Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

12. pro 2017  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1595 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1595 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @barca_h Měl jsem stejnou připomínku a nebral jsem to na lehkou váhu. Nemyslím, že byste to měli obejít přes jiného kamnáře. Nám to vyřízli, doplnili mezi komín a fermacell nehořlavou vatu, čímž to ucpali, do fermacellu vložili mezikruží ještě z nějakého nehořlavého materiálu a na to připojili rouru s osazením.
30. lis 2016 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
10
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 746 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lopp
10
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 746 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @barca_h Nic osobního, ale jste ukázkový případ proč realita stavebnictví je taková jaká je.

Jelikož kamnář je ten, co se pod to musí podepsat, tak pokud je dobrý a svědomitý, musí to být udělané správně, což evidentně není. Místo toho, aby jste měli zájem to řešit a případně nevyhořet, najdete jiného "umělce", který si vezme prachy a prostě se pod to podškrábne dle hesla "náš zákazník, náš pán ".

Dokud to lidi budou řešit takto, tak vždy bude net plný toho jak jsou řemeslníci blbí, nešikovní atd., ale to že právě myšlení zákazníků pro tyto umělce na trhu tvoří prostor už nikdo nechce slyšet...
30. lis 2016 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
 @barca_h Takhle nějak to udělali. Vyřízli, dodali izolaci (to bílé), vložili mezikus trubky, vložili mezikruží po fermacellu (obr.2) a zadělali s kamny.
30. lis 2016 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
Registrovala se 14. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
Registrovala se 14. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @atilius - ja to rozhodne na lehkou vahu neberu. Ten kamnar to odmitl nam s tim cokoliv delat a rekl, ze od toho dava ruce pryc. Proto shanime jineho, ktery by byl ochotny se na to podivat a poradit nam co a jak. Rozhodne to neni tak, ze jeden v tom vidi problem a hledame dalsiho. Ja psala i predtim, ze nam to odmitl zapojit. Proto jdeme k dalsimu, ktery nam s tim poradi co a jak a udelal to tak, aby to bylo vezpecne.
30. lis 2016 v 10:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
 @barca_h jj, v pohodě. Trochu to tak jen vyznělo. Řešit to jde ;) A zkus poslat i stížnost na RD...Ale já si psal s panem Štěpánem, vedoucí reklamačního a ve finále jeho odpověď byla:

Já netvrdím, že se to nemá provést dle pana Kohlera pro větší bezpečnost.
Jen jsem chtěl říct, že tato úprava je ve Vaši režii. My jsme to měli pro předání a kolaudaci v pořádku a nemáme důvod to rozporovat.

(*) pan Kohler byl náš kamnář, certifikovaný soudní znalec v tomto oboru

Odpověď RD mi příjde trochu alibistická a osobně myslím, že to prostě mají špatně.
30. lis 2016 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 808 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 808 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @atilius Pokud je to dům na klíč, tak by to mělo být tak, že jak převezmeš tak užíváš. Tohle je takové SamoDomo:(
30. lis 2016 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
 @pavelll12 No, to je jak jsem psal dřív. Kominík pozvaný RD na to klidně revizi udělá, kolaudaci dostaneš, takže z pohledu RD to je v pořádku. Ale jaksi pocitově to cítím jako takovou, s prominutím, vojebávku.
30. lis 2016 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
 @atilius takže je to opravdu tak, že po převzetí domu musím opět pozvat kominíka?
30. lis 2016 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
  • Stavím dům
    Region Brno
 @sykop - kdyz zapojujes krbova kamna, tak by pak mela byt udelana nova revize se zapojenymi kamny
30. lis 2016 ve 13:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
 @sykop jo, určitě. Resp. takhle. Po zapojení kamen musíš nechat udělat revizi na celou spalinovou cestu. A dopojení kamen dělá většinou kamnář/kominík.
30. lis 2016 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @atilius aha, ale to se vztahuje i na krb, resp. krbovou vlozku, ze...pokud se vyuzije komin, je nutne to udelat... ach jo, to je fakt padle na hlavu...u domu na klic emoticon
30. lis 2016 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
 @sykop Pokud je ta krbová vložka namontovaná v době předání domu, tak už to má revizi od RD, ale když se dělá později, tak zvlášť. To není až zase tak divné. Když se blbě zapojí kamna, můžete vyhořet, takže by to měl někdo kontrolovat.
30. lis 2016 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
 Tak kamna se dají sehnat levněji třeba na někoho a i s tou revizí to asi vyjde o něco levněji jak přes RD. My krbovky chceme řešit vlastni cestou, tak snad to nebude problém
30. lis 2016 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @atilius dikt. Mne prijde divne,ze to ma revizi v dobe predani a pote se musi udelat jeste jednou...dvakrat jednu vec mne teda divne prijde emoticon
30. lis 2016 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 299 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 299 příspěvků. Má 4 přátele.
 @sykop Není to 2x na jednu věc. Jsou to dvě věci. Jednou je revize na komín, podruhé je revize na spalinové cesty tj. i na připojení a provozování topidla.
30. lis 2016 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
annorah
Registrovala se 15. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 9 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
annorah
 Znovu se vratim k problemu zapachu odpadu. Resime tohle ve spodni koupelne v podstate od zacatku bydleni (cerven 2016). Puvodne to vypadalo, ze pricina je ve sprchovem koutu, byl uvolneny odtok, takze pri kazdem spusteni vetraku se do koupelny dostaval vzduch z odtokoveho kanalku. Zapach byl ale citit porad, nakonec jsme prisli na to, ze jde z odvetravaci sachty, nekdy vice, nekdy mene. Take nam dolili vodu do kolene v sachte, bohuzel vysledek zadny. Jako dalsi navrh reseni totez, co jste tu psali: preskladat tasky a posunout odvetravaci otvory z koupelny a z odpadu, ktere vedou na strechu (jsou blizko u sebe). A kdyz ani to nepomuze, tak otevrit odvetravaci sachtu v koupelne. Podle techniku nejsme jedini, kdo tohle resi, ale zatim jsme bohuzel nic nevyresili. Je tu nekdo, komu posunuti otvoru na strese pomohlo?
30. lis 2016 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
Registroval se 16. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Má 3 přátele. Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
Registroval se 16. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Má 3 přátele. Region Šumperk.
 Zdravím na foru. Je tady někdo, kdo používá řízené větrání. Zapnul jsem to před týdnem a je pravda, že vlhkost v domě se snížila +- na 55%, ale celkem hodně se rosí ta miska, co zakrývá díru na půdu. Větráte takto někdo nebo to máte zavřený? Díky.
30. lis 2016 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
 @peval my to máme zapnutý a rosilo se to jen, když to neběželo. Zkontroluj si, jestli máš zapnutou topnou spirálu. jestli tam honíš jen studený vzduch, tak se to rosit bude.
30. lis 2016 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @peval
@atilius můžu se zeptat, to máte to řízené větrání přes synco living z nabídky RDR?
30. lis 2016 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
 @sykop já teď koukám, že to je řízené větrání....my máme nucené větrání, to je jednotka Elair od Elmetu. Ale ohledně srážení vody to bude podobné. Jestli tam proudí chladný vzduch, tak to kondenzuje.
30. lis 2016 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @atilius My to používali občas přes léto. Jinak to bylo zadeklovaný. Dnes jsem to zkusila poprvé i s předehřevem. Chci domluvit po Novém roce posun jednodky na půdě. Je to přišroubovaný k podlaze nad dětským pokojem. Ve dne je to v pohodě, ale v noci to nepříjemně hučí. Hned za dveřmi v šatně ani jinde není slyšet nic.
30. lis 2016 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @atilius Ještě jsem chtěla doplnit, že se nám nikde nic nerosí i při vypnuté jednotce a to jsme měli v noci - 8.
30. lis 2016 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
 @jimika Jo, u nás nad pokojem je taky slyšet brum. Zkoušel jsem to ještě podložit, trochu to pomohlo, ale nezmizelo. Nám se to rosilo, když to bylo déle vypnuté, tak tou rourou dolů padal studený vzduch a na tom kovovém talířku se to rosilo.
30. lis 2016 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @atilius Vy to nemáte přišroubované? Také mě napadlo to podložit, ale nechce se mi to oddělávat.
Tou rourou nám studený vzduch nepadá. Když to nechceme používat a teplota klesne pod 5-10 stupňů, je potřeba to zadeklovat. Dát tam nad puklici to pryžové těsnění a zašroubovat a na půdě preventivně vytáhnout ze zásuvky. Nejde tak o to, že by tekla shora voda, ale aby nezačal v jednotce vlhnout a plesnivět filtr. Kdyžtak je potřeba ho vyprat a dát na topení.
30. lis 2016 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
fotoportrét
fotoportrét
atilius
14
 @jimika jo, je to přišroubované - já to odšrouboval a dal jsem pod to ještě něco, aby to bylo víc v měkkém - tuším pod tu nehořlavou desku jsem dal karimatku, ale samozřejmě se ty vibrace přenáší i přes šrouby.
30. lis 2016 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
 @sykop Máme elmet, zapíná se v chodbě klasickým vypínačem.
30. lis 2016 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
 @atilius Spirála byla vyplá, díky za radu.
30. lis 2016 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
22
 @annorah Pořád nechápu to přisávání. Já tedy beru podle sebe zatím v paneláku, že máme ventilátor, který když sepnu začne odtahovat vzduch na střechu a zároveň musí být ve dveřích větrací mřížka, aby si to nasávalo vzduch z bytu do koupelny.
Když sáhnu na větrací mřížku na dveřích, krásně je cítit, jak při spuštění ventilátoru začne do koupelny proudit vzduch z chodby.
Tady to funguje na nějakém jiném principu, že se někam dolévá voda???
30. lis 2016 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
annorah
fotoportrét
fotoportrét
annorah
 @pavelll12 Funguje to úplně stejně, jak popisuješ - ventilátor odtahuje vzduch z koupelny (ve dveřích nemáme mřížku, ale je cítit proudění vzduchu pod dveřmi; a když jsme měli uvolněný odtok ve sprše, ventilátor byl tak silný, že vytahoval vzduch i odtud), v odtahové šachtě je navíc koleno, ve kterém by měla být voda. Taky jsme byli překvapení, že někde stojí voda, nikdo o ničem takovém nemluvil. Nám bohužel ani dolití vody nepomohlo.
30. lis 2016 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 182 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 182 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 Ještě se vrátím k těm kotlum, máte někdo připojený kotel vobyjváku na okruh vody a případně natažené veplovody na horných místností?
30. lis 2016 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš