RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

před 10 minutami47472
  • @tojojot  jak vám to mohl vzit na katastr, když ti stavbu zapíší až po kolaudaci a s pridelenym cislem popisným? Teda aspoň u nás.

• @zmrz_lina  No, tak tohle asi máme dobře, ale ten zbytek nevím jak řešit. Technik od Alurolu řekl, že v létě se roztáhnou a po bocích to prosvítat nebude, ale spodem stejně jo, protože vodící lišty nedosedají na parapet a vše máme bílé, takže to vede světlo. Jsem z rolet absolutně zklamaná, 70tis pryč a tma žádná. Věděl by někdo, co s tím? Vyjádření RDR zatím po návštěvě technika Alurolu nedorazilo....

• @zenny2  jako my máme jinou barvu, tak těžko říct no, ale jak jsem ti i posílala fotky, světlo to zadrží...

• Sponzor fóra
  • @zmrz_lina  ja neviem... povedal ze to musi dat na kataster, tipujem ze to pred kolaudaciou bude na katastri ako rozostavana stavba a ked bude skolaudovane tak sa to tam da znovu. Lebo teraz na katastri nemame vobec nic, len cisty pozemok.

• Jo a nemáte někdo ve stropě zapuštěné repro?

• Nemáte prosím někdo tip na dobrého externího odhadce z hypoteční banky? Dnes nám bylo sděleno HB, že interní odhadce ze Slaného nám podhodnotil o milion dům NOVA 101. Nechápe proč máme tak drahou plovoucí podlahu, proč je tak drahá konstrukce a navíc mi dost arogantně sdělil, že se nehodlá k tomu dále vyjadřovat. Nemá nic proti dřevostavbám, ale sám by prý za takový dům dal 2.500.000,- 🙂. Dostal kalkulaci z RD Rýmařov a ne a ne a ne. Můžeme si vybrat externího, ale musíme si ho zaplatit sami. Předem moc děkuji.

• @tojojot  Všechny geometráky po zaměření musí schválit katastr. Pak ti ho zase vrátí a ty na základě něj a s kolaudačním rozhodnutím žádáš o zápis domu. Rozestavěné domy se už nezapisují.

• @egonegon  aha, no tak to bude ono. Ale co na tom schvaluju? Aj tak to nepojdu kontrolovat ci to je tak ako to nakreslil...

• @tojojot  Asi hlavně jestli to sedí dle katastrální mapy. Jinak nevím.

• @pavelll12  pripojuji se k dotazu, taky by mě celkem zajímalo 😉

• Tak mame partu p. Langera. 28.3. má byt předání

• Jak dlouhý výčet chyb jste měli u predávání domu?

• @lnel  Nám vše vyřizoval náš bankovní poradce. Máme hypotéku od HB a s ničím nebyl žádný problém, naopak.

• @erik1991  toho co sme si vsimli pri predavani nebolo tolko, vlastne skoro nic a to co bolo boli drobnosti, nejake smuhy na stenach co hned zatreli, zostelovanie dakych dveri a okien, a nejake tri veci na ktore nas oni sami upozornili ze to musia dodatocne spravit, chybajuci prah vo dverach do garaze, prasknute jedno futro a v dverach na terasu bola zlomena nejaka suciastka, inac nic. Ale postupne sa tam nejake veci ukazuju, napriklad naopak namontovany vodomer na e-vodnikovi (uz opravene), kvapkajuci odpad z wc (opravene, bolo naopak nasadene tesnenie), blikajuce ledky na chodbach (boli tam ledky EMOS, tak som napisal priamo vyrobcovi a bolo mi doporucene kupit iny model ktory ten problem nema, ze sa to obcas stava pri tych lacnejsich, tak som to preposlal rymarovu a nakoniec mi povedali ze si ich mam kupit a preplatia mi ich, co som aj spravil), naposledy som pri merani v kuchyni zistil ze jedna dvojzasuvka je skoro o 4 cm nizsie ako druha (na jednej stene, kde mali byt v rovine), tam som sa v rymarove nakoniec dopatral ze asi niekto urobil daku chybu vo vyrobe, lebo v papieroch to vraj maju spravne a tie diery robi automaticky linka takze sa bud niekto sekol pri zadavani udajov alebo neviem, takze to este nejako vyriesia vraj, a urcite sa takychto veci este dost najde. Ale celkovo nic zasadne.
    Aha a dolezita vec, okna si prechadzajte po centimetroch dokladne vsetky, ak to bude nutne tak si zoberte kybel a umyte ich, lebo inac sa to neukaze, my sme si az po umyti okien vsimli ze v kupelni je jedna dost velka ryha na okne a na niektorych ostatnych su tiez nejake mensie co fakt nevidno kym sa to neumyje. To som im pisal mailom ale este na to nereagovali, tak som zvedavy ako to dopadne.

• Včera jsme měli doma pány z Kasardu. Reklamované dveře bezproblémů vyměnili, všechny ostatní dveře v domě jsme prošli a ty, které nešli dobře dovírat, opravili. Oprava spočívala v tom, že narovnali těsnící gumy ve futrech - při montáži se prý často blbě natáhnou a vytvoří se na nich boule - pak nejdou dveře dovírat.

Za mě tedy KASARD zatím ok, všechny dveře rovné, jdou krásně zavírat

• Sponzor fóra
  • @tojojot o jedné rýze na dřevěném okně už vím, zítra předávka tak se to bude řešit.

• Dotaz. Měnili nám prasklé sklo, jak jsem tady dříve vkládala foto. Když to pán měnil, tak jsem doučovala, takže jsem to nezkoumala a pak mu jen podepsala papír. Manžel potom sundaval nálepku z vnitřní strany a na ní bylo napsáno, že tou stranou to mělo být ven. Vadí to? Mám to opět reklamovat? Jak zjistí teď bez nálepky, že to tam dal špatně?

• @zmrz_lina  Nemáte náhodou tip na někoho kdo nám udělá geometrický plán a zaměření popř. i radon v Praze a okolí?

• @brokolice1  geodeta bude nejlepší, když si seženete někoho místního, my to taky tak měli. Radon mi měřili tito- http://www.radonindex.cz/

• @brokolice1  Mgr. Tomáš Očadlík, RGP SERVIS

• @hkyselka  Pošli jí to do IP, takovéhle příspěvky tu bývají rychle smazány pro porušení pravidel fora...

• jak řešíte u NOVA 101 déšť, který jde a stéká po garážových vratech? Díky tomu mám nacucanou přední stěnu(zatím nemáme podlahu)

• Začíná jaro = teplo = nálet much...kdo chcete světlou či žlutou omítku, opravdu si to dobře rozmyslete. Jsme u pole a máme to opravdu extrém. I sousedi co mají tmavou žlutou jsou na tom stejně. My s tím počítali, nedávám to tu jako stížnost, ale radu pro ostatní 😎

• Chci se zeptat ohledně stěn. Máte taky kolem oken ty stěny ne zcela rovné. Na WC už to bylo tak moc že při předávce ji rovnali.

Prý je to tak s výroby a že je tam nějaká tolerance.

Já bych tu výrobu asi hned propustil 😃

Jedny futra dveří ke stěně lícují tak že dole je cca 1mm a nahoře 3mm škvíra a je to podloženo nějakou podložkou. Jediné co stím jde udělat je to dát do silikonu který nedoporučují že stejně dlouho nevydrží.

• @erik1991  ty futra zní, jakoby stěny nebyly svislé a při montáži futer se to snažili schovat 😐

• Dneska vyfotím 😉

• Dneska vyfotím 😉 ale ani se nedivím že je ohledně dveří nějaký problém ty otvory dveří jsou z výroby tak křivé že to fakt nechápu proč to tak dodávají

• @erik1991  v tej ich fabrike musia fakt nieco hulit, u nas zas bol dalsi problem ze v kuchyni na jednej stene kde su zasuvky od seba cca 3 metre a mali byt v rovnakej vyske, tak sa vyskovo lisia skoro o 4 cm... volal som im a pozerali do papierov ze to maju spravne, takze niekto vo vyrobe to zle zadal do toho cnc stroja ktory frezuje tie otvory...

• @tojojot  my přesně ten samý problém

• @angus88  hehe tak to fakt vyzera ze by mali vymenit obsluhu tych strojov 🙂

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?