Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 335 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 335 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 @cendler jo nám to taky říkal to o tom pondělí a pátku..což i celkem chápu, ale je pak sranda, když v ty dny se mu stejně člověk nedovolá. Jako taky chápu, že my jsme mohli být zmatení, ještě aby ne, KS první a poslední v životě, ale já pak kvůli tomu musela mít spousty dotazů ještě po KS.Páč hodně věcí taky vzniklo z toho, že si formulář předvyplnil a něco přeskočil. Viz malbu. Zrušili jsme na ks třeba venkovní žaluzky, ale už ho nenapadlo se nás zeptat, zda chceme do oken interiérové. Takže to až při odchodu napadlo mě se připomenout. Dveře na výběr nám dal takové ty běžné co se všem ukazují. Jako ten video telefon mě mrzí, páč jsme byli v Ústí u pana Šretra a moc se mi to líbilo to mít hned vedle schodů a vím, že jsem to tam na ks říkala. Jenže se přeskakovalo různě, už jsme se k tomu nevrátili a člověk v tý hromadě informací na to zapomněl a v těch papírech to prostě není, takže smolík.

U kuchyňáře se mi zase stalo, že jsme si naplánovali u kuchyňského ostrůvku 3 zásuvky. Ve vizualizaci je mám, ale on to nezakreslil do nějakýho hlavního obrázku a nešlo to dál, takže RDR s tím nepočítalo. Naštěstí toto šlo dořešit tak, že jsme si zajeli koupit vše potřebné a elektrikáři nám to dodělali.

Tak jen doufám, že naše parta je šikovná a bude minimum věcí k reklamaci. Jedou chudáci jak fretky. A za co jsem nejvíc ráda je to , že jak jsem se bála počasí, že nám bude pršet, tak ani na první dny stavby a ani na fasádu nepršelo. Takže velká paráda.
22. říj 2017 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 537 příspěvků. Má 13 přátel. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 537 příspěvků. Má 13 přátel. Region Tábor.
 @margot_ka Aha, tak si to asi s někým pletu. Myslela jsem, že už SoD máte podepsanou. Jinak mi mluvíš dost z duše - u nás je to taky jedna velká trága skoro od začátku. Pozemek jsme taky kupovali bez sítí (malá obec) - laxní přístup pana starosty, takže jsme tlačili co to šlo. I tak nám to zabralo přes půl roku. Boj s úřady slušná story, hlavně ohledně studny a ČOV. Ono se to nezdá, ale od prvotních kroků je to skoro 2 roky a ve finále nic. Ač jsme byli nadšení z vybraného domku, těšili se na vlastní bydlení - slet událostí v RDR nám udělal hodně velkou čáru přes rozpočet. A to jsme se báli, že po těch zkušennostech byl nejhorší souboj s úřady. Upřímně, léčba šokem slušná emoticon - klidně přiznám, že jsem se složila emoticon. Ono těch jobovek bylo až dost. Naprosto souhlasím, že když se to se.., tak kompletně. emoticon emoticon Teď řešíme možnosti, jak z bludného kruhu ven.
Moc vám držím pěsti, ať se dočkáte a všechno dobře dopadne. emoticon
22. říj 2017 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 psal jsem to tu několik stran zpátky, u mě to bylo tak, že duben 2016 SOSB, cca červen SOD, 1.8 dorazil projekt (předán byl mému projektantovi na usazení dom + sítě), říjen 2016 KS..... pak teda povolení to trvalo cca půl roku červenec 2017 deska hotová a mělo se začít stavět 3Q 2017 ale jak všichni víme.....

Pouze odpovídám na to, že se někdo ptal zda šlo podepsat SOD před KS a nebo před povolením... ANO u mě šlo, ale to se psal rok 2016, možná ještě nebyl nával jako teď i když si myslím, že už byli naplnění. Teď nemají kde spěchat. Mají toho tolik, že uzavírají zakázky na rok 2019 nad, takže co si budeme povídat.. mají čas.

A NE neměl jsem obavy o to zda povolení dostanu, byly to pozemky obce, vyňaté v územním plánu na stavbu domu, Sami mi doporučovali ČOV, prošla hned bez problémů i s povolením, obec se zavázala na nově vzniklé pozemky dotáhnout vodu, elektro i udělat cestu. Vše hotovo, jen se čeká na RDR.
Nakonec jsem měl velmi dobrou nabídku na prodej současného bytu v O.V. tak jsem byt prodal (měl jsem už bydlet v RD emoticon takže jsem se nedávno nuceně stěhoval do podnájmu a na jaře snad už do RD. Prostě katastrofa všechno to kolem.

Jak říkám obavy jsem neměl, ale tušil jsem že se něco po.ere. A ano zdržení je tady..... emoticon emoticon
22. říj 2017 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 225 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @pavcik : myslím si že když člověk dělá 2roky práci specifikátora, tak to musí umět a hlavně ví co lidi chtějí, když to dělá dnes a denně, ale bohužel tady to pravda není a jak jsem psal hodně věcí nám zatajil, přitom bych si je rád připlatil, ty zásuvky mi povídejte, měli jsem vyymšlený, že u baru budeme mít pěkně schované 3zásuvky po barem, a když se montovala kuchyň, tak špatně zásuvky zasahují do baru, Lamont měl projekt dobře, mohl jsem reklamovat u RDR že jsou blbě, že to chci předělat, ale už jsem to nechal, být protože by se musela půl kuchyně rozdělat kvuly pár zásuvkám.
22. říj 2017 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Praha - západ.
 @margot_ka nerad do toho vstupuji ,ale ze Sikem máme ty nejhorší skušenosti dávali nám to půl roku do kupy.
23. říj 2017 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
 Ahoj všichni!!!
Jsem z těch vašich příspěvků tak rozrušen jsem jsem se ani neohlásil jako nový zaregistr.člen.
Ale již mám něco zasebou .K.spec. 9/2017 podepsaná SoD 9/2017 termín ve SoD 1Q 2018 ofiko zatím nic!!!
Čekáme k podpisu dodatek č.2 ke SoD ....Všem přeji pevné nervy (já je nemám) emoticon emoticon emoticon
23. říj 2017 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 785 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 778 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @goethe To ja je musim pochvalit. Slo to s nimi rychle (resili jsme to s pani Vlckovou z brna, ochotna,mila,nic nebyl problem a upravy byly rychle). Jen jsme ted v procesu dosli k panu Cervenemu a šprajc... ty zkazky ostatnich zacinam chapat :-P
23. říj 2017 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 54 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 54 příspěvků. Má 1 přítele.
 @goethe Zdravím, já ty pevné nervy také nemám- SoD podepsaná květen 2017, KS říjen 2017termín ve SoD
4Q 2017 - 1Q 2018 a zatím taky nic.
23. říj 2017 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nespokojenyrdr
Registroval se 12. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
nespokojenyrdr
Registroval se 12. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Praha.
 @goethe
@dodoaj
Držím Vám palce, ale jsou tu klienti, kteří mají vše splněno o mnoho dříve nežli Vy a termínově jsou od 2Q2018 dále...
23. říj 2017 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nixelka
Registrovala se 2. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
nixelka
Registrovala se 2. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků. Region Praha.
 @dodoaj
@goethe
Tak je nás na tom víc stejně, my máme podepsanou SoD 7/2017, KS 10/2017, ZD převzatá na začátku 10/2017. Teď ještě čekáme na konečnou kalkulaci po KS... Dle SoD Termín 1Q/2018, ale zatím se k tomu nikdo nevyjadřuje. Když jsme v létě SoD podepisovali, v OC nám tvrdili, že 1Q 2018 budeme mít určitě....tak nevím no
23. říj 2017 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nespokojenyrdr
fotoportrét
fotoportrét
nespokojenyrdr
 @nixelka Držím Vám palce, ale jsou tu klienti, kteří mají vše splněno o mnoho dříve nežli Vy a termínově jsou od 2Q2018 dále...
23. říj 2017 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kecupek1
Registroval se 10. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 39 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kecupek1
Registroval se 10. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 39 příspěvků. Region Brno.
 podarilo se nekomu nacvakat RJ45 koncovky na ty CAT6e sitove kabely? Nebo jak mate resene? patch panel + switch + router? mam celkem 8 zasuvek a 2 kable navic ...
jinak za kabely jsem platil radove stovky a zasuvky asi 600/ks
23. říj 2017 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1475 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @kecupek1 Bohužel se mi to nepodařilo. Musel jsem zapojit patchpanel. Časem bych rád koncovky nacvakal a místo patchpanelu dal switch. Musím ale najít někoho kdo to umí a mána to kleště
23. říj 2017 v 10:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 144 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 144 příspěvků. Region Praha - východ.
 @dodoaj
@nixelka
@goethe

Bohužel musím potvrdit informace od @nespokojenyrdr

SoSB 4/2016
KS 10/2016
Stavební povolení (protáhlo se nám o 4 měsíce vůči termínu v SoSB) 2/2017
SoD 2/2017 (termín výstavby v SoD Q3/17)
Základová deska v režii RDR vyhotovena 7/2017

Aktuální termín začátku výstavby dle RDR je 3/2018
23. říj 2017 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
 @addamec 3/2018?! tak to je na masli :( pardon, ale jako toto?!
23. říj 2017 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
 @addamec Je to bohužel tak, hodně lidí, co splnili dle podmínek (my jsme trošku extrém asi ve všem, takže se do žádných standard. tabulek nevejdeme emoticon emoticon) a stejně výstavba v nedohlednu. emoticon Když čtu zdejší vlákno, je pro nás termín výstavby spíš scifi. Takže doufám, že se k domečku dopracujeme jinak. Určitě nehodlám čekat minimálně další rok, rok a půl a to ještě kdoví? RDR to pěkně zavařili spoustě klientům.
23. říj 2017 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 370 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 369 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @kecupek1
@angus88 RDR dava CAT6e?
23. říj 2017 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1475 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @username Ano
23. říj 2017 v 10:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 391 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 390 příspěvků. Má 6 přátel.
 @hadeline
@addamec
Ale 3/2018 - tím asi nemyslíš 3. Q, ale 3. měsíc, ne? My jsme taky byli posunutí, o víc jak tři měsíce...už máme teda ale postaveno.
Pokud to bude ten březen, tak je to pořád ještě dobrý, na to jaký mají teď skluz...
23. říj 2017 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
 Dotaz na bydlící emoticon plánuju dělat geometrický plán zaměření stavby...na kolik vás to vyšlo?? Poptávám firmy, jedna mi řekla že by mi to udělala na klíč za 8 jiná že mi to udělá za 4. Samozřejmě se přikláním k té levnější variantě.
Ten druhý mi řekl, že zaměření, to co z toho vznikne pošle elektronicky na katastr, tam se k tomu vyjadřují 14 dní, a pak mi dá vlatně to něco pro kolaudaci, resp.k předčasnému užívání...díky předčasnýmu užívání dostanu číslo popisný a pak ještě s nějakýma věcma zajdu já osobně na katastr finálně....je to tak???? Nebo jinak?
23. říj 2017 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @pavcik stálo to zhruba 4 tisíce, oni to opravdu posílají na katastr a až když jim to katastr potvrdí, tak ti dají papíry pro kolaudaci a následné zapsání stavby na KN vč. čísla popisného emoticon
23. říj 2017 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @pavcik Geodet nám dělal zaměřeni pro kolaudaci za 3t. Na katastr jsme s tím běželi sami, ale to je jen formalita.

Úplně nevím, co pod tím "na klíč" si představit. Přijedou, zaměří, zakreslí a předají.
23. říj 2017 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
 @zmrz_lina
@atilius mě se taky zdá adekvátnější ta nižší částka.
Ten první řekl, že prvně tam jede s těma papírama on, katastr to tam má cca 2-3 týdny a pak mi dá něco do ruky, jakmile dostanu číslo popisný a jedu už tam já. Ale má se ještě vyplňovat nějaký formulář. To vše by mi prý jakože udělal a za 8 tis emoticon
ten druhý řekl, že prostě to co zaměří, to elektronicky pošle na katastr, pak mi to dá, já k tomu doložím to číslo popisný co dostanu a zajdu si na katastru. O dalších formulářích a žádostech nic neříkal. Tak nevim..
23. říj 2017 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
 @pavcik no, ten první ti navíc za 4 tisíce udělá to, že zajde na katastr s kolaudačním rozhodnutím a číslem popisným a zadá tam žádost o zápis stavby (až mu všechno doložíš). Tak záleží, jak moc si ceníš cca hodinky času emoticon Já bych mu za to 4 litry nedala ani omylem emoticon
23. říj 2017 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 teď už jde jen o to, aby to na katastru bylo tak krátce, já už to tam budu mít skoro 2 měsíce a furt nic emoticon emoticon emoticon
23. říj 2017 ve 12:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
 @pavcik Tak nevím, ale za 5t mi oběhal projektant celé stavební povolení včetně životního prostředí atp (bez poplatků, samozřejmě). Takže osmička za zaměření je blbost.
23. říj 2017 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
 @pavcik my taky teď řešíme kolaudaci a poslední co nám chybí je právě zaměření geodetem, přijdou zítra a chtějí 4000kč. A taky nám říkali, že to pošlou na katastr a tam to trvá tak 3 týdny.
23. říj 2017 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @pavcik Formulář by se měl jmenovat "II. Ohlášení změny údajů o pozemku k zápisu do katastru nemovitostí
(součástí pozemku se stala stavba)". Vyplnit ho není problém. Nám geodet hotovou stavbu zaměřil, poslal elektronicky na katastr (ten den to bylo hotovo - pobočka Znojmo). Pak nám dal myslím 4 kopie. Jednu jsme přikládali ke kolaudaci, s další kopií a souhlasem o užívání stavby (vydáno po kolaudační prohlídce) a s tím dokumentem viz první řádek se chystám na katastr. Takže jsem platil jen geodeta (teď nevím, nějak kolem cca 4tis), na katastr si s vyplněnou žádostí zajedu raději sám emoticon
23. říj 2017 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
 @zmrz_lina
@atilius
@pvecernikova
@sargic no tak 4 mu jen tak do kapsy nedám, takže zvolím toho druhýho levnějšíh a zbytek si oběhám emoticon
23. říj 2017 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 391 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 390 příspěvků. Má 6 přátel.
 Dotaz - myslíte, že nám můžou zkolaudovat dům, když prozatím nemáme dokončený hromosvod? Reelza si dává trošku na čas, už tady měli být do týdne od převzetí a zatím nikdo nic. Dost mě to štve, protože nám to všechno visí jenom na tomto...je možný, že by přišli ze stavebního, zapsali to nějak jako nedodělek a já pak "jen" donesla revizi, až to bude hotový? Nebo pak budou muset zase přijít znovu???
23. říj 2017 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš