Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 Ne, projekt základové desky jsem řešila přímo s firmou, která ji dělala. My neměli desku v ceně, řešili jsme ji sami. Ale vybraná firma desky pro RDR dělala a dělá, takže se jen upřesnila skladba, výška a bylo. Vybraná firma i stavbu nacenila.
16. lis ve 21:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mo3108
10
Registrovala se 3. října 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
mo3108
10
Registrovala se 3. října 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
  • Stavím dům
 @angus88 Z vlastní zkušenosti bych radila měřit rovnost podlah. Nás to nenapadlo a ty reklamace a předělávání jsou šílený. Také umí postavit křivě zeď mezi místnostmi. Truhlář, co měl napasovat kuchyni do místnosti, která je "z vinglu", žasl, co je možné v novém domě emoticon . Takže za mě měřit a měřit.
16. lis ve 21:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @angus88 Na nás trochu pozapomněli, takže až 2. nebo 3. den, přesně si nepamatuji. Ale to je jejich starost, to řešit nemusíte. U nás si to řešil šéf montážní party. Většinou staví den před stavbou
16. lis ve 21:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 @mo3108 postavit křivě stěny?to snad ani není možné emoticon
16. lis ve 21:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 @klaravarmuzova Chtěli jsme vinyl QS, ale právě kvůli drahé podložce jsme zvolili fatraclick.
16. lis ve 21:52  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @angus88 My měli stěny naprosto rovně. Kuchyň nám dělal truhlář, základní míry vzal podle projektu, po předání pak vše přeměřoval a sedělo to na cm.
16. lis ve 22:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
2
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
2
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 Mohu se zeptat všech, kolik se platí za ten vinyl, nebo kolik byl příplatek, máme vodní podlahovku a chceme vinyl kvuly údržbě a dětem a jak to tu čtu, tak proč jste nevzaly Quick Step Livyn, ale ten fatraclick?
16. lis ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
egonegon
Registrovala se 25. června 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 12 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
egonegon
Registrovala se 25. června 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 12 příspěvků.
 Mohu poprosit do interní pošty o tipy na stavební firmy, co staví desky pro RDR? Jestli přežijeme styk s úřady emoticon a získáme konečně stavební povolení, tak abychom byli připraveni... Jsme z Benešova u Prahy, tj. Střední Čechy. Moc díky!
16. lis ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
2
fotoportrét
fotoportrét
cendler
2
 tenhle dotaz mám taky, povolení by jsme měli mít snad do konce listopadu, max prosince, tak už musíme začít něco dělat, tak by mě taky zajímalo, abych začal řešit i desku a aby měla firma čas.
16. lis ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
Registrovala se 31. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
Registrovala se 31. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
 @cybermole Aha, tak takhle to je. Dekuji za vysvetleni. A vite i, jak moc je draha?
16. lis ve 22:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
 @zmrz_lina Muze, ale akorat ma vysoky tepelny odpor, tak s ni muze clovek vic protopit nebo (ceho se bojim) prostor nedostatecne vytopit.
16. lis ve 22:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
 @mo3108 A uz mate dum? Jste spokojeni? emoticon My Fatraclick moc chteli, ale bojim se, zda se prostor dost vytopi tim, jak ma vyssi tepelny odpor.
16. lis ve 22:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
 @showme_a Na kolik to vyslo prosim? Asi to tak taky udelame... Domek jeste nemate hotovy?
16. lis ve 22:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
 @egonegon Kde presne stavite? My v Kozmicich u Benesova.
16. lis ve 22:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (30 r.)
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
 Prosim, mate nekdo tipy na stavebni dozor? Okoli Prahy, prip. Benesov. Moc by nam to pomohlo. Dekuji. (Do zpravy)
16. lis ve 22:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @cendler Tak jsem to dohledala v kalkulaci a příplatek za vinyl vychází cca 500kč/m2. Udělalo nám to 23tis doplatek. Pokud chcete ten QS, tak ta podložka prý stojí taky 500kč/m2. Takže by to stálo skoro 50tis. Což je rozdíl docela dost velký. Proto jsme vybrali Fatraclick.
16. lis ve 22:51  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @klaravarmuzova Už bydlíme. A topení je ok. Při KS nám říkali, že Fatraclick vyjde s tou propustností tepla stejně jako plovoučka. My ji zvolili i kvůli psům a tomu, že tolik nejde slyšet klepání drápků. A cenu jsem teď psala viz výše emoticon
16. lis ve 22:58  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @klaravarmuzova taky jsem hledala,ale za rozumne penize nebo praci opravdu na urovni nesehnala emoticon
16. lis ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mo3108
10
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
mo3108
10
  • Stavím dům
 @klaravarmuzova topíme 14 dní, takže jsme zatím ve fázi testování emoticon
16. lis ve 23:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
Registrovala se 8. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
Registrovala se 8. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 @cendler Máme také teplovodní podlahovku a QS Livyn a určitě jsme nepotřebovali nějakou podložku (nebo ji alespoň nemáme v kalkulaci, dům se nám staví v patek) . To se prý dává k Fénix. Příplatek za Livyn byl max do 300 Kč za m2. Můžu se podívat do kalkulace.
16. lis ve 23:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
2
fotoportrét
fotoportrét
cendler
2
 @xpism : jojo vím, nebo všimnul jsem si že jste s angusem pár, můžete mi napsat jaký livyn máte? koukal jsem že mají tloušťku 2,5mm a 4mm a myslím si, že je lepší brát ten 2,5mm který se k podlaze letí nějakou stěrkou, než ten click, který se jen skládá jako plovoučka, ale zase je tlusčí a bude tím hůře procházet teplo od podlahovky
16. lis ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
 pro laiky jako jsem já, než mě do toho zasvětili.
Výšku základové desky si opravdu můžete vypočít sami, nejpřesnější výpočet budete mít po zaměření. Předem můžete také ale je to odhadem, není to přesné.
V koordinačním výkresu od projektanta máte uvedeny nadmořské výšky ( alespoň můj projektant to tam uváděl) tak si vypočítáte rozdíl v nadmořských výškách. Např. náš pozemek je 395m n.m. po vykolikování základové desky nám geodet napsal že nejvyšší bod základové desky je 394,54m n.m. a protější bod (druhý roh desky je 394,26m n.m. tudiž rozdíl je 0,28m což je 28cm rozdíl. takže když je základ výška desky co musí být 30cm tak naproti bude výška desky 58cm. Tak samo si můžete vypočítat všechny strany kolik budou mít cm.
Asi jsem to napsala složitě. Nejlepší bude když vám dám foto výkresu. Přikládám výkres od geodeta který nám zaměřil desku, ten je nejpřesnější.
16. lis ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9

16. lis ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 je, teď se dívám že správně by jsem měla počítat od nejvyššího bodu desky , ta bude 30cm nad zemí a zbytek bude více nad zemí, takže u mě se vše odvíjí od bodu 394,63m - zde je 30cm výška desky nad terenem, u bodu 394,54 bude deska vysoká 39cm, v bodu 394,35 bude deska vysoká 58cm

jinak jedna řada bednění má 25cm + cca 5cm štěrku což hradí RDR co je navíc tak si hradíme my. Počítali jsme že spodní terén se dorovná vykopanu hlínou z ornice a z výkopů pásů ale chyba. I tak je málo a museli jsme zaplatit 11tis. bez DPH za 12m krychlových štěrkopísku. a samozřejmě 21tis. bez DPH za beton+ bednění navíc. To jen info pro laiky jako jsem já a tlučeme se do hlavy, že jsme se o to dříve tak deailně nezajímali. Vědět to tak si štěrkopísek dovezeme sami nebo zajistíme zdarma zeminu co mají v okolí za odvoz. Tak jsme přišli o 11tis. emoticon
16. lis ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 - snažila jsem se dneska vyřešit že si i zeminu zajistíme sami ale máme smůlu, dneska (1. den) už si všechem nameriál navezli, tudiž i ten štěrkopísek. Doporučuji ti, co mají byť málo svažitý pozemek a budou vám předem kalkulovat štěrkopísek do víceprací na ZD, skontaktujte se s nimi a řekněte že si ji raději zajistíte sami.
16. lis ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @cendler máme 4mm
17. lis v 07:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
2
fotoportrét
fotoportrét
cendler
2
 @angus88 : řekl Vám někdo výhody a nevýhody? takže máte ten click systém
17. lis v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @cendler neřekl. Toto už jsem nezvládl do detailu studovat. Jsem na to zvědav, protože na topné trubky se dává farmacell a na něj až dlažba či vinyl. Nějaké 2mm navíc asi nebudou moc znát
17. lis v 09:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
4
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 29 příspěvků. Region Praha.
  • Sním o domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
4
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 29 příspěvků. Region Praha.
  • Sním o domě
    Region Praha
 Ahoj všem, ohledně ZD - nedělala někomu z vás firma hotovebytyCZ (Praha 9)? Mají refence na Novu 101...
Díky
17. lis v 11:48  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Ahoj. Ma tu nekdo v galerce vyfoceny auto v garazi? Nedokazu si moc predstavit velikost. Diky
17. lis ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš