Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

24. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1456 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1456 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @janaa1 domovní číslo mám na fasádě a je tam napícháno. Každé číslo na zezadu jehlu a tou se píchne do zateplení. Podle mě to ničemu nevadí.

Schránku jsem udělal do plotového sloupku
13. lis 2017 ve 21:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 5 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 5 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @janaa1 My jsme ho lepili lepidlem (Mamut). Schránku zatím nemám uchycenou (resp. zatím jen provizorně na dřevěném hranolu přišroubovanou), ale asi ji taky dám do čelního plotu.
13. lis 2017 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
Registroval se 11. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
Registroval se 11. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků.
 @angus88 Můžu odpovědět jenom teoreticky, protože to ještě nemáme zprovozněné, při nejbližší návštěvě technika Jablotron to budeme řešit, ale podle předběžné domluvy s ním to není problém.

Máme Jablotron na bezdrátovém základu. Bojler má svoji vlastní pojistku. Před ní (nebo za ní? asi před) se do pojistkové skříně dá bezdrátové relé napojené na Jablotron systém, takže se dá ovládat lokálně (třeba klávesnice jako segment) tak i dálkově přes aplikaci.

Snad jsem to popsal srozumitelně, za technické nedokonalosti v textu se případně omlouvám.
13. lis 2017 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 972 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 971 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Zítra jdu na ČEZ změnit tarif na d57d. Podmínkou levného proudu je instalace druhých hodin s HDO? Co jsem se dnes při predavce ptal, tak bojler i kotel jsou proklemované a jedou spolu současně. Jak dlouho se čeká na to HDO?
13. lis 2017 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 ano, nám tedy dali hodiny s HDO už při zapojení stavebního tarifu, při změně na d57d nám pak jen něco přepnuli. I tak jsme na změnu z d01 na d57 čekali skoro dva měsíce emoticon
13. lis 2017 ve 23:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 972 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 971 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @angus88 hmm, tak to jsem myslel, že to třeba přepojí za týden. My máme jedny hodiny, tak soudím, že HDO nemáme
13. lis 2017 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @margot_ka uvnitř domu je nad oknem ten kastlik s roletou a na něj je dána Fermacellová deska a zasádrována a v tech spojích to popraská. Jinak mě celkem překvapilo, že mokré rolety se nesmí navíjet. Prý voda v kastliku proteče dovnitř do domu
14. lis 2017 v 01:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 85 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 85 příspěvků.
 Zdravím, nemáte někdo někde uvedenou cenu schodiště pro novu 101? Známým se to schodiště líbí, tak se ptali a já to prostě nikde nemám. Díky. emoticon
14. lis 2017 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2097 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2097 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
 @pavelll12 u nás a u @angus88 byl problém,že jsme tyhle změny řešili v době,kdy se ČEZ rozděloval na ČEZ prodej a ČEZ distribuce, a to včetně systémů apod. Měli brutální skluz a bordel ve všem. Teď už by to mělo být ok.
14. lis 2017 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
 @pavelll12 ad rolety, zajímavá info, to nám jaksi nikdo neřekl...
14. lis 2017 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 757 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 757 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @pavelll12 A je to zevnitr domu jako videt? Je tam nad oknem nejaky schod nebo tak?
My budeme mit teda venkovni zaluzie, ale nemame zesilene zatepleni,tak me zajima,jak je to resene
14. lis 2017 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 2 přátele. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 2 přátele. Region Jičín.
 @margot_ka je to tak správně sod dostaneš s poslední cenou kterou schválíš a pak dostáváš nové ceny a dodatky , třeba více práce na ZD ti pak naúčtují znovu na dodatek až udělají ZD podle situace na stavbě ..takže cenu nemáš pořád konečnou dokud nemáš od nich ZD
14. lis 2017 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
 @lenda75 no ale my mame cenu po is i cenu vicepraci schvalenou. Takze mi prijde jako kravina,abych mesic cekala,nez mi prijde zpet podepsana sod a pak dalsi treba 3 tydny cekala na dodatek k desce...kdyz,dokud toto vse nemam podepsane,se bere,ze nemam splnenou pripravenost...
Jinak viceprace na desce uz v cene v sod zahrnute mame. Vsechno jde,kdxz se chce
14. lis 2017 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lnel
Registrovala se 5. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lnel
Registrovala se 5. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Praha.
 Můžu se prosím zeptat, jak jste řešili internet a televizi. Máme si dát anténu nebo tahat nějaké kabely? Jsme z paneláku a tohle jsme nikdy neřešili emoticon
14. lis 2017 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1276 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1276 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @angus88
@lagys
@atilius
No já teda musím říct, že máme 300l Hydrounit. V létě nám ho přihřívají soláry, ale mimo sezónu to jede čistě na elektřinu ze sítě. Bojler je v garáži, zavřen v izolované bedně a cirkulace jede myslím, že 24hod/denně. Jakmile jsem tam dával nějaké intervaly byla voda dlouho studená. Tak jsem to nechal cirkulovat stále. Cena za měsíc mimo sezónu cca 400,-Kč mám samostatný elektroměr. Viz moje tabulky http://www.modrastrecha.cz/blog/pavelcent/album/tabulka-spotreby-el-energie-za-12-mesic-5yjqvf/
Sprchujeme se denně 4 osoby z toho mladej půl hodiny vařící vodou emoticon .Proto se mi ty vaše spotřeby jaksi nezdají a že by ty vaše argumenty měly na spotřebu až takový vliv ....... hm hm hm
14. lis 2017 v 09:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
 @lnel
Nemusíte nic, ale pak se nesmíte divit, že když zapnete televizi bude tam zrnění nebo tma emoticon to už tu taky někdo řešil emoticon
Jasně že by jste si měli nechat do každé místnosti natahat anténí kabely na TV+SAT a ethernetové kabely se zásuvkami. Musíte vědět jak budete internet přijmat a podle toho přivést kabel na půdu k budoucí wifi anténě nebo přivést kabel chráničkou z ulice např. do tech. místnosti v případě kabelového/optického internetu. Rozvody svést do jednoho místa na propojení. Špičkově a až předimenzovaně hi-tech pro domácnost to má @tojojot a ten vám určitě rád podrobně popíše jak to máte udělat, pokud mu řeknete nějaké základní info.
14. lis 2017 v 09:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
 @lnel na střeše je anténa, z té vedou kabely do anténních zásuvek. Vy si musíte zařídit satelit nebo tak. Co se internetu týče, měli jsme vyvedený UTP kabel ze střechy do komory v patře a z komory v patře pak následně do všech obytných místností v baráku. Po předání domu přijel poskytovatel, na střechu dal přijímač WiFi signálu, zapojil kabel, dole v komoře zapojil na druhém konci router, ten propojil s tzv. switchem - do něj zapíchal všechny kabely, které vedou do místností, následně zapojil kabely v místnostech do zásuvek (RDR to standardně nedělá). Dneska máme tímpádem internet kabelem ve všech místnostech a navíc ještě WiFi v celém baráku. Do budoucna jsme do desky nechali dát prázdnou chráničku z komory pod schody ven před barák, kdyby nááááhodou se k nám jednou dostala optika nebo tak. V komoře pod schody je připravená datová zásuvka, takže se případně dá přes ni zase internet rozvést dál.
14. lis 2017 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lnel
fotoportrét
fotoportrét
lnel
 @pavelcent Toho zrnění se právě bojíme, ale tomuhle opravdu vůbec nerozumíme. Žádný poskytovatel internetu v okolí není kromě vodafonu a O2. Jenže na vodafone jsem četla:

Při sjednání služby v prodejně nebo přes linku Vodafone si s prodejcem hned dohodnete i termín instalace u vás doma. Ve stanovený den dorazí technik, který celou instalaci zajistí. Součástí instalace je montáž venkovní antény, vedení ethernetového kabelu včetně jednoho průrazu zdí (pokud je nutný), umístění vnitřního Wi-Fi modemu a začištění stop po montáži (bez lištování či malování). Náš technik vám dále zprovozní Wi-Fi síť a otestuje funkčnost připojení na vašem zařízení. V ceně montáže je: izolovaný ethernetový kabel včetně konektoru v maximální délce 20 metrů, výložník, běžný instalační materiál. Další vícepráce záleží na domluvě s technikem a budou zpoplatněny.

Žádné průrazy po stavbě řešit nechceme a tak nevím v jaké fázi tohle řešit. O2 tam má zase napsáno, že se musí tahat kabel v zemi a vše na vlastní náklady. Výkopy už máme zahrnutý.

Každopádně moc děkuji za radu.
14. lis 2017 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1022 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1021 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 půjdeš na ČEZ osobně? ..kdyžtak informuj, co ti řekli, abych se zase pobavil.. emoticon
14. lis 2017 v 09:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lnel
fotoportrét
fotoportrét
lnel
 @zmrz_lina Super, móóc, móóc děkuji.
14. lis 2017 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 323 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 323 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 K tomu HDO - Máme ho 2x jeden na podlahovku a jeden na bojler - Máme ho na nastaveny na Eco takže vam neřeknu na kolik C a už se nám stalo že tepla voda došla když si deti dali plnou vanu a pak se manžel sprchoval tak na me voda už nevyšla. Další ohřev vody byl az v noci takže jsem musela do sprchy az ráno. Z vlastních zkušeností doporučuji bud nastavit vyšší teplotu a nebo nenapojovat na 2x hdo ale jwn na jedno - tam kde je podlahovku. Mam vytisknute časy spínání Hdo u obou ( jak podlahovku tak bojler ) časy se liší dle regionu takže to můžete mit jinak. Jak jde vidět, bojler se špína jen 2x denně.
14. lis 2017 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
 Podlaha
14. lis 2017 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
 Bojler
14. lis 2017 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
 No nevím proc mi někde přilozit soubor podlahy. Zkusím to za chvíli znovu
14. lis 2017 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 Neřešil někdo možnost chlazení pomocí podlahovky? Celkem se to začíná rozmáhat, určitě by to mohlo být řešeno celkem jednoduše - nezjišťoval někdo z majitelů podlahovky více informací?
14. lis 2017 v 11:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @janaa1 cisla som daval normalne do fasady, ked to das na tie hmozdinky do polystyrenu tak nieje zasadny problem. Aj vonkajsie osvetlenie na fasadu som dal na tie hmozdinky ako sme sa tu par (desiatok) stran dozadu o tom bavili. Schranku mam von na plote takze to som neriesil. Ale keby som ju daval na dom tak tiez nieje problem tymi hmozdinkami.
14. lis 2017 ve 12:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @lnel Fakt tam nieje ina moznost ako O2 a Vodafone? Skuste si zistit nejakych wifi providerov v okoli...
Kazdopadne neviem co ma v ponuke O2 a Vodafone ale dnes uz snad kazdy poskytovatel internetu ma aj TV, takze v zasade antenu ani riesit nemusite. Bud mate chytru TV ktora ma uz vstup na ethernetovy kabel alebo dokonca pripojenie cez wifi, alebo vam daju set top box ktory sa pripoji k TV a ten tiez ide bud cez kabel alebo cez wifi. Vsade kde chcete mat TV tak je teda dobre pre istotu dat datovu zasuvku (este lepsie dvojzasuvku), ak by dane zariadenie nemalo moznost wifi. Ak chcete pre istotu aj tu TV zasuvku na klasicku antenu alebo satelit, tak ju mozete nechat spravit tiez, od tychto zasuviek ide koaxialny kabel na pudu kde sa potom eventualne pripoji parabola alebo bezna antena. Ja sice tu antennu zasuvku mam ale keby nebola tak mi vobec nechyba, myslim ze inac ako cez internet uz nikdy v buducnosti chytat TV nebudem.
14. lis 2017 ve 12:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
 Dobrý den, prosím vás, má tu někdo obloženou fasádu kamenem?
Dále by se mi moc hodila fotografie vaší reálné světlé podlahy ( světlý dub - možná odstín do šeda) a dveří dub bělený k tomu.

díky moc,
Lucka
14. lis 2017 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 370 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 370 příspěvků. Má 6 přátel.
 Takže už ale vážně mě ten E-on trošku leze na nervy a to rozdílností informací, který dostáváme...mám dotaz na vás tady:
Pokud máme stavební tarif, už v domě teď bydlíme a trvalý tarif budeme mít až někdy během jara, protože E-on nás odsunul, tak se ptám - je možné změnit SAZBU z d02d na d57d??? Protože je mi jasný, že pokud budeme tímto stylem topit a svítit do jara, tak se asi nedoplatíme, že?! emoticon
Jedna zákaznická podpora na telefonu mi tvrdila, že to jde, že v tomto směru vychází Eon zákazníkům vstříc. Další mi taky tvrdila, že to jde a třetí mi tvrdí, že to nejde...tak já už vážně nevím... emoticon
14. lis 2017 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
 @janaa1 nebude nejjednodušší prostě podat žádost o změnu a uvidíte?
14. lis 2017 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš