Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

17. srp 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1499 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1499 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 Mám podlahovku a tam je nižší teplota. Mám křivku č.2 a zrovna teď, když je venku -1C mi kotel dotápí vodu na teplotu 30C. Kotel běží nonstop (dle přenosného termostatu, který je tak nastavený na 24C což nikdy nedosáhne) a topí max na 1,5kW a to tak 18h denně. Na kotli je nastavena hysterze 5C, která zabraňuje častému spínání topné spirály a tím údajně chrání relátko před opotřebením. Termostaty v pokojích mám všechny naplno a v domě mám přesně tolik kolik potřebuji. Ložnice 19-21, dětské pokoje 23, pracovna 22, obývák 20 (ted vytápíme primárně krbem), zádveří 15, koupelna 20 (tam mám ještě topné žebříky, které moc nepoužívám). Pošteloval jsem si průtoky v rozvaděčích mimo doporučené hodnoty (mám projekt vytápění od RDR) a jsem spokojený. Uvidíme až budou větší mrazy zda to nebudu ještě "ladit". V budoucnu mám ještě v plánu zrušit ty pokojové termostaty
2. pro 2017 v 09:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @rendae Ano, fadáda až bude teplo. Přes zimu Vám dům dokončí jako "zimní dům" tedy doplní polytyren do rohů domu, přejedou lepidlem a celý dům napenetrují. Také jsme to takto měli
2. pro 2017 v 09:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1049 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1049 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @angus88 je mi jasné, že si to dost studoval, ale více mě zajímá klasický systém, to může být odlišné
2. pro 2017 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
Registroval se 14. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Ostrava.
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
Registroval se 14. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Ostrava.
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @bodyr No tak my mame okolo sterk, takze v bahne problem nevidim. Primarne me stve ta nekomunikace a absolutni antizakaznicky pristup, kdy prave v situaci kdy maji zpozdeni, by meli komunikovat o to lepe. Druha stranka jsou finance a kupa starosti s prodlouzenim stav. bydleni, napr. vyrizene dotace na solarne-termicky ohrev vody, destovku, atd. V neposledni rade pak zvysene naklady za energie pri stavbe v zime a jeji vysouseni, coz neni zrovna zanedbatelna castka. Tesili jsme se na domecek, ale ted jsme nastvani, de facto si na min. I./II. kvartal nemuzeme poradne nic naplanovat, no proste des. Zdeny dum uz mohl davno stat emoticon
2. pro 2017 v 09:55  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 @hans21 Ta energie to je vec druha. Jsou to vicenaklady spojene s tim, ze to nebylo v terminu. Otazkou je co se s tim da delat. protoze maji penale za nedodrzeni terminu stavby (zalezi jak to kdo ma ve smlouve, starsi to maji vice striktne dane a je to lepsi, nove uz jsou spis nevyhodne) ale co se tyce te energie nekdo tu psal ze to vyslo snad na 20 tisic a to je jako masakr. Jelikoz pri stavbe neni jeste ani HDO takze proste jede se na ten nejblbejsi tarif jaky muze byt.
2. pro 2017 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
6
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
6
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
 @bodyr prosim vas o info, jestli to dobre chapu tak pri stavbe protopili 20 tis??
2. pro 2017 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
 @pajami
zdravim tak dneska jsme poprve zatapeli v pripojenych kamnech. Poprve se jeste vypalovala barva ale po 30 minutach uz vse bylo ok. Co se tyce skla tak kdyz jsme meli pusteny externi privod vzduchu naplno tak se sklo absolutne nespinilo. Jakmile jsme jej zastavili tak se sklo zacmoudilo. Opet jsme jej pustili naplno a sklo se samo vycistilo. U vas to bude z 99% vasim privodem vzchudu- tou rourou, kterou mate vselijak stocenou do privodu kamen. Proc jste si kamna nedali zesikma do prostoru? Pak by ten privod byl primy a kratsi....
2. pro 2017 v 16:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
 Takhle vypada sklo u nas pri topeni....
2. pro 2017 v 16:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @zuvala Podle mě je něco špatně v kamnech, protože jejich 120mm trubka je naprosto předimenzovaná pro tak malá kamna. Důležité je také zakončení průduchu venku - zda není nějak přidušený mřížkou. Pokud je přívod CPV bez pravého úhlu a ještě 12cm trubkou tak si myslím, že chyba je jinde
2. pro 2017 v 16:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @hadeline ano někdo to tu psal zpětně. v zimním období kvůli vysušování atd. mám známého, ten stavěl zděný bungalov a tomu zase přišlo za vysušování v zimě 40tisíc doplatek. masakr. U dřevostaveb se sice staví "suchou" metodou, ale vnitřní stěny, kachličky... to sucho prostě nejde a dle toho usuzuji proč tak moc. Každopádně je to ranec jako prase. i kdyby to bylo 15tis. i tak je to sila. Jednoduše ti co staví v létě tohle asi moc neřeší. rozhodně né takové pálky.osud.
2. pro 2017 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 202 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 202 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @bodyr Rozdíl nákladů na stavbu v zimně/létě nikoho ani nenapadne. Mě osobně to teda nenapadlo, až tady jsem se dozvěděl. Ale s tím nic nenaděláme... Zase si říkám, že jsem ušetřil tím, že jsem si hlídal ceny dodavatelů (základovka, IS, atd). Tam jsem ušetřil cca 30 tis. emoticon
2. pro 2017 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @fantomik To co vrátí na penálech za zpožděné měsíce z jejich strany obratem dám čezu, taky v pohodě emoticon emoticon emoticon emoticon
2. pro 2017 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 472 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 472 příspěvků. Má 14 přátel.
 @bodyr
@fantomik ono skutečně záleží na okolnostech stavěli jsme vloni v prosinci a stavbu jsme na vyúčtování ČEZu nepocitili,je pravda, že nepršelo a dům byl postaven za 9 dní emoticon
2. pro 2017 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
Registrovala se 19. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ústí nad Labem.
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
Registrovala se 19. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ústí nad Labem.
 Ahoj, když jste si stavěli zakladovku sami, museli jste mít zhotoveny stavební deník?
2. pro 2017 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
Registroval se 15. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 31 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
Registroval se 15. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 31 příspěvků. Region Brno.
 @hadeline no u nas probihala stavba leden-unor - zrovna byla dost zima a ujelo v tom cca 15tisic... Sice neprijemne, ale prece nenechame kluky co to staveli zmrznout... V cene domu do nebylo to nejhorsi prekvapko, spis ze to nikoho nenapadlo...
2. pro 2017 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 117 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 117 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @angus88
@zuvala nejvíc se to zacoudi když priskrtime přívod vzduchu (pomaleji to hoří a nemusí se tak přikládat) máme novu 77 a když jedou kamna naplno tak je tu za chvíli strašné vedro. Ale nevycisti se to když je zase pustíme naplno. A někdy se zacoudi na začátku a to mě zaráží. Možná už je to sklo i narušené tím neustálým čištěním.
2. pro 2017 ve 21:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pajami kolik kW kamna mají?
2. pro 2017 ve 22:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @angus88 takže ideálně dát termostat třeba do chladnější chodby, nastavit třeba 23 a v místnostech priskrtit radiátory podle potřeby?
2. pro 2017 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @angus88 6,4 kW
2. pro 2017 ve 23:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @bodyr Nevim jak u Vas, ale u nas je ta sluvni pokuta de facto symbolicka a zrejme ani nepokryje elektrinu... Kdyz tak vezmu napr. elekrinu -25 tisic a -45 tisic. za dotaci na destovku, co mi propadne, ale jim je to evidentne jedno, reakce na emaily zadna emoticon Navic, co jsem se tak tady docetl, tak u pozdejsich smluv uz nejsou pevne dane terminy, takze dotycni maji i po techto "drobnych" emoticon
3. pro 2017 v 01:14  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
 Zdravim, ted jsem zjistil, ze nam na modelu NOVA101 kondenzuje voda na dverich mezi komorou a prostorem nad garazi... pristi rok bych to chtel zateplit, cimz by to melo prestat, ale i tak mi to neprijde uplne v pohode. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost?
3. pro 2017 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
fotoportrét
fotoportrét
alexejkl
 @hans21 Rozhodne to neni buhvijaka utecha, ale s tou elektrinou by to nemelo byt tech 25tisic... My zacali stavet druhy tyden v lednu, takze se delalo, kdyz byla fakt zima. Posledni vikend v dubnu jsme se stehovali, nekdy koncem kvetna jsme meli zmenu tarifu na levnejsi a v zari jsme meli datum zuctovani emoticon a celkem nam tam doslo 18 tisic za elektrinu (stavba + 5mesicu bydleni).
3. pro 2017 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kecupek1
Registroval se 10. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 39 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kecupek1
Registroval se 10. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 39 příspěvků. Region Brno.
 @cendler nam zbyly myslim 4 kyble svetle sede omitky, jestli chces...pohorelice
3. pro 2017 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kecupek1
fotoportrét
fotoportrét
kecupek1
 mate nekdo na okne nalepenou folii treba zrcadlovou? zajimalo by me jak to vypada...
3. pro 2017 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @alexejkl Děkuji za info.
3. pro 2017 ve 12:01  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @alexejkl máte průchod z domu do místnosti nad garáží? Pokud ano pak je tam velký rozdíl teplot a Je třeba mít klima dveře a i na těch může být vlhko. Já to tak mám, nad garáží budu dělat pracovnu
3. pro 2017 ve 12:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 Pokud máte někdo hdo a kotel s boilerem jede 20hod, můžete mi někdo vyfotit připojení jističů pod krytem. Díky za SZ.
3. pro 2017 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 229 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 229 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @kecupek1 : nevíte číslo barvy, škoda že jste z druhé strany republiky, ale zkusil bych to nějak domluvit
3. pro 2017 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 379 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 379 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Tak uz vylivaji pasy....
4. pro 2017 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @username dost mizerné začištění výkopů, také jsem to tak měl
4. pro 2017 ve 14:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš