Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
anoelka88
Registrovala se 3. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek. Má 1 přítele. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
anoelka88
Registrovala se 3. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek. Má 1 přítele. Region Liberec.
 ahoj všichni, je tu někdo z Liberce? Sháníme doporučení na projektanta nebo někoho šikovného, kdo by příp. vyřídil povolení nebo nám s tím alespoň poradil... předem děkuji za info emoticon
21. led 2017 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis74sl
6
Registrovala se 31. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Má 1 přítele.
  • Zařizuji dům
    Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
kubis74sl
6
Registrovala se 31. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Má 1 přítele.
  • Zařizuji dům
    Region Pardubice
 @sykop Naše parta jela na víkend domů..zůstal tam jen elektrikář, tahá kabely po celém domě. Dneska jsme si byli říct, kde chceme vývody na světla apod..
21. led 2017 v 17:56  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (31 r.)
Registrovala se 31. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (31 r.)
Registrovala se 31. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
 Prosim, nevite nekdo, kdo je dodavatelem hlinikovych ci drevohlinikovych oken pro RDR? Mate je nekdo?
21. led 2017 v 18:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 Ahoj, mám dotaz na všechny, kteří již zateplovali sokl. V mém případě stěna dosedá na základovou desku a mezi tou plechovou lištou, která drží fasádní polytyren a základovkou je ještě malý schůdek asi z fermacellu. Stěna tedy není 100% kolmá jako na horní části obrázku, ale vypadá jako spodní část obrázku. Pokud tedy budu lepit XPS na sokl pak mi vznikne mezi plechovou lištou a XPS mezera asi 1-2cm. Lze ji také vyplnit lepící pěnou? Jak jste toto řešili? Děkuji
21. led 2017 v 18:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 Je tu prosím někdo, komu měnili dlažbu v koupelně? Děkuji
22. led 2017 v 08:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 279 příspěvků. Má 22 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 279 příspěvků. Má 22 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @angus88 Do té mezery kam směřuje šipka jsme dali 2cm polystyren a ten jsme pouze přimáčkli nahoru tím růžovým. Na to jsme pak natahovali lepidlo.
22. led 2017 v 09:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1115 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1115 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @angus88 Nám měnili obkladačky, co potřebuješ vědět.
22. led 2017 v 09:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1277 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1277 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @angus88
Pěnu bych tam nedával. Asi bych tam narval polystyren jako @showme_a , nebo bych ten XPS vyříznul tak, aby tam sednul až k liště. Tak jsem to dělal já emoticon . Je to zdlouhavější, pracnější, ale výsledek, který stejně není vidět, vypadá asi lépe emoticon
22. led 2017 v 09:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pavelcent já už mám polovinu hotovou tak, že je tam právě pěna. Napadlo mě, že jsem to udělal blbě. Snad i tak tam nebude tepelný most emoticon
22. led 2017 ve 12:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1016 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1016 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Vím, že se to tady už asi miliónkrát probíralo, ale zeptám se po milióntéprvní. Jak je to z bodovkama?
Rád bych je chtěl do většiny domu. Jak je to s tou cenou? Mohu si dodat vlastní bodovky, s tím, že bych jim řekl jak chci vyvrtat širokou díru a samotná světla už bych si zapojil sám?
22. led 2017 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 A ještě jedna věc, nemáte někdo Geberit s odsávání zápachu? Budeme mít dva Geberity, tak přemýšlím, jestli to má smysl a případně jestli nevíte, kolik to vyjde navíc. Díky
22. led 2017 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1156 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1156 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 mali by tam byt protipoziarne kastliky, zmrz_lina to myslim ma bez nich a spravili jej to na stavbe ale co ja viem, aj ked tie ledky nehreju az tak, tak by som to neriskoval, ked sa to nahodou zohreje o nieco viac, hned nad tym je ta izolacia atd...
Inac teda drahe to je dost ked si to od rdr objednas oficialne, ale ked si ich nedas a kupis nejaky rozumny luster alebo lampu a nie uplne najlacnejsie co existuje tak to zas nevyjde o tolko lacnejsie, zalezi samozrejme na tom kolko ich mas...
22. led 2017 ve 14:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 to odsavanie som ani nevedel ze ide, myslel som ze na to treba nejaky specialny zachod alebo co... kolko za to chcu?
22. led 2017 ve 14:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 Nevím, kolik za ten odsávací chtějí, ale je dražší. Teprve dnes jsem pochopil, jak to funguje a asi to nemá smysl moc řešit. Levný to asi ve finále teda nebude:(
http://geberit-shop-triker.cz/integrovane-odsavani-zapachu-geberit-duofresh/
Moc jsem to nestudoval, jak to funguje, ale vím, že tady to někdo měl. Ale není to důležité. Pokud je dobrý ventilátor, ve dveřích větrací mřížka, odsaje to relativně rychle.
Bodovky chci určitě do kuchyně a chodby, takže cca 10 ks. Pak uvidím, jak v koupelnách. My máme doma asi 16 ks led bodovek i v koupelně a nikde nebyla potřeba speciální izolace. Pouze vyšší IP krytí. Navíc pokud vím, tak izolace by hořet neměla. Navíc zase to jsou světla, která svítí, když je člověk doma a zrovna je používá. Osvětlení kuchyňské linky chci pomocí led pásku, jako to mám teď. Ale na ty lustry já moc nejsem. Navíc některé lustry taky stojí ranec, kdežto bodovky většinou pár korun.
22. led 2017 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 Ano, aj ja mam v byte bodovky na chodbe aj v kupelni, ale to nieje drevostavba a je to v sadrokartonovom podhlade kde nieje v podstate nic, len prazdny priestor a nad nim betonova stena. Izolacia by horiet nemala ale ja by som to vo svojom dome nerad testoval emoticon
Navyse v podkrovi je hned nad sadrokartonom parozabrana, takze keby som to chcel na poschodi robit dodatocne tak by sa musela spravit diera do parozabrany a potom to nejako dolepovat, niekto tu myslim aj pisal ako mu to tadial potom zacalo kondenzovat a boli s tym problemy, takze na poschodie by som si to fakt nedovolil dat bez toho aby to bolo spravene tak ako to ma byt. Ano, aj tam sa s nimi mozes dohodnut na stavbe ze ti tu parozabranu este pocas stavby dolepia ale nikdy nevies aku partiu dostanes, mozu to odflaknut a ked to zacne robit problemy tak to nevyreklamujes...
V prizemi keby som chcel hrozne setrit tak by som sa na to odvazil ale fakt mi to za to nestoji.
22. led 2017 v 16:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 Normálně ty panely by přišly už s dírou na bodovku a elektrikář by tam natahal kabely a hotovo. Jen bych kabely pridelal na bodovky a zacvakal je do stropu. Žádné samo dodělání by tam ani nebylo.
Jinak o té parozábraně si moc velké iluze nedělám. Pochybuju, že to všude bude tak jak to má být.
22. led 2017 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 S tou parozabranou neviem, moze byt, ale ak by sa tam robilo nieco navyse alebo by do toho clovek sam rezal tak reklamacia cohokolvek co by s tym aj vzdialene suviselo by bolo skoro urcite neuspesna. Ale ak by to tak bolo uz z fabriky tak potom budiz, len teda neviem ako sa tento stav da dosiahnut lebo ked im povies ze chces pripravu na bodovky tak ti tam automaticky daju tie krabicky, nie?
22. led 2017 v 17:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 Inac u nas ani poobede este lesenie nestalo, len kadibudka emoticon
22. led 2017 v 17:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 Prostě čistě bodovky bych si dodal svoje emoticon
22. led 2017 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 Ještě k tomu XPS. Řešil jste někdo skutečnost, že by se desky neměly řezat? Že v řezu ztratí odolnost proti vlhkosti? Nebo je to zbytečná starost? emoticon
22. led 2017 ve 20:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
 @kittyt připravte se že bude na Vás tlačit aby rychleji specifikaci udělal. Ty věci, co nabízí, jsou standardní. Nějaké odchylky moc dělat nechtěji :(
22. led 2017 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 86 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
 @angus88 Zdravím, tak mi to už nedalo a také jsem se zde zaregistroval, abych se mohl podělit o zkušenosti ze stavby. Téma zateplení desky a především napojení zateplení na uvedenou plechovou lištu jsme poměrně intenzivně řešili, jelikož při předání domku jsme byli dost důrazně upozorněni, jak přesně tato oblast musí být provedena, jinak hrozí při nasněžení vzlínání vlhkosti do konstrukce atd... V předaných výkresech je provedení zateplení přesně popsané a pokud se nic nezměnilo, tak by zateplovací polystyrenová deska měla být ze zadní strany (ta co doléhá na desku) v horním rohu seříznuta, aby se eliminovaly zmíněné nerovnosti a celá tato oblast + vršek zateplovací desky by měl být vyplněn stavebním lepidlem, které je "prý" dlouhodobě schopno "držet" na té plechové liště. Jakákoliv montážní pěna či silikon se "prý" časem odloupne... Ok, v tuhle chvíli narazila teorie na praxi a firma, která zateplení prováděla prohlásila, že lepidlo na horní straně desky je nesmysl, protože je to poměrně dobrý tepelný vodič. Ve výsledku to tedy máme udělané tak, že polystyrenová deska je ze zadní strany seříznutá a toho seříznutí je vyplněné lepidlem. Horní strana desky je nechaná a deska je přimáčknutá na plechovou lištu, takže je mezera co nejmenší. Pak je natažena perlinka + lepidlo a pro ještě lepší izolaci jsem ten růžek mezi deskou a kovovou lištou přelepil pružnou izolační páskou.
23. led 2017 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kofejn
Registroval se 28. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 189 příspěvků. Má 1 přítele. Kutnohorsko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
kofejn
Registroval se 28. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 189 příspěvků. Má 1 přítele. Kutnohorsko, Česká republika.
 @angus88 XPS klidně řezat. To co píšete, platí pro perimetr. http://styrotrade.cz/cs/produkty/eps-perimetr-xps/
23. led 2017 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 tak som o pol osmej dosiel a uz pol domu postaveneho emoticon
23. led 2017 v 08:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @tojojot tak už ses taky dočkal! Držím palce, ať jde vše podle plánu, nebo ještě líp emoticon
23. led 2017 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pepa101 Ahoj,

děkuji za reakci. Je vidět, že zateplení soklu řeší dost lidí odlišně. O jakém přesném nákresu mluvíte? Já jsem XPS neseřezával a mezeru mezi plechovou lištou a XPS jsem vyplnil PUR lepidlem (bylo to asi 1cm škvíra.)

Projistotu mám v plánu ještě na každé straně přidat + 3cm XPS desky, pro klid duše. Tato deska již bude dosedat až na plechovou lištu
23. led 2017 v 08:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 468 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 468 příspěvků. Má 14 přátel.
 @tojojot Super, také držím palce! Koukám, že máte asi stejný jeřáb, jako jsme měli my. emoticon
23. led 2017 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 dik emoticon
ja teda neviem ako to pri tej kontrole meral, ale jeden odpad je miesto v kupelni v pracovni emoticon tam vraj mala stacit redukcia a malo to byt len mierne prekryte stenou. je to len odpad na umyvadlo takze vraj to v podlahe 50kou pojde pretiahnut nastastie
23. led 2017 v 09:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @tojojot já měl při stavbě všechny volné průchodky akorát pod stěnu. Takže tam už nikdy nic neprotáhnu emoticon také změřeno bez námitek
23. led 2017 v 09:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
 @angus88 V našem projektu se jedná o dokument "Detaily k úložné desce" list "příloha 013a". Je možné, že budete mít název či číslování jinak. Nicméně je to výkres, kde je v detailu vidět okraj desky + naznačení navazující konstrukce domu. Na výkresu je jasně označena oblast "zatmeleno - dodávka odběratele" a dále je tam vidět ten "schůdek" z fermacelové desky.
23. led 2017 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš