Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
 @username tyjo, to asi v pořádku není - zkuste raději kontaktovat pana Trhlíka a pošlete mu fotku. Pokud to bude špatně, rozbourají to a předělají (Pokud to rozbourají, tak beton využijte na zpevnění plochy pro bagr emoticon )
8. pro 2017 v 06:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 900 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 900 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @username muj rikal,ze po 4 dnech beton uplne tvrdy byt nemusi,pokud je nizsi teplota a vysoka vlhkost vzduchu. Kazdopadne kvalita betonu se pak resi jakymsi specialnim kladivkem a poklepanim na beton.
Pockala bych tyden od dokonceni a pak az to resila
8. pro 2017 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 356 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 355 příspěvků. Region Benešov.
 @username Nikdo z nás neví, jaké byly teploty, když Vám zalili pasy. Ale tipuji, že přes noc určitě pod nulou. A u každé betonárky se lze dočíst, zhruba následující:

Pokud ve výjimečných situacích potřebujeme vyrobit beton za nízkých teplot, je třeba ohlídat, aby teplota v době zrání betonu neklesala pod +5 °C. Při poklesu teploty pod +5 °C přestává beton zrát (zrání se přerušuje) a při poklesu teploty betonu v době jeho zrání pod 0 °C může dojít k jeho trvalému znehodnocení. Při tom je třeba pamatovat na to, že při +5 °C zraje beton podstatně déle než 28 dní.

Proč jste tedy pasy přes noc nezakryli něčím vhodným? Nevím, co by Vám k tomu měl říct pan Trhlík, když u toho také nebyl. Na dálku kvalitu nikdo nepozná, tady jedině někdo z oboru přímo na místě. Je to nemilé, hlavně to případné následné dohadování, kdo za to může a proč Vy, jako investor, jste nedal při těchto teplotách červenou.
8. pro 2017 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 356 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 355 příspěvků. Region Benešov.
 Ještě vkládám odkaz na článek o betonování, stavění v zimním období.

http://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/stavba-a-rekonstrukce/kdy-lze-v-zime-provadet-zednicke-a-dalsi-stavebni-prace/

Ještě jednou jsem si prohlédl Vaše fotky a vidím mokré (snad ne promrzlé) vyhrabané pasy a do toho ty teploty. Vždyť i na té fotce, kde jste udělal 4cm rýhu vidím, jak je beton zasypaný sněhem a přikrytý ledem. Přeji Vám, ať je to jen dobou zrání a nenastalo poškození betonu.
8. pro 2017 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 443 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 440 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @rdkubis74
Ja nejsem odbornik pro betonovani zakladu, vsichni mi tvrdili jak je to v pohode. Jestli to neni potreba necim zakryt jsem se ptal, bylo mi receno, ze ne. Stavebni dozor mi taky tvrdi ze to je v poradku, ze na povrchu betonu je nejake mleko. Pry se to na jare seskrabe a ocisti a az na ocistenou plochu se bude davat ztracene bedneni...
8. pro 2017 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @username Pokud máš stavební dozor a tvrdí to, věřil bych jemu. Jak říkám, nikdo z nás tady u toho nebyl a ani na to nemáme vhodné vzdělání a zkušenosti. Jen mě zarazila ta doba zrání a zřejmě lehkost toho vrypu.
8. pro 2017 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1079 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1077 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @username podle mě ta vrchní vrstva prostě zmrzla a tím pádem to nikdy neztvrdne a bude z toho taková ta drť navždy už, pak teda aby to pořádně očistili, než budou pokračovat, ale stejně to není ideální a ta pevnost bude už vždycky trochu menší

..kousek od nás v sobotu zalívali desku v -7 bez jakýhokoliv přikrytí, kdyby tam nebylo 30 centimetrů bahna, tak už bych to šel dávno zkoumat, ale takhle se mi do toho nechce, od pohledu ta deska nevypadá nic moc... emoticon
8. pro 2017 v 09:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 443 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 440 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @rdkubis74 Ja uz neverim nikomu, pomalu ani tomu dozoru... Nechtel bych s tim mit v budoucnu problemy... emoticon
8. pro 2017 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @plaintruth No ja je stopnul pokracovat, takze pasy zustanou jak jsou a dal az na jare... Uz sem na to nemel nervy... Je to mirne ve svahu a na miste kde bude garaz jsou pasy jen 30cm v rostlym... Ale zase vsichni tvrdi ze to je v pohode....
8. pro 2017 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 @username Presne jak pises, skoro nikdo nejsme z oboru a nechavame si postavit dum na klic. Zodpovedny pred rymarovem jsi za desku v pripade ze by ses vykaslalna polevani vodou v lete a deska byla treba na pul (coz by se asi nikdy nestalo, ale mela by praskliny jako prase.... Ale abych ja resil zda dali do primesi hodne chemie, jestli muzeme nebo nemuzeme stavet. Jsou snad bez mozku aby nevedeli co delaji? Ty platis stavbu na klic a rymarovci pokud maji v rezii i desku tedy Ty nemas vlastni firmu se o to maji starat. Tobe rekli ze to je OK, ty nejsi chemik ani nic podobneho, nemas co se s nema dohadovat. Od toho je tam stavebni dozor ktery dostava prachy z Tve kapsy. Mimochodem byl tu jeden clovek myslim ze lonskou zimu pamatuju si presne i ty fotky,jim taky deska totalne zpraskala doslova se zacala drolit, zatekla tam voda , mráz ji rozerval, volali to p.Trhlikovi, nakonec prijely kamiony ze bude stavba a zase odjely nedalo se na tom ani stavet co to bylo poskozene. Dokud Ti nepredaji klice od domu, je to jejich stavba tak at se staraji.Ty tam ani nemusis byt. Jak s malyma deckama. Clovek aby zaplatil 2,5 mega za barak a rikal jim co maji delat.
8. pro 2017 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @plaintruth Tak to bude kvalitka... no comment. A majiteli urcite rekli: paneee my delame klidne i v -15, muzete byt v klidu my jsme profici, to jeste jste chytil v poho pocasi... a borec jim jeste donesl teply caj. Mam dost. emoticon emoticon emoticon
8. pro 2017 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 Na dálku se ke kvalitě nikdo nevyjádří. Pokud chceš mít jistotu, klidné svátky a celou zimu, osobně bych zkusil někoho z oboru, kdo se za to na úplatu dojede podívat. Ať se tu nespouští nějaká "tragédie" zcela zbytečně. Třeba je tento jev v takovém počasí normální a beton neutrpěl žádnou újmu. Za ten klid to podle mě stojí.
8. pro 2017 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1079 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1077 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @bodyr včera chystali další desku na zalití našikmo od nás, šaškovali tam i po tmě, tak předpokládám, že až přijedu z práce, tak to dneska zalili, ale to je jiná firma, předpokládám, že nejpozději v pondělí na tom budou zakládat zdivo, tak jako na těch dalších dvou barácích, co tam dělají... emoticon
8. pro 2017 v 09:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @plaintruth Jak se říká "není čas, ztrácet čas" emoticon. Tě bůh, to to musí vypadat.
8. pro 2017 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2301 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2299 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 U nás taky betonovali u sousedů. Minulý týden pásy, včera ztracenky. No koukali jsme na to s mužem s hubou dokořán.
8. pro 2017 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @rdkubis74 ten dům co je vedle mě na pozemku, tak to jeden den večer zalili a druhej den odpoledne už zakládali zdivo a to bylo docela mizerný počasí, tak uvidim, co to bude dělat postupem času...
8. pro 2017 v 09:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 72 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 72 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
 @bodyr to jsme byli my emoticon nam teda desku delali uz v zari ale stejne nam praskla.
8. pro 2017 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 Nám desku dělali na konci srpna 2017 a stavět by měli v dubnu 2018. Pro jistotu (i když jsem ve vesnici terčem vtipů a posměšků - prý je to zbytečné, beton měl x měsíců na vytvrzení) jsem investoval cca 2.000Kč do plachty 12x15m a vše přikryl. Doufám, že nenastane opačný extrém a nezačne to pod plachtou dělat jinou neplechu (plíseň atd..)
8. pro 2017 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
 @bodyr to jsme byli my emoticon nam teda desku delali uz v zari 2016 ale stejne nam praskla v lednu 2017, tyden pred stavbou.
8. pro 2017 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 Tohle neni zemnici pasek co.... ?!!
8. pro 2017 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1644 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1644 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @username zemnící pásek je tuším takový šoroký pás, asi 3cm. Tohle já mám až kolem baráku, v zemi mám skutečně pásy
8. pro 2017 v 10:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @angus88 no to jsem si myslel. Jako docela hruza. Za tohle platime?!
8. pro 2017 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @username Očividně se snaží firma ušetřit? Nerozumím tomu, třeba to ničemu nevadí... já osobně bych to začal řešit s někým, kdo tomu rozumí a nechal si udělat posudek dle skutečného stavu a tvých fotek ze stavby. Třeba řekne, že je to OK. Já jsem stavbu domu přežil a řekl si, že ŽÁDNÝ řemeslník ani stavař mi na barák už nikdy nesmí emoticon
8. pro 2017 v 10:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @username čti zde http://forum.tzb-info.cz/110217-zemnici-pasek-nebo-drat
8. pro 2017 v 11:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @angus88 13:30 tam mam sraz s novym stavebnim dozorem, tak jsem zvedav.... Clanek jsem cetl. I nekde ze pokud je to 8mm tak tam podle normy nema co delat... Dam vedet
8. pro 2017 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @username Vypadá to, že jste adept na Černého Petra😯
8. pro 2017 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 My to mame takto - Zemnici pasek - letos v srpnu Almini - za nas super
8. pro 2017 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 Tak podle dalsiho cloveka je to v pohode. Drat/pasek nevadi. Beton je pry ok v zime to dlouho tuhne. Dival se zbezne na projekt desky a pry by na tom klidne moh stat barak...
8. pro 2017 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 * zdeny emoticon
8. pro 2017 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @rdkubis74 plachtu 12x15m jsem kupoval take, desku nam delali v srpnu, plachtou jsem ji prikryl uz v polovine 10 mesise ale pak sundal. Bohuzel chtel jsem to mit uz za sebou ta manipulace hruza, ale drzela se tam silene vlhkost a kdyz vysvitlo slunko zacaly plisne a mech. Ne moc, ale nektete casti uz zacaly chytat zeleny povlak. Takze sla dolu. Navic v te velikosti se pri sebemensim vetru zacala silene nadzvedavat a ten rachot v noci kolem..... presto ze mela kovove oka po okrajich tak vitr oka nektere natrhnul a nektere uplne urval. Presto ze byla zatizena na desce asi 40ti cihlami. Jednoduse 12x15m uz je fakt plachta na lod. Navic nesla polozit na desku uplne vodorovne v jednom miste kde jsou vyvody chranicek byla jako stan. Ted jsem koupil prusvitne folie 4x5m. Jedna stala 70kc. Koupil jich 5ks pokryl s rezervou celou desku, nic neulitava, nic neplesnivi, slepil jsem je lepici paskou venkovni a drzi. Koncem ledna mam termin stavby takze to zase budu davat dolu emoticon
8. pro 2017 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš