Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

15. srp 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 145 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 145 příspěvků. Region Praha - východ.
 @ookami_hime my budeme mít řízené větrání s rekuperací od Atrey. Příplatek do Kubisu 74 byl cca 130tis bez DPH.
Jinak jako kdekoliv jinde je třeba v dřevostavbě větrat, větrat, větrat (klidně okny). Orosená okna mouhou být dány i horšími izolačními vlastnostmi těch oken -> nízká teplota na vnitřním skle = kondenzace i při normální vlhkosti vzduchu. Teď s tím taky v bytě bojujeme a vlhkost máme 50-55%
31. led 2017 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 2 přátele.
 Mame ted vlhkost jen 35%...asi poridime vice kytek nebo nevim :/
31. led 2017 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 795 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 795 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @honeyjenny nam taky spousta lidi rika: a proc si nepostavite bungalov? A proc drevostavbu? A proc a proc a proc?
Odpovidam: a co je vam do toho? Vy to financujete a budete tam bydlet?
Tyhle blbe dotazy dostavam od pitomcu,co jim je po tom sumak emoticon
Rodina a kamaradi nam fandi a vi,ze jsme projekt i technologii vystavby vic jak 2 roky peclive resili a zvazovali
Ostatni...vis, co mi muzou..a hadej kam emoticon
31. led 2017 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
 Prosím, kdo tady má dům na klíč včetně desky od RDR? Přebírali jste zvlášť desku a zvlášť vrchní stavbu nebo vše najednou?
31. led 2017 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 229 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 229 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @addamec : tak co SU už máš?
mi to povolení měli mít už 20.1. jenže celé SU lehlo s chřípkou a nikdo na tom úřadě není kompetentní na to ho vydat, tak mi paní z SU psala sms že hned jak přijde do práce, že nám ho vydá, což by mělo být za týden v úterý
31. led 2017 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
 já vyběhával hypo u CS a úplně bez problémů, ale všechno to bylo asi tím, že je to moje banka kde mám peníze, tak se tvářila taky jinak, odhad jsem teda platil 5400kč, ale myslím, že to odhadla taky na méně, ale nám to stačilo, neberu si hypo na celý barák, taky prot u nás ta rychlost, 12.12. jsem podepsal návrh, 16.12. přijela odhadkyně a 28.12. jsem podepisoval smlouvu o hypotéce
31. led 2017 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
 ale měl bych na vás dotaz, asi všem přišel email od RDR o tom, že je teď o víkendu v Praze veletrh Dřevostavby, stím, že když si napíšete, že dostanete od RDR vstupenku zdarma, plánujeme se jet podívat a tak jsem si napsal, ale zatím nic nepřišlo, přišlo někomu něco, jestli jste někdo psal?
31. led 2017 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @honeyjenny a mate ho blby z pohledu ze je uvnitr spatne reseny a nebo ze jim vadi jeho tvar (pr. moc vysoky a bude jim stinit)? emoticon
31. led 2017 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2171 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2171 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @farka já bych řekla, že úplně nejblbější na celém domě je to, že je to z papundeklu (to jsme zase slýchávali my) emoticon
31. led 2017 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 472 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 472 příspěvků. Má 14 přátel.
 @zmrz_lina Jojo, papundekl je oblíbené vyjádření, na to ještě odpovídám, že mé druhé auto je Trabant, takže jsem zvyklá emoticon A jak se na diskuzi o Kubisu 632, 631 píše, tak to připomíná boudu Maxipsa Fíka a vůbec je to malé. emoticon Sousedi koukali na základovku a říkali si, jak bude domek malý, teď koukají jak je velký.....Jojo, bydlíme v něm my a je nám tu fajn. emoticon Ale pssst, nemáme zkolaudováno emoticon
31. led 2017 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
 @zenny2 emoticon nám se prý ve vsi v hospodě chlapi smáli, že stavíme na pozemku garáž, že máme tak malou desku emoticon
31. led 2017 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
 @cendler ještě musíme nechat upravit situaci na KN a udělat řez jednou zídkou, co máme v projektu. Pak by to mělo být vše emoticon
31. led 2017 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 379 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 378 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Nemate nekdo nekoho dobryho v CSOB v Brne? Mam tam ucet ale platit za odhad se mi nechce - chci jen konkurencni nabidku...
31. led 2017 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 280 příspěvků. Má 22 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 279 příspěvků. Má 22 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @zenny2
@zmrz_lina
Tak to u nás ve vesnici jsme měli pozitivní ohlasy. Jsme tady už 4 dřevostavby. Náš dům sousedí se zástavbou starousedlíků (většinou důchodci) a řekla bych že hodně ocenili, že sice 9 dní hluk a prach, ale potom už klid. Všichni obdivovali rychlost a většina i říkala, že máme dům hezký. Do té vesnice se hodí ta naše klasika. Některé domy právě kritizovali, že vypadají jako stodola, hala, krabice apod.
31. led 2017 v 17:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
 @showme_a tak jako nám barák, co se vzhledu týče, nikdo nekritizoval, to naopak. Stejně tak doba výstavby byla předmětem údivu. Ale když nám tu 3 měsíce stála deska, tak si prý v hospodě vykládali, že to je velikostně tak na garáž, ne barák emoticon a pak se ještě smáli, když týden před stavbou stálo lešení - prej "oni nemají ještě ani barák a už jim stojí lešení" emoticon ale od některých zastánců cihly z řad známých jsme si vyslechli, jak stavíme papundekl a že nám to při větším vichru vítr odnese emoticon
31. led 2017 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1049 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1049 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Ze začátku jsem taky poslouchál o papundeklu, ale už spíš slyším kladné ohlasy, jen mě štve, že těch domů moc na výběr není a konkrétně 101čku má snad každý:( U nás v jedné ulici budou 4 a v ulici druhé (jsme rohová parcela) jsou taky 4:( Jen tři budeme mít rozumnou barvu v přírodním smyslu. Ostatní mají samé svítivě barevnéemoticon
31. led 2017 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
 Prosim kdo ma jiz postaveno. nemate nekde fotku ci nejaky letak vchodovych dveri? Pripadne jake vchodove dvere byste doporucili a s jakym priplatkem? Dekuji za jakoukoliv reakci
31. led 2017 v 18:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @zuvala mám leták z rdr, ale je to z roku 2014 - my jsme teda vybírali podle něj, tak můžu poslat na mail.
31. led 2017 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1163 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1163 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @zuvala Ja mam teda dvere od Hormanna, s izolacnymi vlastnostami uplne rovnakymi ako tie standartne co tam montuju, len ocelove (ofoliovane) a vyzeraju teda ovela lepsie. Stali myslim o dakych 7 tisic viac ako odpocet za standartne (keby mi stacila bezpriplatkova farba tak este o 2 tisic menej) ale keby som od Rymarova chcel akekolvek ine ako standartne biele tak by bol priplatok 10 a viac tisic.
http://www.hormann.cz/fileadmin/_country/_global/aktion/aktion_2016/cz/2_domovni-dvere-renodoor-2016.html toto su oni
31. led 2017 v 19:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 336 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 336 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 Co se týče názoru na dřevostavbu a případné špatné ohlasy, tak já osobně si myslím, že je to neznalost těch lidí. Nic o takovém druhu stavby třeba ani nevědí a nechtějí vědět více. Já dřív taky na dřevostavbu koukala přes prsty. Tam u nás kde budeme stavět, je jedna dřevostavba, která se mi dodnes nelíbí, fakt jak krabička a jen do ní fouknout.
Ale stačilo si o dřevostavbách něco načíst, do pár se jich kouknout a kdybych nevěděla, že jsem v konkrétním domě, který je od Rýmařova, snad bych se jako laik hádala, že jsem v cihle....Já osobně v tom vidím hlavně velký plus v rychlosti výstavby.

A už se nemůžu dočkat, až se (snad letos) postaví naše 101.
V těchto dnes se zapisuje pozemek na nás, za 14 dní vybírání kuchyně Lamont, snad v březnu KS....ou jéééé
31. led 2017 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
 @tojojot
Budu rad za ten letak. Prosim poslat na r.zuvala@seznam.cz . Pokud by ty dvere byly hrozny standardni a priplatek za normalnejsi dvere byl moc veliky asi bych sel do vlastni dodavky dveri.
31. led 2017 v 19:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @zuvala Ten letak je na tom linku co som poslal, tam sa da stiahnut. Inac bola to minulorocna akcia ktora este stale plati ale teraz niekedy to zas budu menit a bude nejaka ina akcia zrejme, oni to kazdy rok menia, ale vacsinou tam byva to iste, len sa menia ceny a pripadne trochu ine alternativy tych veci alebo ine kombinacie.
31. led 2017 ve 20:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 86 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
 @zuvala Mě ty standartní dveře nevadí co se vzhledu týče, ale zjistili jsme, že jsou po délce prohnuté, takže v této zimě uprostřed pěkně profukuje. Nahlášené to již máme a prý se to řeší tak, že dveře rozeberou a dají dovnitř nějaké kovové výstuhy... Jsem na to zvědav. emoticon
31. led 2017 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
 Jeste co myslite, ze je lepsi? Drevene vchodove dvere, plastove dvere ci hlinikove??? nevim v cem se lisi vlastnosti techto materialu. Ohnute dvere tuhle zimu musi byt na dve veci....
31. led 2017 ve 20:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
 @zuvala Z toho co vím, tak při přetlakovém větrání (nevím, zda je přítomné u nových modelových řad) by nemělo být dřevo přítomné, jelikož se přes něj v zimě protlačuje vlhký vzduch a může docházet k praskání. Plast je plast.... My jsme s tím, až na to prohýbání spokojení a pokud to opraví, tak s tím nemám nejmenší problém. Hliník je velmi dobrý tepelný vodič, takže u těchto dveří bude muset být dobře rozmyšlená konstrukce, aby se netvořil tepelný most.
31. led 2017 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
egonegon
1
Registrovala se 25. června 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 37 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
egonegon
1
Registrovala se 25. června 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 37 příspěvků. Má 1 přítele.
 Máte, prosím, někdo z těch, co už má postaveno, šedé podlahy a dubové schodiště? Případně šedou podlahu a k tomu schodiště nějak namořeno? Potřebovala bych nějaké foto, nedokážeme se rozhodnout.
31. led 2017 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1288 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1288 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12
Fabii nebo Octavii má taky pomalu každý druhý a řeší to někdo ? Pořídím si to, co mi vyhovuje a na co mám. emoticon
1. únor 2017 v 00:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
Registrovala se 5. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 670 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
Registrovala se 5. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 669 příspěvků.
 @pavelcent tak přeci jenom u těch domků je hezčí, když je každý trošku jiný. Takhle to vypadá jak developerská zástavba, což v propracovaném satelitu vypadá hezky, ale v běžné zástavbě chápu, že to může někoho štvát emoticon
1. únor 2017 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
 @pepa101
Diky za radu. Alespon vim ze budu chtit plastove dvere a ne drevene.
1. únor 2017 v 06:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @zuvala Nastuduj si tuhle diskuzi před několika lety - dost se nadávalo na plasťáky - nevím, jestli od té doby RD změnilo dodavatele, ale obecně tu byla doporučení dát si dřevěné...
1. únor 2017 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš