Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 332 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 332 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 U nás se 3.Q nestihne, to už víme. Takže se chci zeptat.
Když budou stavět v pozdějším kvartálu, kdy je deštivo, bude při montování domu pršet a bude se muset vysoušet. Kdo platí účet za tu elektřinu, která v tom případě je hodně vysoká? Dá se to chtít po RDR?
Přišlo by mi logický, když nesplní smluvený termín, a mineme hezký počasí a jejich vinou nás šoupnou do kvartálu kdy spíš prší, tak by mi přišlo fér aby tu fakturu za vysoušení zaplatili oni.
Ale asi jsem hodně naivní, co?
7. srp 2017 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @pavcik Tak tohle určitě nevyjde. emoticon Jediné, co lze získat, je penále za zdržení, tak se ta elektrika může zaplatit z toho. To bude tak akorát.
Taky máme 3.Q, taky vím, že se nestihne. A u nás bude třeba i chumelit až budou stavět! emoticon
7. srp 2017 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rendae
Registroval se 20. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 11 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
rendae
Registroval se 20. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 11 příspěvků.
 Dobrý den,¨
chtěl jsem se zeptat máme ve smlouvě vytyčení základů -což chápu jako 4 vytyčovací hřebíky u obdelnikoveho pudorysu a jeden výškový bod( včetně jednoho výškového bodu (±0,000, případně nadmořská výška)).....moc nevím co si pod tím představit nebo z čeho to berou? neporadí mi někdo?
7. srp 2017 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @rendae Vytýčit to musí geodet, kterého si platíte vy. emoticon Doporučuji dohodnout se předem se stavitelem desky, ten ať si řekne, jestli chce zaměření jen na kolíky, nebo na lavičky. Bývá to podle terénu a složitosti desky. emoticon Vytýčení stačí pár dní před realizací desky. emoticon
7. srp 2017 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4896 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4896 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @pavcik za deště se nestaví, nebo nezačíná, pokud je otevřená střecha a začne pršet tak dům zakryjí velkou plachtou, vysoušet není potřeba, spotřeba jde za vámi, stejně tak když si tam v zimě přitápí, ale i tak to není nic tragického, když vezmeš cenu domu...
@rendae vytečení domu ti buď zařídí firm aco dělá desku, nebo si to zajistíš sám, "nula" se určí podle okolního terénu, nejlépe silnice, aby dům nebyl "utopen " pod okolním terénem.
7. srp 2017 v 16:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1455 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1455 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @petrsv1000 vysoušet potřeba je, plachta nemusí být 100% a také chvilku trvá než ji natáhnou. Já bych o tom mohl vyprávět emoticon vysoušeli jsme 4 dny, 12tis za elektřinu
7. srp 2017 v 19:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků.
 @petrsv1000 právě mě lehce děsí, že nás posunou o jeden kvartál kvůli tomu, že ONI včas nestihnout převzít desku, a pak ještě o jeden kvartál kvůli tomu, že jsou ve skluzu....Což už je půl roku rozdíl a to je hodně :(
7. srp 2017 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
Registroval se 14. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 37 příspěvků. Region Ostrava.
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
Registroval se 14. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 37 příspěvků. Region Ostrava.
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @username Měli jsme ho, pán je naprosto pohodový, poradí a celkově to s ním bylo super, není se čeho bát emoticon
7. srp 2017 ve 20:37  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
 @petrsv1000 no já právě četla, že to tady někomu pěkně zmoklo a vysoušelo se pěkně dlouho.
Nejspíš to byl asi @angus88. A částka 12tis mi nepřijde málo na to, že když by se to případně stalo a to v době, kdy mi měl dle smluv dům dávno stát.
Já měla mít 3Q a to je nižší šance deště a hnusnýho počasí, než třeba 4.Q. Tak mě jen tak napadlo, proč bych případně měla já doplácet na to, že oni nesplnili podmínky smlouvy.
Těch 12 tis samozřejmě není moc v rámci všech peněz co dům stojí, ale proč bych to měla já měla cpát do ČEZu, díky RDR a jejich nesplnění termínu, když bych za ty peníze mohla dětem pořídit vánoční dárky.

@fantomik to penále za zpoždění mi přijde, že by tu případnou elektřinu ani nepokrylo. To má určitě RDR dobře spočítaný.
7. srp 2017 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
 @username my ho měli. Pán je milý...ale dost věcí jsem já připomínala, díky mě se vlastně vůbec zaznamenaly a tak. Pak byla těžká komunikace, páč byly státní svátky, můžete mu volat jen v určitě dny (a já neměla zrovna štěstí na to, že v ty dny mi to zvedl).
Po KS jsme komunikovaly a doplňovaly věci ještě další měsíc. Páč když jsem si to důkladně pročítala tam a zpět a pořád dokola, nacházela jsem věci , který nám vlastně nevysvětlil.
Jo a bacha....dost věcí si v pc jakoby předvyplní a pak to rovnou přeskočí, že počítá s tím, že to tak chcete. Viz třeba u nás vymalování....v tom zmatku a všeho po asi 6h jsem si na to nevzpomněla a pak to zase dodělávala a po měsíci jsem se dostala k odstínu co jsem chtěla. Původně jsme chtěli externí žalužie, ty jsme zrušili, ale už se nás nezeptal na interiérový žaluzie, takže při odchodu ve dveřích jsem si na to já vzpomněla.
Nám hodně času zabralo zakreslování elektřiny a jak to tam do výkresů překresloval. Jinak fasádu a střechu jsem mu řekla za 2 vteřiny.
7. srp 2017 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 278 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 278 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @dodoaj Ahoj. My máme Largo 85 a mám fotky ve fotoalbu, tak mrkni. Kdyby jsi chtěla fotky něčeho konkrétního tak napiš.
7. srp 2017 ve 20:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @angus88 tak to museli mát opravdu špatnou plachtu, jinak tam nemůže zatíct na tolik aby si 4 dny vysoušel, no to je každopádně blbá zkušenost.... emoticon
@zdik18 tak je musím chtě něchtě nahánět, ale pokud jsou opravdu ve skluzu, tak se i tak ten termín může o půl roku posunout...
@pavcik oni mají v smlouvě dobré termíny, takže penále se asi nedočkáš, do té doby to vždy stihnou. Jde vždy o první dva dny stavby než je střecha, chce to hlídat, hlavně radar ( srážky ) a včas nechat zakrýt, víc pro to stejně asi udělat nejde...
7. srp 2017 ve 21:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
 Tak nám staví základovou desku dva týpci, už stihli udělat blbě vývod na ČOV, vykopali víc zeminy než měli, takže v jednom rohu mají místo 1,5 řad ztraceného bednění řady 4, vývod na přisávání kamen si tam poznamenali tak nějak od oka... trochu se děsím, co to bude až to bude. Mimochodem, 3Q také nestíháme, termín nejasný...
7. srp 2017 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @honeyjenny a to čekáte až zase něco zku... nebo myslíte, že uděljí beton do roviny aby to ro RDR převzalo ? emoticon měla být jedna řada a jsou tam čtyři ? Kdo to bude platit ? emoticon Sbalil bych jim fidlátka a poslal do prd.... emoticon
7. srp 2017 ve 23:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @honeyjenny : a nezapomněli vylejt pasy betonem? to přece není normální, ale jako @petrsv1000 : řešil bych to
7. srp 2017 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 54 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 54 příspěvků. Má 1 přítele.
 @showme_a Ahoj, moc děkuji,jsem tady nová, ale včera jsem ty fotky našla a stačí mě to. Jen bych se chtěla zeptat na barvu fasády. Ty fotky totiž zkreslují.Je ta barva ve skutečnosti do šeda? Potom se mě líbí ty sloupy u vchodu, že jsou v barvě domu. Zkrátka nejhezčí 85, kterou jsme viděli- super.
8. srp 2017 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @honeyjenny nechápu souvislost mezi vykopanou hlínou a počtem bednění. Pokud ji vykopali více tak je větší spotřeba betonu, ne? Tvarovky se staví na vylité pasy. Viděli jste to? Nechtějí na Vás jen "vydělat"?
8. srp 2017 v 10:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 967 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 967 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Asi bojují o desku roku emoticon
8. srp 2017 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
 @angus88
@petrsv1000
@cendler nečekáme, řešíme to. Platit nic nebudeme, protože jsme o ničem nevěděli. Volali, že začnou až tento týden a když jsme tam náhodou jeli už min. týden, tak už měli pásy vylité, průlezy na ČOV a další udělané (ač měli projekt, tak úplně mimo). tu ČOV řešíme s projektantem, asi bude muset být jinde než je naprojektovaná. Ve smlouvě máme, že každé takové vícepráce musíme schválit předem, takže tak. Jen by jim tam člověk musel stát nonstop za zadkem, dvakrát denně tam jet evidentně nestačí.
8. srp 2017 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @honeyjenny no zajímavé řešení, tak hlavně aby ty pasy zalili alespoň správným betonem... jak vidíš už s tou čističkou máš problémy, trval bych min na slevě, když už to nejde předělat... ani se nedivím, že neuměj číst... emoticon
8. srp 2017 ve 14:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @dodoaj Děkujeme. Fasáda je odstín 0897 a odpovídá barvě na fotce. Když zasvítí sluníčko, tak vypadá světlejší, když je zataženo, tak působí tmavší. Já chtěla ještě tu o odstín světlejší , ale manžel si prosadil tuto.
8. srp 2017 v 17:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 346 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 346 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Máte někdo v oknech folii aby nebylo vidět dovnitř? Ne na okně, ale v okně?
8. srp 2017 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zaajinka
3
Registrovala se 6. prosince 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 22 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
zaajinka
3
Registrovala se 6. prosince 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 22 příspěvků. Region Praha.
 @petrsv1000 U nás také stavěli za deště... Plachtou byl dům zakrytý jen přes noc a ráno (když pršelo) ho normálně odkryli a pokračovali za deště, takže asi tak. Z izolace ve stropech v přízemí nám kapala voda takovým způsobem, že byly v kuchyni na podlaze louže vody. Nakonec to řešili tak, že se po celém domě (jak v přízemí, tak v patře) prořezala parozábrana a dům se nechal 10 dní vysychat (zrovna měli stavební přestávku, tak se to hodilo). Tu parozábranu pak všude zalepili nějakou páskou, z toho moc nadšení nejsme... emoticon Všechno jsme si nechali zapsat do stavebního deníku a vedoucí party nás ujišťoval, že to je běžný postup a nemáme se čeho bát.
8. srp 2017 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @zaajinka u nás to bylo stejné. Staví i za deště, protože toho rdr má hodně a přišel by o peníze. Zase jsme u toho času :( je to prostě business a bude to jen horší na úkor kvality (pouze můj názor)
9. srp 2017 v 07:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
 @showme_a Moc děkuji.Budeme stavět taky 85, jsme před KS.Barvu fasády chceme tu samou,doufám,že to nevadí, jsme z Olomouckého kraje.Ještě jednou díky.Pěkný den.
9. srp 2017 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
 @angus88 když to tak letos čtu o tom odsouvání, nereagování na e-maily a tel., hraní si na mrtvého brouka... tak jsem fakt ráda, že jsme stavěli ještě loni. Nemáš to stejně? emoticon
9. srp 2017 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @zaajinka nevím no, investor je zákazník, takže by měl mít na stavbě nějaké slovo, tzn. když venku bude pršet a bude vchtít styvbu pozastavit, měli by to respektovat.... Samozřejmě asi vědí co dělají, jinak by si to nedovolili, byli by sami proti sobě, když pak přijde reklamace...
9. srp 2017 v 09:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @petrsv1000 oni ti to kludne pozastavia, len im to musis zaplatit emoticon mne myslim hovorili ze za den pozastavenia to vychadza na dakych 20-25 tisic
9. srp 2017 v 10:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @dodoaj Proč by to vadilo? emoticon Taky jsme bydleli v Olomouci? Kde tam stavíte? Budete mít obytné podkroví nebo jen spodek? S tou fasádou... Než nám ji udělali tak ty stěny měli hodně podobnou barvu a jak udělali fasádu, tak to ani nešlo moc poznat, že je hotová :D A pár návštěv se nás i ptalo, kdy nám budou dodělávat fasádu :D
9. srp 2017 v 11:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @tojojot pokud by hodně pršelo, nechal bych je to každopádně zakrýt, běžně to tak u nás na podzim dělali, pracují pak pod plachtou... Myslím, že výměna vaty by je pak vyšla na daleko větší peníze...
9. srp 2017 v 11:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš