Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
Registroval se 15. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 31 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
Registroval se 15. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 31 příspěvků. Region Brno.
 @username zalezi na tom - pokud to musis ruco nakladat i vykladat, pak 4x25litrovy kanystr.. ma to vyhodu, ze je to nizke, zakze pri nejakem manevru se tit to neprevrati... Padesatka barel se uz hur naklaa, vyklada emoticon Ale proste - co sezenete nejlevneji emoticon
21. lis 2017 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
 @pavelll12 Zeptam se asi kapku hloupe - ale nikde v manualu jsem nenasel postup doplneni vody do kotle CosmoTherm E. Osobne jsem tipoval tenhle ventil, tak jen prosim o ujisteni - je to forka CosmoE? staci normalne napojit hadici na privod vody k pracce, a doplnit na potrebny tlak? DIKY MOC
21. lis 2017 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @alexejkl Ano, je to ten levý kohout. Stačí připojit hadici na nějaký vodovodní kohout a doplnit. Nic složitého. Já tedy pod kotlem mám normálně přivod vody na doplnění a zároveň i odpad, kdyby kotel či bojler odpustil vodu sám. Jinak je to CosmoTherm E, standart
21. lis 2017 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1644 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1644 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @alexejkl jen poradím, mějte hadici plnou vody než ji připojíte ke kotli. Ať si okruh zbytečně nezavzdušníte emoticon btw, pripouštět by stejně nemělo být potřeba pokud Vám nikde neuniká voda z okruhu?
22. lis 2017 v 08:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @angus88 Dobrá poznámka, já tam nacpal i ten vzduch a odvzdušňoval jsem už asi 10xemoticon
22. lis 2017 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
 @angus88 DIKY MOC za potvrzeni domnenek a hlavne za tip - to by me asi napoprve nenapadlo (v predchozim bydleni jsme meli kotel zaroven na ohrev vody, takze stacilo otevrit ventil z radu do okruhu)
Jedna se o to, ze je dum novy , takze zrejme jak se zacalo topit, projevilo se zavzdusneni na 'nejvyssim' radiatoru... Ono to mozna nebude treba - je tam jista rezerva, ale chci vedet co a jak, kdyby nahodou potreba bylo...
Jeste jednoou DIKY
22. lis 2017 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 118 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 118 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 Ahoj mám dotaz ohledně topení v kamnech. Máme vždy hned zacouzene sklo. I když topime suchým dřevem (schlo údajně tři roky). Máme externí přívod vzduchu a sklo se zacoudi hned při zatapeni. Je to normální nebo nemáme dřevo suché?Děkuji
22. lis 2017 v 17:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pajami nemáte vložku přiškrcenou? Často mají lidi vložku predimenzovanou a pří hoření to pak škrtí. Jinak my čistíme sklo jednou týdně, topíme každý den. Může to být více faktorů, často kombinace. Mokré dřevo, škrcení hoření a pak nízká teplota hoření, malý tah komínu, nekvalitní vložka... (vložky mají dnes systémy ofuku skla, který dehtování omezuje)
22. lis 2017 v 18:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pajami teď jsem si všiml, že máte kamna nikoliv vložku emoticon to dřevo jste měřili?
22. lis 2017 v 18:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @angus88 jednou týdně jo? Tak to je mazec. A máte kamna nebo vložku? Jak se dělá to měření? My mame sklo po stranách zacouzene už při zatapeni. A přitom to dřevo hoří a nedoutna. A po pár hodinách už je to děs emoticon . V poslední době me to vytaci a nebaví ani topit.
22. lis 2017 ve 21:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pajami my máme vložku Flamen a topíme v ní každý den. Měření se provádí pomocí vlhkoměrů s hroty, ale někde jsem vyčetl, že stačí dát polínko do pytlíku a druhý den mrknout, zda není pytlík orosený. Pokud ano, dřevo je mokré emoticon co máte za kamna?
22. lis 2017 ve 21:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @pajami někde jsem četl, že zakouřené sklo může být i nevhodným průměrem přisávací trubky v zemi. Prý je vhodná 120 mm a více, ale kdo ví...
22. lis 2017 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @angus88 haas + sohn - madeira.
@pavelll12 mě přijde,že by mohlo být něco s tou trubkou co vede ven. Mohlo by to způsobit třeba i částečně ucpání té trubky.
22. lis 2017 ve 22:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1799 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1798 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @pajami Topíme každý den v krbových kamnech a sklo je stále čisté. Jen když kamna stáhnu, tak se očoudí, ale druhý den, když zase topíme naplno, tak se to samo očistí.

Jestli máš pocit, že to je tím externím přívodem, tak ho na zkoušku odpoj z kamen a nech tahat vzduch z domu. A uvidíš. Ale v zásadě příčina je jedna - nízká teplota hoření. A ta může být způsobena mokrým dřevem, malým tahem, tj snížený průtok vzduchu (máte určitě správně nastavené klapky?) a dřevo by se nemělo o to sklo opírat..
23. lis 2017 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @atilius klapky jsou dané od vyrobce. A oheň se rozhori vždy dobře velkým plamenem a už při tom se to zacoudi. Zkusím napsat vyrobci kamen a pak zavolám kamnare emoticon
23. lis 2017 ve 13:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @atilius máme kolem toho přívodu venku nadkladane věci tak nemůže to být tím?
23. lis 2017 ve 13:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pajami Záleží jak moc, ale ano, může to tím být. Přívod vzduchu by měl být volný. Také hodně záleží jak v kamnech zapalujete. Já jsem si všiml, že nejlepší je opravdu udělat velký oheň z třísek, aby se rychle zvedla teplota a začal komín táhnout. Pak se vůbec nečmoudí. Dříve jsem byl líný dělat třísky a zapaloval to smotky a to víc čmoudí
23. lis 2017 ve 13:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1799 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1798 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @pajami Klapky jsou tam pro regulaci vzduchu, to není dané výrobcem. A vy si je nastavujete podle toho, jak moc chcete, aby to hřálo.
23. lis 2017 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @angus88 taky zatapime triskama + kousek podpalovace. A nemuze byt poskozene sklo tim věcným cistenim?
23. lis 2017 ve 13:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @atilius jojo mame start při zapálení a až je pořádne zatopeno tak to přepneme na pomale horeni.
23. lis 2017 ve 13:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pajami přepnete na pomalé hoření? Co to znamená? To je další škrtící klapka, ne? Něco takového mám já na krbu a pokud to přiškrtím tak se zmenší hoření a dehtuje se. Regulaci hoření mám podle toho jak moc přikládám a určitě nic neztahuji
23. lis 2017 ve 14:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
 @pajami Tuším, že bývají obvykle dvě klapky, jedna na přívod, jedna na odvod a seškrcením se reguluje přísun vzduchu, tedy rychlost hoření. Zkuste to nechat otevřené po celou dobu.

Já když to seškrtím na skoro minimum, tak to taky začne kouřit a sklo je tmavé. Ideální je topit na plný výkon, tedy zatopit a nechat to pak případně vyhasnout, než to škrtit a dehtovat.
23. lis 2017 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1259 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1259 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @angus88 Neviem co ma pajami za kamna ale Haas+Sohn ma na niektorych modeloch take zjednodusene ovladanie co ma len 3 polohy a ovlada to vsetky klapky naraz: https://www.haassohn-rukov.cz/cz/o-spolecnosti/novinky/seznam-zprav/easy-control-vam-pomuze-spravne-topit.html
takze to moze byt ono
23. lis 2017 ve 14:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 674 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 674 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
 @pajami Máme krbovky bez externího přívodu, sklo je pořád čisté. Někdy při zatápění se trochu více kouře tvoří, když je studený komín, ale za chvilku to vytáhne ven a sklo se samo omyje... Poslední dobou se nám osvědčilo, když při zatápění máme otevřenou na chvilku ventilačkuemoticon Jinak ale čistím sklo vlhkým hadříkem s trochou jemného popelaemoticon
23. lis 2017 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @tojojot ano přesně tohle máme. Při zapálení to dáme na start a pak nahoru.
23. lis 2017 v 16:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
 Ahoj zdravim po chvilce odmlčení , my stavíme asi srpen 2018 a ve středu my zavolal někdo z firmy která dělá desky pro Rymařov že příští týden ve středu nám jedou dělat desku ....je to tak normální dát vědet týden dopředu ??? Jak se to dá stihnout ...jen ohláška na úřad musí být 15 dní před termínem atd ... a k tomu nám tam zrovna tento týden pokládají asvalt ...a starosta mě tam nechce pustit ....po dlouhém náročném jednání s ním ( starý pán ...) , že prý když bude asvalt hotový tak na asvalt nemá problém ale že zapadnou na pozemku a to se mu nelíbí a proto on svolení nedá ... může si tohle dovolit ???? Pozemek je můj , ne ? On pan starosta je trochu podivín ze všech stran vjezdu do nové zástavby kde se staví dal ceduli zákaz vjezdu nad 3,5t. No nevím jak tohle řešit ... asi budeme dělat že nic a budeme jezdit a stavět ... nevím zda je schopný na nás zavolat policii . A jak tohle řešit ... ach jo ... problemy přibývají ...
24. lis 2017 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
 @lenda75
Pokud mate stavbu povolenou (at uz stavebnim povolenim ci ohlaskou) tak k cemu chcete oznamovat stavebnimu uradu ze zacinate stavet. Nevim teda, co je obvykle a co ne, ale pote co jsme obdrzeli stavebni ohlasku jsem se stavebnim uradem komunikoval az kdyz jsem chtel kolaudovat.
Na vasem pozemku si s prominutim muzete delat co chcete. Pokud tam budete mit bahenni zapasy je to vase vec emoticon. Mu jde asi o to ze auta co pojedou z vasehou zablaceneho pozemku mu zaspini jeho novy asfalt. Je potreba auta ocistit pote co pousti vas pozemek a pripadne lopatou seskrabat bahnou z noveho asfaltu. Ale pochybuju ze vam muze zakazat neco. vy mate platne povoleni.....
24. lis 2017 v 09:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pacharo
Registroval se 18. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
pacharo
Registroval se 18. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @zuvala @lenda75 My jsme meli v povoleni podminku, ze mame oznamit stavebnimu uradu, ze zaciname stavet. Ale oznamoval jsem to az ve chvili, kdyz uz jsme meli vylite pasy. Zalezi na tom, jaci lide jsou na vasem stavebnim urade. Kdyz nam volali, ze prijedou na desku tak byla streda a prijeli dalsi pondeli. Pokud vam na pozemku zapadne auto, je to ciste vase vec.
24. lis 2017 v 09:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
 @lenda75 Jeste POZOR - nestaci dat jenom vedet st.uradu, ale i tomu odboru co ma na triku zivotni prostredi . Je to celkem mala poznamka na stav. povoleni, kde je vycisleni BPEJ.
Ja jsem vsechno hlasil na st. urad, ale slecna pres zivotni prostredi, ackoli sedi o patro niz, musi dostat specialni oznameni. A hrozi pokuta pro fyz. osoby do 50tisic... Kdyz jsem to zjistil, tak me omyvali :-/ Nicmene problem ve finale nebyl.. Vysvetlil jsem jim, ze jsem vsechno holasil na SU a tak se nechali uchalacholit emoticon
...ale nervy to byly...
24. lis 2017 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
 @pacharo , @zuvala ...diky za uklidnění , v podmínkách v začátku stavby je oznámení na životní prostředí ohledně vyjmutí pudy z pudního fondu ...ty tam mají 15 dní, a na archeology ty zas 10 dní ... no podle provolaných minut a dalšího lítání tam pravděpodobně nikdo nedorazí a můžeme začít i dříve . Akorát ten starosta ...co se moc stará ...Tak doufám, že ten asvalt opravdu dodělají ... aspoň že nemáme mestkou policii , ale jen špehy od strarosty emoticon , jeho synáček barák o parcelu dále ...tak snad nebudou dělat problémy chlapům co tam dorazí . No a počasí hlasí mrazy a padí sněhu a v tom chce Rymařov dělat desku ?? To je dost divný ...
24. lis 2017 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš