Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků.
 Já myslela, že pokud máte vše v pořádku, tak stavební úřad musí do 30 dnů vydat rozhodnutí?!
8. únor 2017 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 967 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 967 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @tojojot Jj, natáhnout 4K HDMI a asi ho vyvézt do nějaké zásuvky a vedle zásuvku 230V. Ale přeci jen by bylo hezčí to mít nějak schované. Třeba malá plastová dvířka ve stropu 10x10 cm s tím, že by 230V a HDMI tam byl jen schovaný, dvířka se pak provrtala a vytáhl by se HDMI ven a síťový kabel se natáhl do stropu.
Ale tohle chce asi řešit při KS. Původně jsem projektor ani nechtěl, ale zase jsem si uvědovil, že takové plátno 120" by na filmové pecky nebylo k zahození. Když vidím, kolik kdejaké blbosti na dům stojí a nic z toho, tak tohle prostě nevynechámemoticon
8. únor 2017 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 Angus88: Prosím Tě, jak máte kraj sedačky daleko od stěny za TV? Díky moc
8. únor 2017 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
helisek85
6
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 5 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
6
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 5 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @crawler Ahoj, nám SÚ dělal velké problémy, dokumentaci jsme podali v únoru a nakonec jsme museli přejít na stavební povolení, abychom se vůbec něčeho dočkali. S velkým úspěchem jsme ho dostali na konci července. SOD jsme podepsali na začátku srpna. V SOSB byl 3Q 2016, v SOD pak 4Q2016-1Q2017 a v pondělí začínáme. Byli jsme z toho nešťastní, těšili jsme se jak se s rodinou přestěhujeme do svého ale nenadělali jsme nic...zdá se Vám to nekonečné, to bylo i u nás, ale uteklo to.
8. únor 2017 v 10:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
 @cendler @crawler poradím jen to, že můžete dát stížnost na nečinnost. Ale budete je, bohužel, ještě pak potřebovat ke kolaudaci :-/
8. únor 2017 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 231 příspěvků. Má 83 přátel. Region Chrudim.
  • Stavím dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 231 příspěvků. Má 83 přátel. Region Chrudim.
  • Stavím dům
    Region Chrudim
 @helisek85 to je taky hrozná zkušenost emoticonjsou to prevíti! Kamarádka na Sú si sama s dítětem vyběhala stavební povolení za 10dní! - jde o vedlejší městečko a velice příjemné lidi na sú,zde je asi pravý opak emoticon

@zmrz_lina ono nejde o nečinnost,ale najednou si vymysleli,že prvně musíme mít vyřešený vjezd na pozemek - vznikne nová křižovatka - schválené to je, ale sú se sekl, že to nestačí a chce nového projektanta a vše znovu a prý nebudou řešit souběžně naši stavbu,když nemáme dořešený ten vjezd. Jinak - ten vjezd jako takový je jasný - dopr.inspektorát ani nepovolí jinou variantu, Rada města to taktéž odsouhlasila (na to jsme čekali 4 měsíce!!!), ale SÚ má opět problém emoticon Takže oni prvně chtějí toto a pak teprve budou řešit naši ohlášku - do té doby že to nechají ležet a prý mají 40 dní a vše řeší až ten 40.den...nevím,přijde mi to jako arogantní přístup a naschvál emoticon
8. únor 2017 v 11:34  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
 @zdik18 bohužel...dali si ještě jednu podmínku- píši výše emoticon
8. únor 2017 v 11:34  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
 A ještě by mě zajímalo - může vás stavební úřad nutit do vyasfaltování SOUKROMÉ cesty? měli jsme v plánu - z finančních důvodů samozřejmě - uválcovat štěrk či něco podobného...
8. únor 2017 v 11:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 466 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 466 příspěvků. Má 14 přátel.
 @crawler Podle mých zkušeností, bohužel nic moc nenaděláš.....člověk musí toto přetrpět, vyběhat a zatnout zuby. Je fakt, že je pak skutečně potřebuješ ke kolaudaci......
8. únor 2017 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 SÚ je taková nadřazená instance a připadá mi, že si člověk ničím nepomůže. Jak si postaví hlavu, je to průser a je lepší prostě asi za každou cenu s nima vyjít slušně. Člověk je prostě může potřebovat i později. Navíc pokud je SÚ v malém městě, držkovat se asi nevyplatí.
My máme stavbu 3Q 2017 a tímto způsobem pokud to nějak "neurychlíme", tak povolení dostaneme v červnu. Deska je sice za týden hotová, ale pak to RDR zase musí přebrat a to asi taky nebude hned.
8. únor 2017 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
 @zenny2
@pavelll12 je to tak...ale člověka to táááák vytáčí...grrr... emoticon
8. únor 2017 ve 12:09  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @crawler Bohužel co naděláš, já jsem taky těžce zklamaný. Stavba 115 m2 a musíme mít stavební povolení kvůli tomu, že není zkoloudovaná cesta emoticon
8. únor 2017 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
 @crawler u vás asi ne no, ale pokud nevydají rozhodnutí do 30 dnů a ani nedají vědět, že je něco špatně/něco chybí atp., tak to už nečinnost je. Ale v tomhle ohledu je potřeba vážit, jestli ta stížnost za to stojí no. Na druhou stranu - když si všichni budeme nechat s..t na hlavu, tak to taky není řešení.
8. únor 2017 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
 @pavelll12 taky myslíš příjezdovou cestu?
8. únor 2017 ve 12:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @crawler jj, u nás pokračují dvě cesty a jsou jen zpevněné a je tam cedule, že je to vjezd na stavbu. Stojí tam už několik domů, ale asfalt a chodníky mají dát do roku 2019, až bude plně zastavěno, aby se to zbytečně jeřáby atd neponičilo
8. únor 2017 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
 @pavelll12 aha...vidíš- u nás právě chtějí mít příjezdovku zkolaudovanou a pak že teprve bude možné odsouhlasit naši stavební ohlášku emoticon
8. únor 2017 ve 14:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 TAk to máte teda na pytel. My si kvůli tomu musíme zaplatit stavební povolení, ale cesta přes to vede. Mohl jsem mít vše hotové, kdybych nenarazil na projektanta kreténa, který to měl 10 týdnů na stole a neudělal nic. Druhý projektant usadil dům za dva týdny.
8. únor 2017 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
 @pavelll12 no to taky naštve...my máme projektanta úžasně akčního, ale zase na městě naschválisti-to si člověk nevybere - tak jen pevné nervy přeji emoticon
8. únor 2017 v 15:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @crawler Nápodobně emoticon
8. únor 2017 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1273 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1273 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Nám SÚ vydal ohlašení stavby i když cesta ještě nebyla hotová, ale zase nám odmítl dát Povolení k užívání stavby, dokud nebude cesta kompletně hotová a zkolaudovaná. Tzn. finální asfaltový povrch, zpomalovací práh, veřejné osvětlení, dopravní značení, prostor pro kontejnery. Čekali jsme na to 3,5 roku. Zaplacené jsme všechno měli, jen pan developer si dával na čas. emoticon emoticon emoticon
8. únor 2017 v 15:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
 Nemáte prosím někdo někde nějaký soupis, na co vše se soustředit při předání? Vím, že na vše, ale chystáme se septat alepsoň ty podstatné věci, aby se na něco na místě nezapomnělo emoticon
8. únor 2017 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
Registrovala se 19. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 38 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ústí nad Labem.
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
Registrovala se 19. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 38 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ústí nad Labem.
 @klaravarmuzova přesně vlastní dodávku podlah teď řeším u Novy 77 a Rýmařovem mi bylo řečeno, že mi odečtou pouze cenu materiálu, ale cenu za montáž (i když ji nebudou pokládat) si budou i přesto účtovat..
8. únor 2017 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @helisek85 : náš SU je super s paní byla vždycky super domluva a když jsem ji donesl poslední vyjádření, tak sama říkala, že to jen sepíše, to byla středa a že v pátek mi zavolá abych si přišel pro povolení, ale v pátek nic, tak říkám, ok v pondělí zavolám a už jsem se nikam nedovolal, pouze na informace města, kde mě informovaly, že celé SU ulehlo od pátku do postele a paní z SU co nám dělala papíry mi v uterý poslala SMS, že se omlouvá, ale že je nemocná, tak říkám OK, stane se, ale už je to další týden a už mě to nebaví, ale zase jak je tu psáno, nechci provokovat a nějak něco hrotit, pak ji budu potřebovat pro kolaudaci, takže radši všechno v klidu, ono to přijde emoticon
8. únor 2017 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 85 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 85 příspěvků.
 @sykop Mám za to, že při předání není možné projít úplně všechno, proto mají v reklamačním řádu lhůty, ve kterých je možné určité věci reklamovat po předání. Vše je ale samozřejmě o domluvě.

1. Pokud se pamatuji, tak nejvíc přísní jsou na různá poškození (škrábance, proražení) zařizovacích předmětů, které je nutno řešit ihned (WC, vana, skříňky, apod...).
2. Pak bych koukal na různé poškození (oděrky, promáčkliny) napříč celou stavbou.. Schody, fasáda, okna, podlahy, stěny.
3. Samozřejmě zkusit, zda vše funguje (voda, elektřina, světla, topení).

Stejně vám pravděpodobně něco uteče, proto mají servis a jestli se nepletu, tak dle smlouvy jste stejně povinni dům převzít i s případnými drobnými nedostatky.

Pohlídejte si hlavně ty zařizovací předměty a jinak spíš ať to je nějaké přátelské završení stavby.

Pokud je chcete prudit, tak si vemte 2m vodováhu a zkontrolujte rovinnost stěn a obložek dveří :D (my jsme pak byli celkem překvapeni, když nám truhlář při montáži vestavek ukazoval, jak "rovné" to je.
9. únor 2017 v 06:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1455 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1455 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
 @pepa101 s tou rovinností souhlasím, bohužel to se musí kontrolovat při usazení stěn, při předání už je pozdě. Já si třeba kontroloval všechny stěny zda jsou svislé, ale už mě nenapadlo kontrolovat usazení stěn. Bohužel teď ne všude mám pravý úhel emoticon
9. únor 2017 v 07:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @pepa101 jsem zvědavá, jestli budou mít tak uklizeno, aby byly případné škrábance vůbec vidět emoticon Každopádně u nás jsou závady i bránící užívání, tak uvidíme, jak to budou řešit...No čekala jsem to nějak klidnější, ale vad, nedodělků a hlavně přístup RDR je opět nepřekvapující, takže nějaká radost a klid z domku je zatím v nedohlednu emoticon Měli jste desku od RDR?
9. únor 2017 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 Co člověk čeká, když celý dům postaví tak za krátko:( Je to těžký z obou stran. Vidina zisku jako prase a tak se prostě musí rychle stavět aby toho bylo co nejvíc, ale je jasný, že logicky se ta rychlost musí někde promítnout a věřím tomu, že řemeslníci na stavbě toho kvaltování asi taky mají nad hlavu a pochybuji, že jsou nějak dobře placeni, aby se opravdu snažili mít všechno perfektní.
9. únor 2017 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @pavelll12 těch je mi jediných líto emoticon A taky jsou jediným pozitivem na celém RDR. Bohužel prachy jdou do kapsy někomu jinému...
9. únor 2017 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 332 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 332 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 @angus88 Já mám dotaz.....a oni dovolí to kontrolovat i v průběhu? Aby někdo třeba neměl kecy, že tam člověk překáží,myslím. A taky to jde, co tu všichni píšete, takovou rychlostí, že se to možná nedá stihnout ne?
9. únor 2017 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
 @pavcik U nás na stavbě nikomu nevadilo na co jsi se koukala a ochotně odpovídali na dotazy, dalo se domluvit upřesnění. A skutečně šlo to takovou rychlostí, že by člověk musel být na stavbě s nimi, aby stihl vše kontrolovat.....
9. únor 2017 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš