Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 252 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 252 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @susie1 : kolik to byl příplatek za ty žaluzie, taky nad tím přemýšlím do naší Novy101
11. led 2017 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petulinp
15
Registroval se 27. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 42 příspěvků. Má 4 přátele. Region Kladno.
  • Stavím dům
    Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
petulinp
15
Registroval se 27. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 42 příspěvků. Má 4 přátele. Region Kladno.
  • Stavím dům
    Region Kladno
 @pavelcent ahoj. Na jaké šrouby jsi ten rám chytal? (Hlava, délka, tl.). Díky za info
11. led 2017 ve 22:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 151 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 151 příspěvků. Region Praha - východ.
 @cendler pocitej 10tis/okno (necelych)
11. led 2017 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @zmrz_lina jj, jsem to napsal špatně. Samozřejmě se jedná o žaluzieemoticon
11. led 2017 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @cendler Zjistil jsem, že těch 5-6tis na okno, je prý potřeba použít elektropohon.
11. led 2017 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @petulinp
Torx vruty 5x60 se zápustnou hlavou, jestli se nepletu. Možná 5x50.
11. led 2017 ve 23:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
susie1
Registrovala se 15. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
susie1
Registrovala se 15. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 cendler: cca 110 tis, všechna okna mimo vikýřů (tam nejdou), garáže a dolní koupelny. V obýváku máme oproti standardu jedny dveře otevírací šířka šířka170 cm, jedno velké okno na pevno šířka 150 cm a dveře šířka 90 cm.
12. led 2017 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mkapes
Registroval se 12. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
mkapes
Registroval se 12. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Praha - východ.
 @atilius Zdravim, taky uvazuji o COV AT6 od USBF. Muzete mi prosim sdelit vase zkusenosti po vic nez rocnim provozu. Diky moc. Mk
12. led 2017 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1799 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1798 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @mkapes Obecně bych řekl, že čistička běží bez problémů. První tři měsíce trvalo, než se to usadilo, ladil jsem vzduch každý týden a přesto se mi dělal kal. Ale to jsem pak vždycky rozpustil hadic a vodou a ono se to vstřebalo. Teď se to už nedělá, kouknu na to jednou za čas, typicky tak za tři týdny, poladím vzduch a nechám zase být.
Určitě bych už nekupoval tu řídící jednotku. Je to k ničemu. Sice člověk může stáhnout cyklování čerpadla třeba na dovolenou, ale jinak je to k ničemu.
A dál bych přemýšlel o čističce, které předcházejí zaplavení. Tohle není nic kritického, ale když se sejde pračka, vana a třeba ještě záchod, tak je čistička přeplněná a hrkne to do nádrže. Dělají se čističky, které mají na vstupu větší prostor pro zachytávání téhle nárazové vody a do čističky to pak upouštějí pomaleji.

Ale jinak celkově bych ji určitě doporučil.
12. led 2017 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2300 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2299 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @pavelll12 myslím, že Rýmařov používá jen Z, ty jsou lepší než C. My je tedy máme.
12. led 2017 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2300 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2299 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 Jinak pro všechny - s domem jako takovým jsme v podstatě spokojeni, nějaké mouchy zde jsou, ale za nás musím říct, že co chybělo do 100% spokojenosti po předání, dohání Rýmařov servisem. Dveře do obýváku přijeli opravit mezi svátky tak, aby aspoň fungovaly. Nicméně kvůli poškození jsou na výměnu, to se dále řeší. A i další drobnosti se řeší tak, jak si představuji, že by při investici takové částky mělo být standardem. Takže za nás v tomto ohledu fakt Rýmařov (potažmo RDmont, který nám dům stavěl) chválím.
12. led 2017 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
 @zmrz_lina A výměna dveří je teda ještě nedořešena?
12. led 2017 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
 @sykop ano, zatim nedořešena, ale bylo mi potvrzeno, že to je na výměnu dveřního křídla. Takže čekáme. Dveře ale funguji, jedná se o estetickou vadu způsobenou tím, jak spadly z pouzdra. Ja jsem prozatím se způsobem jednání v pripade nejakeho problemu spokojená.
12. led 2017 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Jen se zeptám, stavět desku budeme cca v březnu, tak řeším, kdy zajít na ČEZ ohledně stavebního rozvaděče a vody. Nebo vůbec jak pokračovat? Pilíř s el., plynem máme. Nebo jak to vůbec probíhá? Je mi jasné, že potřebuji koupit rozvaděč, sehnat elektrikáře co to zapojí a udělat revizi.
Díky za info jak jste to řešili.
13. led 2017 v 01:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
 @pavelll12 čím dřív, tím líp. Na zaslání smlouvy má ČEZ myslím 30 dní, pak to podle toho uděláte, oni vám přijedou zapojit elektroměr (u nás anabáze na víc jak 14 dní, byli tu 3x! i přesto, že bylo vše OK).
13. led 2017 v 05:34  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1259 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1259 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 tak ako hovori zmrz_lina, cim skor to zacat riesit, postup je celkom zlozity v tom ceze, uz si to ani presne nepamatam, najprv nejaka jedna ziadost, potom druha, ale to ti poradia na infolinke, tam boli celkom v pohode ked som volal, pripadne mozes ist osobne na nejake ich kontaktne miesto a rovno to s nimi spisat. Ja som si to ale radsej v klude doma pripravil. Formulare sa vsetky daju stiahnut z netu.
A voda zalezi od toho aku spolocnost tam mate, u nas som tam bol osobne a hned som to vybavil, ale trvalo to asi hodinu kym to vsetko natukala do pocitaca.
13. led 2017 v 08:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 782 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 781 příspěvků. Region Brno.
 Co sa este tyka vody, zalezi na sposobe "vytvarania" pripojky. Pokial este neexistuje a bude potrebne to riesit navrtavkou hlavneho vodovodneho radu, tak na tuto cinnost musia byt vhodne klimaticke podmienky, to je teplota nad 5 stupnov. Niektore VAKy dokonca maju fixne terminy kedy navrtavky zacinaju realizovat (napr az od dubna).
13. led 2017 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Takže tedy fyzické připojení rozvaděče řešit až dostanu povolení? Myslel jsem, jestli to nejdřív připojit, udělat revizi a hurá na ČEZ.
Já jen jestli je teď vůbec potřeba el ke stavbě desky.
Co se týče vody, potřebuji pouze vodoměr s kohoutem. Tu černou hadici mám na pozemku v revizní šachtě.
13. led 2017 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 no samozrejme, pokial tam zatial nemas elektromer tak neni co pripajat. Jedine ze by tam uz pripojne miesto predtym bolo, v tom pripade je to jednoduchsie.
K stavbe dosky urcite elektrinu chciet budu, aj vodu.
13. led 2017 v 08:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Popravdě jsem do pilíře ještě nikdy nekoukal. Pilíř byl už hotový při koupi pozemku. Ale mám v papírech nějaké revize od ekektrikáře.
Pořádně to prolezu. Kolega říkal, že když jsem ti už koupil, že už tam třeba jističe jsou. Jedu se tam zítra podívat
13. led 2017 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1799 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1798 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @pavelll12 Měl bys mít na elektriku sloupky dva. Jeden s přívodním kabelem, který patří ČEZu. Z něj se natahuje napájecí kabel do tvého sloupku. Ve tvém sloupku pak ČEZ osadí elektroměr. Před osazením musíš mít revizi. To znamená, celé to vybavit, zapojit staveništní rozvaděč (nebo my jsme měli vyvedenou ven jen vodotěsnou kombinovanou zásuvku připevněnou na prkno), nechat si udělat revizi a dojít na ČEZ podepsat smlouvy a zažádat o tarif a elektroměr.

Nevím přesně, jak je to s RD, když ti staví desku, ale obecně musíš natáhnout kabel ze svého sloupku k desce (budoucí připojení domu) a je otázka, kdo tohle bude dělat - jestli je to ve Tvojí režii nebo dodavatele desky.
13. led 2017 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
 @pavelll12 viz foto
13. led 2017 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Je tam ten hlavni rozvod a vedle další dvířka patří mě. Plynový sloupek máme jinde.
13. led 2017 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1644 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1644 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
 @zmrz_lina i já souhlasím. Už byla domluvena a naplánována oprava podlahy, nějaké další drobnosti se řeší ASAP. Celkově jsem spokojený a líbí se mi přístup pana Macháčka a jeho Rdmont. To samé se nedá říct o RDR, kteří již měsíc nereagují na můj dotaz ohledně konstrukce podlah emoticon
13. led 2017 v 09:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mkapes
fotoportrét
fotoportrét
mkapes
 @atilius diky moc za info. Preju hezky den. m
13. led 2017 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 Podavali ste uz niekto danove priznanie za pozemok na ktorom je uz vydane stavebne povolenie?
Ja sa v tom nejako stracam, ked som volal na urad tak mi povedali ze ked je vydane stavebne povolenie tak treba podat zvlast na jednom liste tu zastavanu plochu, co je ako stavebny pozemok a zvlast zvysok. Ale v katastri je ten nas pozemok cely ako zahrada a nieje tam ani vyznacene ze to je stavebny pozemok, alebo rozostavana budova. Tak neviem ci je pre financak smerodatny kataster a ked to tam nieje tak to proste podam cele ako zahradu alebo si tu zastavanu plochu vytiahnut z dokladov a to tam dat, alebo ako...

A este mi povedali ze ked mam ako fyzicka osoba (nie podnikatel) datovu schranku, tak to musim podat elektronicky, inac hrozi pokuta 2000 Kc, ked to podam na papieri emoticon Co mi teda nevadi, ja to aj tak radsej podam elektronicky, ale keby ste niekto mali datovku na seba ako sukromnu osobu a chceli ste to podavat na papieri tak aby ste vedeli ze to nieje dobry napad.
13. led 2017 v 11:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Já podával přiznání před týdnem, paní to víceméně vyplnila za mě a budu platit cca 55Kč za 950 m2. Říkal jsem, že budeme letos stavět a prý to s tím nemá nic společného. Ale já to mám vedeno jako ornou půdu. Ikdyž je to v obydlené oblasti.
JInak jsem jsem se podívat na ty jističe, mi to nedalo a mám tam tohle
13. led 2017 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1079 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1077 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @tojojot podle toho co jsem loni četl, tak platí údaje z katastru z 1.1., takže jestli je to celý jako zahrada/orná půda, tak bych to tak celý podal a neřešil to, stejně jako teď mám na pozemku už postavený a nezkolaudovaný dům, tak pořád budu platit jen daň z celýho pozemku na rok 2017 jako z orný půdy, tedy jako na loňský rok, změna bude až příští rok, kdy bude zkolaudováno a zapsáno na katastru...
13. led 2017 v 11:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
 Řešila jsem včera, dum stoji, byl zkolaudovany v prosinci, ale na katastr jsem papíry nesla az včera. A musela jsem přiznat pozemek zvlášť, stavební pozemek zvlášť. A nejdřív me sprdli, ze jsme zapoceti stavby měli na financak nahlásit (vubec nevim, na základě čeho bych jim mela hlasit, ze začínáme stavět).
13. led 2017 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @plaintruth jasne, no tak to asi tiez tak spravim.
13. led 2017 ve 12:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš