Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. lis 2017  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1206 příspěvků. Má 8 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1206 příspěvků. Má 8 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 @mariacek trubky se pokládají do kovových odrazných profilů. I tak jsem ale četl, že v zalité podlaze je to lepší. Na druhou stranu je to něco za něco. Teoreticky suchá podlaha má rychlejší nástup, betonová zase déle hřeje po vypnutí topení...
22. srp ve 12:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 42 příspěvků.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
  • Stavím dům
 Ahoj moje malá zkušenost s RD Rýmařov.. myslím, že nejsem sám co se výstavby a dodržování termínů týče... nebudu to psát znova, toto jsem jim psal na FB, ale viditelně žádná reakce:

Bohužel velmi negativní zkušenost. Základová deska je hotová, odeslána žádost o kontrolu a převzetí spodní stavby Rýmařovem.... ovšem souběžně s tím přišel dopis, že se stavba odkládá a o dalším harmonogramu započetí budu informován. Tzn. nic neříkající formulace, časově neomezená. Přišlo to dle reakcí lidí na internetu mnoha, mnoha zákazníkům. Člověk jelikož vlastní byt, tak začal řešit další náležitosti souběžně. Prodej svého bytu. Vše ohledně prodeje se teď bude muset zřejmě zrušit, což je finanční ztráta, postihy realitky atd. Ve smlouvě je uvedeno započetí horní stavby ve 3Q 2017 tedy do konce 9 měsíce. Což teď viditelně je mimo schopnosti firmy. Těsně před realizací tedy napíšou dopis, člověk v práci oznamuje dovolenku dopředu aby mohl být v září uvolněn, byt v ov. v prodeji a ono si přijde oznámení, kde se uvádí, že nejsou kvalifikovaní lidi. Během tohoto týdne řeším kolik to celé bude stát. Není to v řádu korun. (aktualizace 22.8.17) od včerejšího dne volám p.Červenému aby mi sdělil podrobnosti k odsunutí stavby jako to zajímá mnoho klientů, kterým poslali dopis, že nestíhají... Včera 4 hovory na mobil, další do kanceláře na pevnou, vše vyzvání, nikdo to nebere. Od 9 hodin rána do 16 odpoledne. Dnes jsem volal opět na mobil, obsazeno, p. Červený právě hovořil, volal jsem za 2 minuty, mobil vyzváněl, už to nikdo nebere.. Tomu říkám KOMUNIKACE, POKUD SE KLIENT DOŽADUJE INFORMACÍ.Volal jsem na obchodní centrum, tam mi pouze potvrdili, že celkově Rýmařov nabral tolik zakázek, že ze své viny nestíhá.Ano to vím, ale chci termín a informaci kdy přijde dopis s harmonogramem ať můžu informovat mé firmy okolo stavby (kuchyň, kamna, prodej bytu) NESKUTEČNÉ TOTO ! Příběh pokračuje... Takto si komunikaci nepředstavuji. To teda vůbec. emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
22. srp ve 13:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků. Má 1 přítele. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků. Má 1 přítele. Region Jičín.
 @dodoaj platili a podepisovali jsme smlouvu v červnu ...taktéž , jak tak čtu tak každý kraj to má jinak , my patříme pod Mladou Boleslav
22. srp ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
 @bodyr tak to vypadá dost špatně pro nás pro všechny kteří čekáme ...s p. Červeným jsem mluvila včera , tvrdil 2-3 měsíce zpoždění ...
22. srp ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
Registroval se 2. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 51 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
Registroval se 2. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 51 příspěvků. Má 1 přítele.
 @bodyr Bohuzel stejna zkusenost,vlastni byt jiz prodany dle puvodne naslibovanych terminu,ale nejhorsi je to cekani kdy to teda bude..volame panu Cervenemu kazdy tyden,moje rada volat hned rano po 9 hod a kdyz nezveda,poslat sms s prosbou at zavola zpet.Neco slibeneho mame,ale uz proste neverim,dokud nebude cerne na bilem emoticon
22. srp ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
270
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4834 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
270
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4834 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @bodyr
@lenda75 toto není žádná nová zpráva, to se ví již od začátku roku, že nestíhají. Ekonomika táhne, lidi mají peníze, chtějí stavět ale pracovat nemá kdo emoticon
22. srp ve 13:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 42 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 42 příspěvků. Má 1 přítele.
 může mě někdo dát informaci,kdo rozhoduje o KS-jestli OC nebo někdo z RD?
22. srp ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
 @dodoaj pokud jde o termin KS,obdrzeli jsme a resili s nasim OC
22. srp ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
3
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 309 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
3
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 309 příspěvků. Má 3 přátele.
 Jak se píše výš...ví se už v podstatě od jara, že harmonogram nestíhají. To není omluva, vím, ale jsme na tom stejně. Bydlet jsme měli do konce června 2017, teď stále čekáme. Termín výstavby máme na konec září 2017, takže opravdu 3 měsíce skluz. Konečnou specifikaci jsme měli v lednu. Člověk s tím holt nic nenadělá... emoticon
22. srp ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
  • Stavím dům
 @petrsv1000 taky to nemela byt nova informace... me jako klienta zajimaji moje penize, ne to, ze nejsou lidi. Komunikace nula. To je druha vec, ktera me prekvapila.
22. srp ve 14:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
 To by mě zajímalo kolik už nás je, co čekáme na termín ...a kolik baráků jsou schopni za měsíc postavit ???
22. srp ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
Registroval se 9. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
Registroval se 9. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků.
 @lenda75 také se přidám. KS v únoru, původní termín 3Q. Už jen na přebrání desky jsme čekali 2 měsíce. A ten jejich slavný dopis nám dorazil minulý týden.
22. srp v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
270
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
270
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @lenda75 lidí asi čeká hodně, za rok postaví cca 500 domů...
@bodyr komunikace je o lidech, se tomu dotyčnému ani nedivím, že nebere telefony pokud to je zaměstnanec, co má taky lidem říkat, když sám to nezmůže, to by se mělo zamyslet vedení firmy....
22. srp v 15:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
  • Stavím dům
 @petrsv1000 ze se tomu nemam divit? emoticon emoticon emoticon pokud pracuji v nejake firme, jsem jeji soucasti. To plati u me kdy pracuji v zahranicni firme a pokud neco udelame spatne tak jsem soucasti. Interni veci at si laskave Rymarov resi sam, rozhodne nad tim nemavnu rukou. Taky jsem nemusel desku platit hned a usetrit, kdyz ted bude stat zbytecne. Jenze ja smlouvy dodrzuju vzdy.Jsou to moje penize, ktere utracim zbytecne a logistika na bodu mrazu. Jo a ze nejsou lidi? Jo nejsou, ale vse je to o lidech a mzde. Pokud lidi zaplatim zustanou. Pokud mi lidi odchazi je neco spatne. Vim to, pracuji s tim kazdy den. Kvalifikovani lidi nevymreli, jen proste pracuji tam kde chteji = neco je k tomu vede... vetsinou mzda. Taky jsme pretahovali lidi. Nabidne se vic penez. Vse. Toto je realita
22. srp v 15:35  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
  • Stavím dům
 @bodyr Jaká plyne pokuta z prodlení 3 měsíce? Jen pro zajímavost... emoticon
22. srp v 15:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
4
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
4
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků. Má 2 přátele.
 @bodyr Tomu dotyčnému se taky nedivím. Nic s tím nezmůže a jestli je ve zpoždění 100 domů a každý volá... A ne každý je příjemný... Já kontaktoval e-mailem zastoupení (OC). Mají přehled, reálně mi odpověděli na kdy to vypadá. Je fakt, že jsem byl v šoku, ale aspoň reálně vím, na čem jsem. emoticon
22. srp v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1080 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1080 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Je to moc smutné, že řada z vás čeká na termíny, stavba je odkládána, máte problémy s bydlením teď. Ale dívejte se na to i pozitivně, až začnou stavět, tak za 3 týdny se můžete stěhovat do hotového domu a bydlíte. Také máme postaveno s RD Rýmařov, sice už 7 let, kde nebyl pres v termínech, ale blokovala nás obec, plynárny a jiní. Vydržte...
22. srp v 15:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
270
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
270
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @bodyr co zmůže zaměstnanec když nemá od vedení pokyn... nic.... tak to pak tak vypadá.... Pokud by ti lidi měli lépe platit, stavba by se prodražila a to by se zákazníkům asi nelíbilo, to že mají prodlevu je menší zlo, potencionálních stavitelů je stále dost....
@angus88 žádná, smlouvu mají dobře napsanou a stihnou to vždy emoticon
22. srp v 15:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
4
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
4
 @angus88 Standartně 0,05% z ceny díla za týden prodlení
Mimochodem, pokud zpozdíme platbu, tak taky 0,05% ale za každý den! +úrok! emoticon
Férová smlouva. emoticon
22. srp v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
108
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1946 příspěvků. Má 78 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
108
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1946 příspěvků. Má 78 přátel.
 Rýmařovu by se teď víc než kdy jindy vyplatilo najmout někoho přes krizovou komunikaci...
22. srp v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
  • Stavím dům
 @petrsv1000 je to vec nazoru, nic by se neprodrazilo. Zvedli ceny nejprodavanejsich domu o 200-300 tis za rok a pul (proc taky ne kdyz je poptavka) ale osobne si myslim ze toto neni duvod zdrazovat... ani omylem. A jak pisu, to ze Rymarov na sve hlavni strance uvede mejl kde pak stejne nikdo neodpovida..... to je vrchol. Ale na chvalu a kladne rrcenze reaguji hned. Chapu ze Ti co maji postaveno nasim zkusenostem moc verit nechteji, ale ano jsem nastvany a to hodne. Penize mi z nebe nepadaji a proto neminim sedet se zalozenyma rukama.
22. srp v 16:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
  • Stavím dům
 @fantomik a není to prodlení ze stavby? Prodlení ze zařazení do harmonogramu podle mě není
22. srp v 16:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 38 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 38 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
 My teda uz postaveno nastesti mame ale taky jsme si pekne uzili. Meli jsme termin 4Q 2016. Termin vystavby jsme dostali zacatkem prosince dopisem a byl tam 6.unor 2017,tedy vic jak mesic. Tyden pred zahajenim stavby jsme zjistili ze mame poskozenou zakl. desku (byla v cene domu, takze ji delala firma najata RDR). Cely tyden jsme posilali fotky a uhaneli pana Trhlika aby se na to nekdo prijel podivat, protoze se deska jakoby rozlepila po stranach. Komunikace byla hooodne bidna. Pan Trhlik i pres nase nalehani nechal prijet kamiony i jerab a delniky a sam dorazil az v den vystavby. O problemu s deskou samozrejme nikdo z montazniku nevedel. Stavba byla nakonec odlozena, deska se musela opravit. Takze kamiony a vsichni zase pekne odjeli.Pak firma co delala desku ji asi za mesic opravila a my jsme dostali novy termin na 27.4. 2017
Odskodneni jsme dostali necelych 20tisic ale penize prisli zacatkem srpna na ucet, bez jakehokoli emailu nebo dopisu s vysvetlenim jak k te castce dospeli. Musim bohuzel souhlasit ze v pripade problemu je komunikace s Rymarovem opravdu katastrofalni.
22. srp v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 @zenny2 my máme venkovní rolety a ty elektrické nejdou téměř vůbec slyšet ze se stahují jen minimálne ten moterek a ty manuální záleží jestli to stahují deti ty to dělají sekane tak to jde slyšet ale my dospěli to stahujete plynule a také nejde slyšet.
22. srp v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
  • Stavím dům
 @pvecernikova nemáte fotku té desky? Tohle je celkem zajímavé
22. srp v 17:34  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
 @angus88
22. srp v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
  • Stavím dům
 @pvecernikova a jak to opravili?
22. srp v 17:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
 @angus88 tu vrchni vrstvu nechali a ten prostredek, ktery se zacal drolit vymlatili a pak to vyplnili. Meli jsme tam i naseho statika pro jistotu, taky jsme se bali aby to vydrzello. Tak snad to udelali dobre emoticon kazdopadne s novym terminem vystavby se nikdo neozyval a vubec nikdo nekomunikoval, takze jsme psali email i obchodnimu rediteli a druhy den nam volal pan Cerveny s omluvou a novym terminem. Ale uzili jsme si pekne teda emoticon
22. srp v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
 Jedine co mohu napsat, vybiral jsem cena kvalita reference, bylo to 04/2016 to byla situace ok, dostalimse do skluzu a podle toho vsichni ve firme dostali instrukce natahovat natahovat natahovat, desky lide maji postavene a problemy teprve prijdou.....
22. srp v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
  • Stavím dům
 @angus88 pokud vim tyka se to obojiho... nelze oddelovat prodleni od prodleni. Oboje je porusenim smlouvy. Firma se ZAVAZUJE zapocit vrchni stavbu v terminu 3Q 2017. A ja jsem zavazan zaplatit. Predstavte si, ze by firma nemela penale za kvartaly ale jen za datumy z harmonogramu. To by znamenalo, ze by se vam taky semusela rok ozvat a nic by ji nehrozilo. Mohli by Vas odsouvat donekonecna az pak by slavnostne poslala dopis jak by si byla 100% jista???? To by pak mohla zvyhodnovat jine zakazky pred dalsima, nic by je netlacilo..... my jsme zavazani plati a dodrzovat ustanoveni ve smlouve bod po bodu. Ve smlouve neni napsano, ze penale se tyka pouze poruseni harmonogramu. Zacit se melo ve 3Q a predani max do 30 dnu ode dne zapoceti. Pravne by nevyhrali vubec nic pokid by k necemu doslo. Uz tak ma cim dal vic lidi vetsi problemy. Odskodne budu vyzadovat. Dnes jsem mluvil s p. Cervenym po 4 jsem se dovolal.Potvrzeni posunuti o 3 mesice. Domluveno jest z me strany - jakekoli vicenaklady padajici na mou hlavu z duvodu jejich problemu (uskladneni kamen u vyrobce, kuchyn, pozdrzeny prodej bytu sankce ) vse dolozim. Nejsem jeden z tech co tohle strpi. Ani nahodou. Od komunikace po ten zmatek co tam maji. Kazde vicenaklady ktere mi zapricinili jim poslu. Me nedela problem vypisovat, posilat na ochodniho reditele primo, volat, urgovat, nebo psat na vedeni. A ta deska od uzivatele "pvecernikova" tak to je taky silne story. A ty obrazky mluvi za vse. By me zajimalo kde nastala chyba? Smes betonu? Zvedlo se to zimou? Vlhkost, mrazy a zkroutila se? To je teda vec. No comment. emoticon emoticon
22. srp v 19:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš