Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

24. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @lenda75 My to meli podobne, kvuli desce nam volali 3 dny predem. Obec udelala novy asfalt 14 dni pred tim, ale byla vedra, takze bagr do noveho asfaltu udelal trochu koleje, ale nastesti jsme nebyli jedini ... soused najel na cerstvy asfalt s malym vlekem a udelal je stejny, takze obec to nechala byt, ale bylo uz predtim trochu haló, ze obec bude delat asfalt (60 let tam byla jen sotolina s kousky vyliteho asfaltu) a nam ze zacnou stavet. Nicmene pri prebirani desky ze strany RDR, desku delalo Stade, si RDR na miste zjistoval, zda neni omezeni zatizeni vozovky a prujezdnost zatacek pro kamion. Myslim, ze je ve smluvni dokumentaci uvedeno, ze pokud nebude mozne zajet s kamiony az na pozemek kvuli nadmerne hmotnosti, je nutne uhradit prekladku na jina auta. U nas dali cedule se zakazem vjezdu nakladaku nad 3,5 tuny asi tyden pred zahajenim stavby, nervy jsme meli, ale obec nam nastesti problemy nedelala, padl nejaky komentar, ale nastesti mame s vedenim obce dobre vztahy, asi i proto, ze jsme vse predem oznamili a vysvetlili, jak vse probehne, v obci jsme asi prvni drevostavba.
24. lis 2017 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 2 přátele. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 2 přátele. Region Jičín.
 @luxik75 děkuji za pozitivní slova , tak u nás ted je na nule ...tak asfalt snad ztuhne , dnes tam pustili osobáky , takže do čtvrtka by snad už mělo být ok . Přeložit beton na 3,5t nejde ...nejmenší auto podle nich je 5t ...tak uvidíme . Starostovi jsem to oznamila ústně před jeho sekretářkou ...tak snad dá pokoj
24. lis 2017 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4901 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
284
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4901 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @pajami zkus dát poleno přes noc do igelitového pytle do pokojovéteploty a pořádně ho zadělat, ráno musí být pypet suchý, nesmí být orosený. Máme kamna, zatápím jedním podpalovačem a čtyři nebo pět prkýnek z rořezaný palety, topíme každý den večer. Pokud je dřevo vlkhé nebo studené, ne mokré, tak se lehce okno i šamoč očudí, ale při rozpálení se vše vyčistí. Okno čistím jednou ! měsíčně, při správné topení se nemůže špinit, přívod vzduchu nemám.
24. lis 2017 ve 12:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 ok, tak este nejake tipy na firmu na pripojenie kamen v Prahe alebo okoli? Zatial to ste mi tu radili tak temr.cz nepripajaju vobec kamna ked ich nekupim od nich a ceske krby sa tiez velmi netvarili ale ze by to spravili ale urcite nie do konca roka...
24. lis 2017 ve 13:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 možná srandovní dotaz, ale celkem důležité ohledně pošty, OP atd... Jak jste řešili než byla kolaudace domu a tím pádem jste získali číslo popisné - občanku, respektive trvalý pobyt??? Z důvodu prodeje bytu a posunutí o 2Q jsem už samozřejmě započatý prodej bytu nerušil (penále realitky atd. prodej proběhl maximálně perfektně).Teď jsem na podnájmu s trvalým pobytem. Vyřešená nová občanka, řidičák atd.... Jenže v únoru mají stavět barák (6 týden 2018) a samozřejmě z nájmu dám výpověď, přestěhuju se už do domku a budu se připravovat na kolaudaci. Úpravy, parkovací místo, atd atd. Rozhodně se nemíním v březnu přerazit jen kvůli tomu abych zkolaudoval do měsíce.Navíc bude hlína ještě pořád zmrzlá, začnu někdy v dubnu.... Vy co jste kolaudovali třeba za 2 nebo 3 měsíce (mezitím zařizovali atd, ale už jste samozřejmě bydleli a tím pádem si barák hlídali.. kde jste měli trvalé bydliště? Pokud máte bývalý byt prodaný, přihlašovali jste se k někomu než byla kolaudace? Nebo jste to prostě neřešili a počkali na kolaudačku, ale občanku musíte mít tak či tak. Babo raď .....
24. lis 2017 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 757 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 757 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @bodyr my se domluvime se soucasnym pronajimatelem a obcanky a tak zmenime po kolaudaci. Postu si necham ukladat na poste
24. lis 2017 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 5 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 5 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @bodyr Taky asi záleží, kde bydlíš (vesnice, město). My jsme se stěhovali o dvě vesnice vedle, takže pošťačkám jsme nahlásili, kde budeme bydlet a poštu, která je neustále směřována na původní adresu, nám nosí už sem. Ale v pondělí si jdeme pro nové doklady, protože už máme vyřízené trvalé bydliště. Pokud jste někde na velkém (větším) městě, tak buď se domluvit s novým majitelem bytu nebo zajít na poštu a nechat si zřídit "dosílku" na novou adresu (po nàs za tohle ale na poště chtěli 200kč/osoba/měsíc, takže jsme to zavrhli a poprosili rovnou pošťačku).
24. lis 2017 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2097 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2097 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
 @bodyr dosílka, jak navrhuje @sargic, je fajn řešení v případě, že pošta funguje. My to měli zaplacené a i tak by mě vzal čert, když mi naši pronajímatelé nosili poštu, kterou dávala pošta do schránky k nim. Naštěstí měli byt téměř 3 měsíce prázdný, takže nám nechali jméno na schránce. My jsme teda kolaudovali měsíc po nastěhování, ale než někteří pochopili, že změna adresy je změna adresy (např. vodafone to nechápe doteď), tak to bylo fakt o nervy.
24. lis 2017 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
 @zmrz_lina Ono byl problém možná problém právě v tom, že jste tam ještě měli jmenovku na schránce. Nám říkala pošťačka, že když už budou mít noví majitelé na schránce své jméno, tak už tam prostě naši poštu dávat nemůžou.
24. lis 2017 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
 @sargic problém je v poště. Pokud je dosílka, nemá to z pošty k doručovatelce vůbec doputovat.
24. lis 2017 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 972 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 971 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Pošta je zlo samo o sobě. My budeme kolaudovat třeba za rok a číslo popisné jsem si už zjistil a poštu udal na novou adresu. Starou z bytu mám v občance furt, ale dal jsem si i dosílku na tu "novou". Stojí to 200 Kč na adresu a jen se uvedou osoby, kterým se má pošta přeposílat jinam.
24. lis 2017 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 117 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 117 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @petrsv1000 to určitě vyzkouším děkuji. Vidím,že jsem jediná komu se to sklo špíni emoticon
24. lis 2017 ve 20:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1022 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1021 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 já sem si zařídil přeposílání pošty na současnou poštu, kde to leží než si to sám vyzvednu a to je zadarmo
24. lis 2017 ve 22:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 346 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 346 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @plaintruth Jo. Mam to taky. Jmenuje se to odnaska. Blby je ze posta neni schopna dat vedet, ze tam neco lezi, takze to chce tam chodit. Ta doba ulozeni je myslim 14dni.
25. lis 2017 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 Diky za napady... posta je to nejmensi, ale tak ci tak jde o trvaly pobyt. Nekde nahlaseny byt prece clovek musi. Obcanka a v ni? Adresa jaka??? Kdyz opoustite byt na danem cisle popisnem a tim padem uz tam neni ani schranka tak tam nic chodit nebude. Takze napriklad podnajem uz pul roku nemate, bydlite v domku a chystate se kolaudovat. Ale pokud vam prijde posta DO VLASTNICH RUKOU vydaji vam ji na obcanku. A tu nemate aktualni. Takze proste bud zridit nejakou docasnou sluzbu, ale zajimalo by me co obcanka. Novy dum nema cislo popisne a bez nej nevydaji obcanku a stare bydliste uz neexistuje. Takze jedine se nahlasit na urad. Ja se budu stehovat v ramci jedne vesnice ale i tak, cislo popisne to co mam ted zmizi a obcanka bude neplatna. A novou neudelaji jen na vycucanou adresu. Poptam se na obci jake mam moznosti do kolaudace. Nebudu prece platit hypoteku i najemne.
25. lis 2017 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @bodyr manzelke prislo nieco do vlastnych ruk minule ked som bol doma len ja a ten postar odomna nechcel ani moj obciansky ani nic, kludne by to dal aj nejakemu delnikovi keby mu otvoril emoticon Takze zalezi na ludoch...
Ale do vlastnych ruk neznamena ze musis mat adresu v OP taku ako na ktoru ti to pride, ja mam trvaly pobyt na slovensku a na poste vzdy ukazujem slovensky obciansky a nikdy som problem nemal ani so zasielkami do vlastnych ruk.
25. lis 2017 ve 13:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1110 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1110 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @bodyr Pokud se budeš stěhovat v rámci jedné vesnice takto je asi ten nejmenší problém. My to měli také tak, kolaudovali jsme za půl roku po nastěhování. Na poště jsme se domluvili a poštu nám nosili do nového domu, s občankou také nebyl problém, na poště nic neřešili. S úřady bych to raději moc neřešila, protože bydlet v nezkolaudovaném domě by se nemělo, Aby se toho někdo nechytl.
25. lis 2017 ve 13:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helia
Registrovala se 28. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
helia
Registrovala se 28. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků.
 @margot_ka Pardon, že se vtírám, ale mohla bych o to nacenění den/noc poprosit taky?
25. lis 2017 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 Mám otázku. Když montují dům, je možné provést nějaké změny?
-přidat síťový kabel do jedné místnosti,
-změnit místo anténního stožáru.
emoticon
25. lis 2017 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
 @fantomik anténní stožár jsme měnili,když se dělala střecha. Chlapi sami upozornili na to,že je kreslená na severní straně domu,ale že všechny domy v okolí mají antény natočené jižním směrem,tak že by dali anténu na jižní stranu střechy emoticon
25. lis 2017 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @zmrz_lina Přesně náš případ! Až dnes jsem koukal že anténa bude na blbý straně. emoticon
25. lis 2017 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
 @helia tak mi posli email,at to mam kam poslat ;)
25. lis 2017 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helia
fotoportrét
fotoportrét
helia
 @margot_ka Máš to ve zprávě, díky emoticon
25. lis 2017 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
 @fantomik myslím,že s pokryvacema se v pohodě domluvíš emoticon
25. lis 2017 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @fantomik : pokud budeš na stavbě, tak se ti budou pořád na něco ptát, třeba u nás se udělalo pár věci jinak než na projektu, protože chlapy řekly, že je to docela neštastný, tak jsme to probraly a vždy měli pravdu, viz anténa, potom u nás okapy výška zahraního ventilu atd.
25. lis 2017 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pacharo
Registroval se 18. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
pacharo
Registroval se 18. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @fantomik Hodne zalezi na tom, jestli na to maji navezeny material. My po nich chteli dodatecne vyklopy na svody destovky, ale jelikoz nemeli matros, tak to neslo. Asi kdyby hodne uhaneli centralu, tak by jim material poslali. Ale za jakou cenu...
25. lis 2017 ve 23:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @cendler
@pacharo
Jem jsem nevěděl nakolik je dům predpripraveny. Všechny kabely tahají až při stavbě?
26. lis 2017 v 00:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
Registroval se 15. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 31 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
Registroval se 15. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 31 příspěvků. Region Brno.
 @fantomik Chlapi na stavbe byli velmi vstricni a detaily sly domluvit. Treba pozice vyvodu stropnich svetel se delaji az pri stavbe. Takze, POKUD je to jenom nejaky posun a nebrani tomu nejake predpisy apod., myslim si, ze se da domluvit...
26. lis 2017 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 67 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 67 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
 Ahoj všem, jak to máte vyřešené před vchodem do domu? Dlažbu, schody, chodníček atd? Díky emoticon
26. lis 2017 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1276 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1276 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pvecernikova
26. lis 2017 ve 12:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš