Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. zář 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 71 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 71 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
 @bodyr pry to bylo vice veci dohromady -
Spatna smes betonu z mistni betonarky, Rymarov nestihal termin a zrovna v lednu asi po 4 letech mrzlo a jak deska nebyla zakryta tak tam zatekla voda a mraz to roztrhal. Takze to slo pekne ruku v ruce. Kdyby RDR staveli ve 4.Q jak meli tak by bylo vsechno v pohode
22. srp 2017 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1528 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1528 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @pvecernikova a mohu se zeptat kdo desku dělal?
22. srp 2017 ve 20:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @pvecernikova ktera firma vam desku delala?
22. srp 2017 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @bodyr já nevím, teď jsem smlouvu četl a mám v ní "předpokládaný termín plnění" nikoliv "termín plnění"
22. srp 2017 ve 21:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 @angus88 cituji u me: Zhotovitel se zavazuje zahajit realizaci vrchni stavby predmetu plneni NAJPOZDEJI ve 3 ctvrtleti 2017.... bych rekl, ze kazdemu to upravuji podle situace... ja uzaviral smlouvu ve 2016 tak asi proto. Jakmile se zacali propadat tak to zacali menit u nove uzavrenych
22. srp 2017 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 399 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 399 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 mám smlouvu z 2017 a mám tam to stejné jako bodyr...

Myslím, že na té smlouvě by právník našel 150 kliček jak něco obejít pokud by došlo na soudy.... Já spoléhám na serióznost firmy. Mají problém s termíny a chápu, že lidi jsou naštvaní, ale jednoduchý řešení asi není. Můžou se maximálně poučit dobudoucna, ten skluz se bude dohánět těžko a bůhvíjaká bude zima... Osobně bych třeba byt neprodal dokud bych neměl termín stavby
22. srp 2017 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 Zajímavé, já tam mám :"3.1. Zhotovitel se zavazuje zahájit montáž předmětu plnění nejpozději do 12 týdnů od data úspěšného převzetí základové desky zhotovitelem a dokončit a předat dílo dle čl. II. této smlouvy do 30 pracovních dní od zahájení montáže vrchní stavby.
Předpokládaný termín zahájení montáže předmětu plnění: 4. čtvrtletí 2016
"
22. srp 2017 ve 21:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
Registrovala se 16. března 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 18 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
Registrovala se 16. března 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 18 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha - východ.
 Take mame mit termin vystavby ve 4Q 2017 a je nam jasne, ze to tak nebude. Ono by se stihalo, ale na nas jednotlivce Rymarov prdi. Jedte se kouknout do Brandysa nad Labem, aktualne se tam stavi odhadem cca 50 radovych domu. A tech lokalit bude v CR vice. Tak jakepak nestihani.. Developerovi nikdo takovy kseft neodmitne. Vsem nam neprofesionalita Rymarova pridelava velke starosti a financni ztraty. Neni mozne si nabrat na obchodnich mistech tisic klientu a vyroba na to neni zarizena. Co se takhle hromadne spojit a neco podniknout?
22. srp 2017 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @jamaba128 bohuzel ano. Kapacita na to neni stavena. Developeri zacali ve velkym a presne napsano..... my jsme jednotlivci, nejsou lidi, nejsou vyrobni kapacity. Uz na svych strankach fb Rymarov propaguje ty radovky. Je to neskutecny kseft. A nemysleme si, ze na to maji jine extra vyclenene party. Ne, je to na ukor bezne vystavby... nikdo me nepresvedci o opaku. To ze byla dlouha zima.... neznamena ze snezilo mesic v kuse, urcite nezrusili kvuli zime 2016/2017 polovinu zakazek. Nestihaji a bude se to propadat vic a vic.jak muzete dohnat skluz, kdyz se bere xxx zakazek, plus megaprojekty... realne uvazujici clovek vi, ze se propadaji mesic od mesice stale dal.
22. srp 2017 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 348 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 347 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Mě by zajímalo, zda aspoň si dali rezervu - když mají skluz 3 měsíce, že jedno čtvrtletí vynechali aby to dohnali... Myslím jako pro nové smlouvy... Ale od cervence se predpoklada realizace v 1Q/2019, tak snad ano...
22. srp 2017 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 238 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 238 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 Ano, momantálně když podpíšete smlouvu, tak se prej říká, že né do roka, ale do dvou let se postaví, opravdu na nové smlouvě je, když se podepíše teď, tak 3-4Q.2019 a je to dobře, víte co když někdo splní vše dřív jako třeba mi, tak bude mile překvapen.

Jinak mi jsme jedni zmála, komu splnily termín výstavby 3Q.2017, ale bude to tím, že mi už v zimě, měli vše hotové.

Jinak náš dům je, jak jsem se včera dozvěděl 838ks v letošním roce a roste neskutečně.
23. srp 2017 v 05:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
 to bodyr: přesně napsáno. Těžko bude mít Rýmařov vyčleněné party na takto velké projekty. Proč dělají z lidí hlupáky a všechno svádí na zimu? Skluz je minimálně 60 domů (obdržel jsem tedy tuto informaci z dobrých zdrojů), tedy přesněji na začátku letošního roku bylo prý 60 domů ve skluzu.

!!! To, co nám nyní říká Rýmařov (tedy skluz cca 3 měsíce), je jen špička ledovce a ta doba bude určitě delší. Jeden dům se staví v průměru 3-4 týdny, jak chtějí stáhnout manko 60 domů v takovém termínu, mi není jasné. Každému normálně uvažujícímu člověku musí být jasné, že ta lhůta bude mnohem, mnohem delší. Informace z Rýmařova žádné, tedy jsou, ale typu, "až budete zařazeni, ozveme se Vám, stále s Vámi počítáme". No to doufám, že s námi počítají..... Jen vykroucení a nulová hodnota informací. Jak říkám já - "hodně slov, ale málo informací".

My jsme podepsali SOSB na konci loňského roku, vše jsme měli připraveno na začátku května, KS květen a jen výmluvy a výmluvy. Ať si Rýmařov radši smaže informace ze svých stránek o rychlé výstavbě a projektech viz. Brandýs nad Labem, protože to jenom uráží nás "obyčejné" lidi. Jsem velice zklamán a dnes bych už Rýmařov nevolil. I o výstavbu základové desky jsem se musel prosit, o fakturu na základovou desku také. V Rýmařově musí být neskutečný ehm "nepořádek", levá ruka neví, co dělá pravá.

Také si nenecháme věci líbit jako bodyr (stojí nás spoustu peněz uskladnění věcí, zbytečný pronájem bytu a další věci) a zřejmě předáme naši věc lidem, kteří se živí právničinou. Už nás nebaví s manželem se doprošovat, volat a doufat. Jak potupné.....

Jen podotknu, že z naší strany bylo vždy vše v pořádku, jak po papírové stránce, tak i s platbami a stejně před platné. A pro ty, co mají již postaveno a říkají vydržte, těžte se na domeček, vzkážu...Sytý hladovému nevěří.
23. srp 2017 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
 Našla jsem smlouvu o dilo . Zhotovitel se zavazuje zahajit realizaci vrchní stavby předmětu plnění nejpozději v 1. čtrvrtletí roku 2018 a předat dílo do 30 dnů. ... Za prodlení se považuje překročemí sjednaného termínu o více než 10 pracovních dnů. Pak je povinnen zaplatit smluvní pokutu 0,05% zceny díla stanovenéza každý týden prodlení . Maximální limit smluvní pokuty je 25% z ceny díla . Tak jsem zvědavá co z toho bude a doufám že to pak firmu nepoloží .... tech lidí je nějak moc ...
23. srp 2017 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 149 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 149 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 Drevostavby maji jednu vyhodu a to je rychlost vystavby, pokud RD R nema montazni party a nestiha jejich vyhoda se smazava, za 2 roky mate postaveny zdeny dum. Podle info co jsem ziskal neni problem ve fabrice (vyroba dilcu) ale nejsou montazni party!!!! Smlouvy jsou vyhodne sepsany , ve vyhode je RDR....
23. srp 2017 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1299 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1299 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @cendler
838 domů letos? To máme teprve 34 týden. To je cca 25 domů týdne, tedy vic jak 3 denně!!! Hmmmm.... Začíná to zavanet megalomanstvim. Jsem zvědav jak toto skonci.
23. srp 2017 v 07:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
 @jamaba128
Já bych to neformuloval tak, že vám nevěříme, nemáme k tomu důvod. Ale co jiného vám můžeme napsat? Jak jinak vám v tomto pomoct. Bylo by lepší, kdyby jsme sem psali neco ve smyslu že jste si vybrali blbě, ta firma stojí za ho..., vyprdněte se na to, stavějte s někým jiným? To by ti pomohlo víc? Většina z nás co sem píšeme má s RDR a se samotným domem pozitivní zkušenost. Mě nevyjímaje. Stejně jako vy, co se na stavbu chystáte a máte zmiňované problémy, vůbec nechápeme, že si RDR nechává problém přerůst přes hlavu. Zahrávají si opět se svou dlouze budovanou dobrou pověstí a nejsou daleko k tomu, spadnout do škatulky neseriózních rádobyfirem, kde se jen slibuje a skutek utek. Nehledě na to, že jednou se může najít zákazník co bude schopen dát nespokojené dohromady a společně podají hromadnou žalobu o náhradu škod způsobených nedodržováním termínů. A nebo se toho chytí nějaký podnikavec, co se bude chtít zviditelnit.
Jo, taky si už tady připadám jako blbec, když RDR doporučuju jako solidní firmu a pak tady čtu desítky stránek o tom, jaké máte s vyřizováním problémy. Nevím jak jinak pomoct. A nebo sem přestaneme psát a zůstane tu jen zeď nářků. emoticon
23. srp 2017 v 07:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 401 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 401 příspěvků. Má 6 přátel.
 @pavelcent
@jamaba128
Musím říct, že souhlasím s Pavlem. My taky čekáme, čekáme už 3 měsíce. Kamarádi stavěli s Rýmařovem vloni, další kamarádi předloni. Nebyl vůbec žádný problém, všechno v termínech jak bylo ve smlouvách napsáno. Nevím, čím to letos je a taky mě překvapuje, že si to Rýmařov nechává přerůstat přes hlavu. Je pravda, že by mohli víc komunikovat. Ale, bude to i hodně o tom, že prostě nejsou lidi. I když to stihnou v těch dílnách vyrobit, nemá to kdo smontovat, což je paradoxně problém dnešní ekonomiky - máme nejnižší zaměstnanost a není kde brát lidi.
Jasně, je možný stavět s jinými firmami, ale ukažte mi firmu, která staví naprosto bez problémů a časových zádrhelů...neznám žádnou takovou. My, když jsme se rozhodli, že budeme stavět s Rýmařovem, tak jsem ani nečekala, že by to mohlo jít nějak výrazně hladce. Byla jsem ale mile překvapená, protože řadu věcí nemusíme my, jako zákazníci řešit - všechno se vybírá z katalogu, nebo někomu napíšu, co chci a oni to tam dovymyslí a tím má iniciativa končí - pak přijde někdo, kdo to namontuje tam, kde jsem si to já vymyslela. Dům se navíc platí až po převzetí, žádný milionový zálohy předem.
Kamarádi stavěli letos dřevostavbu s jinou firmou. Desku jim začali dělat v zimě, ale zvorali to, takže ji museli v zimě celou předělávat. Domek už sice stojí, ale JEN ten dům - bez jakýchkoliv zařizovacích předmětů, bez podlah, bez dveří, všechno si museli následně dodávat subdodavatelsky (dům stál cca. 3 miliony).
Ano, i my čekáme už tři měsíce a ano i my si platíme dál podnájem; specifikaci jsme měli v lednu, specifikátor na nás s kalkulací zapomněl a vzpomněl si na nás v březnu, se základovkou byly taky komplikace...spousta věcí, který člověka rozčílí, ale vím, že stavíme dům, takže komplikace prostě očekávám a jsem mile překvapená, pokud nejsou...navíc mám zkušenost, že když jsem s někým komunikovala, vždycky byli všichni milí a snažili se mi vyjít vstříc, za tento přístup jsem hodně ráda.
Tady tím svým výlevem nechci Rýmařov nijak obhajovat, pěkně v tom letos plavou, to bezesporu. Ale, na druhou stranu se snažím nabídnout jiný úhel pohledu na věc...
23. srp 2017 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
46
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 2580 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
46
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 2578 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 Spousta lidí volí dřevostavbu kvůli rychlosti výstavby, ani ne tak kvůli použité technologii. A k čemu mi je firma, která umí postavit kvalitní dřevostavbu za měsíc, když čekám dva roky, než se do toho vůbec pustí? RDR si neuvědomuje, že tím přichází o spoustu zákazníků, protože pak lidi zvolí klidně zděný dům, protože je to v podstatě postavené rychleji než s nimi. Jasně, může jim to být jedno, očividně mají klientů víc, než umí zvládnout. Ale pověst si tím dost kazí a jednou si jí opravdu zkazí. Je otázka času, než to někdo rozmázne v TV a dá k soudu. V tomhle se bohužel chovají stejně jako většina řemeslníků... naberou si hromady práce, pak nestíhají a ještě se diví, že se zákazník vzteká emoticon
23. srp 2017 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1776 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1772 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 No, jak to vidím já, tak zásadní problém má firma v komunikaci. Někomu se dovolat je evidentně problém, zjistit něco závaznějšího je taky problém a tím udržují své zákazníky v nejistotě. Což je úplně špatně. Přeci jen jde o velké peníze, často o spoustu starostí se stěhováním, bydlením v nějakém provizoriu atp.

Za sebe bych jim odpustil, že mají 2-3 měsíce zpoždění (my tedy už samozřejmě bydlíme 2 roky), kdyby se jim to stalo, ale jen v případě, že by mi řekli, hele, posouváme vás z 20.7. na nejdéle 15.10. a to dodrželi. I s tím, že by se mi třeba nabídli kompenzovat nějaké extra výdaje. Ale udržovat mě v nejistotě, že možná za tři měsíce přijedou, potvrzení de facto žádné, to RD na kreditu nepřidává....což je škoda.
23. srp 2017 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
 to slabici: ano, přesně popsáno. Většina z nás (alespoň si to myslím) volí dřevostavbu (Rýmařov) z důvodu rychlejší výstavby oproti zděnému domu. I my jsme zvolili tuto možnost. Nikdo nechce žít po pronájmech nebo u rodičů. Seriozní firma, jak píšete, by neměla mávnout nad tím, že mají dost zákazníků. A když jeden odejde, stojí v řadě druhý. Začíná se ta nálada pomalu, ale jistě vyhrocovat.

to janna1: je hezké, co píšete a že čekáte již 3 měsíce, ale to přeci není omluva.

- Proč není RD R (management) schopný určit reálnou hranici domů, které se dají postavit v konkrétním roce a dále udělat stop stav nebo říci novým klientům reálné datum? Nám bylo jasně řečeno, že pokud budeme mít vše připraveno, je dost možné, že budeme bydlet i dříve. Podotýkám informace byla z 12/2016, kdy muselo již být jasné, jaký je skutečný stav věci. Proč se tedy dále podepisovalo SOSB? Pokud by byla informace u každého, kdo podepisuje SOSB pravdivá, neřekl bych ani ň a je na klientovi, pokud přijme nebo ne. Ale slíbit někomu již při podpisu (letos) SOSB termín, který je nereálný, jen abych ulovil další "oběť" mi férový nepřijde,

- není starostí klienta, řešit, zda-li má Rýmařov dostatek pracovníků nebo ne. Vždy je to o penězích. Pokud výroba (hala) stíhá (a pracovníků je dost), proč si Rýmařov nenajme přiměřený počet pracovníků i na montáž (rozumím, že se musí zapracovat a to chvíli trvá). Trošku to přirovnám k restauraci, kde se sice uvaří xxx obědů, ale hladovým je nemá kdo roznést. Myslím si, že řada klientů včetně mě, pokud by znala reálný termín, by neřekla ani popel a rozhodla se dle svého. Ani bonbonky typu nevíme, ozveme se a člověk se musí x krát připomínat je většině proti srsti,

- firmu, která staví bez zádrhelů - v roce 2009 jsme si nechávali postavit sice řadovku, ale vše bylo v řádném termínu a za celých 8 let, co jsme bydleli, ani jediná reklamace. Takže ano, dá se.

to pavelcent: je mi jasné, že nám věříte a nechci tady, aby klienty nebo nás někdo litoval. Jen ta hořkost z toho všeho je na jazyku cítit stále častěji.
23. srp 2017 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
Registrovala se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
Registrovala se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků.
 Dobrý den,
my ve smlouvě žádnou sankci za nedodržení zahájení montáže (12 týdnů po převzetí ZD) nemáme. Jen sankci 0,05% pokud bude prodleva s předáním předmětu plnění delší než 10 prac. dnů 😕 ...a tu stihnou vždy.
23. srp 2017 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5019 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5013 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @slabici do Tv to si někdo dát může, ale nemyslím si že to odvysílají, není to totiž žádná senzace.... kdo dnes nemá hodně práce, sama to tak píšeš... lidí je stále hodně co chtějí stavět, až přijde krize,tak budou mít krizi všichni. Sousedi staví zděnej dům a to co řeší majitelka s řemeslníky, oproti tomu je tří měsíční zkluz Rýmařova slabej odvar... Stále máme možnost výběru. Však si můžou v dnešní době najít firmu, která jim postaví zděnej dům do roka a dodne, budu jim držet palce emoticon
23. srp 2017 v 09:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5019 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5013 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @jamaba128 ad 1 dávej "odpověz" aby dotyčný věděl, že mu píšeš emoticon ad 2 jen ve zktratce, v roce 2009 po krizi byla uplně jiná stavební morálka, to nebyla práce.... vysoké úroky hopo atd... dnes je jiná doba.... všichni chtěj všechno hned....
23. srp 2017 v 09:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vimamima
33
Registrovala se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 102 příspěvků. Má 5 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
vimamima
33
Registrovala se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 102 příspěvků. Má 5 přátel. Region Kroměříž.
 @hkyselka My sice nestaviame s RDR ale do zmluvy sme si dali napisat ze dodavatel ma 20 dni na prevzatie zakladov (inak vysoke penale) a po prebrati zakladov maju mesiac na zacatie vystavby drevostavby (opet ak nie vysoke penale) a problem samozrejme v tychto terminoch ziaden nenastal. Povodne nam to nechceli schvalit ale nakoniec ustupili ked sme uviedli ze my ako stavebnici mame za vsetky mozne nedodrzane terminy tiez penale a navysenia ceny, tak nakoniec ustupili. Pred samotnou vystavbou sme sa to aj docitali ze bez tohto ani nemame ziadnu zmluvu podpisovat lebo inak mozu ten dom stavat aj 5 rokov a stale su v prave oni a nie my.
23. srp 2017 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
 @petrsv1000 Nechci se v žádném případě dohadovat, Vašich příspěvku a rad si tu celou dobu vážím, nicméně dvě věci musím zmínit.

- to, že jste "spjat" s Rýmařovem, jak jste se kdysi zmínil, je prostě v příspěvku vidět. A chápu Vás, postavili Vám kdysi v termínu, tak proč nechválit. Nicméně říkat, že žádný problém neexistuje....

- nikdo nechce nic hned, ale čekat od SOSB 9. měsíců a nic nemít, je také fajn..

Jak říkám "sytý hladovému nevěří".
23. srp 2017 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1776 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1772 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @jamaba128 Problém je v tom, že jinde to nebude o moc lepší a představa, že RD může prostě nabrat další lidi je mylná. Lidi na trhu nejsou. A šikovní řemeslníci už vůbec. Chápu, že to pro vás je problém, ale dokážu si představit to dilema v RD, jestli vzít každého a mít třeba následně problém s kvalitou nebo to posunout.

Jasně, že vás tohle nemusí zajímat, ale tak to prostě je. A podle mě to je pochopitelné, jen by takovéhle informace měly chodit přímo z RD a spíš víc a častěji, než čekat, až se lidi dopátrají něčeho někde sami.
23. srp 2017 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
121
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2216 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
121
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2216 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @atilius a to je to, o čem mluvím celou dobu. Komunikace s Rýmařovem (nemyslím OC, ale přímo Rýmařov) byla s výjimkou projektanta někdy dost obtížná, a to jsme stavěli ještě v době, kdy nebyl problém. Teď by opravdu část výdělku měli investovat do kvalitní komunikace se zákazníky - v současné době spíše krizového charakteru.
23. srp 2017 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
 @atilius Ano, máte pravdu, že s řemeslníky je problém. Co ale nechápu je to, kde se najednou nabralo takové zpoždění a stále se jelo tak, jako by žádné neexistovalo. Přeci neslíbíte něco komukoli, když víte, že nejste schopen to dodržet. Alespoň já tedy ne. A to, že takové zpoždění (říkalo se 2 měsíce, nyní už to jsou tři) způsobila letošní zima se mi prostě nechce věřit. To, že mají takové problémy i jiné stavební firmy je nejspíš pravda, ale proč tedy Rýmařov neříká reálné termíny a je na klientovi to zvážit a rozhodnout se.

Proč si jako klienti musíme vše zjišťovat, volat, urgovat? Platím přeci firmě komplet tzn. nejen za stavbu samotnou, ale i věci kolem, informace, reklamace...

Jsem dnes hodně rozčilen, je to asi poznat i z mých příspěvku, ale informace pro klienty že se např. z 2Q 2017 přesunuli do 3Q2017, může v extrému znamenat i 6 měsíců!.
23. srp 2017 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
 @jamaba128 Jak říkám, rozumím vám. A nechci v tomto RD omlouvat a nevím, co přesně je za důvody zpoždění. Ale pracuji ve výrobní firmě, jejíž výrobky jsou závislé na spoustě subdodavatelů. Což je i případ RD. A k nesplnění dodávek a velkému zpoždění často dochází z mnoha důvodů a to často i velmi kuriozních. Ono stačí, že máte se subdodavateli uzavřené nějaké smlouvy na množství, pak chcete navýšit kapacitu a už ani oni nestíhají, zdržují vás.

Ale jak říkám, tohle je mnohem víc věc nějaké komunikace směrem k zákazníkovi. Asi kdyby RD napsalo, že např. Omlouváme se, ale dva mistři dali výpověď, jeden má zlomenou nohu a sehnat adekvátní náhradu, abychom dodrželi kvalitu, kterou očekáváte, se nám nedaří. Tak bohužel vás raději odsuneme na x.x., než riskovat pozdější problémy atd atd.
Člověku to jaksi moc nepomůže z hlediska termínu, ale za mě by to bylo plus a bral bych to jako, že jsme pro firmu partneři.
23. srp 2017 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
fotoportrét
fotoportrét
jamaba128
 Nicméně na všechny mé příspěvky, spíše dotazy by měl asi odpovědět Rýmařov. Holt jsem si jen potřeboval ulevit. Díky všem za názory
23. srp 2017 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš