Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. říj 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
Registroval se 11. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 18 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
 @hkyselka Za dva roky s dvěma dětmi se nám nestalo, že by teplá voda nebyla. I s návštěvami. Když má přespávat víc lidí, dopředu jen zvýšíme teplotu, jinak jedeme lehce nad značku 60°. Takže i s HDO bez problému. Navíc, pokud někdo má oběhové čerpadlo, bez HDO by to hřálo skoro pořád. Ono čerpadlo a bojler obecně nejde dohrady.
12. lis 2017 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1241 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1241 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @thebusdriver tak u nas staci aby si manzelka napustila vanu a ak predtym nezvysim teplotu tak je cely objem bojlera vycerpany, ona si dava tak horucu vodu ze ja by som sa v tom uvaril. A este k tomu mame velku rohovu vanu. ale na druhej strane nezda sa mi ze by ten obeh teplej vody az tak ochladzoval ze by to bezalo stale ked je nizky tarif, a to byvam doma cely den, pracujem z domu.

Inac co ma stve je ze vlastne jedina vec co nemozem na dialku ovladat je prave bojler, teraz som pozeral a Drazice vyrabaju aj bojler ktory ma pripojenie na wifi a navyse sam sleduje kedy byva aka spotreba a podla toho sam pridava a ubera teplotu, keby ma to napadlo pred stavbou tak rdr presvedcim aby mi ho dali alebo by som ho riesil vlastnou dodavkou, lebo stoji skoro rovnako ako ten standartny :-/
12. lis 2017 v 10:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1787 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1787 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @pavelll12 Nás je pět....a děcka teda s vodou rozhodně nešetří...bojler máme 160l. A voda nám snad ještě nedošla, jedině když tu byli nějací kamarádi, tak ten poslední se pak sprchoval ve vlažné, ale to je jednou za půl roku....
12. lis 2017 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1095 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1095 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @atilius tak uvidíme. Osobně bych byl ale raději, když by to jelo těch 20hod denně i na úkor pár haléřů bez HDO.
12. lis 2017 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
 @tojojot Tak jestli je to celá vana horké vody, tak chápu, že dojde. Ale to by ani provoz bez HDO moc nezachránilo, akumulace teplé dost trvá, takže počítejte tak 2-3 hodiny.
Ohledně oběhového čerpadla, právě že to ovlivňuje hodně, čerpadlo a akumulace se nedoporučují, jde to proti sobě principem. A ty trubky vedou v případě rýmařovských domu v mezistěne, kde je hodně rozdílná teplota, viz třeba téma foukání studeného vzduchu ze zásuvek. Takže akumulace je principem stavěná na co největším množství teplé vody v jeden čas a pak udržování, čerpadlo naopak průběžně ochlazuje. Takže tyhle dva systémy spolu nikdy správně fungovat nebudou, buď na úkor komfortu nebo ceny, nejspíš obojího.
12. lis 2017 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
 @tojojot A ještě ohledně toho dálkového ovládání, na to se chystáme přes Jablotron, spínané relé, protože mě vždycky štvalo, že když jsme mimo pár dní a vypnu bojler, při návratu je studená až do večera nebo druhého dne. Takhle si bojler na dálku můžeme zapnout/vypnout v dostatečném předstihu.
12. lis 2017 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @thebusdriver ano, nehovorim ze by to bez hdo bolo lepsie, navyse ja to aj tak mam na tych 20 hodin, to len ze u nas pri tej velkej vani to niekedy nestaci ani ked to stale hreje

no pri tom cerpadle je jasne ze to bude na ukor penazi ale komfort neviem ako by to mohlo znizovat. Toto zas ja mam napojene na rele, ked zapnem alarm tak sa to cerpadlo vypne.
A k comu sa teda doporucuje cerpadlo? Ved to vzdy bude tak ze sa ta voda ochladi a treba ju znovu ohrievat, ako tomu moze zabranit iny sposob ohrevu?

A to rele od jablotronu na kolko vyjde?
12. lis 2017 ve 14:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
 @tojojot Vypnutí oběhu při odchodu je super, věřím, že to hodně ušetří. Čerpadlo je, co vím, hlavně doporučované k větším vzdálenostem ohřevu od spotřeby (kohoutek) a k systémům s neustálým ohřevem. U akumulace to jde proti sobě. Ale jestli máte 20 hodin pro bojler, je to vlastně skoro neustálý ohřev.
Ohledně toho komfortu jsem myslel variantu 8 hodin provozu boileru, kdy oběh ubírá teplou vodu bez možnosti ji hned zase dohřát. Pak je prostě míň teplé vody.
Relé by mělo být kolem patnácti stovek, práce technika na instalaci nebude nijak velká. Možnost dálkového ovládání při delší nepřítomnosti se možná nezaplatí v řádu jednotek let, ale ten komfort a vědomí že neohřívám zbytečně mi za to tak nějak stojí.
12. lis 2017 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zaajinka
3
Registrovala se 6. prosince 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 22 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
zaajinka
3
Registrovala se 6. prosince 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 22 příspěvků. Region Praha.
 Dobrý večer,

prosím, mohl byste mi někdo napsat úplně polopaticky, jak čistíte ten filtr na vodu Conel? My jsme nejdřív zjistili, že nám Rýmařov vůbec nedal český návod a z anglické nám to nebylo jasné... Tak jsme si nechali poslat český a chtěli to teda provést konečně (bydlíme 4 měsíce a prý by se to mělo dělat 1x měsíčně, ups emoticon ), ale zjistli jsme, že to zase nechápeme.
Má se nějak otočit tou celou spodní (šedou ) částí? Vůbec nám to nejde, drží to jak přibitý, ani se to nehne a máme strach za to vzít nějak dramaticky, abysme to nějak neurvali a nevytopili si koupelnu. emoticon Poradíte prosím? emoticon
12. lis 2017 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
 @zaajinka Polopaticky - dám pod to kýbl, chytnu tu spodní šedou část s okýnky, otočím o 365°. I vícekrát. Voda stříká proudem, i když je pod tím kýbl tak vše okolo mokré.

Tohle přesně se vám stane poprvé, v závislosti na tlaku, co jde do baráku. Čím větší tlak, tím více mokro okolo. Co se nám osvědčilo, snížit tlak přivřením kohoutu před filtrem. Pak to kde snáze a tolik to nestříká. Výsledek mi přijde stejný.
12. lis 2017 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @thebusdriver no schvalne to budem sledovat este podrobnejsie, ale do technickej miestnosti chodim pravidelne a ked teplu vodu pocas dna nepustam tak je bojler vacsinou vypnuty, takze to tak dramaticke asi nebude... Rozhodne to nieje neustaly ohrev.

@zaajinka tak ako hovori @thebusdriver, ide to tazko ale ide to, ja som sa tiez bal ze to zlomim ale nemusis sa toho bat, len to treba otocit, staci najprv trochu (este to nebude striekat) a potom uz to ide lahko. Inac pri pri predavani domu mi povedal p.Vagner ze lepsie sa to preplachne tak ze to neotocis cele o 360 stupnov ale iba niekolkokrat to vytocis tak aby to zacalo striekat a zas naspat.
12. lis 2017 v 18:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Nám to ukazoval tak, že to otočil doleva či doprava tak o 180 stupňů a hotovo. Vůbec nemusel x krát dokola točit. Možná to je třeba novější typ
12. lis 2017 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1578 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1578 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 přesně tak to dělám já emoticon
12. lis 2017 ve 20:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 ano to je to co hovoril aj nam. inac vam takto zaizolovali tie miesta kde nesla dat ta penova izolacia? u nas sa na to zjavne vykaslali...
12. lis 2017 ve 20:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 428 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 428 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 a můžete mi osvětlit proč se to má otáčet? protože klasika, nám nikdo nic neřekl a návod to samé...
12. lis 2017 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @farka tym sa cisti ten filter
12. lis 2017 ve 21:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 Já mám na conelu hadici, voda pak nestříká kolem emoticon
12. lis 2017 ve 22:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @angus88 aha, to som nevedel ze sa tam da dat hadica emoticon
12. lis 2017 ve 22:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @tojojot ano, takhle to omotali oni. Prý teď dávají i jiné kohouty, údajně tyhle zelené jsou lepší, ale kdo ví. Furt prý něco mění.
12. lis 2017 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 je vidět, že Vaše parta stavebníků byla velmi pečlivá emoticon hezká izolace trubek, průchod k dvířkům komína, vše do detailu. My nemáme ani jedno
12. lis 2017 ve 23:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @angus88 Já s nimi byl maximálně spokojen. Plno věcí poradili a udělalo se jinak. Každý den mi parťák volal, co by udělal jinakemoticon Dnes dům předávajíemoticon Jinak včera elektrika 1.85 mWh. Jede kotel, nemáme interiérové dveře, tak do domu docela solidně táhne garáží, a topí asi na 24, aby vše schlo. Dnes jsem nahlásil, že v obýváku a v kuchyni se objevili trhliny nad okny (kastlíky pro rolety) a čuměl jsem, hned to perfektně opravili a ještě pán poděkoval, že jsem na to upozornil, aspoň to na předání bude bez problémů. Prý je to slabina.
13. lis 2017 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
122
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 853 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
122
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 853 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @pavelll12 proc je to slabina? Jakoze vam kastlik rolet zasahuje do prekladu, protoze nemate zesileny polystyren?
13. lis 2017 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 419 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 419 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @pavelll12 ktera parta vam stavi prosim? Dik
13. lis 2017 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 245 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 245 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @thebusdriver, @atilius : to by mě zajímalo co děláme mi špatně, protože nám dochází teplá voda celkem často a to jsme 2 dospělí a jedno dvouleté dítě, já celý den v práci, přítelkyně někde venku z prckem celý don(co doma) a pak večer doma, vysprchujeme malého, potom oba sprcha a druhý už je ve vlažné a tak každý den, za 1,5měsíce bydlení, bych řekl, že nám voda došla už tak 10x, naposledy mě to dožralo a poslal jsem reklamaci a tady se dostavám k problému co psal @angus88, reklamaci jsem napsal 9.11 v 6hod ráno a do teď se mi nikdo neozval, jako že by to přečetl a nějak se to řešilo

@pavelll12 : ta zásuvka u toho conelu je dobrá emoticon, já ji mám nahoře hned vedle e-vodníka
13. lis 2017 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 357 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 357 příspěvků. Má 4 přátele.
 @cendler Nevím, co děláte špatně vy, ale manžel byl na mě naštavný, že jsem prosadila, že 160 l bojler bude OK (podle zkušeností z diskuse). Dávám mu za pravdu, že jsme měli vzít 200 l a asi by to bylo akorát. V týdnu to je celkem dobrý, ale v neděli večer pravidelně teplá voda dochází. Dopoledne a přes den se nikomu sprchovat nechce, všichni to nechají na večer a poslední se jde sprchovat až ráno, kdy už teplá voda znovu je. Je nás 2+3.
13. lis 2017 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @cendler Já bych teď rozhodně RDR nikomu nedoporučil. Jejich předností byla rychlost a dobrá komunikace. Nyní přišli o obě dvě konkurenční výhody. Stále čekám (už 2týdny) na vyjádření ohledně proplacení faktury za opravu kotle, psal jsem to již na tři různé RDR kontakty. emoticon
13. lis 2017 v 09:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @jimika a na kolik stupňů to máte nastaveno? My jsme v byt byli dva a vystačili jsme si i s 80l bojlerem emoticon My máme také 160l a není problém, když se večer sprchují 4 lidi, když nám přijede návštěva
13. lis 2017 v 09:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2270 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2270 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @cendler ty jo, to je divný. Jsme 2+1 + 2 velcí psi (v tomto počasí je po návratu ze zahrady sprchuju vlažnou někdy i 2x denně) a nikdy nám teplá nedošla. Barák zvládl zátěž i když jsme tu v létě měli sraz s mými spolužáky z výšky a bylo nás tu v jednu chvíli 12 dospělých + 1 dítě. Jako ano, nesprchovali jsme se hned po sobě, ale třeba 5 lidí a po nějaké době zbytek. Nastavený máme ten Eco program.
13. lis 2017 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @angus88 na 60 až 65. Nechce se mi to zbytečně dávat víc, aby se nezanášel kamenem.
13. lis 2017 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
 @zmrz_lina : tak to opravdu nevím co je špatně, zatím to předpokládám jak tu bylo psáno, že máme boiler nastavený na to že hřeje minimum hodin denně a tím se nevyhřeje jak je potřeba, zkoušelo se že i žena se sprchla odpoledne v 16hod, v 19hod malého sprcha, sprchujeme ho mi, tzn, že žádné velké plýtvání a já měl v 23hod vlažnou vodu, boiler na 60°C a to mě dožralo, tak jsem poslal reklamaci, na kterou nikdo zatím nereagoval.

@angus88 : máš úplnou pravdu, dneska když se někdo zeptá kdo stavěl, tak odpovím, ale řeknu velké ALE, komunikace otřesná
13. lis 2017 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš