Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. zář 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1048 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1048 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @tojojot já mám čez a mám to tak, jako to máš ty, předevčírem sem na to koukal... emoticon
4. srp 2017 ve 22:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1213 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1208 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @plaintruth ano my mame tiez cez. Zaujimalo by ma aky vlastne ma ten extra istic vyznam...
4. srp 2017 ve 22:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 255 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 255 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @tojojot Ano, je to zaplombované v poloze OFF. Jistič nemúže být v poloze ON protože nemám stavební rozvaděč a kabel, který je přívodem do domu, je momentálně volně visící z chráničky ... Kdyby byl jistič v poloze ON tak by to při dotyku nemuselo s někým dobře dopadnout ... A kdyby byl v poloze ON, tak neřeším odplombování emoticon
4. srp 2017 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 238 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 238 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @sargic : normálně až budete potřebovat, tak tu plombu sundáte a zapnete si to, tohle mi bylo řečeno od čezu, ptal jsem se na to, za chvilku to budu potřebovat a říkal mi, aby jsme to sundaly a potom si zavolal, nebo na internetu napsaly za znovu zaplombování, do poznámky napsat kvuly stavbě domu
5. srp 2017 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1528 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1528 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 Vrzání zámků plovoucí podlahy - pokud s tím má někdo problém ( jako my v chodbě) tak zkuste sundat listy a zkontrolovat, zda máte dilatační spáru mezi dílcem a zdí. Já ho neměl, podlaha byla úplně namacknuta na schodiště. Vzal jsem frézku a udělal 3mm mezeru. Do druhého dne vrzání zámků zmizelo. Třeba to někomu pomůže emoticon
5. srp 2017 v 08:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele.
 Dobrý den,prosím je tu někdo kdo má largo 85 a měl by foto interieru?
5. srp 2017 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fuerte
Registroval se 4. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
fuerte
Registroval se 4. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky.
 Zdravím, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s dřevostavbou od RD Rýmařov po cca 10 letech užívání domu.
Jsem ve fázi kdy jsem dostal SoD (kus bezcenného nic neříkajícího cáru papíru ověřeno právníkem) od RSH a chci kvalitní a seriózní firmu. Nechci amatéry co se ohání diplomy ale profíky co mi postaví dům. Rýmařov se dle recenzí zdá být ok. Díky budu vděčný za každou odpověď.
5. srp 2017 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @fuerte záleží kdo Vám dům reálně postaví. Smlouvu máte s RDR ale jde o partu/firmu, která staví. Někdo pak řeší reklamace, někdo nemusí řešit vůbec nic. O tom je tady 1173 stránek
5. srp 2017 ve 22:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sefi2017
Registrovala se 1. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
sefi2017
Registrovala se 1. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky. Má 1 přítele.
 Zdravím ve spolek,
mi také uvažujeme na RD rýmařov a zatím jsem byly s jejich jednáním nad míru spokojeni, ale ještě se koukneme po konkurenci než něco podepíšeme...
5. srp 2017 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 180 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 180 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
 @angus88 to je prece jedno, jaka parta dum stavi, reklamace se resi pres RDR a ten to musi zaridit.
5. srp 2017 ve 23:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @ramokry nepochopil si. Píšu, že je to o tom jak je parta zkušená, šikovná, pečlivá. Někdo má pak dům bez problémů, jiný ne. Reklamace řeší rdr tak, že Vám tam pošle firmu, která Vám dům stavěla
5. srp 2017 ve 23:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1299 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1299 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Každý problém a reklamace je obtěžující nepříjemnost. Samozřejmě je super, že je RDR řeší, ať staví dům jakákoli parta, to je bez debat, nedává od problémů ruce pryč, nekroutí se, nevymlouvá se na to nebo ono, ale pro majitele/uživatele nového domu je to vždy nepříjemné, i když se chlapi snaží neudělat binec a uklízí po sobě. Proto tu na diskuzi radíme vše NA STAVBĚ sledovat, kontrolovat, ptát se, řešit co se vám nezdá/nelíbí, klidně ze sebe udělat blba/šťourala/věčně nespokojeného klienta. Věřte mi, že za předejití problémů a nepříjemností to stojí emoticon . Pokud si myslíte, že to nezvládnete zaplaťte si někoho, kdo to zvládne, nemusí to být certifikovaný stav. dozor, stačí trochu zkušený známý kutil, který to bude dělat pro vás, ne pro peníze a bude mu záležet na tom, aby bylo vše jak má být a vy chcete. Chápu, že se někdy takový člověk těžko hledá.... Pak vám nezbývá než při čekání v pořadníku na výstavbu studovat a pročítat mraky článků, recenzí, diskuzí, rad a zkušeností ostatních, pamatovat si je, probrat je, vzít si z nich to co potřebujete a zužitkovat je na vlastní stavbě......tak jsem to měl já, na stavbě jsem si stál za svým, ptal se, diskutoval, byl slušný a myslím důsledný a vyplatilo se mi to. Taky si můžu jen neskromně fandit a měl jsem jen z prdele kliku - kdo ví? .... emoticon emoticon emoticon
6. srp 2017 v 06:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
 Vím, že už to tu jednou bylo, ale nebylo by od věci, kdyby lidi napsaly kdo jim stavěl a jak byly spokojeni, ikdyž taky si myslím, že všechny party by měli stavět dobře, aby RDR nemělo reklamace, oni přílišné reklamace odradí další potenciální klienty, další si myslím, kdyby parta dělala špatně, tak by se snima RDR velmi rychle rozloučilo.
6. srp 2017 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 86 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 86 příspěvků.
 Zdravím, jak to vypadá s těmi komíny? emoticon Je tu už někdo komu reálně vyměnili malá dvířka za větší v rámci reklamace už u hotového domu? Případně jaký rozměr mají ty větší?
6. srp 2017 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 401 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 401 příspěvků. Má 6 přátel.
 Můžu se zeptat? Jak jste řešili dodávku vlastní dlažby v rýmařovským domku? Chceme vlastní dlažbu do koupelny, technické a špajzu a specifikátor nám říkal, že to mají zakázaný, a má to vliv na termín předání domu a kdesi cosi...a navíc, pokud ano, tak pouze nějaký rozměr. Řešili jste taky všechnu dlažbu přes Siko, apod., který má Rýmařov nasmlouvané, nebo vlastní dodávkou až po předání?
6. srp 2017 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
 @janaa1
Pokud rozměr dlažby odpovídá požadavkům RDR a bude včas na stavbě, neměl by být problém. Na termín předání už vůbec ne.
6. srp 2017 v 18:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 76 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 76 příspěvků. Má 1 přítele.
 Ahoj, měla bych taky jeden dotaz:

podle smlouvy o dílo máme stavební připravenost doložit do 30.8.2017. Již máme vše (financování, stavební povolení, KS), teď se dodělává základová deska (svépomocí).
Výzvu k převzetí jsme již odeslali (zatím bez reakce). Zajímá mě, jestli jí Rýmařov musí převzít do 30.8., aby se splnila stavební připravenost, nebo stačí, že je již odeslána výzva.
Stavět bychom měli v prvním kvartále v roce 2018.
7. srp 2017 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
 Mohu se zeptat, kdy jste odevzdali stavební povolení? Máme taky termín první kvartál 2018 a nemáme ani KS ani základovou desku.
7. srp 2017 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5019 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5013 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @janaa1 taky jsme chtěli dlažbu kterou nemělo Siko v nabídce, ale sehnali si tak jsme ji vzali přes ně, nebyl s tím problém. Pokud ti udělají odpočet není to výhodné...
@zdik18 musí být vše, takže i předaná deska aby vás zařadili do harmonogramu. Urgujte je telefonicky na dohodnutí termínu převzetí desky.
@dodoaj kam odevzdávali ? Jako Rýmařovu ? Kdy bude dělat desku ? Termín KS máte ?
7. srp 2017 v 11:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5019 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5013 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @fuerte co by si chtěl slyšet ? Tato firma je na trhu desítky let, recenze si tu můžeš přečíst.... myslím, že jich tu je dost a dost emoticon
7. srp 2017 v 11:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
 @petrsv1000 ano staveb.povolení jsme odevzali na OC Olomouc v květnu, podepsaná smlouva o dílo také v květnu, zaplacená záloha na základovou desku taky v květnu. KS nemáme a nikdo nám nedokáže říct kdy to bude.
7. srp 2017 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
 @petrsv1000 tak to je celkem blbý, když to Rýmařov nestihne převzít (což mi neovlivníme), tak nás můžou posunout o kvartál?
Z naší strany je splněno vše, co jsme splnit dle smlouvy měli.... přijde mi to nefér, protože tímhle můžou celkem získávat čas....protože nejsme schopni ovlivnit to, zda přijedou.

Navíc ještě na svých stránkách píšou, že:
Termín převzetí desky cca 4-10 týdnů před vlastní výstavbou domu domu.
Což reálně neodpovídá, když by jí museli převzít do konce srpna a výstavbu dle smlouvy garantují až leden-březen 2018.
7. srp 2017 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @dodoaj Takže desku vám bude zajišťovat Rýmařov ? Pokud máte zaplacenou zálohu, tak ve smlouvě musí být nějaká termín kdy začnou nebo kdy bude hotová ne ?
@zdik18 já jsem kdysi asi výzvu zasílal, ale zároveň i volal technikovi co měl na strarosti převzetí desky a dohodli jsme si termín, musíš na ně tlačit. Že je ale obecně známo, že nestíhají, mají toho hodně to se ví. Ale pokud vše ostatní máte, tlačte na ně ať vám dají informace....
7. srp 2017 ve 12:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
 @petrsv1000 Ano desku bude dělat Rýmařov. Ve smlouvě o dílo není žádný termín KS ani kdy postaví desku. Vy to tam máte?
7. srp 2017 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
 @petrsv1000 zkusím tedy na něj najít číslo a urgovat ho i telefonicky. Nemám tohle uhánění ráda, ale asi nám nic jiného nezbyde, když máme vše splněno....a čeká se jen na ně
7. srp 2017 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @dodoaj já si desku stavěl sám, a v půlce výstavby jsem volal abych si dohodl předání. KS už jsme v té době měli za sebou, jinak není podle čeho stavět... Takže nejdřív musíte projít specifikací, pak održíte projekt a pak teprve budete moc stavět, nebo firma co budě dělat desku...
@zdik18 chápu, ale jsou to vaše peníze a váš čas a bude to váš dům a oni si za to nechají zaplatit, tak ať se snaží....
7. srp 2017 ve 12:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
 @petrsv1000 no a když to i přes všechno uhánění do konce měsíce nepřevezme, tak máme prostě smůlu?
7. srp 2017 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
Registroval se 2. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
Registroval se 2. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 1 přítele.
 @dodoaj @zdik18 Rymarov v soucasne dobe dodelava zakladove desky teprve pro 3Q tohoto roku..nevim jak planuji dale,ale skluz je obrovsky.Terminu bych se tedy strikne nedrzela.Take jsme meli z nasi strany vse vcas splnene a od jara uz jen stale cekame!!
7. srp 2017 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 399 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 399 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 kdo jste měli na KS pana Servuse? Zkušenosti? Díky
7. srp 2017 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @zdik18 no jak tu píše z poslední zkušenosti @mmates22 tak se i tak prodlevy nevyhnete... emoticon
7. srp 2017 ve 13:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš