Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 323 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 323 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 @herta135 my geodeta volali az po předání klíčů. Na 3. Den jsme si pozvali našeho elektrikáře ať zapojí elektriku do skříňky.
25. čer 2017 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
118
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 757 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
118
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 757 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @gustinovi a vodare na zapojeni vody jste taky museli mit sveho,ze? Pri KS se o tom zminoval,ze dodani a zapojeni jakehosi ventilu ci co (mam to nekde presne poznacene) je v nasi rezii
25. čer 2017 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @herta135 my ho volali taky po predani klicu, zamereni a zapis do katastru byla podminka banky aby pustili posledni penize
25. čer 2017 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 278 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 278 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 Dávali jste někdo sítě do oken když máte rolety? Nemyslím originál do kastlíku ale nějaké z hobby marketu. Jak jste je připevnili a hlavně kam?
25. čer 2017 v 10:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 58 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 58 příspěvků. Region Brno.
 @margot_ka Ventil na privod vody nam montovala firma, ktera delala pripojky
RDR pak bude pokracovat dal, stejne s elektro. Drat musi byt vyvedeny 2,5 metru nad deskou, podle predavaciho protokolu k desce.

Presne detaily doporucuji kontaktovat cloveka, kteremu jste predavali desku.
25. čer 2017 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
118
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
118
 @zvrablik no my mame desku v cene od RDR. Ale specifikator nas upozornil,ze jakysi ventil si musime nechat montovat my (asi nekym z vodaren?) pochopila jsem to tak,ze na ty rozvody vody v dome to musi napojit nekdo z vaku hned jakmile bide dum pod strechou (trosku mam obavu v koordinace praci,aby se mi nestalo,ze mi tam vak nekho posle az v dobe,kdy se ma dum predat,pac predtim nebudou mit cas)
25. čer 2017 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 84 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 83 příspěvků.
 @margot_ka S tím kondenzátem z komínu mě to dost zarazilo, protože o tom slyším prvně, tak jsem se šel schválně podívat, jak to máme (Nova 101, komín stabil) a jsem celkem nepříjemně překvapen. Ty odvětrávací dvířka s hadičkou jsou nepřístupné, na konci je asi zátka a nikam napojené to není. Vy máte tu hadičku prostrčenou skrz ty odvětrávací dvířka a tam nějakou misku?
25. čer 2017 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
 @margot_ka bohuze minimalne Breclavsky VAK je banda * a *.

Pripojky Vam taky bude delat nekdo pres RDR? Resil bych to potom s nima.
V desce je chranicka na hadici na vodu. Ve finale to pak vypada takto
25. čer 2017 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
 @pepa101 jeste nestavime, zatim mame desku a pripojky, komin bude mit strisku, tak by tam zas tak moc prset nemelo

jedine z ceho vychazim je toto http://podpora.schiedel.cz/?download=_/product.9/mn_absolut.pdf

ten odvod kondenzatu nevypada ze by byl nad podlahou ...

nasel jsem zajimave povidani na http://kutilpavel.blogspot.cz/2011/01/problem-s-kondenzaci-vlhkosti-v-komine.html

ve stredu jdeme vybirak krbova kamna, tak snad budu vedet vic, je to firma, ktera stavi i kominy a krby.
25. čer 2017 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
 @zvrablik No nám stříšku na KS nikdo nenabízel, takže je komín ukončen tou běžnou konickou koncovkou. Tzn. že je do komína otvor o průměru 160 mm. Minulý týden napršelo cca 30 mm, takže do komína nateklo přes půl litru vody... Dole je napojená hadička, která je někde v daném prostoru smotaná a ukončená zátkou. Vzhledem k tomu, že dole nikde mokro nebylo, tak předpokládám, že něco nasákly stěny komínu a zbytek se bude pomalu odpařovat ze spodní části.

Vás se někdo na stříšku ptal, nebo jste o ni vysloveně sám žádal?
25. čer 2017 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamurka
Registrovala se 9. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
kamurka
Registrovala se 9. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky.
 @vikiza
@vikiza Dobrý den , máte moc hezké vchodové dveře, můžu vědět typ a příplatek? Děkuji pěkně Katka
25. čer 2017 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
118
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
118
 @pepa101 my zatim nemame postaveno. Ale resili jsme to u KS,pac budeme mit kvuli vzduchotechnice drazsi komin,nez je ve standardu (tam je parat uni,my mame absolut). Prave jsme resili uhel napojeni (telefonoval primo specifikator s nasim kamnarem) a ten prisel i s timto, at na to myslime. A my -po zvazeni pro a proti, jsme to napojit nenechali a planujeme vylivat. Nazivo to ale uvidim nejdriv za pul roku,tak bohuzel neporadim :(
25. čer 2017 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
118
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
118
 @zvrablik no pripojky od radu k resce si budeme resit sami. Tam pocitam,ze nas stejne musi prijet napojit z vaku (prece jen, vod.rad je pod tlakem)

@zvrablik
@pepa101 nas od strisky vylozene odrazoval specifikator i kamnar. Snizuje tah komina a kamna by vam pak mohly cadit. Navic kdyz prsi a fouka,tak se tam ta voda stejne dostane. Max si ji dodate sami pozdeji a levneji
25. čer 2017 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Teda s tym kominom a odvodom vody to tiez pocujem prvy raz, nikto mi o tom nic nepovedal. U nas je to takto, tie spodne mrezovane dvierka to je ono? v nich je do toho stredu privedena nejaka zlta rurka ale nieje tam ani ziadna zatka, cize odtial mi to bude pri dazdi vytekat? emoticon Skvele ze mi k tomu nikto nic nepovedal, este ze citam forum emoticon Mam tam teda nieco napojit? Je to Schiedel Stabil
Inac ale ziadne vlhko som si tam naspodku nevsimol, a to pri tych burkach teraz dost muselo naprsat.
25. čer 2017 ve 20:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @herta135 Podle me geodet muze prijit i pozdeji.Zamereni je potreba ke kolaudaci. Ale RDR chce treti az paty den pripojit dum k elektrice. Na strane sloupku to musi provest elektrikar vas, v dome si to zapoji sami. emoticon
25. čer 2017 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
 @margot_ka ne, nás vodar nám připojil vodu do desky a ukončil ventilem( po dokončení desky obrázek ventilů pošlou na meila. ) No a jak se dělala horní stavba tak ten ventil rdr sundal a napojil vodu do baráku. Na to už jsme vodar nevolali to už si udělali sami.
25. čer 2017 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
 @showme_a my máme site do oken jwn ty nalepovací na rám okna a pak ty nalepovací i na francouzské okno
25. čer 2017 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1453 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1452 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @tojojot já to mám takto. Nemám šanci se tam dostat
25. čer 2017 ve 21:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
 @tojojot Máme to úplně stejně jako ty, komín Uni Parat Slp 16. A vevnitř to vypadá přesně jak v návodu, který jsem našla nalepený na dvířkách - viz foto (nějak mě dřív nenapadlo do toho vůbec koukat). Německy neumím, tak nevím, ale každopádně z té trubky nic nikam nevede, ale dole je sucho.
25. čer 2017 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1453 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1452 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 Zítra píšu do RDR, protože mám přístup k dvířkám kondenzátu za příčkou. Voda není napojena do odpadu, vše je zašpuntováno. To by mě zajímalo, jestli je toto standard montáž emoticon
25. čer 2017 ve 21:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @angus88 super... nechapem na co ti ludia myslia ked to stavaju... ja tam mam tiez blby pristup ale je tam aspon nejaka medzera, s obtiazami by som tam nieco dostal, len ted neviem ako to mam urobit, ci tam nechat nejaky maly kybel alebo co
25. čer 2017 ve 21:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina zvlastne, ja som ten navod pozeral ale zdalo sa mi ze sa tam pisalo o noecom inom, budem ho musiet vytiahnut a pozriet
25. čer 2017 ve 21:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
118
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
118
 @gustinovi super,diky za objasneni emoticon
25. čer 2017 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 466 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 466 příspěvků. Má 14 přátel.
 @fantomik ...no, tak to si úplně nemyslím, náš elektrikář to musel přepojit v domě, tedy na konci toho, co čouhalo z chrániček byl stavební rozvaděč a z toho na dům to napojoval náš eletrikář, ale asi záleží na dohodě s pracovníky RDR....My to měli takto.
25. čer 2017 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1273 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1273 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Jak to tu tak, po čase pročítám zlatej Fenix a absence krbu, kamen a komína je výhra. Ušetřeno mraky peněz, práce a starostí emoticon emoticon emoticon
25. čer 2017 ve 23:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
 @pavelcent njn, ale my jsme si ten komin nedavali, proste se tam tak nejak vyskytl emoticon
26. čer 2017 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
 @angus88 @tojojot @mrz_lina Zkoumal jsem to u souseda a zdá se, že té hadice je tam namotáno poměrně dost (odhadl bych tak metr), takže tam je nějaká kapacita pro kondenzát. Na tom fotu co posílal tojojot ta zátka je vidět na konci toho "špuntu", protože je zahnutá směrem dovnitř.

Je možné, že předpokládají, že nikdy nenaprší tolik, aby se to tam nevešlo a mezi dešti se to odpaří... Je pravda, že mokro u nás nikde nebylo. U souseda ale vlhko určitě bylo, protože ten návod měl pověšený na té spodní mřížce a byl úplně shnilý po jedné zimě....
26. čer 2017 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herta135
1
Registrovala se 20. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
herta135
1
Registrovala se 20. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
 @fantomik Aha, děkuji za info emoticon Takže z naší strany kromě geodeta ještě musíme zajistit elektrikáře. A ještě je třeba někoho na něco přizvat? Omlouvám se, že tak ptám.. Dost v tom plaveme a jsme rádi, že jsme vůbec došli až sem.
26. čer 2017 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
 @herta135 záleží, jak máte připravený pozemek. My jsme měli do antoníčku už zapojeno a jen jsme zrušili venkovní staveništní zásuvku a přesunuli ji přes chráničku do budoucího rozvaděče, kde elektrikář přidělal tu venkovní zásuvku (aby měli první dva dny elektriku). Třetí den, když přijel elektrikář RDR, tak oddělal tu naši zásuvku a zapojil to rovnou do elektrorozvaděče domu a pak už jeli na zásuvky. Na druhý den na 8 ráno jsme měli objednaného vodáka z VAKu, aby nainstaloval vodoměr a pustil vodu (vodoměr máme v domě v komoře pod schody). Takže kromě vodáka a geodeta jsme nikoho neřešili.
26. čer 2017 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 333 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 333 příspěvků. Má 4 přátele.
 @pepa101 Já se na stříšku ptala. Prý to má Schiedel dobře pořešené, že napršená voda se průvanem v komínu stihne odvětrat přirozeně. Stříška sama o sobě až tak velký efekt nemá, což chápu, protože u nás když prší, tak převážně vodorovně emoticon
26. čer 2017 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš