Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 Ahojky tak to se musím přidat, taky jsme až teď objevili , že máme pozemek ve svahu. štve mě to : nájezd vepředu do kopce a za domkem taky máme kopec. máme to od začátku do konce rozdíl 1,9 m, pozemek je délka 38 m. Jak to máte vy?
24. čer 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @veverka_
Vidím, že rovinu nemá skoro nikdo. Jeden z největších svahů má asi Sorka a myslím, že docela velký máme i my. Od jedné části domu ke konci to bude dělat určitě 2 metry, možná i více. Na konec pozemku, který má na délku cca 50 m je to už opravdu hodně. Ale za domem už je mi to jedno. Tráva a pozemek klidně ať jsou v kopci, akorát se bude špatně sekat tráva emoticon
A někde se to bude muset zarovnat , aby se udělal nějaká pergola na venkovní gril, ale to až opravdu budou peníze.
Nyní ještě nemáme ani projekt na dům emoticon , protože stále čekáme, jak se bude vyvíjet DPH a podle toho se rozhodneme, jestli stavět už v roce 2011 nebo až v 2012.
24. čer 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Opravdu s kopcem asi vedeme. Máme 20% sklon pozemku. Ale srovnalo se v místě stavby domu, pak bude (už se konečně začne stavět) opěrná zeď ze svahovek do výše max. 2 m a pak je ještě kousek vysvahován a pak teprve přejdeme do stávajícího terénu. V nejvyšším bodě se odbagrovalo cca 3.5 m. Terasu a krb uděláme hned u domu, tak nahoře bude jen okrasná zahrada - tráva, sem tam keř a časem v jedné části možná bazén. Ale to až dle financí. emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
24. čer 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
Registrovala se 17. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 55 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Mladá Boleslav, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
Registrovala se 17. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 55 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
 tak to my máme přesně opačně. my musíme hlínu navážet. Nejvyšší bod je silnice a od ní je to asi během 2 metrů snížení o 1,5 m. Jinak máme pozemek asi 50m a je vcelku v rovině. Teď nám postavili chodník a vyměřili to tak nádherně, že příjezd na pozemek máme asi 70 cm nad terénem. emoticon Takže tam nikdo nevjede a protože je chodník nový tak nám přes nájezd ani nemůžou jezdit náklaďáky s hlínou. emoticon emoticon
24. čer 2010 v 15:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @zapletalek
přesně tak to máme i my. Nejvyšším bodem je cesta a od ní se jde dolů. Ale na rozdíl o vás máme ten kopec přes celý pozemek, takže ne pouze v jedné části seščup, ale celý pozemek je sklopen. Nevím ještě, jak to budu řešiot, ale asi se hlína nebude navážet a jen se postaví větší deska, nevím....
24. čer 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 přidala jsem druhý návrh koupelen, kdo chce mrknout emoticon http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/gabka32/album/koupelny-navrh-c-2/
25. čer 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 gabko: v horní koupelně vedle vany určitě nebude nutná tak široká předstěna, takže ve skutečnosti byste mohli mít větší vanu, nebo prostor vedle ní...
25. čer 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
Registrovala se 27. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 29 příspěvků a 2 alba. Má 7 přátel. Region Domažlice.
  • Stavím dům
    Region Domažlice
fotoportrét
fotoportrét
kristy81 (35 r.)
1
Registrovala se 27. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 29 příspěvků a 2 alba. Má 7 přátel. Region Domažlice.
  • Stavím dům
    Region Domažlice
 zapletalek, boratko: máme taky pozemek, který se od cesty postupně svažuje dolů. No my to na stavbu
základovky necháme tak jak je a potom vymyslíme terénní úpravy.
Ve vesnici budou bourat starý barák, tak jsme si domluvili, že sutí vysypeme tu "jámu", abychom na základovce alespoň trošku ušetřili.

Zapletalek, vy jste rovnali terén před stavbou ZD?
25. čer 2010 v 17:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
  • Stavím dům
 kristy:

pozemek jsme nevyrovnávali. Jen jsme před stavbou sehnali asi 30 tatrovek hlíny a asi půlku z toho jsme použili pro stavbu ZD (na jedné straně je ZD asi 1,5m vysoká). Teď jsme stavěli schody a terasu, protože do terasových dveří bylo ze země tak akorát vidět. Plánujeme okolo schodů a terasy terén zasypat, tak abychom nemuseli nikde budovat zábradlí. Takže sháníme hlínu (spustu hlíny) a dopravu emoticon emoticon

25. čer 2010 v 19:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
makey
Registroval se 25. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
makey
Registroval se 25. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků.
 Ahoj lidi,
tak se toulám po netu a hledám zkušenosti s RDR... Pokud půjdem do RDR, tak máme v úmyslu postavit Largo 92. Jsme již jen dva a tak nám to bude stačit. Pozemek si myslím máme úplnou rovinu.
- Zajímalo by mne, na co se mám s RDR připravit, tedy to o čem se nikde nepíše a na co člověk narazí až když už je pozdě. Měli jste takovou zkušenost?
- Je to hodně velký risk, nechat si postavit z.desku od někoho jiného než RDR? Múžete mi doporučit někoho na z.desku v lokalitě Hřebeč u Kladna? Kolik se asi tak ušetří, pokud si nechám postavit desku jinou firmou?

Ptám se jako zelenáč, protože jsem nikdy nic podobného nepodnikal...
Díky za každé info.
25. čer 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cernap74
Registrovala se 15. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
cernap74
Registrovala se 15. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
 Zdravím,
plánujeme také LARGO 92 a to na Kladně, tak se můžeme spojit...P.
26. čer 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
Registroval se 2. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 172 příspěvků a 9 alb. Má 8 přátel. Region Rakovník.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
Registroval se 2. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 172 příspěvků a 9 alb. Má 8 přátel. Region Rakovník.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 makey: z hlediska financí vyjde určitě výhodněji ZD s jinou firmou. Kdy hodláte stavět? Nám dělala ZD firma ze Slaného, mají ale moc práce (letos by to asi už nezvládli), tak se jich můžu optat, a když bodou souhlasit, dám kontakt. Jsou to kluci šikovní.
Na co si dát pozor? Na rozčarování z toho, jak rychle mizí finance. Není to jen cena za ZD, ale připojení IS: elektro (když není v době montáže, tak počítat s nemalou částkou za elektrocentrálu), voda (případně studna, čerpadlo, atd...), kanalizace (případně jímka, septik, nebo ČOV, s tím související obetonování jímek, atd...), ploty (základy, tvarovky, či pletivo?). V celkové investici činí cena domu jen 30% až 50% investice .... aledpoň naše zušenost emoticon
Záleží jak moc si budete vymýšlet a požadovat standard či nadstandard....
26. čer 2010 v 11:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika

26. čer 2010 v 11:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Jinak zkušenost s RDR? Na stavbě by žádný problém být neměl. Chlapci jsou pracovití, ochotní, milí a podoví. (samozřejmě záleží na jakou partu narazíte, my máme štěstí, a co jsme zažili na cizích montážích, tak také v pohodě...) Až tam (na stavbě) zjistíte, jaký je rozdíl mezi konečnou specifikací nad papírovými projekty a skutečnou realitou.
Zjistíte, že spousta věcí je jinak, nebo vypadá jinak, než na papíře. Občas lze udělat smutné oči a něco oproti projektu si trochu poupravit na místě....
Problém může být spíše v komunikaci mezi lidmi z RDR v kancelářích a na stravbě, občas se možná vyskytne nějaký logistický problém, ale vše se operativně řeší a klient je vždy na prvním místě, alespoň dle naší zkušenosti emoticon
26. čer 2010 v 11:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 tweeke: u nás je cena domu 67% z celkové ceny emoticon To mě tedy překvpailo, myslela jsem, že to bude mnohem větší procento! A to jsme měli pozemek a přípojky za pakatel....

makey: u nás je to se ZD naopak než psala tweeke, nám by se cenově více vyplatilo nechat si ji postavit o RDR než od zdější firmy...bohužel jsme to zjistili, až když bylo pozdě...

26. čer 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @tweekee
nechceš snad říci, že když dům stojí cca 2,4 mil i s nějakými změnami a nadstandarty, tak že je to nějakých 30 - 50% investice. To by potom ten zbytek musel stát nějakých 3 mil a to už jsme na 5,5 mil. To se mi ani nechce věřit a nevím, co všechno je v těch zbývajících cca 60% zahrnuto, jestli i koupě pozemku atd. Když pozemek odečteme, tak poto už zbývají jen nadstandarty, zákl. deska, popř nějaká terasa, plot.... a to nemůže stát tolik peněz
26. čer 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 2 boratko:
Pakliže je pozemek ve Zlámané lhotě, výměra je 300m2, ZD děláš svépomocí, oplocení děláš pletivem z bývalých skladů ROH, pozemek je kompletně zasíťován, kuchyň máš miniaturní z IKEA a nadstandard pro tebe znamená příplatek 10tis. za jedno okno navíc, pak zcela chápu tvůj údiv ... emoticon
26. čer 2010 ve 22:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 ... a to nemluvím o faktu, že veškerý nábytek z tvého předešlého příbytku dokonale pasuje do tvé nové 101-čky emoticon ... takže opět bez jakékoliv invesice? emoticon
26. čer 2010 ve 22:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3004 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3002 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
 tweekee: a muzu se zeptat teda o kolik se vam cena navyila oprot standartu?
26. čer 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3004 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3002 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
 jinak ja teda nabytek nepocitam do ceny domu emoticon do toho pocitam max kuchyn emoticon ale i pozemek beru bokem emoticon ten nepatri pro me do ceny domu emoticon ale je fakt ze ten chceme sehnat do mega
26. čer 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
 tweeekee: muzu se zeptat, proc mate posunout garaz az dozadu? Take pak urcite prosim napis a hod fotky zadveri, jak je velke, jak jste spokojeni....

jinak my jsme zatim postoupily tak, ze uz na 200% vime z emusime pryc z panelaku, protoze i kdzy si na schuzi neco odhlasujeme coby majitele bytu v OV, sance ze se to splni vzhledem k 60 bytum je nulova, takze se vzdy akorat nasereme. Naposled to bylo ze se nevrati zpet na vstupn schody kolejnicky, takze az bude mit dite, nevim, jak se dostanem do baraku emoticon

po svatbe uz budem honit nejaky pozemek, limit mame 20km od Brna a 1 mega, coz by nemel byt problem. Ale samozrejme cim levnejsi, tim lepsi...

ted jen resime jak stavet, uz jsme pro 101 rozhodnuti stopro, ale jde o to, jeslti se nam Rymarov vyplati nebo ne, protoze urcite bychom chtely delat zadveri a pokoj nad garazi, plus zmeny oken-dveri na zahradu.
26. čer 2010 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 původní dotaz od makey zněl: "na co si dát pozor", Já jsem nikde nemluvil o cebě domu. Psal jsem o celkové investici! Je to jako když si půjdu koupit auto za 400tis. a už mi nedojde, že musím následně zaplatit povinné ručení, koupit a nalít do auta benzín, zaplatit pojistku, příp. pronájem garáže......
Zkrátka chtěl jsem jenom upozornit, že když budu mít 2mega, tak si nemůžu začít mnout ruce, protože např. další mega dám za pozemek, další mega za nadstandard, a další nemalé peníze za ZD, ploty, zahradu, zpevněné plochy, a asi milion dalších věcí....
26. čer 2010 ve 23:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
 tweekee: ok, super, trochu to vyznelo tak, jako ze cena domu ze X % z ceny domu emoticon
26. čer 2010 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Zádveří je malinké, ale zásadní. Bližší zkušenosti za těch pár návštěv na stavbě nemáme. Jinak jsme z domečku zatím velmi nadšení. Jedniné co mě trochu zarazilo, je rozdíl mezi úrovní parapetu v jídelně a v kuchyni, ale rychle jsem si zvyknul.
26. čer 2010 ve 23:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
 tweekee: my si totiz pro prohlidce 101 rekli a shodli se, ze se se zadverim musi neco udelat, ve standartu extremne chybi. Jak to myslis jako ze parapet v kuchyni je vys nez v jidelne?
26. čer 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Kvůli vyšší kuchyňské lince máme zvýšený parapet u okna v kuchyni....
26. čer 2010 ve 23:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Garáž máme posunutou k zadní části domu proto, abychom mohli mít boční okno v koupelně (při přistavěném zádveří vám to čelní okno v koupelně zruší....)
26. čer 2010 ve 23:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
 aha a proc ji mate vyssi? jste oba vyssi? dela vam ji Lamont?
26. čer 2010 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
 jj to vim, ale nebude vam pak chybet ten prostor v zahrade? a nebo pred garazi udelate jeste nejake stani pro dalsi auto?
26. čer 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
 jeste dotaz, kdyz chce clovek 101 be vikyru, odectou se ty vikyre nebo zustane cena stejna?
26. čer 2010 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš