Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1453 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1452 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 Když dlažbu tak musí být protiskluzová, taková ta hrubá. Odpad mám ve středu garáže a podlahu budu dělat vyspádovanou. Když přijedeš v zimě s autem od sněhu a zaparkuješ v garáži tak za 2hod máš plno vody na podlaze. Lidi to pak musí vyhánět stěrkou o vlhkosti v garáži nemluvě.
30. říj 2017 ve 12:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nespokojenyrdr
Registroval se 12. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
nespokojenyrdr
Registroval se 12. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Praha.
 @petrsv1000 No Petře, jestli je u Vás pár lidí = desítky lidí (možná stovky) nic, tak pro nás je to docela problém. Už mě nebaví pořád číst, tak jděte jinam, kde Vám postaví rychleji. Vy jste nepochopil, že to, co lidi štve je ta nekomunikace a "zkreslené" informace při prvních návštěvách center, kde se právě rozhoduje, zda do toho jít nebo ne.

Nechte už toho stálého omlouvání Rýmařova. Tady nikdo z diskutujících (čekajících) nemá jakýkoli důvod si vymýšlet ohledně termínu a jeho připravenosti. Čekací lhůty jsou doopravdy dlouhé a třeba u mě (a dalších zcela jistě také) bude snad dům stát 11 měsíců po KS, stavební připravenosti atd... Takových je nás doopravdy na desítky (možná stovky).

Já jsem se už se situací smířil (nic jiného mi nezbývá). Ani se nesnažím, jak mi tu bylo podsouváno, se vybíjet na ostatních. Jen ta bezmoc, mlčení a dalších x věcí je "na hlavu".
30. říj 2017 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 344 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 343 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @angus88 odpad v garazi jsi asi resil uz na KS, ze? Saafra, to mi uslo :(
30. říj 2017 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
goethe
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Region Praha - západ.
 @nespokojenyrdr
Souhlas se vsim co pisete,ale co s tim? Drzet hubu a cekat je dost ponizujici😦
A navic jak kvalitne budou pracovat ti "zaučení"? At jsou odkudkoliv fachmani to nebudou.
30. říj 2017 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1453 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1452 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @username Ne, odpad v garáži si řešíš při realizaci základové desky. S tím nemá RDR nic společného
30. říj 2017 ve 13:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 139 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 139 příspěvků. Region Praha - východ.
 @nespokojenyrdr @petrsv1000
souhlasím s nespokojeným. My máme (zatím předběžný) termín výstavby 13 měsíců po doložení stavební připravenosti, 18 měsíců po KS.
Když jsme se 1/2016 rozhodli, že budeme stavět na již zakoupeném pozemku, prvotní myšlenky byly na stěhování do Vánoc 2016. Rychle jsme vystřízlivěli, že se to nestihne, ale ani ve snu mě nenapadalo, že nebudeme na Vánoce 2017 bydlet.
Navíc prvotní informace o termínu výstavby, které jsme dostali po doložení stav.připravenosti a podpisu SoD, byly 7/2017. Ještě v srpnu jsme žili v tom, že stavíme letos.

V prosinci se nám má narodit potomek (plánován do domu). Místo toho jsme v malém 2kk, které jsme museli kvůli pár měsícům zařídit pro dítě a stále jsem zvědavý, jak to budeme dělat s kočárkem, když ho pořádně nemáme kam dát.

Smíření s tím jsme taky, těžko s tím nějak bojovat. Doufáme, že alespoň RDR dodrží vše, co bylo slíbeno ve smlouvě, a že vytíženost RDR nebude mít vliv na kvalitu stavby.
30. říj 2017 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4893 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4893 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @nespokojenyrdr ano pár desítek lidí v tom celkovém počtu nic není... neříkám, že si ty lidi vymýšlí, však taky jim Rýmařov zaslal omluvné dopisy, prostě jednoše řečeno nestíhají ... Jak si představuješ, že by to měli řešit ? To samé je i pro @goethe, nevím co je na tom ponižujícho čekat na zakázku... Prostě nesjou lidi a nové nezaučené brát nechtějí... Nezbývá než čekat, taková je dneska doba...
30. říj 2017 ve 13:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 Nedodělával prosím někdo zastřešení garážového stání u domu? Třeba u NOVA 101? Děkuji
30. říj 2017 ve 14:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nespokojenyrdr
fotoportrét
fotoportrét
nespokojenyrdr
 @petrsv1000 S Vami nema cenu jakkoli diskutovat. Vy mate tu svou pravdu a ta jedina je spravna. My drzi klienti snad chceme to, co jsme podepsali, splnili a zaplatili. To jsme ale troufali.. Vam slovo obchod a smlouvy nic nerikaji.
30. říj 2017 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @nespokojenyrdr a vy máte ve smlouvě danej termín výstavby který nedodrželi ?
@angus88 na jaře plánuji parkovací stání vedle 101čky, cca 6m x 3,5m, krytina tašky, nabídky kolem cca 70tis
30. říj 2017 ve 14:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 Ja mam v garazi toto: https://www.fortelock.cz/produkt/fortelock-light/
to mam priamo na zakladovej doske, nic som nevylieval navyse (takze aj garazove vrata som musel nechat dat nizsie, nenechavali tam tu medzeru ktora by tam bola keby sa podlaha este zvysovala), nelepi sa to, sklada sa to len ako lego, za hodinu mas hotovu celu garaz a za dalsiu si dorezes zvysky ku krajom kde ti nevyjdu cele dlazdice. Stoji to nejakych 700-800 korun za m2, ked som to ja pocital tak to vyslo lacnejsie ako keby som tu podlahu vylieval takze nebolo o com.
30. říj 2017 ve 14:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 inac s odpadom by to asi bolo problematicke. ja v garazi odpad nemam, aj ked som ho chcel ale nechal som sa projektantom presvedcit ze to je zbytocne. Chcel som to hlavne kvoli roztopenej vode zo snehu v zime ale fakt je ze toho snehu je cim dalej menej a ked tak si ten najhrubsi sneh holt vzdy pred garazou ometiem. A ak nejake zvysky stecu tak to potom odmetiem von.
30. říj 2017 ve 14:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nespokojenyrdr
fotoportrét
fotoportrét
nespokojenyrdr
 @petrsv1000 Ano, mam. Ale pro Vas je to beztak papir, ktery nema cenu. Bohuzel takovych nas je hodne (dle meho desitky % klientu). Dle Vas kapka v mori emoticon
30. říj 2017 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 959 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 959 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @tojojot Díky, to vypadá docela zajímavě. Doma na to mrknu co to je zač. U nás garáž bude jako taková dílna a sklad nářadí, sekaček apod. Jen teda aby se pod tím nedržela plíseň.
30. říj 2017 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků.
 @petrsv1000 taky máme ve SoD termín ("zavazuje se stavbu započít v 1.Q 2018"). Což už teď víme, že nebude ani omylem. Dle zprávy z OC jsme zařazení na srpen 2018, což je 13 měsíců po doložení stavební připravenosti (včetně převzaté základové desky) a 17 měsíců od KS.
30. říj 2017 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 na webe pisu "Dlažba Fortelock má na sobě protiskluzový vzorek, odolává chemikáliím a zespodu je opatřená systémem odvodných kanálků, které zajišťují odtah vlhkosti. Vznik plísní je tedy vyloučen. A pokud by se stalo, že se pod ni dostala voda, není problém dlaždice na chvíli vyndat, podlahu vysušit a pak je zase vrátit."
Ono je to dost tesne spojene takze ze by sa tam nejako viac vody dostalo asi nehrozi, kazdopadne dobre ze si to pripomenul, po zime to schvalne skusim na kuse rozobrat (kde bude najviac kvapkat voda zo snehu) a uvidim ci tam bude nejaka plesen alebo nieco.
30. říj 2017 v 15:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @tojojot tak pak dej vědět. Já tohle jeste neměl čas řešit, na kolik vyjde podlaha v té 19 m2 garáži. Náš plán bylo cca 4 cm betonu a 1 cm dlažba.
30. říj 2017 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @nespokojenyrdr tak pak nechápu proč brečíte tady, tady vám s tím nikdo nepomůže, musíte se obrátit na OC, kde jste smlouvu podepsali a žádat kompenzaci a nenechat se odbýt, jaká pak bezmoc pokud jste v právu...
@zdik18 tady je to samé... dohodnout se na kompenzaci...
30. říj 2017 v 15:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1273 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1273 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @nespokojenyrdr
@petrsv1000
Nemá cenu se tu nějak hádat atp. Já, ač velký zastánce RDR, souhlasím s těmi všemi nespokojenými, že RDR tuto situaci prostě podcenilo, nezvládlo, stále nezvládá a v tomto směru u nich panuje naprostý amatérismus. Bohužel, situace je tam kde je a oni s tím již těžko můžou bojovat. Reálným pohledem ani nemají jak. Ti lidi prostě nejsou a oni si je nevychovali. Tečka. Velmi si tím uškodili u zákazníků.
@pavelll12
Já dal v garáži na podlahu jen dlažbu. Pokud se tam jde s mokrými bačkorami klouže to jako prase i když je protiskluzová, ale dá se na to zvyknout emoticon .
30. říj 2017 v 16:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
 @hajekmi
U nás to vypadá takto. Plechové, zateplené dveře z Polska, vlastní dodávka, instalace RDR, dlažba svépomocí.
30. říj 2017 v 16:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 ok, napisem. inac tato vinylova dlazba neklze ani ked je mokra, to je tiez plus.
30. říj 2017 v 16:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @pavelcent preco mate smerom dovnutra schod? to ako vzniklo?
30. říj 2017 v 16:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 Jen aby bylo jasno jak to asi v RDR vypadá. Jelikož už jsem tady psal, že i já jsem z těch co přes připravenost a jasný kvartál stavby jsou nahraní cituji (vrchní stavba bude zahájena nejpozději 3Q 2017. Tak jelikož jsem měl byt v osobním vlastnictví a byl na prodej samozřejmě problémy RDR budoucího kupce nezajímaly, byt jsem prodal a teď jsem se na pár měsíců musel odstěhovat do podnájmu. Lítal jsem jak debil, změna občanky, řidičáku, techničáku, prostě vše.... Do RDR jsem psal ohledně toho ať do systému zavedou změnu !!! A žádám potvrrzení že k tomu došlo. 2.10.2017 mi z RDR napsali: Dobrý den, zavedeno do systému. S pozdravem a přáním hezkého dne xxxxxxx minulý týden jsem něco změnil v konečné specifikaci konkrétně zavěšení dveří z 2 pantů na 3. malý doplatek a jen podepíšu novou cenu o pár stovek dražší. Říkal jsem si raději si ověřím kde to poslali. a dnes mi odepsali z RDR: Vážený pane xxxxx, cenový dodatek Vám byl odeslán dnes to je 30.10.2017 na adresu STARÁ ADRESA !!!! Chápete to někdo??? Mě z nich už normálně trefí !!!!!!!!!!! Tak jsem jim hned psal, že už to nebudu po třetí opakovat, nebudu jim psát po 3 změnu adresy !!! Oni mi potvrdí před měsícem, že to v systému změnili a po měsíci to odešlou na starou !!!!!!!!! SORRY JAKO, ale tady je jasně vidět jak ta firma uvnitř funguje !!! Jako já mám dost. Banalita? Ani bych neřekl, podepsat KS je celkem zásadní věc. Takže vlastně i TEN DŮLEŽITÝ DOPIS S DATUMEM STAVBY BY ŠEL JINAM A KE MĚ BY SE VŮBEC NEDOSTAL KDYBYCH SE ZASE NEPTAL JA ! Musím to jít vydýchat. to fakt není možné. emoticon emoticon emoticon
30. říj 2017 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
 @tojojot
Ani nevím jak to vzniklo. Asi tak, že jsme nevěděli, jak podlahu v garáži budeme řešit, jestli se tam bude dávat ten beton, nebo ne. Schod tam je a nijak mi nevadí, spíš vyhovuje. Když otevřu vrata letí tam plno bordelu a listí, odtud ne emoticon . Nakonec se tam beton nedával, jen dlažba přímo na ZD.
30. říj 2017 v 16:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
 @bodyr
Plně chápu tvé rozčilení, ale nezbývá než to vydýchat a dát si panáka. Opět, bohužel emoticon
30. říj 2017 v 16:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1110 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1110 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @username My to řešili sami za 4 roky po nastěhování. Nakonec vyřešeno takto
30. říj 2017 v 16:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @pavelcent ano s tím souhlasím, že to podcenili a evedintě se moc neponaučili, že ty chyby dělají stále, zřejmě je to netrápí, zákazníků mají totiž stále hodně.. Třeba se to změní ( uvědomí si chybu ) až bude opadat boom stavění...
30. říj 2017 v 16:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @tojojot já mám dojem, že mi ho taky máme. Byl tam trámek, cca 10 cm vysoký, kde se počítá ještě se zvednutím podlahy, takže reálně tak 5 cm schod. Dveře Hörmann. Bohužel je garáž zastlaná, tak vyfotit nemůžu
30. říj 2017 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @jitule23 Nechci být rejpal, ale nemáte svody z okapů do jímky na dešťovku, že? emoticon Jinak pěkná práce, rád vidím, že ne pro každého je odpad v garáži zbytečnost, já si to bez něj nedovu představit emoticon
30. říj 2017 v 17:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @tojojot Investice pár stovek korun, nechápu proč Vás od toho projektant odrazoval, nechtělo se mu kreslit čáru?emoticon Představa, že přijedu v zimě domů autem a pod lampou budu ometat smetákem podběhy auta od sněhu, abych mohl zajet do garáže, mě děsí. Jsem lenoch emoticon
30. říj 2017 v 17:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš