Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

23. říj 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kristap
Registrovala se 17. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 9 příspěvků. Region Mělník.
  • Již bydlím v domě
    Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
kristap
Registrovala se 17. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 9 příspěvků. Region Mělník.
  • Již bydlím v domě
    Region Mělník
 @mmates22 Presne jak pise janaa1, bude to v dodatku, az to vsechno sepisi a spocitaji.
7. bře 2017 ve 20:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 419 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 419 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Ahoj, řešíme intenzivně hypo a máme schváleno, trochu problém je poplatek za rezervaci financnich prostredku - 0,5% - dá se s bankou domluvit? Vzhledem k tomu že máme v SOSB 4/4 2017, tak mám stejně strach, že škončíme v první polovině r. 2018....
7. bře 2017 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
6
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 5 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
6
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 5 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @username u koho mate hypo?my hypo podepsali 5/16 a cerpali az 2/17a nic po nas navic nechteli
7. bře 2017 ve 22:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
onder1
Registroval se 7. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků. Havířov, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
onder1
Registroval se 7. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků. Havířov, Region Karviná.
 @lopp jo jsem tu novacek. Asi jsem to spatne napsal. Ted to vypada jako by RDR byli pro mne modly. To neee chlapy a damy. Proste pisu jak jsem to mel. Akorat ty party jsou docela hlucne. V cele ulici jak je ticho tak slo slyset co na sebe ti chlapy rvou emoticon . no nemusim vam rikat ze poezie to nebyla. emoticon jeste ze ta stavba trvala tyden.
7. bře 2017 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
onder1
fotoportrét
fotoportrét
onder1
 @atilius to neni chvala. Proste jsem napsal jak jsem to mel. A prave ze jsem mel stesti na partu. Chtel jen uklidnit tazatelku ze se nemusi bat nemit dozor. Vy jste ho mel?
7. bře 2017 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petr86
Registroval se 13. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 3 přátele. Praha, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
petr86
Registroval se 13. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 3 přátele. Praha, Region Praha.
 @username: Záleží jak u koho a většinou bývá nějaké rozpětí možného čerpání.
7. bře 2017 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 150 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 150 příspěvků. Region Praha - východ.
 @username my u HB nic neplatíme. Údajně berou RDR jako developerský projekt, u kterých se poplatek za rezervaci se neplatí. (Takhle mi to bylo vysvětleno naším hypo poradcem)
8. bře 2017 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 501 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 501 příspěvků. Má 14 přátel.
 @username Žádný poplatek za rezervaci fin. prostředků jsme neplatili.....pouze jsme do 2 let od podepsání smlouvy museli začít čerpat....
8. bře 2017 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 337 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 337 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 @username sice nevím jaký poplatek myslíš, ale my u ČS nic neplatíme.
V lednu jsme čerpali první část na pozemek a máme na vyčerpání zbytku do konce roku 2018.

Ale zařizování hypo, to byl tedy taky oříšek...ještě že už je to minulost a snad už nás čekají jen světlé zítřky
8. bře 2017 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
Registrovala se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
 NOVA 101
Přemýšlíme, zda zrušit komín nebo nechat udělat přípravu na krb. Momentálně na něj nejsou prostředky (jestli vůbec někdy budou). Máme elektro kotel s TUV a radiátory. Krb bychom využívali, pokud by byla vysoká spotřeba energie. Má to vůbec smysl? Jaké máte zkušenosti? Díky.
8. bře 2017 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1578 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1578 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @hkyselka Komín asi nezrušíte pokud se nemýlím. Není něco jako povinnost mít záložní zdroj energie pokud se vytápí elektřinou?
8. bře 2017 v 08:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2270 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2270 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @username nic takového jsme neplatili, jen jsme museli vyčerpat do 2 let.
8. bře 2017 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
 @hkyselka jak píše Jirka @angus88 - krb nemůžete zrušit, při topení elektřinou je nutné mít náhradní zdroj vytápění. Což zajišťuje komín a do budoucna možnost připojení domu na vytápění krbem. Nebo případně pokud byste měli jinou alternativu (což ale asi nemáte).
8. bře 2017 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 110 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 110 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @hkyselka barák bez komínu, je jak ženská bez..... emoticon
8. bře 2017 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
 Krb a kuchyň...na tyhle dvě věci se těšim úúúúúúúúúplně nejvíc emoticon emoticon emoticon emoticon
jo a taky pak na kafe na zahradě...hmmmmmmmmmmm
8. bře 2017 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
 @zmrz_lina Připojení domu na vytápění krbem.... Krbem se vytopí jen místnost ve které je krb, ne? Pokud teda není napojený na vodu. Moc tomu nerozumím emoticon .
8. bře 2017 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
 @hkyselka On tomu člověk nemusí rozumět, prostě to tak je. Manžel se tomu opět před 14 dny divil. Pravila jsem: Neřeš, nepřepínej emoticon
8. bře 2017 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @hkyselka Nemusí to tak být. Mám NOVA 101 a krb mi vytopí skoro celý dům emoticon NOVA 101 má krb umístěný na ideálním místě, protože z druhé strany případné obestavby je schodiště - horký vzduch se dá vést právě na schodiště odkud stoupá do patra a vytopí vrchní pokoje. Mohu dodat více info pro inspiraci emoticon
8. bře 2017 v 09:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
saruskas
Registrovala se 27. května 2016 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 38 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
saruskas
Registrovala se 27. května 2016 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 38 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
 Nenašel by se prosím někdo ochotný, kdo by nám za úplatu ukázal vnitřek domčeku Largo 98? Trochu se bojíme, jestli pro nás nebude malý a Rýmařov tento vzorový dům nemá. Jsme z Moravskoslezského kraje.
8. bře 2017 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
 @hkyselka tomu nemusíš rozumět, tak to prostě je. I když vytopíš jen jednu místnost, tak v krizové situaci je to furt lepší, než mrznout v celém baráku emoticon My zatím také krb/krbová kamna nemáme, je to na seznamu až někde hodně vzadu, ale komín jsme nechali - za prvé je to povinnost mít alternativní zdroj vytápění a za druhé jednou to realizovat budeme chtít, ale jestli to bude za rok, dva nebo deset? Kdo ví emoticon
Doplňuji - máme také případný budoucí krb na zdi se schodištěm (Kubis 74), takže plánujeme udělat odvod horkého vzduchu na schodiště a tím bychom mohli přitápět i místnosti v patře
8. bře 2017 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 665 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 665 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
 @hkyselka To přece nemusí být jenom krb, i krbová kamna jsou super a vyhřejí celý dům a je to podstatně menší investice než do krbuemoticon
8. bře 2017 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1063 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1063 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @username a proč je problém platit za rezervaci prostředků 0,5%? je to 500,- /1milion měsíčně, to asi nikoho nijak nezabije, prostě to tak teď je, můžete si hypo zařídit u jiný banky, kde poplatek není emoticon

..to co píšou ostatní, že co to je a že neplatili a podobně, tak se jich to ještě netýkalo, takže o tom nic neví, zavedli to teď od března a ani o tom neinformovali, tak jak ukládá zákon...nebo aspoň mě ne
8. bře 2017 v 09:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 No máme Hypotecni Banku, je to i v sazebniku emoticon
Nemeli jste nekdo i problem cerpat vs ten kalendar RDR? emoticon Resime to sami a bez poradce tak v tom trochu plaveme protoze poradce si na nas chtel jen nahrabat...
8. bře 2017 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @plaintruth 0,5% z 1mil je 5000,- emoticon
8. bře 2017 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
 @plaintruth 500,- sice není zase tolik, ale 500,- k 500,- a to už se pak načte. Ono 500,- měsíčně a za rok to už je taky pálka a za nic.K tomu všemu když banka má tolik jiných nesmyslných poplatků. A jestli je to z 1mil 500,- tak třeba v našem případě by to byly měsíčně 2 tis a ty se tedy hodí jinde, než na nějakou rezervaci.
Banky jsou vychytralé a neustále vymýšlí nějaké vylomeniny jak vošulit klienta.

a dokonce je to 5000,- ???no tak to bych se buď poohlídla po jiný bance, nebo s tou bankou vyjednala nějakou výjimku.
8. bře 2017 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @username jenže za rok emoticon
8. bře 2017 v 09:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
 @username my hypošku nejdříve řešili u unicredit bank...už jsme byli skoro na úspěšném konci, ale stále nějaký požadavky a výmysly.
Nakonec jsme přes známého oslovili poradce a najednou šlo vše jak po drátkách a do měsíce a půl bylo první čerpání na pozemek.

My nic poradci neplatili, jen je tam samozřejmě něco ve smlouvě, že ta firma co to vlastně spořce dohodila za to dostane určité procento...ale to si spořka nejspíš započítá to těch všech poplatků jako takových. Takže nejspíš to zaplatíme, ale nějak skrytě a bůh ví kdy.
8. bře 2017 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pavcik já neříkám, že je to nějak super a rovnou sem psal, že pokud s tím mají problém, tak ať jdou do jiný banky, která ten poplatek nemá emoticon ..na druhou stranu, ta suma není nijak závratná, takže se to v kontextu několika milionů a pár tisícovek za rok ztratí , pokud by ten poplatek byl, když sem žádal, tak bych si vybral jinou banku, pokud bych dostal srovnatelný ostatní podmínky, protože platit za nic je, jak bych to řekl ...radši nijak, navíc způsob jakým to zavedli/nezavedli ..jinde může člověk dostat o 2 desetiny vyšší úrok a už i tak to nakonec bude lepší s rezervačním poplatkem 0,5% ročně z nevyčerpaného, než pak x let platit vyšší úroky emoticon
8. bře 2017 v 10:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
 @plaintruth no závěr je, že banky v tom umí pěkně chodit emoticon
8. bře 2017 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pavcik njn, tak ČSOB, kam HP banka patří měla loni čistej zisk jen 15,1 miliardy Kč, tak se potřebujou na něčem zahojit, když museli zrušit nesmyslný poplatky u běžných účtů, tak je zavádějí u úvěrů, aby mohli z našich peněz naplnit kapsy majitelů z Bruselu ..mimochodem sídlo mají ve světoznámé čtvrti Molenbeek , tak doufám, že z mých peněz nebudou dělat bomby, co mi pak budou házet na barák...
8. bře 2017 v 10:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš