Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

12. pro 2017  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
43
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1222 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
43
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1222 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @kittyt
Dveře jsou Sapeli. Podotýkám, že hodně asi záleží na montážní a dodavatelské firmě a to je asi v každém městě jiné.
14. lis 2016 v 08:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 299 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 299 příspěvků. Má 4 přátele.
 @kittyt Ano, to, co RDR nabízí.
14. lis 2016 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
33
Registrovala se 13. září 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 70 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
33
Registrovala se 13. září 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 70 příspěvků. Má 10 přátel.
 Prosím dotaz.... Stavíme Kubise 74 a chtěli bychom do chodby a do spodní koupelny přípravu na bodovky. Specifikátor nám to ale rozmlouvá kvůli nedostatečnému osvícení prostoru. Chtěla jsem se proto zeptat na názor a případně o radu, kolik bodovek použít. Přikládám projekt (chodba - 7,49 m2, koupelna 4,13 m2). Předem děkuji emoticon
14. lis 2016 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
6
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 520 příspěvků. Má 9 přátel. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
6
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 520 příspěvků. Má 9 přátel. Region Tábor.
 @pavelcent tak určitě nepočítám s extra velkým nepořádkem, ale prostě "provozní" zašpinění. Bude záležet na chlapcích, jak moc se budou snažit udržovat čisto - počítat se musí se vším. Bát se ale nehodlám. emoticon
14. lis 2016 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 808 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 808 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @vikiza do chodby jich dal 6 do L a do koupelny 3.
Pokud dáte slušné ledky, světla bude dost. Doporučuji nakoupit třeba zde. Máme od nich čtvrtý rok předchozí typy a z 17 ks odešla jedna a okamžitě poslali novou. Svítivost máme 375lm a perfektní. Teď už mají zase výkonnější.
www.lexi-ledzarovky.cz/katalog/zarovky-led-gu10
14. lis 2016 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
33
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
33
 @pavelll12 Děkuji moc za radu a odkaz na prodejce emoticon Doporučil by jste asi těch 7W, když jich bude v chodbě 6 do L a v koupelně 3, že?
14. lis 2016 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
 @vikiza watty nejsou důležité, spíš čím víc LM, tím lépe. Každopádně pod 350 bych už nešel. Spíš si rozmyslete teplotu světla. Studená kolikrát vypadá jak světlo na pitevně, my máme teplou bílou.
Prodejce mohu s čistým svědomím opravdu doporučit. Dokonce si pro vadný kus poslali PPL a druhý den přivezl dopravce novou. To se zas tak často nevidí.
14. lis 2016 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
33
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
33
 @pavelll12 Aha... Děkuji za postřeh, vážně tomu nerozumím emoticon Určitě budu volit teplou bílou. Švagrová má studenou + šedou podlahu a je to vážně jako na pitevně.
Takový přístup prodejce se moc nevidí, jiní by se mohli učit emoticon Určitě dám na Vaše doporučení a objednám od nich.
14. lis 2016 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1256 příspěvků. Má 9 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1256 příspěvků. Má 9 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 Nikdo nemá teplovodní podlahové vytápění Schutz? emoticon
14. lis 2016 ve 12:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
 @vikiza Je to firma z Brna a používají kvalitní čipy v těch svetlech. Ještě si pak zjistěte typ patice žárovky. My máme GU10, ale jsou i jiné, ale GU10 je asi nejčastější.
Jejich přístup mě překvapil. Za dobu nakupování přes eshopy mě mile překvapily pouze dvě firmy. Tahle a pak jedna, kde jsme kupovali umělý vánoční stromek a došel poškozený, ty nám jako omluvu poslali druhy menší zdarma s omluvným dopisem.
My jinak tady dáme bodovky do chodby, kuchyně a možná do koupelen. Ale taky ledky.
14. lis 2016 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
6
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 5 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
6
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 5 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 ahoj, je tu někdo kdo má mít horní stavbu 4.kvartál 2016 - 1.kvartál 2017 a ještě neví termín montáže jako my, kraj jihomoravský, Largo 98, díky
14. lis 2016 v 15:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
33
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
33
 @pavelll12 Tak jsem jim psala a odpověď přišla bleskově. Pán byl velice ochotný a ještě mi poslal odkaz na jejich 2. stránku, kde mají nyní lepší ceny (posílám odkaz). Doporučoval stejné LEDky, jako vy... emoticon
http://www.telexion.cz/zarovka-gu10-cob-5w-ac-230-v-2700k-450lm_d1291.html
14. lis 2016 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
7
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
7
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Rebešovice, Region Brno
 @helisek85 My stavíme 13.12. (jihomoravský kraj) a termín máme už od půlky října...obávám se, že do letoška už jste se nevešli emoticon
14. lis 2016 v 15:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (30 r.)
11
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 89 příspěvků. Má 7 přátel. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (30 r.)
11
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 89 příspěvků. Má 7 přátel. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 My jsme se na subdodávku také ptali a na OC nám řekli, že i oni mají provizi z objednávek materiálu, proto neradi subdodávky...
14. lis 2016 v 15:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 629 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 629 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
 @margot_ka Máme od Kasardu bílé dveře a po téměř 4 letech užívání nejsou nikde "ošoupané"emoticon Normálně je umývám vodou s běžným saponátem a v pohoděemoticon
14. lis 2016 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
94
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 662 příspěvků a 2 alba. Má 53 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
94
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 662 příspěvků a 2 alba. Má 53 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @jahooodka diky,docela jsi me uklidnila. Ty dvere je trochu slaby misto.docela se jich bojim,ale na drazsi asi nezbyde :(
A drevodekor se mi desne nelibi
14. lis 2016 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
6
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
6
  • Stavím dům
    Region Brno
 @terkakl03 spíš nás zajímalo, jestli je někdo na tom jak my. Letos to nebude, to už jsme si zjistili, ale kdy to v příštím roce bude zatím nevíme...
14. lis 2016 v 19:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Stavím dům
 Nikdo nemá teplovodní podlahové vytápění Schutz? emoticon
14. lis 2016 v 19:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 155 příspěvků. Má 4 přátele. Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 155 příspěvků. Má 4 přátele. Region Znojmo.
 @helisek85 Nám by podle dnešního telefonátu měli stavět ZD někdy v únoru a horní stavbu pak v březnu ... ale jak to ve skutečnosti dopadne, to netuším ... stavíme na Znojemsku (okolí Moravského Krumlova) ...
14. lis 2016 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blastik
Registrovala se 23. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
blastik
Registrovala se 23. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků.
 @pavcik měli jsme vše jako petrsv1000, nic víc po nás na stav úřadě nechteli
14. lis 2016 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @roman1234 Dobrý den, nedá se říci, že bych byl zrovna rád za vaše zkušenosti. Nicméně jsou dosti podobné těm mým.
Během přebírání domu jsem si všímal hlavně provedení stěn, co se tmelení a broušení týče. To je totiž to, co vás bije jako první do očí. Montážnící něco opravili hned, po chvíli mi předávající sdělil, že ve smlouvě je uveden stupeň kvality Q2 a že ty nerovnosti a boule v kytovaných místech to splňuje. Montážníci pak začli houfně sundavat provizorní osvětlení, protože právě díky němu to vše bylo vidět. Takže doporučuji všem se podívat, co ten stupeň Q2 znamená. Dál jsem už do ničeho nešťoural a chtěl si dům pak projít sám - po předání. Díky tomu, že nám stále stálo lešení, tak jsem si mohl sám zastrkat nezasunuté tašky na střeše (zřejmě provizorní "schody"), vyházet všechen stavební nepořádek z okapů a pokusit se vyčistit zapatlanou střechu od zbytků fasády - neúspešně. I když mě to silně rozladilo, nechtěl jsem s horkou hlavou psát reklamace a volat. V klidu jsem si dům procházel dál a sepisoval si zjištěné...
Následovalo sepsání reklamace, RDR reagovali vcelku svižně, s realizací taky zase taková potíž nebyla. Nutno ale říct, že pouze s částí reklamací. Na některé čekám dodnes (cca 6 měsíců) a nezdá se, že by někdo ještě dorazil. V tomto bodě opět doporučuji se podívat důkladně na reklamační řád a lhůtu, v jaké vám RDR musí odstranit vady. A neustále urgování jak tu něko píše? Já si své povinnosti co se stavební připravenosti a platebního plnění plnil bez jakýchkoliv nutností upomínek. Pro mě osobně je to jen znak korektnosti a i když nerad, tak nemohu sdílet spokojenost většiny zde na fóru. Že toho má RDR hodně mě opravdu nezajímá a bohužel se jen potvrdili mé obavy, že díky množství objednávek nestíhají a taky toho, že doba 12 dní na montáž našeho domu bude a je někde vidět.
Za ten cca 3/4 rok bydlení se ukazálo víc věcí a chystám si další reklamaci. Chystám ale zatím nepíšu, protože to co mi na tom vadí je to, že přijede (možná) někdo na opravu a během oprav bude nepořádek, který já zase budu muset uklízet, budu muset vyklízet místnost a vůbec si na to vyhrazovat volný čas.
Jak tomu všemu předejít? Těžko - snad jen docházet na stavbu každý den, nebrat ohled na otrávené obličeje, že se tam zase motáte a prohlížet, prohlížet a prohlížet. I tak ale na spoustu věcí přijdete až během provozu domu.
Ano, jsem rád že bydlím ve svém. Že na mě neprší, že jsem v teple a mám nepoměrný komfort ve srovnání s bytem v činžovním domě. Ale nejsem rád, že za tu hromadu pěnez, co jsem zaplatil, musím řešit vůbec nějaké reklamace. Z principu mi to přijde špatně - hlavně rychle dodělat dům, ať můžeme jít na další. Zákazník si to pak vyřeší reklamacemi. Tak to totiž působí na mě...
Přeju všem, aby toho "našli a měli" co nejméně.
15. lis 2016 v 05:45  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Stavím dům
 @recadv jaká parta Vám dům stavěla? Q2 neznamená viditelné přechody, nevím co to na Vás zkoušeli
15. lis 2016 v 06:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1595 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1595 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @recadv Docela by mě zajímal seznam věcí, které jsi reklamoval nebo budeš....

Jinak já jsem na stavbě byl každý den, prošli jsme, co se udělalo a kontrolu jsem dělali ještě den před předáním se stavbyvedoucím, aby byl prostor na dodělání do dalšího dne, pokud něco najdeme. Ale já zase nejsem nijak puntičkář (to není kritika tebe!), takže spoustu věcí nevidím a nebo mě netrápí.

Myslím, že trochu chyba byla to projití sám - od toho ten den na předání je. A v případě objevených závad tlačit na opravu, dokud tam ti chlapi jsou.

Já jsem byl trochu rozladěný, když nám dodělávali v létě fasádu. Kdybych jim neřekl, že chci aby po sobě pak uklidili, co jim kde nakape na zahradu (speciálně do nového kačírku), tak tam nechali veškerý bordel. I tak si na zakrytí brali prkna ze stavby, ale tou dobou už moje prkna. Čekal bych, že si něco přivezou. A pak mi tam nechali nevím snad dvacet kbelíků od barvy a se zbytky barvy. Podle smlouvy já uklízím odpad ze stavby, ale tři měsíce po stavbě už tam jaksi žádný konktejner není, takže se zbavit takového množství špinavých plastových kbelíků nebylo taky úplně jednoduché.

Ale jinak za sebe jsem s domem spokojený. Budeme v únoru bydlet druhým rokem.
15. lis 2016 v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Stavím dům
 Měl prosím někdo partu pana Matějíčka? Děkuji
15. lis 2016 v 07:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 182 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 182 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @angus88 : koukám že nikdo tu podlahovku nemá nebo co, já ji mám taky psanou, ale Vy budete bydlet dřív než mi, tak pak budu vyzvídat, jaké jsou postřehy
15. lis 2016 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @angus88 My ano.
15. lis 2016 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
 @recadv Bohužel toto svědčí dost o tom, že záleží hlavně na partě, která vám dům staví... Samozřejmě že by všechny party měly vykazovat stejně kvalitní práci, ale stačí jeden, který třeba má na starosti právě to začištění stěn, a je to problém... Jak píše @atilius, a to platí hlavně pro budoucí stavebníkyemoticon, rozhodně se vyplatí být skoro každý den i na chvíli na stavbě a všechno si procházet, my jsme třeba pár dní před převzetím nechali ještě opravit dlažbu v předsíni, pořád byla zakryta kartonem a pak jsme přišli na to, že jedna je vystouplá, asi na ni někdo šlápl těsně po položení... Na druhou stranu skryté věci, např. rozvody, nemůže člověk ohlídat... I my jsme po roce reklamovali nějaké spáry a tak, ale řemeslníci vše opravili a po sobě uklidiliemoticon Ale s tím se musí počítat, dům pracuje a prostě se něco objeví...Něco jsme si taky opravili sami a určitě je dobré si nechat v zásobě např. jejich bílou barvu, hlavně kvůli odstínu, není bílá jako bíláemoticon
15. lis 2016 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Stavím dům
 @jahooodka Jaká parta Vám dům stavěla?
15. lis 2016 ve 14:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
 @angus88 Parta p. Šuleka, ale v červnu už to bude 5 let, takže se mohlo cokoliv od té doby změnit...
15. lis 2016 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
3
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 319 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
3
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 318 příspěvků. Má 3 přátele.
 @angus88 Mám pocit, že s touto partou stavěla letos na jaře/létě taky @kotla, pokud se nepletu. Myslím, že psala, že spokojenost...
15. lis 2016 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš