RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

před 2 hodinami47470
  • @angus88  6,4 kW

• @bodyr  Nevim jak u Vas, ale u nas je ta sluvni pokuta de facto symbolicka a zrejme ani nepokryje elektrinu... Kdyz tak vezmu napr. elekrinu -25 tisic a -45 tisic. za dotaci na destovku, co mi propadne, ale jim je to evidentne jedno, reakce na emaily zadna 😐 Navic, co jsem se tak tady docetl, tak u pozdejsich smluv uz nejsou pevne dane terminy, takze dotycni maji i po techto "drobnych" 😐

• Zdravim, ted jsem zjistil, ze nam na modelu NOVA101 kondenzuje voda na dverich mezi komorou a prostorem nad garazi... pristi rok bych to chtel zateplit, cimz by to melo prestat, ale i tak mi to neprijde uplne v pohode. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost?

• Sponzor fóra
  • @hans21  Rozhodne to neni buhvijaka utecha, ale s tou elektrinou by to nemelo byt tech 25tisic... My zacali stavet druhy tyden v lednu, takze se delalo, kdyz byla fakt zima. Posledni vikend v dubnu jsme se stehovali, nekdy koncem kvetna jsme meli zmenu tarifu na levnejsi a v zari jsme meli datum zuctovani 😉 a celkem nam tam doslo 18 tisic za elektrinu (stavba + 5mesicu bydleni).

• @cendler  nam zbyly myslim 4 kyble svetle sede omitky, jestli chces...pohorelice

• mate nekdo na okne nalepenou folii treba zrcadlovou? zajimalo by me jak to vypada...

• @alexejkl  Děkuji za info.

• @alexejkl  máte průchod z domu do místnosti nad garáží? Pokud ano pak je tam velký rozdíl teplot a Je třeba mít klima dveře a i na těch může být vlhko. Já to tak mám, nad garáží budu dělat pracovnu

• Pokud máte někdo hdo a kotel s boilerem jede 20hod, můžete mi někdo vyfotit připojení jističů pod krytem. Díky za SZ.

• @kecupek1 : nevíte číslo barvy, škoda že jste z druhé strany republiky, ale zkusil bych to nějak domluvit

• Tak uz vylivaji pasy....

• @username  dost mizerné začištění výkopů, také jsem to tak měl

• @angus88  No, zmrzlo to, nejake tipy na co dal dat pozor? Mam z toho pocit ze to bastli jak to jde...

• @username  Zdravím, která firma dělá základovou?

• Sponzor fóra
  • N

• @kecupek1 : napsal jsem ti zprávu

@username : no co, je zima, co jiného čekat

• @dodoaj  Stade..

• @username My jsme začali ve čtvrtek ..stihli jen vybagrovat ...hnusný jíl .. pásy hluboké 1,6m, druhý den zalito na 1,2m , sobotu a neděli nedělali nic , včera ztracené bednění a všechny ty napojení a zasypání, dnes prý budou hutnit a pak první deska , středa to bude tvrdnout a ve čtvrtek konečná deska ... Za jak dlouho by se to měla překrýt tou plachtou ???
    @dodoaj Nám dělá firma Almini , bohužel projektant s nimi měl špatnou zkušenost z předchozí stavby pro RD , takže to tam jezdí kontrolovat a dělat dozor

• @lenda75  1,6m? Ty kráso, to je hloubka. My máme 80cm pasy a pod vnitřní příčkou jen 60cm

• @username
    @lenda75 díky, nám bude dělat tento týden stade.

• @angus88
    @lenda75  Nám Almini dělali ZD v srpnu, takže času na vyzrání bylo naštěstí dost. Můžu se zeptat, co bylo za problém s Almini? Protože tady na foru je na Almini spousta chvály a i u nás bez problému.

Přikládám foto našich pasů a výztuže 🙂 Blíže je šíře 1m, dále dokonce 1,6m a hloubka pasů v určitých místech také 1,6m. Výztuž dále na fotce ještě čekala na drátkování. Asi to byla nejdražší ZD pro Kubis 74 🙂

Když vidím u Vás tu zmrzlou trávu všude kolem, osobně bych se obával o kvalitu betonu.

• @rdkubis74 Podle informace od projektanta ..špatná šíře a přivezli na stavbu špatný kámen ... šířku museli opravit a kamínky odvézt ( ale to prý byla chyba dodavetelské firmy), akorát tu šířku už měli i vylitou betonem , takže si pak mákli

• Ahoj,chceme také stavět od Rýmařova,tak zjišťuji informace,jak to vše od nich probíhá,ale to s tou výstavbou základových desek je tedy bída.Zjišťoval jsem tady od Vás nějaké info ohledně cen,způsobu atd..děkuji za odpovědi,ale to co je tady vidět a slyšet,to není moc dobré.
    k username - jak píše angus88 - to začištění,to je vážně bída,to bych je nenechal pokračovat a ten beton tam nalít.
    k lenda 75 - dělají ty firmy vůbec skrývku ornice?Úplně moc to nevypadá a to začištění také nic moc.
    k angus88 - prosím tě,díval jsem se do tvého alba na fotky,tam nejsou vůbec vidět ty betonové bloky na těch pasech uprostřed?To to někdo dělá bez toho a pošlou tam kolem štěrku ten beton?To snad ne,vždyť ten materiál nemůžou přeci hutnit,to tedy koukám.
    Chtěli bychom si desku udělat sami,ale když jsem se dozvěděl,jak to je s odpočty atd.Já vážně nevím,musím to propočítat nějak.Máme vybrán dům,kde je deska v ceně,ale možná ještě i toto změníme.Čekal bych spolehlivé firmy s dobrou prací a na úrovni,když to dělají pro Rýmařov,ne toto.
    Díky za Vaše příspěvky,které i nám pomáhají při rozjezdu.Vlasta.

• @vlasta56  Ano, štěrk se naveze a hutní. Vypadá to divně, ale sám jsem po štěrku chodil a byl fakt zhutněný jako beton. Drželo to samo o sobě jak je to na fotce

• @vlasta56  byla jsem u toho ... máme largo85 ...takže malý domeček ... z plochy stáhli ornici ...ale nevím do jaké hloubky by měli a pak už bagrovali pásy

• @rdkubis74  Stavíte panelák? 🙂 šíře 1m? My měli asi 40cm...

• @angus88  Na jaře by se měl stavět Kubis 74. Šíře je uprostřed 1m a dále na fotce 1,6m. Holt hydrogeologický průzkum tak vyšel, i když jsem byl překvapen kvalitou zeminy, když bagrovali.

Skrývku ornice dělají, stál jsem u toho. Za mě Almini super.

• Tak ja jsem je stopnul, nehodlam to riskovat v mrazech, vylite pasy, pokracovani na jare...

• @username  Dobře si udělal

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?