Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. zář 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5013 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5013 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @lenc máme přesně kombinaci jak píšeš...
22. zář 2017 ve 12:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1062 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1062 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @tojojot tak snad vědí, co dělají. Ještě jsem pro sichr dnes psal projektantovi. Už to je celkem váha a raději bych byl, kdyby Ytong byl přímo na desce.
22. zář 2017 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 544 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 544 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 @petrsv1000 normální teploměr nevím musím koupit emoticon a uvidíme, teď se mi nelze ani přihlásit na IP od podlahovky :D

Teplota 21°C dnes bez vaření emoticon
22. zář 2017 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @jahooodka my máme žebříky napojené na radiátory a v případě potřeby dáme do koupelen přídavné sálavé keramické panely do toho meziobdobí, ale to spíš jen proto, aby tam nestrašil ventilátor
22. zář 2017 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 Jinak ohledně lišty kuchyně a podlahy, pan Obručník mi napsal že lištu lze vytáhnout vyčistit a zase nasadit, máte někdo zkušenost? Moc to tedy dolů nechce, tak nevíme jestli použít hrůzou sílu.
22. zář 2017 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 147 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 147 příspěvků. Region Praha - východ.
 @zdik18 ano, posunutí o dva kvartály. Penále máme cca 1800Kč/týden.
22. zář 2017 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @addamec No a kdy jsi měl to stavební ohlášení? Teda původně jsem myslel, že je to překlep
-jako 12tý den 2018. A ono to je opravdu 12.týden... Tohle přece ani jen tak nedoženou!
22. zář 2017 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @pavelll12 prosim te,dej vedet,co ti odepsal. At si to taky pripadne poresim se specifikatorem
22. zář 2017 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
 @fantomik hledal jsem v mailu a bylo to 27.2.
22. zář 2017 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 538 příspěvků. Má 13 přátel. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 538 příspěvků. Má 13 přátel. Region Tábor.
 @addamec Myslím si, že nespokojených zákazníků bude mnohem více. U nás je taktéž posun o 2Q. Manžel už to chtěl i vzdát - hroutí se nám to jako domeček z karet, jedna jobovka za druhou. Přístup RDR není zrovna korektní, těžce podcenili situaci a nechali vše zajít do extrému. No, nezbývá nic jiného, než doufat a modlit se, ať nedojde i k dalším posunům a prodlevám. My bydlíme v provizoriu na chalupě a úplně top to není. Dost nám celá situace zkomplikovala život. A to nás ještě před cca 1,5 měsícem ujišťoval obchoďák, že se o termín bát rozhodně nemusíme. Jj, zvraty jak blázen. Je mi z toho víc než smutno..... emoticon emoticon
22. zář 2017 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @margot_ka dnes už mi nepodepsal, asi byl mimo. Pak dám vědět.
22. zář 2017 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 @beruska80 Obchoďáci jsou taky naštvaní. Mluvil jsem s tím svým (nechci konkretizovat) říkal mi, že když rozeslali první dopisy o nedostatku pracovníků z Rýmařova před cca 1,5 měsícem tak měl xxx telefonátů a e-mailů naštvaných lidí, ale říkal mi doslova: "Nám nikdo neřekl, že je nějaký problém, bylo nám řečeno objednávejte, kvartály platí dle rozpisu". Říkal mi, že pak vypadal za vola, jelikož nejprve jim říkali, objednávejte dál a termíny dávali jaké jim umožňovaly původní dohody, kdy ještě měli lidi co stavěli.... Oni podle mě obchoďáci neví, kolik stavebních part se rozpadlo, kdo kde dal výpověď atd. Nikdo je nezastavil, oni dělali svou práci. Bylo jim prostě řečeno objednávat a brát zákazníky. A to dělali. Nakonec to odnesli právě nejvíce na těch centrech. Ti aspoň berou telefony a snaží se komunikovat, přitom víc informací nemají. Největší zádrhel nastal v Rýmařově. Celkově to tam funguje zajímavě. Od začátku mi udělali chybu v emailu a 3x jsem urgoval jeho změnu telefonicky a 3x mi přišly kdejaké dokumenty stále se stejnou chybou. Oni to tam v Rýmařově vedou celkem zajímavě. Nejvíc z nich komunikuje právě obchodní centrum, ale ti nic neví. "Pěšáci".
22. zář 2017 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 ...
22. zář 2017 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 Přátelé, většině nám to komplikuje situaci. Taky nevím, kde budu s těmi všemi dětmi a psy na vánoce. Bude to asi hodně složitý, ale už si jen říkám jedno. Hlavně ať to postaví pořádně. emoticon Rozčilování nepomůže.

Pojďme řešit jiné věci. Mě to pomáhá. emoticon Akvárko budu mít taky, plánuju 450l. Asi komplet od Juwelu. Takže cca 650kg? Podle mě to Ytongy zvládnou, jen bych to nenechával na bodovém zatížení (nožičkách).

Když tu byla řeč o digestořích. Se sepnutím digestoře se sepne i nucené vhánění vzduchu do baráku? A i ventilátory v koupelnách? Lze to všechno nějak nastavit? emoticon
22. zář 2017 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
 @bodyr nechci samozřejmě tvrdit, že je to vina obchoďáků - to určitě ne. Ten náš je úplně zlatý, komunikativní, vstřícný a na rozdíl od jiných i upřímný. Brala jsem to tak, že prvotní informaci máme právě od obchoďáka. Situace je pro ně samotné jistě nepříjemná, oni jsou ti první, kdo to pak schytá od naštvaných klientů. Nejhorší je, že právě oni, co jdou s kůží na trh a ručí si za svou práci i pověst, nejsou v obraze a firma je staví do takových situací. Já jsem teda svůj hněv tímto směrem nevedla, ale jobovka to byla slušná - bohužel ten den ne první. emoticon Každopádně nám to totálně rozhodilo celé plánování, narušilo i hypotéku - nemluvě o spoustě věcí kolem. Od začátku zařizování se nám to řádně komplikovalo, neustále jsme naráželi na spoustu potíží a neochoty, nespolehlivosti ze stran úřadů i obce (kupovali jsme pozemek v malé vesnici). Povolení na studnu (vrt) + ČOV by vydalo na román a hypotéka byl horor = no, nutno říct, že nejsme modeloví a standardní zákazníci. Ale tohle všechno nám zlomilo slušně vaz. Vyhlídky na stavbu spíš v nedohlednu a to se ještě budeme modlit, aby nově stanovený termín neodsouvali dál a dál. Raději ani nedomýšlet, jak pak bude probíhat stavba. Jen doufám, že si to tzv. "vyžereme" teď, před stavěním a pak už bude průběh v pohodě. Jinak souhlasím, přístup RDR je alarmující a těžko říct, co se ještě bude dít. Jako pesimista to nevidím nadějně a stávající průběh tomu hraje do karet. Jen ještě taková malá vsuvka - podle oněch posledních informací z obchodního zastoupení nám bylo řečeno, při otázce na dodržení termínů - že firma měla provést jistý stopstav, aby se dotáhl skluz več výstavbě. Ale údajně jsme se neměli bát, že by nám hrozilo velké opoždění. Takže asi tak. No a nastavené penále, které je spíš směšné to nezachrání (i kdyby částka byla větší, dům nám to dřív nepostaví). emoticon emoticon
22. zář 2017 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
 @fantomik jsem si ulevila, nějak to muselo ven. emoticon
Ale souhlasím, my s tím teď nic nezmůžeme. Hlavně ať to postaví kvalitně a bez zbytečných problémů a reklamací. Protože to už by byla poslední kapka a řebíček do rakve.
Ohledně dosavadního působení - to je otázka i pro nás. Provizorium pro rodinu s prckem nic moc. Vzhledem k tomu, že to mělo být na relativně krátkou dobu. Další zima bude výzva.
O akváriu uvažuje manžel, pořád nad tím koumá - tak jsem zvědavá. Jako uklidňující televize super.
22. zář 2017 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenoulinka
Registrovala se 18. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 1 přítele. Region Český Krumlov.
fotoportrét
fotoportrét
zdenoulinka
Registrovala se 18. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 1 přítele. Region Český Krumlov.
 Dobrý večer, opoždění je opravdu nepříjemné pro nás všechny :(

Chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá zkušenost s tím, že odevzdáme Rýmařovu stavební povolení o měsíc později, ale s tím, že nám dali projekt o dva měsíce později než bylo uvedeno ve smlouvě, bohužel smouva je ošetřena tak, že my jsme povinni dodržet termín, ale už nic o tom, když první nedodrží oni... Výstavbu jsme měli mít březen 2018, ale jak to tak vidím, tak se s tím můžeme rozloučit.
22. zář 2017 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 337 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 337 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 @tojojot díky za obrázek. To se mi zrovna hodí. Dnes mi bylo zodpovězeno, že tyto ytongy udrží 600-650kg.
takže krb plus obestavba v pohodě
22. zář 2017 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele.
 @zdenoulinka Stavební povoleni jsme dodali o měsíc později a posunuli nám termín výstavby o 2Q emoticon
22. zář 2017 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
 @bodyr jj souhlasim,ze v tom maji bordel...loni v lete jsem hlasila zmenu jmena a adresy- v unoru letosniho roku nam poslali projekt (samo na sparnou adresu a desne se divili). Tak jsem znovu upozornovala na zmenu. Co myslis? V cervnu pri ks zase v papirech blba adresa :P
Nejvic me bavi veci jako ze p Trhlik chce po me k naceneni ZD kopii SoSB...tvl, tak snad maji nejaky interni system?
Nebo asi ne a kazde oddeleni ma vlastni pisecek :P
22. zář 2017 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenoulinka
fotoportrét
fotoportrét
zdenoulinka
 @dodoaj Sakra :(
22. zář 2017 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
 @zdenoulinka ještě dodám, že nás čeká posun o další 2Q kvůli jejich zpoždění, tak nám to bylo řečeno ,zatím dopis od nich nepřišel
22. zář 2017 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @pavcik Ytong vydrží hodně, to nikdo neřeší, ale spíš co na to ten podsyp. Aby se to tlakem nějak nesesunulo a akvárium s ním, nedovedu si představit mít v obýváku skoro 900 L vody na podlaze
22. zář 2017 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @margot_ka Ano NEMAJI zadny interni system. Bohuzel jsme toho dukazem, ze tam zavolam, mluvim s zivym clovekem, neni to zadny automat a stejne 3x email spatne.... Ja se ted musim stehovat, prodal jsem byt, jelikoz jsem pocital s puvodnim terminem, mam k tomu sve duvody, proc to nezrusim. Klient mi dal cas do konce 10 mesice , takze ted narychlo musim sehnat pronajem. Coz se nejak povede, je toho dneska dost, ale neni to jen stehovani. Musim si zmenit i adresu bydliste. Nastesti mam moznost si ji napsat k rodicum, takze to tak udelam. Musim si tim padem taky zmenit obcanku, ridicak atd... . jen mam obavy ze mi zase z Rymarova budou 5 mesicu posilat dopisy tady na starou adresu nez jim docvakne, ze jsem to 5x hlasil, ze je zmena. des. No a pak po kolaudaci ZNOVA. Proste vsechno 2x, stehovani taky stoji prachy. Kdybych vedel, ze mi misto 3Q budou barak stavet predbezne v unoru tak nic neprodavam. Proste masakr. Na rovinu, ta jejich logistika je katastrofa. Leva noha nevi co dela prava. Delam v mezinarodni firme a mit tam takovy bordel tak nas pulku vyhodi. Proste si myslim, ze nejsou celkove na takovy naval zakazek pripraveni ani v Rymarove a popravde jen oni sami nejlip vi kde udelali chybu. Odpoved p.Pohloudka ze cast lidi odesla takzvane do penze a nejsou nahrazeni novyma... To je snad jasne. To nevi kdo jim tam dela? Pokud vidim, ze mam 20% lidi pred duchodem asi je jasne, ze mi nabudou na stara kolena litat na stavbe. Proste brali co prislo, cast odesla a nestihaji. Jednoduche. Rika se tomu logistika v haji = KOLAPS. No, takze uvidime co se bude dit dal. Na konec pouze poznamenam, je lepsi kdyz firma ma xxx zakazek , nez aby nemela zadne. V tomto pripade nehrozi bankrot spise posramocena povest, ale je to porad lepsi nez by zakazky nemeli. Ovsem to pisi jen tak na okraj. Nic to nemeni na tom, ze to pos.ali. Nam vsem udelali v zivote dost podstatné peklo.
22. zář 2017 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1528 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1528 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @pavcik to není moc. 650kg na m2? Pokud má akva skříňka 50x100cm tak je to cca 200-300l a tedy 250-350kg váhy na 0,5m2.
22. zář 2017 ve 21:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @fantomik co je nucené vhánění? Všechny ventilátory jsou odtahy z domu
22. zář 2017 ve 21:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
121
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2216 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
121
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2216 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @angus88 u některých typů domu je v ceně to přetlakové větrání nebo co to je (např. K631/632/74 - my ho teda nemáme, ale standardně se montuje jednotka Veka).
22. zář 2017 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
Registrovala se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
Registrovala se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků.
 @addamec Máte to nějak ošetřené ve smlouvě? My právě ve SoD žádné penále za nedodržení termínu nemáme.
22. zář 2017 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @angus88 Je to ten system Syco living. Vetrani domu. Kdyz se sepne, tak udajne bezi i ventilatory v koupelnach. Ma to nejake vazby. Ale asi kazdy dum to nema...
22. zář 2017 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @fantomik aha, už tomu rozumím, děkuji. My často větráme emoticon
22. zář 2017 ve 22:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš