Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

13. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
7
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 115 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
7
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 115 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
 @nuniol par lidi tady psalo, ze ted uz se prodava rok 2019.
21. říj 2017 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @cendler 48 tisic?? a to tam mas kolko zasuviek a kde vsade to mas natahane? Mne za metre kabla neuctovali nic, len za zasuvku, celkom to bolo okolo 12 tisic snad...
21. říj 2017 v 19:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @luji pod quickstep 3mm
21. říj 2017 ve 20:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 339 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 339 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 Tak právě řešíme jak udělat zateplení soklu.
Vychází nám to, že abychom nenarušili pasy, tak vlastně ani nijak do hloubky víc zasahovat nebudeme.
Včera nám sundali lešení a teď se bude dělat už jen vevnitř. Myslíte, že bychom mohli začít dělat ten sokl ještě před předáním celého domu? Měli bychom na to teď lidi. Jinak až za měsíc dva.
Kde se kupuje ten materiál na to zateplení? Seženu vše např. v hornbachu??

Dále..když koupím hasičák do 101čky https://www.e-safetyshop.eu/product.asp?P_ID=874 ...tak asi neudělám špatně, ne??
21. říj 2017 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 279 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 279 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @pavcik Přesně tehle hasicí přístroj jsem taky kupoval. Cena i s dopravou jedna z nejlepších ... Ale myslím, že ke kolaudaci budeš potřebovat dva kusy (jeden pro dům a jeden pro garáž). Já jsem kupoval materiál na sokl v DEK stavebninách. Chtěl jsem se do toho pustit dneska, ale bohužel nepřálo počasí. Jak je to s prací na soklu během montáže domu netuším, zeptej se parťáka na stavbě, on Ti řekne jestli jim to nebude vadit. V projektu je ale psáno, že se se zateplením soklu má začít až po předání domu.
21. říj 2017 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
 @sargic no ti kluci, co by nám to začali dělat, tak by měli čas od příštího víkendu či po víkendu a to by bylo asi tak 2-3 dny před předáním domu. No zeptám se pana Gazdy, ale myslím, že by to nikomu vadit nemuselo ne?
Můžeš mi prosím jak pro blbce napsat nákupní seznam, co sis všechno v těch DEK stavebninách na ten sokl koupil??Dík moc
21. říj 2017 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 410 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 410 příspěvků. Má 6 přátel.
 @pavcik Pokud sháníš hasičák, můžu nabídnout náš - máme ho 2x (špatná domluva s manželem:o) Kupovali jsme tento: https://www.haseko.cz/cz-detail-1344787-hasici-pristroj-praskovy-6kg-34a-183b-c-revize-zdarma.html
Pokud bys o něj měl zájem, tak se třeba ozvi - mám ho doma, ještě nerozbalený, cena by byla nižší - samozřejmě (ráda bych se ho zbavila:o)
21. říj 2017 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 250 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 250 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @tojojot : no to byla cena pouze za kabely, né za zásuvky a teď jsem dohledal email a bylo to přesně 39680Kč bez DPH
21. říj 2017 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @cendler mal si si od nich pytat zasuvky, to by ta vyslo par tisic, za kable evidentne nevedia co pytat...
21. říj 2017 ve 23:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
 @hkyselka ještě dotaz...podle vás to nejsou elektrikáři...a co teda jsou, když po domě tahají kabely a vše rozdělují do rozvaděče??? Tak co jsou když ne elektrikáři?? emoticon

@cendler taky jste měli Servuse? Já právě zjistila, že bohužel nemáme v papírech z KS naplánovanou přípravu pro videotelefon (takový ten zvonek od branky). Vím že jsme se o tom bavili, ale v tom všem zmatku, jak se skákalo z jedné věci na druhou jsme to vypustili a dnes jsem si chtěla vybrat schránku do plotu s kamerou a těma všema potřebnejma věcma a koukám, že vlastně si jí vybrat nemůžu, páč to nemám tam kde jsem to chtěla mít. Nemám to vůbec emoticon Fakt paráda. Co není na těch blbejch papírech, to prostě není. A poprosit je, aby to dodělali taky nejde, páč právě zrovna naši elektrikáři (hlavně jeden) má s čímkoli navíc problém, takže s nějakým tím "dohodnete se na stavbě" na to můžu zapomenout emoticon a to jsem ty výkresy kontrolovala snad stokrát,chjo
21. říj 2017 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
Registrovala se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
 @pavcik Psala jsem o řemeslnících, kteří dělali desku a přípojky!
22. říj 2017 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 435 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 432 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @cendler
@pavcik
No my meli Servuse taky a doufam, ze jsme u KS taky nic nepreskocili....
22. říj 2017 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 Nespoléhejte na to, že cokoliv pak domluvíte na stavbě, s elektrikáři už vůbec ne. Cokoliv není na KS tak riskujete, že Vám pak neudělají
22. říj 2017 v 11:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @angus88 jj, moze mat clovek stastie na ludi na stavbe ale nemusi, takze to je risk
22. říj 2017 v 11:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
 @angus88 U nás teda žádný problém 😊 koupili jsme kabely, které byly potřeba a je to hotové 👌
22. říj 2017 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 435 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 432 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Tusite nekdo jaky jsou ty normy na odstup kamen od zdi v RDR baraku? Je to minimum tech 20cm? Pokud ano, tak nam spatne spocitali umisteni privzdusneni... Nebo to chapu/pocitam spatne?
22. říj 2017 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @hkyselka jj, u nás taky, ale je to prostě risk
22. říj 2017 ve 12:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Rok 2011.
Elektrikář bez problémů natahal LAN kabely do všech místností, do obýváku 3x. Kabel jsem mu dodal, krabičky do zdi taky a zásuvky jsem si dělal potom sám. Vše vytažené na půdu. Chtěl za to 500,.Kč. Ještě se ochotně ptal, jestli nepotřebujeme ještě něco, někde, někam zapojit. Příjemný, ochotný, šikovný. Holt asi jiná doba.
22. říj 2017 ve 13:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pavelcent přesný opak toho našeho emoticon ten měl problém i s tím, co bylo v plánu. Naštěstí měl s sebou nějakého pomocníka a ten byl v pohodě a vše jsem s ním dohodl
22. říj 2017 ve 14:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 235 příspěvků. Má 84 přátel. Region Chrudim.
  • Stavím dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 235 příspěvků. Má 84 přátel. Region Chrudim.
  • Stavím dům
    Region Chrudim
 @margot_ka Moc zdravím! Pochopila jsem dobře, že máte SOD podepsanou i když ještě nemáte stavební povolení? My právě pořád váháme - máme info nečekat s podpisem kvůli ceně, ale na druhou stranu máme strach, protože povolení ještě nemáme - teoreticky by mělo být do konce roku, ale zatím to máme jednu jobovku za druhou a vleče se to už přes rok. Co se stane, když nedodržíme termín v SOD? Máte info? Ve smluvě sice o žádných sankcích nic není - resp je tam pouze, že v případě, že zhotovitel odstoupí od smlouvy, tak objednatel zaplatí 200tis.sankci, ale nepředpokládám, že by RD odstupovala z důvodu, že jsme nestihli včas dodat povolení...to bude krajní řešení pro nějaké extra případyemoticon
Je tu ještě někdo, kdo podepsal SOD před stavebním povolením? A případně dokonce nedodržel termín např. kvůli umanutosti stavebního úřadu,
22. říj 2017 ve 14:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
 @tojojot : to si nemyslím, myslím si že jste jim ty kabely zaplatil stejně, vždyť ot vemte, ten rozpočet je prd, vždyť se na stavbě použije mnohem víc věcí, než v něm je,a hlavně i ty výpočty, to je jak když já mám N101 bez garáže a pavelll12 mám N101 z garáží a zvětšíný o 1m do šířky celý barák a podle výpočtu RDR mám větší rozlohu fasády než on a nikdo mi to nedokázal vysvětlit jak je to možné.

@pavcik : ano měli a psal jsem to i do RDR dotazníku co Vám přijde po stavbě, bohužel člověk co svojí práci nerozumí, když první co nám na schůzce řekl, jsem na emailu v pondělí a v pátek a odpovídám, to že odpověděl za 3týdny, to už neřekl, hlavně upozornil na to, že zvedá telefon pouze tito dny, jindy to můžu zkusit, což jsem pochopil, ale slyšet to hned při první větě si mohl odpustit, to že nám nenabídnul hodně věcí co jsem se dozvěděl až při stavbě, třeba zmiňované datové kabely, kdy se dá udělat píprava pro ně, tzn husí krky ve stěně, to ne, jen se mě zeptal jestli chci ty pěníze dát za ty kabely jak se to nacenilo, vchodové dveře, nějaké nám nabídnete, vytáhnul samozřejmně ty nejdražší, říkám kolik stojí a on já nevím, to vám pošlu emailem s cenou, to vyřešíme potom atd. bylo toho hodně, bohužel velmi slabí článek, samo chlapy na stavbě hodně zvedly u mě reputaci RDR, jsem si teď vzpomněl, p.Servus se mě ptá budete mít krbová kamna nebo vložku, říkám vložku, díru na komín do výšky 180cm a vstup pod úhlem 45°, říká OK, tak já vam tam dám ytong pod kamna, říkám dobře, to určitě a chlapy na stavbě říkají, co tu budete mít za kamna, říkám asi vložka nějaká malá a oni, no já jen že tu máte ytong na zemi o velikosti 1,5x1,5m a hned u dveří, říkám cože, to je nesmysl na co, vždyť vložka bude v rohu u komínu a taky říkaly, že se divily co tam budeme mít za kamna, ještě že jsem ten den na stavbu přišel, jinak nemáme podlahovku hned u vchodu do obyváku, kde se chodí nejvíc
22. říj 2017 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @cendler no nezaplatil, ziadna ina polozka tam nieje co sa tohto tyka
22. říj 2017 v 15:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @crawler praveze nemame,pac oc nam reklo,ze se podepisuje az je cena po ks,a tu porad uhanime a nemame. A ja jsem dnes zrala na panaka,pac mam info,ze se uz uzavira 4Q 2018 a plni 1q 2019....jsme v pasti :(
22. říj 2017 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 327 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 327 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 @username záleží na typu kamen. My máme evora akum externí přívod jsme si dali 20cm od stěny a u evora v papírech je 10cm zezadu, 10cm z boku a 80cm zepředu.
22. říj 2017 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 538 příspěvků. Má 13 přátel. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 538 příspěvků. Má 13 přátel. Region Tábor.
 @margot_ka Tak to moc držím pěsti, hlavně ať se dočkáte a nemusíte si zoufat. S termíny RDR šachuje hezky. emoticon Možná si to zde psala - měli jste podle SoD jaký termín?
22. říj 2017 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 217 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 217 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @gustinovi Máme stejný typ kamen (Laredo). Ale podle kamnářů, který je budou instalovat, má být min. 200mm od zdi. Hlásili mi nějakou normu, nepamatuju. Nakonec to bude cca 250mm, prý je to i lepší pro cirkulaci vzduchu kolem kamen.
22. říj 2017 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @fantomik
p.s.: 10cm ze zadu a z boku -to je minimální velikost nehořlavé podložky pod kamnama. emoticon
22. říj 2017 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @beruska80 my nemame sod,odmitli ji s nami podepsat,dokud neodsouhlasime cenu po ks a tu finalni porad nemame,pac oprava kalkulace ze siko jde p Cervenemu a ten to pak posila dal specifikatorovi a rozpoctari...a p Cerveny ji ma uz vic jak tyden a neposlal ji dal :(
22. říj 2017 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
4
  • Stavím dům
    Region Chrudim
 @margot_ka aha...tak my ještě taky nemáme finál...nemám kuchyni...:-/tak to vidím, že to taky nestihneme :-/ tak si můžeme podat ruce a dát si panáka spolu...
22. říj 2017 v 19:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
 @crawler jako se mnou to dnes malem seklo,kdyz jsem to zjistila...pozemek jsme kupovali rok,pak dalsi 2 roky resili zasitovani a ted budeme rok a pul cekat,nez nam postavi
Kdyz se to se.e,tak proste vsechno :( achjo. No uz jsem to jakz takz rozdychala. Co mi taky zbyva,ze. Jsou horsi veci na svete,hlavne ze jsme zdravi. Ale sejri me to neuveritelne
22. říj 2017 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš