Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 Jen pro příklad, s čím je třeba počítat: emoticon

Pozemek:
Projekt
Přípojky
Zaměření přípojek
Zaměření desky
Zaměření stavby
Základová deska
Poplatky - Hypotéka
Poplatek - katastr
Sokl
Dům na Klíč:
Dokončení garáže - povrch
Nájezd ke garáži
Schody
Terénní úpravy:
Práce bagrem
Štěrk
Kuchyňská Linka+spotřebiče:
Jídelní souprava:
Dětské pokoje
Krb.kamna+podložka
Jímka / Čistička
Potrubí k čističce
Příjezdová cesta
Plot

Vestavěné skříně - předsíň:
Dětské židle
Rolety + žaluzie+sítě proti hmyzu
Okapový chodníček + štěrk
Chodník
Terasa
Zahradní nábytek:
Nářadí
Trávník:
Rostliny a stromy
Zahradní domek
27. čer 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 A to ještě určitě nemáme vše...
27. čer 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
 co se týče základové desky, tak poté, co jsme desku třikrát přejímali, protože na ní byly nerovnosti, bych už brala jen firmu spolupracující s firmou, která domy montuje....i kdyby to mělo stát o trošku víc, ale člověk je aspoň v klidu, že to ty lidi umí, my jsme zjistili, že i firma se solidním přístupem má problémy se trefit do tolerance rovnosti ZD a chce to opravdu někoho, kdo už to dělal

mám taky tip pro ty, kteří bydlí v dosahu Vyškova a touží po dřevěné plovoučce..my jsme na stavebním veletrhu narazili na firmu Magnum a oni vyprodávají druhou jakostní třídu za velmi slušné ceny, přičemž ta plovoučka je stále krásná....koupili jsme dubovou plovoučku do celého domu za 380/m2 bez dph....to jsme měli dříve i dražší lamino nebo linoleum..
27. čer 2010 v 11:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
makey
Registroval se 25. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
makey
Registroval se 25. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků.
 Ahoj stavebníci i ti budoucí... No, zatím mám pocit, že vezmu Largo92 tak jak je. Až mi bude chybět venkovní zádvěří, hrábnu lopatou, postavím pár trámků do zabetonovaných patek, obložím OBS a sádošem, zateplení, perlinka, kyblík omítky, něco stejného na stříšku a JE TO ... Jenom zatím s RDR porovnávám různé společnosti, které dělají dřevostavby- např. Iridia/Liberec a jejich Orion, ale bez půdního prostoru: http://www.iridia.cz/rodinne-domy/klasicke-rodinne-domy/orion nebo něco malého od centrumstaveb.cz a pod.... Také zatím nejsem na "stopro" přesvědčený, že to bude dřevostavba, protože jsou o dost dražší. Myslím, že stejný domek je v "cihle" tak o 400- 500tis. levnější... Plot mě zatím netíží, je tam dosavadní, kterým byla ta zahrada oplocena... Pokud 5 let vydrží, tak tam jen dám nějaká provizorní pevnější vrata z trubek. Hlavně, že vypadnu ze sídliště. Praha také nestála ihned... Zatím jsem koupil pozemek a mám k němu od prodejce spoustu "všelijakých" vyběhaných razítek a povolení od obce, hasičů, vodáren a kanalizací, ČEZu, RVE a sám ani nevím co ještě... Jen vím, že pokud nepřekročím 150m plochy, nebudu si prý muset nic vyběhávat znovu. Je toho docela slušná složka, ale zatím jsou ty papíry v úschovně u realitky a dostanu je až po přepsání vlastníků na KU. Tak že za tři týdny budu o něco moudřejší...”
27. čer 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
Registroval se 2. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 172 příspěvků a 9 alb. Má 8 přátel. Region Rakovník.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
Registroval se 2. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 172 příspěvků a 9 alb. Má 8 přátel. Region Rakovník.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 makey: Myslím, že tě docela solidně lakují.... Myslím ,že bez projektu nemůžeš mít vše pro ohlášení stavby připraveno předem. Nehledě na fakt, že veškerá vyjádření (např. o existenci sítí na tvém pozemku od ČEZ či Telefoniky, má omezenou platnost - např. měsíc, či 3), tak na to bych si dal pozor.

mitote: vyšší kuchyňská linka je nám oběma pohodlnější. Prostor na zahradě nám opravdu chybět nebude, a další garážové stání před garáží nevylučujeme emoticon Myslím, že při současné praxi, ti RDR ze 101 arkýře určitě neodečte...

haasinka: ještě jsi zapomněla ve vsém téměř dokonalém výčtu: ručníky do koupelen, utěrky do kuchyně a poštovní schránku na branku! emoticon
27. čer 2010 v 17:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
312
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3005 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mitote
312
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3005 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
 tweekee: a ciste teoreticky je stavba s arkyri drazsi nez bez nich ne?
27. čer 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @tweekee
samozřejmě, že to není tak, jak je psáno. Do ceny domu nepočítám pozemek, který už máme koupený a je zasíťovaný, opavdu, i když jen elektřinou a vodou.....Nic jiného tam nepotřebuji a místo kanalizace uplatním ČOV. Samozřejmě, že je nutné počítat s více penězi za dům, než je oněch cca 2,2 mil. K této základní ceně domu jsem dal rezervu dost dalších peněz, ale rozhodně nemůžu říci, že by cena domu byla 30% celkové investice. Pokud počítám opravdu jen cenu domu, bez linky a případných nadstandartů, tak jsem někde u toho, že takto vyjde dům na 2/3 celé investice, pokud nepočítám pozemek. Možná je to o chlup méně, než ty 2/3, ale rozhodně si nedovedu představit, že by takto samotný domek byl za méně než polovinu celkové investice....
JInak pozemek určitě nemáme 300 m2, ale víc než 1200 m2, to jen pro vysvětlení. Nicméně je mi jasné, že v takové Praze se za takto velký pozemek zaplatí určitě balík peněz, možná i cenu domu, ale jak jsem řekl, pozemek jsem do celkové investice nepočítal.
27. čer 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 2 boratko: Ty o voze, já o koze!
Nemá smysl se přít o procentuelním vyjádření ceny, když do toho cenu pozemku nepočítáš, atd. Jen pro představu: pozemek u Prahy o výměře 1200m2 za 6mio není vyjímkou emoticon Proto tak velké cenové rozpětí. Mimochodem jsem opravdu zvědavý, za kolik oplotíš svůj více jak 1200m2 pozemek, tak aby to vypadalo a alespoň ze strany u komunikace architektonicky korespondovalo s domem....
Chápu, že zcela jiný případ je mít oplocený pozemek po babičce s veškerými IS a s jednou, šterkem vysypanou cestou, to je pak "jiná muzika" emoticon
Myslím tedy, že z tohoto pohledu nemá cenu dále polemizovat o "celkové" investici...

2 mitote: čistě teoreticky je samozřejmě stavba bez arkýřů levnější, ale v tomto případě se opět dostáváme k tématu "akční nabídka RDR" Cena za 101 je akční, korespondují s tím tedy i částky za případné odpočty (viz. nesmyslný odpočet za garáž...). Chápu-li tvůj dotaz tak, že chceš stavět 101 bez arkýřů (tedy ala pasivní 101), přijdeš touto úpravou o podstatnou užitnou část podkroví.... (dle mího názoru)
27. čer 2010 ve 21:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dalif
1
Registrovala se 28. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
dalif
1
Registrovala se 28. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele.
 macik: my si koupili taky dřevěnou plovoučku dub. Máme složeno 120 m2 podlah u švagrové a po pozemku nám ještě jezdí bagr emoticon Dá se sehnat v Brně za 550 Kč první jakost. + máš zprávu v IP
27. čer 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
312
fotoportrét
fotoportrét
mitote
312
 tweekee: neprijdu protoze kdybych delala z ytongu tak zrusim arkyre a zvednus trechu o dve rady ytongu, tkaze by to melo vyjit levneji a lepe prostorove...ale apson dle meho selskeho rozumu...
27. čer 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @tweekee
Oplocwení vůbec neřeším, alespoň ne zatím. Co se oplocení týče, představu mám takovou, že to bude klasické pletivo, u kterého nechám vyrůst tůje nebo jiné stromoví, abychom měli na zahradě solidní soukromí. Nemíním dávat zbytečně velké peníze za nějaký super plot, ačkoliv by to rozhodně nebylo špatné, ale myslím, že se peníze dají využít jinak.
A můžu Tě ubezpečit, že pozemek po babičce není, je to nově budovaná lokalita pro výstavbu RD v obci, přičemž k pozemku sktečně vede jediná cesta, ale asfaltová a zakoupili jsme si ho.. Chtěli jsme mít hlavně soiukromí a klid a ne, že bude vedle nás stát sídliště rodinných domů. To rovnou můžeme, s trochou nadsázky, zůstat v bytě. Takže v lokalitě, kde se staví, se počítá s nějakými 12 domky.
To jen tak čistě na vykreslení. Mě k této debatě inspirovalo jen to Tvoje procentní vyjádření. Rozhodně to nemělo za úmysl Tvé vyjádření nějak zpochybňovat nebo nevěřit, jen jsem tomu nerozuměl, ale to je jedno.... Neřešme to už. nemělo být
28. čer 2010 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Stejně tak já jsem neměl nejmenší záměr označit Tvůj pozemek za babiččino dědictví. Jen jsem chtěl poukázat na možný extrémní rozdíl v celkovém rozpočtu. Poupravím-li tedy svůj původní výrok, pak tedy cena domu reprezentuje 30% až 90% celkové investice. Jinak přeji příjemné bydlení v dle tvého popisu idilické lokalitě emoticon
28. čer 2010 v 08:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Hasinka: ještě popelnice emoticon
Ale, jak píšeš o úpravách kolem domu a zakládání zahrady, tak to bereme jako dlouhodobé investice i s časově náročnou realizací. Dá se vše dělat svépomocí a tím výrazně ušetřit. Také plot neřešíme a dlažby zatím také ne. Uděláme jen zateplení soklu, opěrnou zeď a vysypeme okolí štěrkem. Stromky jen na stranu, kde vydíme na rozestavěnou novostavbu. A náklady na nábytek - záleží na náročnosti každého jedince. Nejsou potřeba drahé a značkové věci, aby celek vypadal hezky! Myslím si, že jde domek vybavit za 300 tis. včetně kuchyně, ale i za 3 mil. emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
28. čer 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Tak my dáme za plot do 40.000,- Kč, budeme ho dělat rozhodně sami...
A dlažbu počítáme jenom na chodník, přeci jen štěrkový chodník by nám asi nezkolaudovali emoticon jinak příjezdovka bude jen štěrková, to snad námitky mít nebudou...ale bacha on i štěrk něco stojí a ne zas tak málo emoticon
A zahradní nábytek tam se dá opravdu ušetřit...chtěli jsme plastový, ale když teď byly všude ty akce...tak máme nakonec dřevěný celkem za 5.000,-...což mi tak strašné nepřijdeemoticon
Nábytek máme starý z bytu...jenom jídelní stůl a židle potřebujeme nové - cena celkem (stůl + židlí) je 6.500,-....
Popelnici a schránku jsem nezapomněla, ale ještě je nemáme koupené emoticon
28. čer 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 My máme téměř vše nové. Jen jsem chtěla nějaké skříně přestěhovat do komory, ale bohužel, nevytočíme se na schodech, tak zůstanou asi v pracovně. Také nemáme vše, ale o kolaudaci žádáme a nemáme ani přístup. chodník, ani schody. Ty možná do kolaudace stihneme, ale víc už asi nic. emoticon emoticon
28. čer 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tweekee
29
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 bez schodů to asi nepůjde, ale ploty a zpevněné plochy nemusí být při kolaudaci hotové...
28. čer 2010 v 09:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 Ahojky, vy teda řádíte? my máme pozemek cca 3 km od Brna a stojí nás 2.100.000,- Kč 770 m2. takže u nás je to půl na půl.
28. čer 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 ahojte, teda to se tu zas rozjelo emoticon

Tweekee baráček krásně roste emoticon nám měli dnes předávat desku, ale ještě nejsou i vylité pásy emoticon emoticon slibujou že do konce týdne se to stihne, tak nezbývá než jim věřit.

no a my taky původně zajásali nad cenou domu kolem 2,2mil.... ale opravdu to není vše a mysleli jsme, že všichni, co nám prorokovali, jak se peníze jen posypou, to přehánějí, ale měli pravdu emoticon je hodně věcí, s kterýma jsme nepočítali.... pozemek má sítě sice na hraně pozemku,ale přeci jen 40m přípojek kanalizace taky něco stojí, nepočítali jsme, že musíme vybudovat ještě přívod elektřiny, když tam přeci už jedna "budka" stojí, ale jen s jističi, takže dalších 10tis navrch, pak stavební dozor si taky nechal zaplatit, deska se nám postupně prodražuje... vylepšená kuchyn je taky rázem +30tis no a tak bychom mohli pokračovat....

na dlažbu snad bude z penízků, co RDR pošle jako slevu a vratku za dopravné, plot letos řešit nebudem, nábytek berem z bytu,něco je nové, něco ne, ale prostě to nejde vše naráz emoticon

pozemek jak tak čtu vyšel celkem levně, 460tis za 922m2 se všemi sítěmi a příjezdovoukomunikací, chodníkem, ale máme výhled na 2 šachty, tak se to tak nějak kompenzuje emoticon

28. čer 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
Registrovala se 17. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 55 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Mladá Boleslav, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
Registrovala se 17. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 55 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
 bez schodů stavební úřad rozhodně nezkolauduje. V dnešní době ani bez hromosvodu (tedy tomu komu vydal ohlášku po 9/2009). Neměli by zkolaudovat ani bez plotů (pokud je máte v projektu). Ale paní z úřadu říkala, že přimhouří oči, takže stále budujeme ploty, schody a terasu (vzhledem k terénu takový malý protiatomový kryt emoticon)
Než jsme začali, tak jsem si nemyslela kolik bude plot stát. Jen beton na vylití základů (cca 100m) stál asi 25.000. Bylo toho asi 16 m3, takže to míchat v míchačce by bylo na dlouho.

jinak všem hodně štěstí při stavebním úsilí emoticon emoticon
28. čer 2010 v 11:09  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @haassinka
a asi dáte obyčejné pletivo, je to tak? Nebo plánujete něco lepšího? Vím, že ploty mohou být dosti drahé, rodiče dělali takový, aby přes něj nebylo vidět a to pouze ze dvou stran, přičemž pozemek mají nějakých 400m2 a stálo je to nějakých 50 tis a to jen proto,ž e to dělal známý, ale je ze dřeva. Jinak by to byla neskutečná pálka.
28. čer 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
 @zapletalek Skutečně nedají kolaudaci bez plotu? My jsme předpokládali, že plot doděláme časem, ale v projektu ho máme, abysme pak nemuseli žádat o stavební povolení jen na plot.. Myslela jsem, že dávají termín na dodělání nedodělků, pokud není vše hotové, ale kolaudaci dají.
A dělá se vůbec u ohlášky kolaudace, není to jen ohlášení užívání?
28. čer 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radunk.a
21
Registrovala se 7. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 124 příspěvků a 2 alba. Má 12 přátel.
  • Stavím dům
    Region Tábor
fotoportrét
fotoportrét
radunk.a
21
Registrovala se 7. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 124 příspěvků a 2 alba. Má 12 přátel.
  • Stavím dům
    Region Tábor
 musím tedy vstoupit a říci, že i u nás v obci se kolauduje bez plotu a zpěvněných ploch zcela běžně emoticon
28. čer 2010 v 16:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 boratko: přesně tak, PVC emoticon podle mě je zcela zbytečné dělat jiný plot, je to přeci "jenom" plot, tak proč do něj vrážet peníze...kolem se osází rostliny a živý plot a pořád to vyjde mnohem levněji než nějaký "neprůhledný"
28. čer 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @maviska záleží na stavebním úřadu. nám to navrhovali dát do projektu, ale nakonec jsme nevím proč nedali, ted toho litujem, v obci vycházejí vstříc. a řekli nám že tam plot stát nemusí, že napíšou jako že stál a pak jim je jedno, že nám ho třeba někdo ukradl emoticon emoticon takhle doslova jsme byli poučeni.

někdy stačí udělat jen tyčky nebo aspon náznak toho, že plot se buduje a taky to u kolaudace projde.

my budem mít ze tří stran PVC a čelní stranu - 23m nějakou zdobnější, ale ještě nemám představu. naši mají dřevený plot ze všech stran a dávali skoro čtvrt mega emoticon
28. čer 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
312
fotoportrét
fotoportrét
mitote
312
 tak to ma predstava plotu je zepredu nejaky podezdeny a doplneny dreve s tim ze kdyby to slo tak bychom to zdily sami a jinak zbyle tri strany nejbycejnejsi plot co se casem osazi stromky nebo keri emoticon
28. čer 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @haassinka , sorka:
sorka, přesně jak píšeš, plot, zahrada, dělání trávy, stromoví kolem plotu atd. je věc, která je dlouhodobého rázu a určitě to, že se toto neudělá, nebrání v užívání.
hasinka: přesně, moje řeč. Také se budeme snažit udělat plot co nejlaciněji, jen z pletiva, alespoň ze všech stran mimo vstupní části,, tam ještě uvidíme, jestli z této strany, tj ze strany ulice necháme tuto celou část otevřenou a tedy nepotřebovala by se ani brána nebo jestli jej uzavřeme a dáme bránu....
Zatím ale netuším, kolik peněz může stát oplocení 1240 m2. Snad do 100 tis...?
28. čer 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
zapletalek
1
  • Stavím dům
 @maviska

nevím úplně přesně, jak je to podle zákona, ale když jsme zjišťovali podmínky, tak nám paní na úřadě říkala, že byla zrušena možnost částečné kolaudace a musí být vše hotovo. Slíbila, že u plotů zavře oči, ale bez schodů, že ani nemáme chodit.

Jinak plot budujeme jenom ze tří stran (čtvrtou má vybudovat soused). Přední je z lámaného betonu a dřeva, boční a zadní bude PVC, ale vzhledem k teréním úpravám budou alespoň 3 řady ztraceného bednění. Ploty stavíme samy, ale i tak to není zanedbatelná částka.
28. čer 2010 ve 21:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
 Přidala jsem fotky, jak se staví s firmou Elk, musím říct, že i přes počáteční nesnáze to bylo nakonec fakt rychlé a dům za jeden den stál i s krovy...my ale nemáme zatím využívané podkroví, takže se nemuseli zdržovat se stavbou stěn v patře
29. čer 2010 v 08:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
Registroval se 16. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků a 1 album.
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
Registroval se 16. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků a 1 album.
 Měl bych dotaz emoticon blíží se nám montáž a máme trochu zmatky ohledně připojení elektriky. Kabel máme 2m nad záladovkou .... při převzetí desky nás technik z RD upozornil, že je třeba aby byl připojený od elektrikáře v pilířku (což zatím není). Ale dnes mi elektrikář který to má dělat řekl, že když to připojí a vypne jistič .. logicky nebude proud ani ve stavební zásuvce.
Jak tedy máte připravenou elektřinu na montáž ?
29. čer 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Zdravím,
jsem tu nový a chtěl jsem se zeptat přemýšlím o rodinném domu NOVA 101, bohužel nikde v dosahu není dostupný vzorový dům,proto bych někoho z vás rád požádal o to,zda bych nemohl nakouknout do domu?Bydlím v Hradci Králové,popř.tenhle víkend jedu do Brna k rodičům,takže klidně po cestě nebo na moravě....samozřejmě s nějakou zajížďkou se počítá...a dlužen bych také nezůstal,věřím, že to nezabere více jak 15min.jde mi jen o pohled v reálu.....

předem díky
29. čer 2010 v 17:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš