Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

13. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @jimika dik za info. Ten material je teda pekne drahy, kolko tam toho mate? A co presne chcete davat, kamna ci krbovu vlozku?
2. lis 2017 ve 14:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 My jsme nakonec vybrali Romotop Evora 01 a uvidíme, jestli v tom bůdeme vůbec topitemoticon
2. lis 2017 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 359 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 359 příspěvků. Má 4 přátele.
 @tojojot Původně jsme u KS počítali s krbovkami Madeira od HS, ale když jsem je chtěla objednat, tak jsem si všimla, že mají ovládání vzadu a šířku kolem 60cm, máme na ně určen výklenek 80 cm. Tak jsem hledala něco spodobnými parametry kvůli přípravě na připojení a šířkou do max. 55 cm. Nakonec jsem objednala Tartu 5 od ABX, jsou to krbovky.
V kalkulaci na připojení je tento materiál:
Příruba externího vzduchu
Rovný díl kouřovodu 1m
Rovný díl kouřovvodu 0,5m
Koleno kouřovodu s kontrolním otvorem
Redukce s ružicí - černý nástřik
Izolované prodloužení sopouchu s přechodem na keramiku
Potrubí externího vzduchu
Montáž kamen a kouřovodu
Výchozí revizní zpráva
2. lis 2017 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @pavelll12 Já myslím, že to budeš mít na kolaudaci komplet. My měli kolaudaci bez připojeného topidla. Je to změna oproti povolení k užívání, tudíž je třeba dodat ještě revizi.
2. lis 2017 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @jimika super, vdaka. Tie Tartu 5 vyzeraju zaujimavo a oproti vsetkym ostatnym co som zatial pozeral su vyrazne lacnejsie, jak to? Nieje tam nejaky hacik?
2. lis 2017 v 15:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 72 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 72 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
 @pavelll12
Krbovky jsme kupovali po předání domu. Z toho obchodu nám je dovezli, namontovali ale revizi nedali, na to si musíme pozvat kominíka. Máme pouze od RDR revizi na komín ale tam je napsáno že krbovky v době revize nebyly připojeny. Takže tuto revizi pak předložíme SÚ. Snad budeme kolaudovat tento měsíc, už chybí jen revize ke kamnům a zaměření od geodetů které je už snad na katastru. emoticon
2. lis 2017 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @jimika A na com to budete mat postavene, mate nejaku sklenenu alebo inu podlozku?
2. lis 2017 v 16:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Já myslel, že když máme revizi na komín, že pak revizi na připojení udělá firma, která přijede je zapojit. Ty ABX vypadají pěkně. Taky jsme měli do včerejška vybrány HS Madeira, ale kolega mi poradil Evory, které má a když jsem je porovnal, jsou užší, nejsou tak hluboké a žároviště mají větší. Takže ve finále budou vhodnější Evory, které nebudou tolik zasahovat do místnosti.
No a pokud není kolaudace domu, tak v nich teoreticky asi topit nemůžu, ne?
2. lis 2017 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @pavelll12 Na Evoru od Romotopu jsem též koukala, ale už máme hotovo. Oproti Madeira mají jiný prům. trubek. Teď z hlavy nevím, zda to byl kouřovod či CPV. HS a ABX je mají stejné.
2. lis 2017 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @tojojot Kout pod kamny máme dlažbu a pod ní je ytong. Jen jsme ty Tartu neviděli na vlastní oči. Viděli jsme od nich Gronland - a ty vypadaly docela pěkně i hezky zpracované, velikost podobná. Na obrázku se nám Tartu líbily o něco víc, ale např. Baumax je už neprodává. Prý byly moc drahé. No nevím. Asi je zkusíme na blind. Kominík, co nám dělal revizi na komín slíbil, že sežene, doveze, namontuje a udělá revizi.
2. lis 2017 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @jimika Drahe? Mne sa prave zdaju lacne, vsetko ostatne aj od ABX aj od HS a tak co som pozeral tak bolo drahsie aspon o par tisic... Ale fakt je ze nejake hornbachy a baumaxy som nepozeral. Ja o tych Tartu tiez uvazujem teraz, ak by ich niekde v Prahe mali skladom tak asi pojdem pozriet.
Len teda dufam ze niesu prilis silne na drevostavbu, sice maju regulaciu od 2.5kW ale nominalny vykon je 5. Ja sa v tych vykonoch vobec nevyznam, kolko je vhodne, asi sa niekde poradim ked uz sa na to pojdem pozriet. Ale zas my mame to velke Solo kde je celkova strata 7.4 kW podla papierov takze to by malo byt v pohode, v najhorsom necham otvorene dvere na chodbu keby to prilis topilo a ono sa to nejako v tom dome strati emoticon
2. lis 2017 v 18:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 Inac teda u nas to bude zaujimave s tym umiestnenim, lebo privod vzduchu nam skveli majstri co robili zakladovu dosku urobili o 10 cm inde ako som chcel (aj vyvody na odpady museli prerabat, cele to pokaslali), takze je to teraz asi 10 cm od steny, cize krb musim postavit az pred to, bude dost vytrcat, som zvedavy ako to bude vyzerat emoticon A netusim ako sa napoji komin, lebo to nebude kolmo (pri pohlade z hora), ale pojde to akoby z uhla, kedze budu vysunute dopredu. Dufam ze si s tym kamnar poradi.
2. lis 2017 v 18:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @tojojot CPV máme také 10 cm od stěny.
2. lis 2017 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @jimika ja som to chcel cim blizsie k stene, ked to mate vo vyklenku tak si viem predstavit ze to nejak moc nevadi, ale my to mame zhruba takto a myslim ze cim viac vpredu to bude tak tym divnejsie to bude vyzerat. No ale uvidime...
2. lis 2017 v 18:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @jimika my také
2. lis 2017 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
Registrovala se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
Registrovala se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků.
 Dobrý večer všem, dnes jsme přebrali domeček a naprostá spokojenost! 😊
Ještě musím dodat, že dveře od Kasardu sedí perfektně 👍
2. lis 2017 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 327 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 327 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 @tojojot Máme evora akum a ty mají i externí přívod vzduchu zespodu, takže rovnou na tu díru to postavíme aby co nejméně zasahovaly do prostou.
2. lis 2017 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @gustinovi to prave u nas zas nejde, lebo by boli uplne pri stene a tam musi byt 20 cm medzera... ta diera je na hrozne blbom mieste, ani blizko pri stene ani dost daleko. navyse my tam nemame dlazbu, takze musim tam dat sklenenu podlozku, neviem ci by slo tu podlozku spravit s dierou.
3. lis 2017 v 00:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
 @tojojot
to vite ze slo. My jsme prave nechavali delat podlozku pod krbova kamna. Nakrelili jsme si ji tvarove a rozmerove, jak ji presne chceme. Zasli do vyrobny skel (u nas firma NAUPO) dali nacrtek vcetne diry pro externi vzduch a bylo to. Jeste jsme s mistrem vyroby doresili, jak chceme okraje skla seriznout (tzv.fazety),tloustku skla a pockali asi 14 dnu. Vcera mi volali, ze sklo je hotove a muzu si jej vyzvednout. Za 2000kc si mylsim, ze slusna prace.
3. lis 2017 v 07:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
 @zuvala jenom 2tis???? u nás chtěli 10550,- za sklo s fazetou a s dírou pro externí přívod. Tak jsme to zavrhli a nechali si říznout plech s dírou, na to teď dáme dlažbu a pak krb. Plech vyšel na 1500,- a dlažba na 450,- To máte skvělou cenu, proto jsme bohužel nešli do skla. Jako fakt 10tis. jen za sklo nedáme.
3. lis 2017 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 250 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 250 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 Tak jen informuji, že jsme včera kolaudovaly naší N101 a bez sebemenšího problému, doložil jsem jen k papírům od RDR, radon+revizy na hasící přístroj + zaměření domu od projektanta.
3. lis 2017 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @zuvala tak to je fajn. V tom pripade je naozaj skoda ze to u nas nepojde, kedze to je na takom blbom mieste emoticon
3. lis 2017 v 08:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @gustinovi ten plech s dlazbou date normalne na laminat alebo co tam mate? To ma tiez napadlo ale netusil som ze to fakt ide spravit emoticon Aj ked teda preco by neslo...
3. lis 2017 v 09:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1797 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1796 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @tojojot Řeknu to takhle, máme taky CPV do domu a stavět znovu, tak už to nechci. Studený vzduch na trubkách dělá akorát sráží vlhko a dělaly se úplně louže. Táhne odtud zima a je to vcelku nevzhledné. Nakonec jsme stejně trubku odpojili, na kvalitě vzduchu v domě to nijak necítím, kamna neprochládají a naopak, jak se bere vzduch z domu, tak se snižuje vlhkost.
Takže jestli to bude vadit kvůli pozici kamen, tak se neboj na ten přivod vykašlat a dát kamna kam potřebuješ. emoticon
3. lis 2017 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @atilius Kde se Vám sráží vlhko? Máte tam uzavírací klapku? Klapka má být co nejblíže u zákldové desky, ale se přívod uzavřel a na trubce v domě nekondenzovala vlhkost. Jinak i trubky se dělají izolované, aby se vlhkost nesrážela. Jak to máte provedeno? S CPV problémy nebývají pokud je to uděláno dobře
3. lis 2017 v 09:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1797 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1796 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @angus88 Klapku tam nemáme, na tu jsem ani nevzdechl při stavbě a v projektu nebyla. Do desky je udělaná KG trubka, ta je v pohodě. Ale ten přívod mezi kamny a tou trubkou je udělaný takovou kovovou flexibilní "hadicí" a na té se to pěkně sráželo.

Každopádně, jak říkám, žádný negativní efekt při nezapojeném CPV nepozoruji, naopak nám to snižuje vlhkost v domě.
3. lis 2017 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @atilius Ten kdo Vám zapojoval kamna, Vám tam měl dát klapku. Takto je to špatně udělané a pak se sráží voda. Neřeší se to při stavbě ani se to nekreslí do projektu, je to v rámci instalace kamen. Mě třeba při uzavření CPV krbová vložka špatně hoří až zhasíná. Ale asi je to vložka, která to CPV mít musí
3. lis 2017 v 09:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
 @angus88 no, pokud to mělo být při instalaci kamen, tak tam na klapku není místo. Je tam vývod z podlahy a hned ta flexibilní trubka a to jsme byli rádi, že se to vešlo.
Pokud tu klapku zavřeš, tak ty kamna nemají odkud tahat vzduch, takže je jasné, že to nehoří. My máme teď prostě tu flexibilní trubku vytaženou a bere to vzduch z domu.
3. lis 2017 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
 @atilius máme venkovní rolety + když jsme chtěli komín tak jsme museli podepisovat prohlášení že jsme seznámení s infem že může nastat kolize vzduchu. 1. dost těsní okna 2. částěčně přívod vzduchu uzavírají rolety + vzduch by braly i kamna. Máme Largo 98 takže prostorově není moc velké. Jsme rádi za to, že externí přivod je, jinak by jsme si to nelízli a raději byly bez kamen.
3. lis 2017 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
 @gustinovi Taky jsem si myslel, že to bude problém. Není.
3. lis 2017 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš