Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 VILEMINA: ten teak je dosti tmavé dřevo, že? příteli se strašně líbí, ale já se bojím, aby se to neztmavilo. jak se ti to zdá, když jste ho položili? díky
13. dub 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 Hrobro:
výzva k převzetí staveniště je formulář od RDR?
13. dub 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 po nás chtěl stavební dozor stavební úřad. že když ZD a nadzemní část staví 2 různé firmy, tak potřebujem jeden dozor, který bude kontrolovat vše emoticon
13. dub 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
 gabka-my stavíme s elkem, ale není tady na to samostatná diskuze, tak už to beru jako automatiku, že lezu sem, však starosti máme podobné emoticon
jinak ten váš stavební úřad, to je vopruz, u nás je to ani nenapadlo a taky máme desku od jiné firmy...

příští týden bude hotová deska, pojedem na konečnou specifikaci a musíme zřídit vázaný účet, kde už penízky nebudou naše, ale nebudou ještě ani firmy...specifikace snad nebude dlouhá, berem od Elku jen hrubou stavbu, takže většinu materiálů si vybíráme jinde, je to tak výrazně levnější....

v posledních dnech jsme zas trošku věci překopali-rozhodli jsme se,že se vykašlem na dřevěná okna a dáme bílej plast-stejně ta dřevěná mají na sobě tolik vrstev, že je to zdravotně prašť jak flákni, tak nemá cenu se stresovat...a zbytečně bychom teď navyšovali výdaje...v podstatě bychom s malým úvěrem zvládli všechny dražší materiály, co jsme si původně navymýšleli, ale teď na mě najednou přišel takový záchvat, že to je stejně zbytečné utrácení a že nám tam bude dobře i tak, v jednodušších levnějších řešeních.... a kdyby ne, tak to ještě vždycky můžem zase za pár let střelit a jít jinam emoticon
13. dub 2010 v 18:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 macik, jasné, já jen že ses rozhodovala mezi RDR a jinými firmami a už jsem zapomněla, coz nakonec vybrala emoticon

a taky zvažujeme co ubrat, ale moc toho není emoticon manžel chce zrušit krb, já jsem pro, ale je pravda,že bychom ho moc nevyužili, penízky bych třeba použila do lepší kuchyně... a jsem zvědavá jhak dopadnem po specifikaci, kolik se to ještě navýší..

stav.úřad je celkem v poho, až na ten dozor emoticon ale možná bychom ho na desku vzali i tak. jinak ale vypadá že s povolením nebude problém, je to stylem "však se nějak domluvíme" a "kdyžtak dodáte později" emoticon chybí nám už jen vyjádření z kraje a teda ted ještě půjdem vyjmout ornou půdu a máme snad vše. až na firmu na desku, jsem fakt na rozpacích, firmu co jsme vybrali, jsme zjistili že patří nebílému občanovi... ale zas se zdá, že tomu rozumí, údajně staví i pro Canabu.... kdoví. manžel je spíše pro, já proti, ale natáhnout nás může kdokoli...
13. dub 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
 gabka, my měli cikánskou firmu na střechu u předchozího baráku a byli výborní, fakt naprosto bezkonkurenční-rychlí, dobří, bez problémů dělají jakékoliv drobné dodělky zdarma, doporučila bych je komukoliv....já bych si vyptala reference a odhodila předsudky...
13. dub 2010 v 19:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzeraine
24
Registrovala se 2. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 581 příspěvků a 5 alb. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
suzeraine
24
Registrovala se 2. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 581 příspěvků a 5 alb. Má 5 přátel.
 Dobrý večer všememoticon

Macik, jasný, kam bys taky jinak lezla, ne? emoticon Aspoň budeme mít srovnání, jak se staví s ELKem. Teda, ale co to vidím, polevuješ z původního standardu.... plastová okna? emoticon

Gábi, s tím stavebním dozorem je to teda docela opruz.... A s deskou jste ani neuvažovali, že byste se do toho pustili sami? My jsme toho pak trošku litovali....
13. dub 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
 suz-no, to víš, člověk se mění....prostě si říkám, jestli to není zbytečný ulpívání na estetičnu, navíc si klidně můžem dovolit úvěr, ale proč vlastně? líbí se mi, že to budu muset udělat hezký i s méně drahými materiály, je to vlastně taková výzva.....ale až budeme jednou stavět slaměný dům nebo srub, tak to jedině dřevo emoticon ....pro mě by bylo víc důležité to zdravotní a ekologické hledisko, ale myslím, že zrovna v tomto případě je to úplně jedno emoticon
13. dub 2010 ve 20:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzeraine
24
fotoportrét
fotoportrét
suzeraine
24
 Samozřejmě, nic proti výzvě emoticon Já jen za sebe můžu říct, že vyšší investice do dřevěných oken rozhodně nelituju, je to krása emoticon A prostě už jen ten pocit - dřevo - plast.... S tím ekologickým hlediskem to taky na stejno není, ale nač rozpřádat odborné debaty. Hlavně, že se Ti to bude líbit, ne? emoticon A co, stejně to za pár let střelíte, když Tvým snem je srubemoticon emoticon
13. dub 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
 suz, máte venkovní rolety? my je totiž budem určo mít (jsme měšťáci, na trošku samotě, máme velké okenní plochy) a ty jsou jen plastové, takže i kdybychom dali dřevěná okna, tak to pak stejně zprasíme těma roletama....
13. dub 2010 ve 21:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzeraine
24
fotoportrét
fotoportrét
suzeraine
24
 Macíku, nemáme.... Původně jsme chtěli ty zabudované do fasády, ale to nám p. Doležel při konečné specifikaci rozmluvil (velký zásah do izolace, řekla bych, že i možný tepelný most), no a ty venkovní mají zase škaredé "kastle". Ale jinak co se týká komfortu (hluk, světlo, částečně to v zimě i izoluje) a bezpečnosti, tak je to super.

Chtěla jsem ty venkovní posuvné okenice, ale to byla zase šílená pálka.... emoticon Takže nakonec časem budou vnitřní dřevěné nebo bambusové žaluzie emoticon
13. dub 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
 jo, ty dřevěné posuvné okenice se mi taky líbí emoticon ....já ty vokna chci zkrouhnout, protože to bych si pak k nim dala taky dražší podlahu, dražší dveře, dražší linku a buch, najednou třista litrů navíc.... a i když bychom ve srovnání s kámoškama byli zadlužení málo, tak si pořád říkám, že úvěr má smysl, když jde o střechu nad hlavou, ale ne když jde o estetický serepetičky...a když náhodou zprachatíme, tak to všechno vyboucháme a dáme nový emoticon
13. dub 2010 ve 21:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzeraine
24
fotoportrét
fotoportrét
suzeraine
24
 emoticon Už chápu, ty to prostě bereš komplexně - buď všechno, nebo nic emoticon To já bych si připlatila za okna a zbytek dala dle původního plánu - podlahu, dveře, linku...to všechno můžu časem vyměnit, ale vybouchávat okna by se mi nechtělo a byla by to moc drahá investice.... v podstatě by se pak okna zaplatila dvakrát..., kdežto když si rovnou "pouze" připlatím, tak v podstatě ušetřím emoticon No, ale ono to vypadá, že Tě tady ukecávám na dřevěná okna emoticon
13. dub 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 Maciku reference jsme poptávali, tak uvidíme, jestli je schopen stavebník dodat spokojené zákazníky :-´) pokud ano, tak si je vyberem emoticon

Suzi desku sami bychom nedali, mě by to pro srsti nebylo, určitě se tím dost ušetří, ale přeci jen by to museli udělat chlapi a MM na to není, nemáme žádné zkušenosti, vlastně ani ochotné pomocníky - půl rodiny se léčí na záda a s druhou půlkou se nestýkáme emoticon no a hlavně tomu nerozumíme.
13. dub 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
 tak mám stále dilema, jestli brát bílý plasťáky a rolety nebo dřevěný okna bez rolet (nechcem oboje, protože jsme se rozhodli dále nezadlužovat).....je to boj emoticon ....bez rolet se tam potentočkujem strachy, máme celou jižní stranu okna až k zemi, z toho troje dveře, celkem šest metrů délky (ale rozkouskované) plus ještě jedno dvoumetrové okno na východní stranu....vše vede do polí, nikde nikdo...na druhou stranu za rok už tam bude prodaná další ulice parcel, který se teď chystaj, takže tam osamoceni nebudem, i sousedi chtěj stavět rychle, ale letos možná tak začnou, víc asi nestihnou, ještě nemaj ani projekt....

blbý je, že existujou dva druhy nátěrů dřevěnejch oken a ten jeden je fakt blbej na obnovu, že to je asi docela pracný a i drahý a zrovna ten typ elk prodává....tož furt špekuluju, jestli nevyměnit okna za dřevěný třeba po deseti letech, až se otřepem ze stavby, poplatíme úvěry, co už teď máme a něco našetříme...no je to náročný, todlencto rozhodování emoticon
16. dub 2010 v 10:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
Registrovala se 27. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
 Maciku no ja bych bez těch rolet nemohla v přízemí bydlet. Ikdyž kolem nás lidi staví, tak já bych se bála....pořád takový ten blbý pocit. My bydlíme celý život v patře a budu si těžko zvykat na přízemí. Ale bez rolet bych to nedala emoticon prostě pocit bezpečí by mi scházel a to je strašně důležitý cítit se bezpečně. Jedna ze základních lidskách potřeb emoticon
16. dub 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
 jakab, my to tak taky vnímáme, na druhou stranu celej život se pak člověk něčeho bojí a utápí se v neurózách, možná by bylo snazší si zvyknout, navíc budeme mít zabezpečovačku, ale nevím, zda se to dá zapnout, když se spí ve stejným patře, tak se asi rozhodnem až na místě emoticon
16. dub 2010 v 17:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
Registroval se 2. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 172 příspěvků a 9 alb. Má 8 přátel. Region Rakovník.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
Registroval se 2. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 172 příspěvků a 9 alb. Má 8 přátel. Region Rakovník.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Tak máme stavební povolení!!!! emoticon
16. dub 2010 ve 22:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 tweekee: Tak to blahopřeju. My už jsme konečně dostali souhlas z obce se stavbou, zejména jejím umístěním na pozemku, takže naše projektantka dokončuje projekt desky a přípojek. Snad se to teď taky hne kupředu.
17. dub 2010 v 06:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
 twekeee gratuluju, tak at se vše daří. emoticon
17. dub 2010 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 Tweeke taky gratuluji emoticon emoticon kdy se vrhnete na desku?

my bohužel čekáme už jen na jediné vyjádření ... z kraje, potažmo Bánského úřadu. žádost tam mají už 1,5 měsíce, takže 30ti denní lhůta je asi jen formalita. nevíte jak se bránit??? naštěstí na st.úřadě jsou vstřícní, jinak bychom museli platit pokutu, že jsme nedodali všechny podklady včas emoticon
17. dub 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Na desku bychom se měli vrhnout snad již koncem nadcházejícího týdne emoticon
emoticon
18. dub 2010 ve 20:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gs208
1
Registrovala se 4. září 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 20 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
gs208
1
Registrovala se 4. září 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 20 příspěvků. Region Praha.
 gabka32> ahoj, nerada bych tě mystifikovala, zjisti si to, ale mám pocit, pakliže úřad není schopem vydat rozhodnutí včas, po této lhůtě je to bráno, jako by rozhodl ve váš prospěch. otázka je, jestli dané rozhodnutí musíte ještě někam v písemné formě dokládat
19. dub 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 TWEEKEE: prosím tě, kolik vás přišlo zádveří - celkem
19. dub 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 Veverka: Už zase jste zamítli Vaše řešení zádveří? Je pěkné, tak proč? V čem jsoui problémy?
19. dub 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 ahojky - nee zádveří je zůstává - pořád nejlíp splňuje to: vchod z garáže, z koupelny vstup do čistýho apod. Jen se lámu s kuchyní, POŘÁD!! NEMŮŽU TO ODSOUHLASIT, PROTOŽE SE MI TA KUCHYŇ ZDÁ DIVNÁ - MÁLO PRAC.PLOCHY TAK POŘÁD DÁL A DÁL POSUZUJU plány všech a pořád vím prd. FAKT NEVÍM, JAK UDĚLAT KUCHYŇ emoticon
19. dub 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 veverka: zádveří vyjde na asi 75 000,- bez výplní a podlahových krytin, my ho totiž máme také.
jde přistavět i místnost za garáž a chodit do ní třeba z obýváku, my takovou místnost máme, ale je v ní kotelna. Cena - myslím že každých 60 cm kolem 30 000,- Kč (my ji máme dlouhou 2,5 m, šířka je stejná jako u garáže a cenové navýšení asi 125 000,- Kč).
19. dub 2010 v 17:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 gs208 právě že musíme. stanovisko kraje k plánované stavbě RD v chráněném ložiskovém území je součástí všech příloh k ohlášení podobně jako vyjádření 02, ČEZ, RWE atd... a sice na podatelně žádost orazili dnem podání, ale nemáme kopii nebo potvrzení, kdy jsme žádost podali emoticon achjo.
zato s odnětím pozemku z orné půdy se vytáhli emoticon a hotovo bylo za 3dny, super přístup emoticon
19. dub 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 Veverko, myslím, že máš kuchyn v původní kuchyni, ale otevřenou do pracovny, že? tak mě napadají 2 prac.plochy naproti sobě, z toho jedna by mohla být třeba do L směrem k té pracovně nebo obýváku... v panelákové kuchyni máme pracovní pluch možná tak metr, tak cokoli navíc bude pak luxus emoticon
19. dub 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 jí se omlouvám, že si vymýšlím, do fotek jsem dala naši kuchyni v minulém domečku, takže já už jsem rozmazlená emoticon .
Máme úplně nový návrh, aby se mi vešlo L nebo kuchyň s ostrůvekm, tak jsem celý spodek přeházela, zkusím to sem vložit.
19. dub 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš