (při opravě křivé podlahy se servis pokusil o vyrovnání přehozením skladby podlahy- ve vrstvě útržky hobry navazovaly na fermacel a naopak, aby se dorovnal rozdíl) - následně předěláno, položená opět křivě dlažba a následně po urgencích opraveno
- křivý strop u zábradlí (na 1m spád 1 cm) - předěláno
- většina obložek se musela předělat (některé 2x, protože servis se snaží přizpůsobit obložky pokřiveným dveřím, což jsem si nenechal líbit a nechal vyměnit dveře a srovnat obložky) - částečně opraveno
- mimo tolerance usazené stěny přízemí - kompenzováno finančně
- jsou schopni spodní část zábradlí seříznout o 1cm a vrchní nechat - takže výplň je křivě (nestihl jsem reklamovat)
- křivý podhled koupelny - kompenzováno finančně
- čelní stěna garáže je usazená oproti základově desce levá/pravá strana o 4cm * nešlo dát ani předepsané 3cm zateplení, ale 2cm (už chápu požadavek na přesnost základové desky - potřebují se +/- trefit) - kompenzováno finančně
- atd.

Proč o tom vlastně píšu. Musel jsem se doprošovat nápravy a vyřízení reklamací, občas rozbité servisní auto v den řešení, atd. Navíc některé ze závad jsou neopravitelné, takže mám sice peníze, ale... Spousty slibů ze strany servisního vedoucího J. Ďáska, ale i komunikace obchodního ředitele J. Pohloudka, který se obtěžoval pouze jednou odpovědět na stížnost a dále přestal komunikovat.

Co se hlučnosti z podkroví týče, nedoporučuji ! Neumím si představit, až tam děti budou mít pokojíček, je slyšet každý krok.

Pokud by měl někdo zájem o více info, kontaktujte mě přes e-mail - není problém se spojit po tel.
11. lis ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @smok jerab najel v patek, v pondeli byl statni svatek a prvni kamion najel v noci z pondeli na utery cca kolem 3 rano a cekal na zbytek, stavelo se v utery emoticon
11. lis ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mejvis
Registrovala se 17. února 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 12 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mejvis
Registrovala se 17. února 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 12 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
 Asi jsme nesmírně neznalí, ale potřebujeme poradit s elektrickou podlahovkou ve 101 emoticon Když už jsme si mysleli, že jsme jakžtakž zvládli nastavení teplot, tak jsme zjistili, že čidla podlah koupelen hlásí děsný čísla. Máme nastavenou maximální teplotu podlah všude 27 st.. V pokojích ok, ale horní koupelna hlásí 31 a dolní dokonce skoro 37 stupňů a topí. Můžete mi, prosím, poradit, co děláme špatně. Nebo je to u dlažby normální a máme snížit maximálku podlahy třeba na 21? Nicméně tak už jsme to měli a i tak čidlo hlásilo nad 30.
11. lis ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
2
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
2
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 Lidi musím řešit základovou desku, dal jsem požadavek chlapům z vesnice, kde budeme stavět, je tam takový místní parta co tam staví skoro všem, aby mi ji nacenily, ale nějaká osvědčená firma co Vám ji dělala, nejlépe západ čech, ale co jsem prošel net, tak to dělá hodně firem po celé republice.
11. lis ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @roman1234 jaká parta Vám dům stavěla a kde?
12. lis v 07:08  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @roman1234 byl jste přítomen při stavbě? Prováděl jste kontroly a např premereni roviny podlahy?
12. lis v 07:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @mejvis jaj tak to je neprijemne, u nas teda: vsecka podlahova cidla jsou na 28'C a vzduchova si regulujeme podle mistnostni na 21 ci 19 'C, mame dlazbu i plovoucku a takova cisla nemame...zkuste jeste mrknout do manualu, pripadne zavolat na podporu BMR, kde by vam treba poradili s nastavenim, pokud to mate nastavene na ovladani pres net, pak by to mohli i oni na dalku postelovat...to jen moznosti, ktere jsme uz vyzkouseli pri problemech emoticon
12. lis v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 Dotaz. Podlahovka, aby se dala ovládat v rámci domácí sítě, musí být celá domácí síť nastavena na "jedničkový" formát. Jak to udělám? Nevíte někdo? Co třeba @tojojot?
12. lis v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @zmrz_lina jednickovy format? to je co? emoticon Mysli sa tym Ackova privatna siet (10.0.0.0/8)?
Kazdopadne treba vediet na aku ip adresu je nastaveny ten ovladac podlahovky a podla toho nastavit siet, alebo naopak, podla toho ako mas nastavenu siet tak nastavit ten ovladac (ale asi bude pre teba jednoduchsia ta prva moznost). Ak nemas sajnu kde a ako, tak tazko takto cez net radit, ani neviem aky mate router na internet. Ale je to otazka vyplnenia par cisel v tom nastaveni routra.
12. lis v 10:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @tojojot jojo, je to to 198.neco.0.neco resp. 198.neco.1.neco. A prave BMR ke nastaveno na jedničku, takze abych ho mohla ovládat pres PC, mobil a tak, tak musím celou síť mit jednickovou. Internet jeste nevím, resime poskytovatele. Ten, kterého jsme chtěli (místní, super), nemá viditelnost ze střechy na vysilac, tak budeme muset asi resit O2 nebo T-Mobile.
12. lis v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @zmrz_lina tohle jsem řešila. Lze změnit v nastavení routeru. Je to otázka 3min.
12. lis v 10:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @zmrz_lina nie je to 1. ale 10., ak to nieje nezmyselne nastavene, o internet nejde, ale ak mas router tak v jeho nastaveniach sa meni ip adresa, tak ako pise showme_a, ale ak tam nieco nastavis zle tak sa moze stat ze sa uplne odpilis od toho routra a nebude to fungovat uz vobec emoticon Ak posles nejake screenshoty z nastavenia routra tak by som ti asi lepsie poradil ze co kde zmenit.
12. lis v 11:09  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @zmrz_lina a este musis vediet presnu ip adresu toho ovladaca podlahovky, to vies?
12. lis v 11:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @tojojot jojo, to vím. To mám v papírech. Router mám zatím na bytě, až podle toho, co budeme mít za internet, tak teprve budu buď stěhovat z domu, nebo kupovat nový. Jestli to jde nastavit v routeru, tak to už si s tím nějak poradím snad. Kdyžtak ti napíšu emoticon
12. lis v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 ok, v pohode emoticon
12. lis v 15:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mo3108
10
Registrovala se 3. října 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
mo3108
10
Registrovala se 3. října 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
  • Stavím dům
 @mejvis My máme to samé, teplota podlahy v koupelně pod dlažbou vyskočí až na 35C, kdybychom měli povolené více, určitě by stoupala i výš. A přitom teplotu prostoru máme na 22C, což si myslím není zas tolik. Topí to v jednom kuse, 22C v prostoru to není schopno dosáhnout. Také se mi to zdá divné. emoticon
Dnes, když teplota klesla pod 0 C, tak v pokojích, kde je vynilová podlaha a teplota prostoru nastavena na 22 C, to za celý den udělalo max 21,7 a to to topí v kuse celý den. Neumím si představit, až bude venku -10C, jak pokoje vytopíme. emoticon Možná je někde chyba, ale kde?? emoticon
12. lis v 15:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 Mimochodom, uz mame kalkulaciu po KS emoticon Priplatok za kupelne komplet asi 22000 bez DPH, tak malo som ani v tej najoptimistickejsej verzii neratal emoticon Celkova cena kalkulacie zo sika bola cca 120 tisic.
Ale na druhu stranu elektricke vytapeni od kalkulacie po OPD narastlo o 12 tisic, co nechapem, tam som prave cakal vyrazne usetrenie, lebo sme zo satne a technickej miestnosti podlahovku uplne vyhodili a v niekolkych miestnostiach aj pod buducimi vstavanymi skrinami takze som skor cakal ze to bude minimalne par tisic dole, a nie este o 12 viac, to som zvedavy ako k tomu dospeli.
Tie bodovky si za 667 priprava a 775 montaz, takze to naozaj nieje tych 700 ako nam tvrdili na KS, ale vzhladom na to ze celkova cena aj s priplatkami je o asi 50 tisic nizsia ako bol moj strop s rezervou tak to asi riesit nebudem, ze by sme ich zas skrtali.
12. lis v 15:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @tojojot nám u těch bodovek vadilo, že mají jen jeden typ a sami z RDR nám doporučili koupit si jinde, kde je výběr a domluvit se potom na stavbě, že nám je za úplatek namontují... Jinak doplatek za Siko je super emoticon
12. lis v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 takže jedna bodovka 1750 Kč včetně DPH????? To snad ne. Mě by stačilo jen udělat díry a vytáhnout z nich kabel, bodovky si klidně seženu a zadělám sámemoticon
12. lis v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @pavelll12 díry stojí těch 420 bez DPH, aspoň tak to máme v kalkulaci a je jedno, jestli jsou to pidi bodovky nad schody nebo bodovky v podhledu v koupelně
12. lis ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
 Prosím o informaci ... máme si do pokojů dát pro Kubis74 standardní voštinové dveře nebo si připlácet za výplň dřevotřískovou deskou? Pán u konečné specifikace nám říkal, že s malými dětmi to moc nedoporučuje,že v případě, že si děcka přivřou ruce do dveří, tak ty dřevotřískové dveře jim polámou prsty (tím, jak jsou oproti voštinovým těžší). Pořád mě ale láká je dát alespoň do pokojů, kde se bude spát (kvůli lepší zvukové izolaci) ... Váš názor/zkušenosti? Díky
12. lis ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @sargic nam hovoril to iste ale mna nepresvedcil. Za tu zvukovu izolaciu to podla mna stoji, my sme doma tiez mali masivne dvere a nikto si nikdy prsty nepolamal emoticon
12. lis ve 21:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš