Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

13. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 327 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 327 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 chtěla by jem upozornit na další příplatek, o kterém nepadlo ani slovo a nikde jsem o něm na diskuzi nečetla pokud jsem ho nepřehlédla (diskuzi sleduji asi od cca str. 800).

Dotazovala jsem se na RDR co je položka : komín UNI Parat SIP 16 dle nabídky, rozdíl do standartu cena 4700, bez DPH (stavíme largo98 komín jsme posunuli o cca 40cm, byl v obýváku a dali jsme ho za stěnu na záchod s vývodem do obýváku.

- dnes mi přišla od RDR odpověď:
Komín není na standardním místě, je posunut od standardního provedení, tudíž nám dodavatel komínů fakturuje jinou částku za zpracování technických podkladů atypicky umístěného komína. Další příplatek je z důvodu nehořlavé úpravy a nehořlavé průchodky stěnou oproti typovému provedení, kde tato průchodka není. Proto příplatek 4700,- bez DPH.

Vím že v celkové ceně je to zanedbatelná částka, ale jde jen o princip. Tisícovka k tisícovce a celková cena je pak někde jinde než člověk chtěl emoticon
5. pro 2016 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 279 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 279 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @gustinovi Taky nám u Kubise 74 napočitali podobný příplatek, sice "jen" 2002 Kč bez DPH, ale prakticky za nic... taky jsme komín o kousem přesouvali, ale nic extra ... dotazoval jsem se cenaře co ten příplatek znamená a ještě jsem nedostal odpověď .. Tak alespoň vím, co očekávat ...
5. pro 2016 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (32 r.)
Registrovala se 31. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (32 r.)
Registrovala se 31. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
 @honeyjenny Druhy kvartal 2017, ale obavam se, ze to bude ve tretim. A vy??
5. pro 2016 ve 21:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @sargic kam jste komin davali? My ho mame na zdi v obyvaku uprostred domu a nic nam nepocitali :-O
5. pro 2016 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 674 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 674 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
 @brigidt No cenu už si přesně nepamatuji, ale o moc více to nevycházelo, odečítaly se stěny, dveře a přičítal se sloup a překlademoticon Za nás teda velká spokojenost, ten prostor je úžasný emoticon My jsme s tím žádný problém neměli a to jsme byli jedni z prvních, kteří to takto mají a ani RDR žádný problém nedělalo...
6. pro 2016 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
 @brigidt my jsme o tom stejném taky uvažovali. Též nám to bylo nedoporučeno. Prý se to naprosto míjí účinkem pokud nemáme přízemí otevřené celé. Takhle jde údajně akorát více hluku nahoru a navíc ještě je tam nějaký problém ohledně krbu. emoticon
6. pro 2016 v 06:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brigidt
1
Registrovala se 5. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 33 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
brigidt
1
Registrovala se 5. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 33 příspěvků. Má 1 přítele.
 @kittyt právě kvuli údajnému většímu hluku nám to rozmlouval, o krbu či kamnech nic neříkal i když si myslím, že teplo by šlo líp do chodby a schodištěm nahoru než jen přes otevřené dveře, jak i popisovala jahooodka
6. pro 2016 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
 @brigidt @sykop Tak jsem to našla emoticon Rozdíl konstrukce oproti standardu +8416 Kč emoticon
6. pro 2016 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brigidt
1
fotoportrét
fotoportrét
brigidt
1
 @jahooodka Možná, že to zas takový problém není, jen by se to asi muselo překreslit v projektu. No tak jak tak bychom ten rozdíl či změny hradili my emoticon Zkusíme je asi oslovit, ať to nacení a uvidíme. Každopádně děkuji za info emoticon
6. pro 2016 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 125 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 125 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 @sargic @gustinovi to bylo první, co nám říkal obchodní zástupce, když jsme ho chtěli posunout, že tam je příplatek necelých 5tis...
6. pro 2016 v 08:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 Nevite,jestli dlazba s vetsim nez povolenym rozmerem jde? (S priplatkem za pracnost )
Rusi vyrobu nami vybraneho Rako wood a dalsi prichazejici v uvahu ma delku 90 cm misto povolenych 60 cm :(
6. pro 2016 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @margot_ka ide ale pocitaj s naozaj mastnym priplatkom. Nam chceli uctovat 430 Kc/m2 bez DPH za dlazbu ktora presahovala ten ich maximalny rozmer o centimeter.
6. pro 2016 v 10:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
 @tojojot ty kraso! :-O
6. pro 2016 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 Takže dnes jsem zjistil, že kabel vyvedený z desky na připojení videotelefonu pod rozvadečem chybí. Při stavbě jsem si toho nevšiml :(

Rada pro ostatní, překontrolujte si při usazování zdí všechny provlečené kabely do domu
6. pro 2016 ve 14:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
 @margot_ka nám řekli, že to v žádném případě nejde, pokud si ji tam chceme dát, tak sami a bez záruky. Prý se jim stává, že se odlupuje...takže jsme vybrali menší rozměr emoticon
6. pro 2016 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @angus88 Já už začínám děsit, co vše u nás bude. Ty sis to hlídal pořád a stejně mraky věcí špatně emoticon No to bude...
6. pro 2016 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
 @margot_ka Ani nevím, jestli jsme ho někam posouvali .. nevím, kde přesně byl v typickém K74 umístěn ... ale máme ho viz. obrázek ... emoticon
6. pro 2016 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blastik
Registrovala se 23. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
blastik
 zdravím všechny. Mám dotaz ohledně stavebního dozoru. U základové desky jsme měli, to je jasné, pro kontrolu rovinnost aj. - nedělal Rymařov, ale zajímá mne, zda lze mít stavební dozor i u stavby domu. Prý musí být ve smlouvě o dílo uvedené jméno. Nemáte někdo zkušenost? Jde to? Neprudí moc Rymařov, když ho na stavbě chcete?
6. pro 2016 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blastik
fotoportrét
fotoportrét
blastik
 Ohledně volného schodiště a propojení chodby s obývákem jsme jednali minulý týden s projektantem...Také nám bylo řečeno, že nedoporučuje kvůli hluku, že schodiště se chová jako komín pro teplo (+), pro hluk (-), pro zápach(-), průvan (-). Ale moc se nám ta varianta líbí.
6. pro 2016 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blastik
fotoportrét
fotoportrét
blastik
 a hlavně máme hotovou desku, takže by se muselo vyřešit zcela jinak přisávání pro kamna, už by to byl problém...Jinak, pokud je pouze zatím projekt, tak lze udělat, to problém není. Byl i ochotný vše přemalovat a udělat...ale nakonec jsme se rozhodli pro uzavřený prostor...
6. pro 2016 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blastik
fotoportrét
fotoportrét
blastik
 a co píše angus88, tak to mě děsí...ani nevím jaké kabely tam mají kde být vyvedeny...Kdo toto ohlídá...Potřebuji toho dozorce...
6. pro 2016 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @blastik to byste vědět měl Vy, ne? Co si řeknete to tam dají emoticon já si udělal 4x 230V + telefonní, který ovšem nějak zapadl
6. pro 2016 ve 21:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 359 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 359 příspěvků. Má 4 přátele.
 @blastik Průvan je +, výborné na rychlé a účinné větrání.
6. pro 2016 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1797 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1796 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @sykop Neděs se ;) Ono to vypadá děsivě, ale uvědom si, že tohle řešíš 14 dní a je hotovo. A i když se to nezdá, tak většina jsou drobnosti (samozřejmě posunutá zeď úplně drobnost není). Na běžné stavbě i se slušným dodavatelem budeš řešit takové věci dnes a denně třeba 8 měsíců. Já tím nechci RD omlouvat, určitě tam je prostor ke zlepšení, ale pořád ve srovnání s jinými to vychází podstatně lépe ;)
7. pro 2016 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @sykop
@blastik
Prostě se musíte vyrovnat s tím, že Vy jako majitelé, musíte přesně vědět co kde a proč chcete, musíte to vyžadovat a taky si to pohlídat. Pokud o tom nic nevíte tak to nastudujte. Času je na to fůru a říďte se tím, že co si člověk neudělá, nebo neohlídá sám stojí většinou za ho..... Všichni se snaží všechno oje..... U RDR to až tak moc neplatí, i když vyjímky se najdou, ale když na to budete myslet, nic nepokazíte. emoticon emoticon Takže hurá do studování emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon A potom důvěřovat, prověřovat, kontrolovat a pořád dokola......
7. pro 2016 v 08:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
 Můžete mi Prosím někdo poslat fotku jak u vás vypadá přívod vody v základové desce?
Máme desku v ceně domu. Před 14 ti ji dodelali. Sehnala jsem si 2 firmy které by nám dělali pak napojení domu na kanalizaci , vodu a elektriku a obě firmy se me na miste dotazovaly kde máme vyvedenou vodu, že ji nevidí. Kanalizace jde vidět, ta je odkryta a ex. přívod vzduchu ale voda ne. Prosim o foto jak má vývod z desky vypadat.
7. pro 2016 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @gustinovi Je to prostě černá hadice min 1m dlouhá ukončená ventilem. To nelze přehlédnout. Na mé fotce je v červené chráničce
7. pro 2016 v 10:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 Pri kontrole dosky ktoru mi robil moj dodavatel sa zistilo ze doska je z kazdej strany o 5cm vacsia (stavbari to zvaluju na geodeta, ten zas na projektanta...), kontrola z RDR povedala ze pre nich to v zasade problem nieje, dom sa na dosku postavit da, akurat ze na izolaciu soklu ZD vychadza ovela menej miesta, miesto planovanych 5cm sa tam horko-tazko vojde mozno 2cm.
Myslite ze je to zasadny problem? Absolutne netusim s akou rezervou je tych 5cm, ci bude 2cm stacit, tym ze nemame dom niekde na horach ale pri Prahe, alebo ci to je tak zasadny problem ze mam tlacit na to aby to nejako zbrusili alebo nieco...? Pripadne ako inac by sa to dalo vyriesit. Co som pozeral tak vyrazne lepsie izolacne vlastnosti oproti XPS ma akurat aerogel, ktoreho cenu pre istotu tych par firiem co to predava ani neuvadzaju, ale predpokladam ze to bude rozdiel v radoch. Este som nasiel ze existuje vakuova izolacia, ta je na tom este lepsie, ale toho som cenu tiez nezistil, okrem toho ze sa pise ze to je drahe.
Ide mi len o to aby som nezistil ze su nejake problemy az ked bude dom stat lebo potom to uz napravit nepojde bud vobec alebo vyrazne zlozitejsie (a drahsie).
7. pro 2016 v 11:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1797 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1796 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @tojojot jak s izolací a co je nutné nevím, ale co zavolat do těch firem třeba s vakuovou nebo aerogelem, aby ti řekli cenu a rozdíl ceny mezi xps a tímhle požadovat po firmě/geodetovi?
7. pro 2016 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 Ok, tak cenu aerogelu som zistil, za kazdu 1cm vrstvu to vychadza cez 4000 Kc za m2 emoticon Tadial cesta fakt nevedie.
7. pro 2016 ve 12:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš