Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

10. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
 mitote, my stavěli klasicky a byla to kalamita-samé doporučené firmy a krom jedné se všema obrovské potíže...já bych radši přestavovala starej barák než zabírala další část půdy stavbou, ale u nás je to s řemeslníkama opravdu těžké...teď, kdybych měla stavět znovu, tak si vyberu jednoduchej, levnej domek od rýmařova a nechám si od nich postavit i desku....nám elk již podruhé desku nepřebral (oprávněně) a ti deskaři jsou opět firma na doporučení a to od velmi důvěryhodné osoby...existují tu určitě i firmy, které postaví i kvalitněji, ale trh je tak široký, že není snadné poznat, kdo je dobrej, takže je nejlepší jít do ověřené firmy, ač není ta nejlepší na trhu
26. kvě 2010 v 15:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
314
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3006 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mitote
314
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3006 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
 macik: no tak m mme dost znamych delniku a stavaru tere bychom si najimaly...takze firmy bychommely max na okna, strechu...ale na zdi, desku a tak bychom mely lidi... ale porad nevim no...moznost koupit stary barak je taky ale barak v brne starej neni od 2 mega a pochbuju ze ho z amega opravime popr udelame nadstavbu
26. kvě 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 veverka: my taky děláme za garáží místnost pro kotel, přidali jsme 4 x 60 cm a vychází to bez okem a dveří 110 000,- Kč.
26. kvě 2010 v 19:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
233
Registrovala se 18. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2308 příspěvků. Má 153 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
233
Registrovala se 18. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2308 příspěvků. Má 153 přátel.
 mitote: to by bylo na román, abych vypsala, proč nakonec dřevostavbu.Stručně řečeno, že nám ty její minusy stály za ty plusy.Ale tohle si musíte srovnat v hlavě sami podle sebe, co vám bude vyhovovat.
A jeden z hlavních důvodů pro nás bylo vnitřní klima v domě, které je v dřevostavbě úplně jiné,než v cihlovém domě. Sami jsme s manželem zrekonstruovali už několik bytů, takže pro nás oba byla podmínka stavby, že to postaví firma na klíč celé.Už nám vlastní stavební úsilí stačilo až až..Stavěli jsme na PZ, a tady se to s jednotlivýma řemeslníkama vůbec nevyplatí.Firma má své nasmlouvané kolikrát za lepší ceny, než jsme dostali od soukromníků my.S výběrem firmy jsme strávili další rok života, stejně nebylo kam spěchat, čekali jsme na schválení územního plánu.Nechtěli jsme z více důvodů velkou firmu.Takže jsme od myšlenky na stavbu domu začali s vlastní stavbou po více než 3 a 1/2letech...
Myslím, že jsi někde psala, že je to pro vás také zatím výhledové, takže dost času na rozhodnutí.Tohle se prostě uspěchat nedá, to chce trpělivost.Většinou pak v tom domě člověk stráví celý život, tak ať si pak nedrbe hlavu. emoticon
Jo, a k tomu vnucování:kolikrát stačí jet kdekoliv do míst, kde se hodně staví, tam se projít a pronést nahlas o krásném domě před vámi a lidé si vás pozvou domů sami.... emoticon
A už mizím z diskuze o RDR. emoticon
26. kvě 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
 2jitule23: Cože, v přepočtu za m2 NEZATEPLENÉ garáže téměř 13.100,- Kč? No, sice to není ještě taková hrůza, jako těch bezmála 16.000,- Kč za m2 přistavěného zádveří bez podlahových krytin - ale nám nabízí Haas rozšíření ZATEPLENÉ garáže včetně podlahových krytin a betonové podlahy jejího OBYTNÉHO podkroví v přepočtu za 9700,- Kč/m2 podlahové plochy!

Ještě že už je RDR v našem případě mimo hru...
26. kvě 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 sorka: nezmokla vám stavba v prvních 3 dnech? A proč neměli dostatek tašek???

Já se trochu obávám o plesnivění - dneska mi manžel říkal, že na stavbě je v přízemí nad pracovnou díra ve stropě, kudy odkapává voda! čili vata v panelech je mokrá...to se tak přeci nemůže nechat ne??? a navíc zakrýt to sádrošem, to snad nemůže dělat dobrotu? co myslíte?

Jinak se mi stavba moc líbí, frčí to jak po drátkách, dnes je 3.den a je pokrytá skoro komplet střecha krytinou, vevnitř už jsou prý i sádráče někde...no letí toemoticon
26. kvě 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 Sorka:
my přijedeme až do hotového emoticon
26. kvě 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
Registrovala se 27. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
Registrovala se 27. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků.
 Haasinko máš SZ emoticon
27. kvě 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 U nás prší vlastně každý den. Ptali jsme se na to, voda se v té vatě nedrží a proteče. Měli puštěné nějaké topení, které vše vysušilo. A jak je zakrytá střecha, tak už je to jedno.
27. kvě 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 Gigi:
máš zprávu v IP
27. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 ahojky prosím vás nemáte ještě někdo podlahu TEAK BENGÁLSKÝ? BYLO TO VE STANDARDU, potřebovala bych to nutně viděěěět emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
27. kvě 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
novard
1
Registrovala se 31. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
novard
1
 Ahoj Veverko, ve tvém fotoblogu jsme našli Vaše řešení 101, které se nám velice líbí. Když jsme poslali změny do RD, vymlouvají nám to s tím, že užitná hodnota domu bude mnohem horší a rozhodně nám ho nedoporučují. I přes to se nám Vaše řešení zná ideální. Jak jste na tom s realizací domu? Děkuji moc a přeji hodně štěstí se stavbou.
31. kvě 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 Ahojky, díky za pozitivní příspěvek. Čekáme na projektovou dokumentaci spodní stavby. Veškeré info budu házet do diskuze.-
Trošku mě tím teda urazili, jediné o co přijdeme je spodní pracovna jako samostatný pokoj, a možná trošku kuchyně, že je jako průchozí, jinak se nám vše zdá lepší - vstup do garáže, skříň v předsíni, koupelna - vstup do čistého, pohled před dům z kuchyně. píšu to zde pořád dokola. To by mě zajímalo, kdo to řekl, že budou horší užitné vlastnosti.???
31. kvě 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
novard
1
fotoportrét
fotoportrét
novard
1
 Ahojky, tak to je super, jseš hodná, že se podělíš. Kdy chcete začít stavět? Také si myslíme, že řešení je mnohem lepší. Zádvěří vyřešené - alespoň prostor na obutí a věci (boty, bundy). Jeden z dalších problému byl - cituji "Problém nastává již v zádveří, kde není příliš reálné zadělání technologie domu a bude tedy hned po vstupu do domu na očích". Jak to budete řešit? Je pravda, že kuchyně nebudu díky 3 dveřím klasické U či L, ale myslím, že i to se dá řešit a o koupelně ani nemluvím (východ z koupelny přes našlapanou chodbu se mi nezdál zrovna šťastný). Jen my bychom chtěli v dolní koupelně vanu, tak nevím, nevím, jak se tam vejdeme. To, že je pracovna průchozí do pracovny se mi jako nevýhoda vůbec nezdá. Tedy alespoň zatím ne. emoticon emoticon
31. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 Co Vám ještě psali jako ty nevýhody? popř. do Interní pošty pošlete co Vám psali, jo? díky Veve
31. kvě 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 ahojky nějak to tady zamrzlo! kde jste všichni emoticon
31. kvě 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 chtěla jsem se zeptat, máte někdo pozemek cca 40 m dlouhý a svah na něm 2 m? kdybyste to takto někdo měl, chtěla bych vidět jak máte NOvu řešenou - ohledně usazení na pozemek - jestli máte schod nebo tak . Děkuji
1. čer 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 Veverka:
my máme svah dlouhý asi 55 m a široký cca 22 m. Dlouhý je od cesty dolů, tedy na šířce 22 m musíme dům postavit. Od cesty svah směřuje dolů z kopce. Takže dům stavíme taky ze svahu. Myslím ale, že schod dělat nebudeme. Na délce domu to bude dělat taky kolem 2 m, na mysli mám výškový rozdíl.
1. čer 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 My máme pozemek široký 37 m a dlouhý 40 m. Schod asi 1 bude. Převýšení na pozemku je cca 20%. V místě stavby se vše srovnalo do roviny a schod bude jen proto, že RDR chce 30 cm odkryté desky, kvůli stavbě, a návoz 30 cm štěrku kolem celého domu a okolí by bylo moc drahé. Navezeme míň a uděláme radši schod emoticon emoticon emoticon
1. čer 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 Sorka:
Vy máte schod, abyste nemuseli vysypávat štěrk? Tomu nerozumím. Když tedy chtěl mít RDR 30 cm výšky desku, tak nerozumím, kde je ten schod...
1. čer 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 Všude kolem domu je teď 30 cm základová deska nad terénem. Protože už máme hotové odvodnění a částečně i nasypán štěrk, tak raději uděláme schod z terénu do domu, než bychom tolik přisypávali. Možná je to někde vidět i ve fotoblogu.
1. čer 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 U dveří na budoucí terasu to budeme asi řešit dřevěnou terasou na trámech. Je tam teď také taková "díra do neznáma".
Zákl. deska se musí po ukončení stavby ještě zateplit a tak se i trošku přisype, ale počítám tak do 10 cm.
1. čer 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 Přesně o tom přemýšlím taky, tedy o terase na trámech nebo kůlech. Je otázka, jestli budou dřevěné nebo z jiného mateiálu, ale každopádně terasa bude "ve vzduchu"
1. čer 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
Registrovala se 27. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 29 příspěvků a 2 alba. Má 7 přátel. Region Domažlice.
  • Stavím dům
    Region Domažlice
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
Registrovala se 27. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 29 příspěvků a 2 alba. Má 7 přátel. Region Domažlice.
  • Stavím dům
    Region Domažlice
 Ahoj ,

mám prosbu: vybíráme s manžou podlahy a nadchnul se pro šedou barvu. nemám s tím problém - jinak budemem mít
světlý nábytek bříza + to oživým barevnými doplňky a gaučem (manža překvapil, o víkendu se v Ikei zamiloval do červeného)
zde je odkaz: http://www.quick-step.com/europe/cz/cs/floor/418503.aspx.
Ale máme spojený do L obývák s kuchyní a nevím, jestli je šedá to pravé do kuchyně. Skříňky mají být taky bříza, ale deska a bočnice odstín jako švestka, tak sem nějak nerozhodná.
taky jsem si původně myslela, že bude v kuchyni dlažba, ale nejsem schopná to nějak domyslet...

tak když budete mít chvilku, jsem vděčná za rady....
1. čer 2010 v 18:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 kristy81: my máme šedou podlahu v kuchyni emoticon brzy snad bude položená, tak potom můžu hodit i foto..ale je to tento typ: http://www.siko-koupelny.cz/zbozi/KALEYDOS33SZ/dlazba-kaleydos-seda-33x33.html
1. čer 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
  • Stavím dům
    Region Domažlice
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
  • Stavím dům
    Region Domažlice
 Haasinka, díky za typ, dlažba vypadá suprově. jee já myslela, že už bydlíte a vy pokládáte podlahu?
jsem fakt natvrdlá.
A Co k tomu máte za podlahu v obýváku?
Díky moc za info, těžko se mi rozhoduje emoticon
2. čer 2010 v 07:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 kristy: předání domu máme až příští týden emoticon

V obýváku máme tuhle podlahu:http://www.e-podlahy-levne.cz/aldi-podlahy-e-shop-sortiment.php?Rec=u915&K1=3&K2=1&K3=4...tak doufám, že to nebude moc divoký emoticon mohlo by to celkem ladit
2. čer 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
  • Stavím dům
    Region Domažlice
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
  • Stavím dům
    Region Domažlice
 jee tak to mi nejde otevřít emoticon
2. čer 2010 v 11:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
  • Stavím dům
    Region Domažlice
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
  • Stavím dům
    Region Domažlice
 Tak už to jde...máte Elignu a dopláceli jste něco?
barvička vypadá taky moc hezky, jsem zvědavá na skutečnost emoticon
my máme zatím jen vyřízené stavební povolení - te´d řešíme studnu a napojení na elektriku.
Jinak mám předvybranou kuchy\ň, v pátek jedeme do SIKA na koupelny a 17.6. máme dělat konečné specifikace.
jo a pro jistotu čekáme mičo, aby toho nebylo málo emoticon emoticon emoticon
2. čer 2010 v 11:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 emoticon nějak se mi ten dokaz nepovedl .. dopláceli jsme, ale myslím, že to bylo jen do 1.500,- za tuhle podlahu v obýváku a pracovně..takže nic tak hroznéhoemoticon nahoře mme plovoučku ze standartu, docela podobnou...

A kuchyň budetemít od lamontu?

Gratuluji k miminku emoticon Už víte, jestli bude chlapeček nebo holčička? Já tu mám pod sebou na dece moje 3měsíční holčinky a dělají tu hrozný kravál s hračkama emoticon
2. čer 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš