Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

13. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 339 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 339 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 Tak u nás vznikl první problém... Doufám, že to nějak půjde vyřešit, pac couhajici digestoř z varnýho ostrůvku nic moc. Navíc můj 2m manžel na kus hlavy nad digestoří emoticon
7. lis 2017 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 150 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 150 příspěvků. Region Praha - východ.
 @pavcik koukám, že jsme dobře zvolili šikmou digestoř emoticon
7. lis 2017 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 72 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 72 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
 My máme kamna ABX Yukon a zatím jsme spokojeni, ale topímev nich teprve od října. Akorát si musíme koupit ten ventilátorek na rozhánění teplého vzduchu.
7. lis 2017 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
 @addamec šikmou???? emoticon
7. lis 2017 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
 @pavcik
7. lis 2017 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
 @addamec no tak tuto jsme nezvolili no emoticon
7. lis 2017 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
 @addamec ale když na tuto digestoř koukám, tak se mi ze zadní části jeví, jako by byla ke zdi...my máme do prostoru. Můžeš, prosím, klidně do zprávy poslat odkaz na web? Díky
7. lis 2017 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @pavcik Ono u té digestoři, co jste vybrali se to dalo čekat, zvláště když manžel je takhle vysoký. My budeme mít jako dal Addamec, jen Philco a ta ničemu nevadí. Doma teď máme taky podobnou jako Vy a občas se taky klepnu do čela a to mám 177 cmemoticon
Nám zase Siko dvakrát dodalo zničenou vanu, mraky popraskaných obkladů, jinou dlažbu, takže zítra máme zase co řešitemoticon
7. lis 2017 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
 @pavelll12 no já to tedy nečekala...taky hlavně proto, že až takhle nedomýšlím detaily, v tý hromadě toho všeho. Jako snad půjde dát výš, ale spíš jde o to, že je mimo ten varný ostrůvek a fakt vyčuhuje. Jako u mě dobrý, já mám 163cm, ale manžel, ač se nezdá, tak má nějakých 197.
Ono i ta zídka měla dle plánků z KS být zarovnaná se schody a najednou je podle plánků co nám dali při předávce a i v reálu tak, že část schodů je vidět a není zarovnaná.
Ale stále věřím, že se najde řešení v nápravě.
Hlavně jsem z celý kuchyně zatím nadšená, to jako jo. Kluci, pan Šmíd s kolegou jsou fakt super. Kuchyň vypadá velice kvalitně zpracovaná, takže věřím, že ty peníze za to stojí dát.
7. lis 2017 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
 @pvecernikova Dobrý den, prosím vás, vzpomenete si na odstín podlahy na obrázku u krbovek? Je to od Quick stepu? Mám před KS, tak sbírám ještě co nejvíce inspirace, podlaha na té malé desce v prodejnách dost zkresluje emoticon Vybrali jsme světlé odstíny podlahy + dveře bud bělený.
8. lis 2017 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
Registrovala se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
 @pavcik Nevím, jak byste to chtěla řešit? Jsou na to jasně dané normy.
8. lis 2017 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nixelka
Registrovala se 2. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
nixelka
Registrovala se 2. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků. Region Praha.
 @margot_ka
@goethe
@dodoaj
@klaina
Na webovkach pisou ze se na tu konecnou kalkulaci ceka 3-4 tydny... Proste furt jen cekame, dokazeme pochopit, ze maji nedostatek montazniku apod., ale jde o ten princip. Uz pri prvni schuzce 10/2016 toho naslibovali, do roka mate dum atd., jednim z duvodu proc jsme sli do drevostavby byla i rychlost vystavby... A ted se vse porad posouva ( ne nasi vinou), deska stoji uz pul toku, to uz jsme mohli mit postaveny i zdeny dum...
8. lis 2017 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 359 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 359 příspěvků. Má 4 přátele.
 @pavcik Digestoře bývají i jako visící válec od stropu.
8. lis 2017 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
 @pavcik http://www.electrolux.cz/kitchen/cooking/cooker-hoods/chimney-hood/efv90657ok/
je pravda, ze tahle digestor asi neni vhodna jako ostruvkova.
8. lis 2017 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 Pro tápající. Byl u nás servis na elektrokotel. (Teplovodní podlahové topení). Ideální nastavení smyček je E2 a P5. Po předání bylo nastaveno P6 a E9 - vhodné pro radiátory. Pokud bychom chtěli topit na víc stupňů v místnostech, tak jen zvedat P. Křivku E má smysl zvedat, když nebude topení se zvednutou hodnotou P stačit a teploty venku by padaly hodně do mínusu.
8. lis 2017 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @jimika to ty zkratky znamenají? Ekvitermni křivka a její posun?
8. lis 2017 v 08:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @addamec přesně tak, dle čistě mého názoru je dost debilně řešená. Prostě to chtělo dát nad ostrůvek malou kulatou a né tohle monstrum. Hlavně co se týče projektu, tak papír snese všechno😀
8. lis 2017 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @angus88 Ano, ekvitermní křivka a její posun. Na kotli svítí E a P, pak kontroloval max. rozsah teploty do podlahy, aby tam kotel víc nepustil. To bylo OK. To nam normálně vidět není. KKdyž dáš ikonu podlahy a MODE, je tam nastaveno 50 st.
8. lis 2017 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @jimika on se nyní montuje jiný kotel než máte Vy a proto E a P není jasné, co znamená emoticon Na mém kotli je to trochu jinak značeno. Mě rdr kotel také nastavili "jinak" , ale byla to první věc na domě, kterou jsem si nastudoval a změnil na ekviterm jako máte Vyemoticon
8. lis 2017 v 09:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @angus88 Aha, my máme Protherm 9kW. Taky jsem křivky měnila. Jednu jsem trefila, druhou mi trochu upravil a vysvětlil. Spíš jsem jela pokus - omyl.
8. lis 2017 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @jimika Chápu, že tam máte dvě křivky? K čemu je ta druhá?emoticon
8. lis 2017 v 09:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @pavcik pro Vase potreby by byla vhodna stropni digestor zapustena do podhledu, ale ta take potrebuje urcitou vysku podhledu. My mame v nasem zahranicnim dome docela nizke stropy, tak jsme chteli co mozna nejmensi podhled, proto jsme sli do Faber, ktera se dalkovym ovladanim stahuje na potrebnou vysku. Cena je ovsem hodne vysoka, takze do naseho domku od RDR v Cechach by to bylo neprimerene. Kupovali jsme ji pred 2 roky a nic podobneho v nizsi cenove relaci nebylo, ale treba to uz mezitim odkoukaly i jine znacky. Sikma digestor neni urcena podle me pro ostruvky. Asi by pro Vas nejjednodussi reseni byla digestor ve tvaru valce nebo delaji take ve tvaru svetla, ale tam je to take vyssi cenova relace.
8. lis 2017 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
 @hkyselka no ta digestoř se posune dál, aby byla nad varnou deskou a ne mimo emoticon
8. lis 2017 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
 Zdravím, jakou částku a za jaké období jste platili před zvýhodněným tarifem? Diky
8. lis 2017 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @angus88 Máš pravdu, kotel je typ Protherm Ray 9. Křivka E - ekvitermní má prý smysl nastavovat na vyšší číslo až při teplotách pod -5 st. a níže, pokud by teplota (i při zvednutému posunu křivky P) nestačila. Při vyšším čísle E se křivka ohýbá víc nahoru (myslím graf na str. 9 - venkovní teplota v závislosti na teplotě otopné vody). Počáteční průběh je téměř shodný. Proto pro regulaci v pokoji je třeba vyzkoušet spíš posun křivky P. Při vyšším E nám topil kotel na vyšší teplotu otopné vody a sepnul na víc kW. Teď topí na nižší teplotu. Pokud máš venkovní čidlo, měl bys mít taky dvě křivky, ne?
8. lis 2017 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
Registroval se 2. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
Registroval se 2. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 1 přítele.
 Dnes nam predali Largo 98 +3M s garazi. Pokud bychom meli prozatim shrnout.S partou pana Oplustila naprosta spokojenost, skvela domluva a spoluprace,postaveno za 15 dni. Problemy se vyskytly behem stavby dva,zamena typu stresni krytiny(elegant x briliant) a nezklamalo siko s prasklym umyvadlem,vybrali jsme jine. Vse vypada dobre,odpovida nasi predstave tak snad tomu bude tak i po nastehovani a uzivani domkuemoticon
8. lis 2017 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1075 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1075 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pavcik odtah je přesně nad varnou deskou, ale digestoř má na stranách přesah 10 centimetrů s osvětlením, proto přečnívá, když se posune, nebude to správně fungovat... emoticon respektive asi bude, ale bude to vypadat divně při pohledu z boku emoticon
8. lis 2017 ve 12:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
 @plaintruth oni pousnou i odtah, prostě se to musí šoupnout tak, aby to manžel neměl ve ksichtě emoticon emoticon
8. lis 2017 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
39
 @mmates22 nám siko taky pokazilo rozměr skřínky pod umyvadlo, o 8cm, tak se čeká na novou dodávku emoticon
koukám, že siko jsou pěkný matláci
8. lis 2017 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
 Pred nedavnem jsem tady pridala fotku s podivnou skladankou vypinacu a ovladacu rolet na stene v obyvaku. RDR nam bez problemu vypinace v ramci reklamace poskladalo alespon symetricky. Odstranena byla i nerovnost dlazby, chybejici sprusle na schodech a dalsi drobnosti, jen na fasadu musi prijit znovu, coz uz prislibili, protoze oprava neni stale esteticky prijatelna. Tak u nas zatim reklamace probehly docela dobre a rychle. Jen na vymalbe celeho domu je videt, ze pospichali, a to mame vse v bile, tak to neni tak markantni. To ovsem asi na reklamaci neni, bude to urcite v toleranci normy. Jsem holt puntickar.
8. lis 2017 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš