Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 prskavko vejde emoticon

my si na specifikaci taky zařídili hlídání a strávili jsme tím asi 3hodky čistého času, měli už jsme vybrané otvírání oken, zásuvky, rozvody tv, vypínače. a zbytek jsme se docela rychle s manželem shodli na místě a vybírali jsme i dveře, kliky, podlahy.
a i když bychom pak rádi šli na oběd,.tak vzhledem k tomu, že na OZ byl i p.Obručník z Lamontu, další dvě hodky jsme narvhovali kuchyn.

ve čtvrtek máme výběr v siku, což asi bude nadéle, pořád nemáme vybrané kachle do spodní koupelny emoticon

ještě jednou dotaz na stavebníky... jak široké jste měli zpevnění kolem domu? 2m mi přijdou moc emoticon stačí metr???
7. čer 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
Registrovala se 17. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 55 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Mladá Boleslav, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
Registrovala se 17. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 55 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
 my neměli žádné. Na přejímce desky nám bylo řečeno, že není nutné. Stavěli jsme v březnu a měli jsme docela strach, že terén bude podmáčen, ale jeřáb nakonec neměl žádné problémy. Jinak dům je vzdálen 6,5 m od silnice, takže kamiony stály na cestě a jeřáb je rovnou vykládal. Byli jsme rádi, že štěrk navážet nemusíme, protože musíme dovést ještě dost hlíny a tak bychom museli štěrk shrnovat atd., ale jinak se hodí. dokud nevyroste tráva, tak je to děsné s nošením hlíny do domu. Ještě, že máme zádveří. Když tam jsme tak pořád zametám emoticon
7. čer 2010 v 19:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 diky emoticon my stavime taky 6m od cesty, tak by to mohlo jit emoticon šterk tam nějaký určitě dáme, stejně pak bude třeba pod zpevněné plochy, ale ty 2m mi přijdou zbytečně moc emoticon
7. čer 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
Registrovala se 27. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 29 příspěvků a 2 alba. Má 7 přátel. Region Domažlice.
  • Stavím dům
    Region Domažlice
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
Registrovala se 27. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 29 příspěvků a 2 alba. Má 7 přátel. Region Domažlice.
  • Stavím dům
    Region Domažlice
 Tak základovku budeme muset taky za chvíli řešit.

Teď přemýšlím nad vývody na stropní světla v obýváku... chtěla bych světlo nad kuchyňský stůl a nad konferenční...ale jak mám vědět, kde přesně bude? To mi připadá nejhorší emoticon
8. čer 2010 v 11:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Stropní vývody jsou jediné, které se upravují až na místě (během stavby). Jen počet musíš mít danný. Pozor na stěnách už ne!
8. čer 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
 Na co si dát pozor -
- po obdržení projektové dokumentace by měla přijít upravená cenová kalkulace, které může být jiná, než kterou dostanete při jednání na OC. My jsme cenovou kalkulaci nedostali a po několika měsících jsem byli překvapeni nad změnou ceny.
- při konečné specifikaci (Nova 101) jsme byli chybně informováni o to, že pokud si objednáme laminátové dveře cena se nám odpočte oproti standardu dýha buk. Bohužel pravda je taková, že pokud si vyberete něco levnějšího než je standard nic se neodpočítává emoticon .
8. čer 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kuchynaz
Registrovala se 8. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
kuchynaz
Registrovala se 8. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
 Zdravím stavitelky a stavitele. Chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo řešil změnu obchodního zastoupení, resp. zda je možné řešit věci přímo s Rýmařovem. A ještě jeden dotaz - s kým se dělá konečná specifikace?
8. čer 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 Řešit to asi přímo v Rýmařově jde, ale moc to nechtějí. Na konečnou specifikaci přijíždí pracovník RD. Nedělají ji zástupci z OC.
8. čer 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 sorka: koukala jsem na fotky, tak ještě nemáte hotovo? emoticon
Nám včera baráček předávali, akorát bez cela hotové fasády, ta bude hotová zítra.....no tak jsem zvědavá co při důkladném úklidu vyzjistíme...moc nedrží takové ty krytky u radiátorů a někde se odlupují lišty u podlahy..ale jinak snad OK emoticon
9. čer 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 to sorka: prosím holky co máte hotovo, hoĎte fotečky moc se těšíme. Díky veve
9. čer 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 Nám předávají dům zítra ráno. Už se finišuje. Chybí jim jen lišty a úklid. S fotkama je problém, jsem tam pokaždé s prckem a nějak mi chybí ruce na focení. Snad až bude úplně hotovo.
9. čer 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Ahojky, zájemcům pošlu fota emailememoticon

Ti co už máte postaveno - s čím vším jste se obraceli na RDR na reklamaci? I s maličkostmi? Nám například u více než poloviny radiátorů nedrží ty krytky dole u trubek...nahoře v jednom pokoji ta krytka ani nepůjde slepit,protže trubky jsou m,írně křivé a ta krytka se tam nedá nacpat emoticon Mezitím u předávání to chlapy opravovali, teda měli opravit...už jsme si to jaksi nezkontrolovali...a potom máme takový neblahý dojem, že jedna lišta u podlahy má jiný odstín emoticon asi stokrát jsme na to koukali a ještě to bude muset posoudit někdo jiný, ale fakt vypadá jinak....no a místy ty lišty zrovna nedléhají ke zdi, snad se to nebude časem ještě více odlepovat.....jinak snad všechno OK, to se asi uvidí časem emoticon
11. čer 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 ahojte, tak my máme op výběru koupelen a dlažby, ale nevím, jsem zvědavá na návrhy, asi to nebude podle našich představ, jenže indisponováni nemocní jsme s manželem neměli sílu více oponovat emoticon

taky nás opět překvapil stav.dozor... kde prý máme naprojektované schody?? emoticon emoticon že by měly být součíástí ZD, aby beton sedal stejně a nepraskaly. já myslela, že schody se řeší vždy až nakonec.... máte někdo zkušenosti?
11. čer 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 gabko:s těmi schody to tedy taky nechápu...mi je samozřejmě plánujeme taky až nakonec...i když určitě by to nebyl špatný nápad, pokud by to RDR nevadilo, že už by tam byly..
11. čer 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Tak nám se to zase začíná komplikovat emoticon

Původní datum předání domu i s fasádou bylo 8.6., fasádu předali včera čili 10.6.....plvodně měli den po předání odstranit lešení....a včera nám chlapi říkali, že jooo to ještě dneska přijedou, nebo zítra a sundají to...no a houbelec emoticon Prý až v úterý!!! No to jsou docela vtipný, v úterý nám mají přivézt ČOV a do té doby je nutné od baráku udělat výkop! Prý si to můžeme zkusit rozebrat sami, dobrý no...něco se tam po**** a budeme si to muset sami spravit....ach jo emoticon

takže tlačte na termín odstranění lešení pokud chcete potom na baráku začít hned něco dělat! Aby jste potom taky nebyli překvapení
11. čer 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 ahojky moc závidíme, co už máte hotovo!
není tady někdo, kdo má po konečné specifikaci a nechtěl by mi třeba do IP poslat jak vypdá konečný součet položek? nějak si to neumíme představit, co je třeba ještě připočítat a s čím počítat, chápu, že to nebude úplně přesně, každý má jiné změny.
díky veverka
11. čer 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 veverka: My byli na konečné specifikaci včera. Trvala 5 hodin, ale snad jsme vše zvládli a na nic nezapomněli. Konečnou cenu ještě nemáme, bude snad v pondělí, ale to víš tisícovky lítají. Tak čekám s obavami, jak to nakonec vyjde.
11. čer 2010 ve 14:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 díky Jity.
Můžete mi prosím napsat jen jaký je postup: až dostaneme projekt z RD na spodní stavbu, tak si podáme na stavební úřad žádost o ohlášku (nebo povolení), mezitím si shánět firmu na desku.
Až bude st. povolení (nebo ohláška), tak můžeme začít stavět desku.
A pak jak to je? bude konečná specifikace, mezitím postavíme desku a pak budem čekat na dům? nevíte i časové intervaly? nějak si to neumím spoíčtat, kdy bychom teda mohli skutečně stavět. díky moc za váš čas emoticon
11. čer 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 veverka: Náš postup- nemusí se shodovat s ostatními-na stavebním úřadě máme ohlášku (která tedy u nás trvá dost dlouho), už máme domluvenou firmu na desku - dělají si přípravné práce, včera jsme byli na specifikaci a obdrželi návrh smlouvy o dílo. Teď čekáme na tu ohlášku a co nejdříve by nás měli zařadit do harmonogramu staveb. Desku snad stihneme během července a stavět bychom chtěli koncem srpna. Uvidíme. Největší brzdou jsou úřady a řady potvrzení a razítek - souhlasy sousedů, vyjádření správců sítí, řešení čističky, atd...
11. čer 2010 v 17:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
 jen tak pro informaci píšu, jak to vypadá, když fakt nemáte stavební karmu....včera u nás na třetí pokus firma přebrala základovou desku, za dva týdny má dojít k montáži, tak jsme si mysleli, že to je v suchu JENŽE obec začla dělat dešťovou kanalizaci před naší deskou přímo v místě, kde potřebujeme postavit jeřáb a hlavně připravit na něj zpevněnou plochu, nyní je tam bahno a je pod úrovní vozovky, takže to je na několik dní práce a místo toho teď budem čekat, kdy to tam jejich firma dokončí a možná budeme muset posunout montáž...od cesty jsou čtyři metry obce a pak teprve začíná naše předzahrádka, ke které se ovšem teď nedostaneme emoticon ...zatím nemáme ani sloupek na elektřinu, který taktéž pro montáž potřebujeme....
11. čer 2010 v 18:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 Veverko po nás teda na úřadě a všude chtěli celý projekt, nejen projekt spodní stavby.... qale celý projekt nám přišel za 4týdny, ohlášení trvalo jen díky našim průtahům měsíc, na úřadě byli ochotní a dali nám to druhý den po donesení posledních dokumentů.
souhlasy se sousedy jsme vyřešili odesláním doporučených dopisů a stačilo to...

my bychom měli desku stavět příští týden a montáž máme naplánovanou na začátek srpna. tak snad budem mít větší stěstí než tu holky popisují.. držím palečky at vám stavyb zdárně pokračují emoticon
11. čer 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
patatas
2
Registroval se 12. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
patatas
2
Registroval se 12. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky.
 Stavitelé, jestli to ještě můžete ovlivnit, připlaťte si za zateplené WC (nádrž na vodu). V opačném případě budete nemile překvapeni z kaluží, způsobených rosením. Také si zkontrolujte těsnost vchodových dveří papírem. My je měli futra špatně namontované a vyhnuté o 3 mm a kdybych to náhodou neprověřil, možná bych na to přišel až po záruce...
PS: Neměli jste nyní při deštích na půdě garáže také vodu?
Patatas, Dobroslavice

12. čer 2010 v 00:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
Registrovala se 9. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
 Vy co máte dřevěná okna, jak jste řešili garážová vrata? Aby barevně ladila s okny? Díky
12. čer 2010 v 19:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 Ze zkušeností: Až po odbdržení projektu od RDR, Vám musí udělat Váš projektant projekt spodní desky. Pak lze teprve žádat o stav. povolení nebo olášku. U nás lešení nebylo ani do konce montáže, je to asi individuélní. Zatím jsme na zásadní problémy nepřišli, drobné nedostatky jsou, ale to budeme řešit s RDR.
12. čer 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Ahojky, tak konečně rozesílám fotkyemoticon Vůbec na nic není čas emoticon

Kdouž máte postaveno: Jaké reklamace jste řešili? jde mi hlavně o to, jestli řešit i prkotiny...třeba ty plastové krytky u radiátorů, skoro všechny je máme rozlepené a některé asi nepůjdou ani spravit...potom nahoře u schodiště je trochu odloupnutá plovoučka, ale jen kousíček...
Co nám více vadí je, že když se přijde do obýváku, tak podlaha hrozně loupne - je to tam vůbec takové trochu propadlé emoticon to loupání nás bude asi časem štvát...ale zase kvůli tomu předělávat podlahu???

Jo a dnes jsme přijeli do baráčku zase na úklid a pohoda...ale jakmile jsem došla po schodišti nahoru, tak MAZEC, jako v sauně....docela nemile mě to překvapilo, ale byla tam teda výheň...jakmile jsme ale vyvětrali, tak už to celkem šlo....

kubusek: myslíš dřevěná, nebo s dřeveným dekorem? Každopádně teď už bychom si standartní garážová vrata od RD nedali! Je to teda rámus když se otevírá / zavírá a vůbec je to dost nepohodlné...mezitím jen o pár tisíc dráž už můžeš mít krásná vrata i s pohonem...a v jakémkoliv odstínu
13. čer 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vasek1538
28
Registroval se 6. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků a 4 alba. Má 11 přátel. Region Tachov.
fotoportrét
fotoportrét
vasek1538
28
Registroval se 6. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků a 4 alba. Má 11 přátel. Region Tachov.
 Ahoj všem,mám dotaz, na kolik vás vyšla základová deska, mě to jeden spočítal na 380 tisíc a druhej na 250 tisíc. Docela rozdíl emoticon
13. čer 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
  • Stavím dům
 pro Vasek, nám to jeden spočítal na 400 tis. a druhý na 530 tis. a třetí na 580 tis. Tedy včetně všech přípojek a jímky. Vybrali jsme si toho nejlevnějšího a max. spokojenost. K převzetí desky jsme se ani nestihli dostavit emoticon , jak to bylo rychle vyřešeno. Náš stavitel to předal za nás a vše OK.
13. čer 2010 ve 20:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
 haasinka: Myslím opravdu dřevěná okna. Bohužel ty odstíny garážových vrat odpovídaji dřevěnemu dekoru plastových oken a nejdou sladit s dřevěnými okny, takže moc nevíme co s tím.

vasek: od RDR máme nacenění na 320 00 bez DPH. Je to včetně vodovodní (10 000) a revizní (5 500) šachty a přípravy pro hromosvod (5 000)
13. čer 2010 ve 20:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 vasek: dobre vybirejte a poradne sepiste smlouvu, aby vam cenu nezvysovali! Optimalni cena je tech 250.000...vsichni kterych jsme se ptali, tak to tak vidi, nekteri by udelali i levneji...kolega svepomoci neco malo pres 100.000 za podobne velkou desku.... a my za 415.000,- emoticon protze po nas chteji vice nez jasme se domluvili, puvodne 350.000 a i to se nam zdalo prilis! jenze to bylo na rychlo..Takze pokud nemusite, tak ni neuspechejte!
13. čer 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 jaktože se houpe podlaha v obyváku? to mě dost děsí.
my jsme měli zděný domek - dole byla zima a nahoře pod střechou taky vedro jak v sauně.
13. čer 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš