Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @angus88
@username Díky za pomoc. Spíše pro info ostatních přidávám řešení. Otevřel jsem ústřednu EZS, zkusil pohnout káblíkem od GSM antény a začalo to fungovat. Takže asi nějaký špatný kontakt emoticon
11. pro 2017 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1016 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1016 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @kosmikos my měli od obce v regulativech, že dům musí být 6,5m od silniční čáry. Jelikož jsme rohová parcela, trošku jsme změnili plány.
11. pro 2017 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1156 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1156 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @sargic Ja to mam tiez za 90 za mesiac (teda dakych 96 to vychadza, 288 za stvrtrok som naposledy platil), neviem ci toto co si ty posielal nieje nejaky medzistupen medzi tym za 90 korun a klasickym napojenim na PCO...
Ja som to menil na tuto najlacnejsiu sluzbu len nedavno (po tych 3 mesiacoch zadarmo som este 3 mesiace nechal napojenie na PCO ale ked mi nauctovali zbytocny vyjazd za 800 korun za ktory som nemohol lebo slo o poruchu snimaca na vchodovych dverach ktory mi uz 3x opravovali/menili tak som sa nastval a chcel som to uplne zrusit, nakoniec ma presvedcili na tych 90 korun mesacne - ale ku cti im sluzi ze tych 800 mi dobropisovali ked som im poslal doklad od Reelzy ze to bolo sposobene vadnym cidlom), takze urcite to je aktualna cena...
11. pro 2017 v 18:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @sargic ty nemas na ustrednu EZS nastavenu sabotaz? mne povedali ked mi to boli zapajat ze to nemam otvarat lebo tam je sabotazny kontakt a zacne to hukat ked to nieje v servisnom mode
11. pro 2017 v 18:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 menili ste niekto elektriku po tom ako uz je dom hotovy? ide to vobec nejako rozumne, pretiahnut dalsi kabel niekadial alebo tak? som si sice nechal spravit elektriku na saunu ale nakoniec sme sa rozhodli ze chceme klasicku finsku a nie infrasaunu ako bol povodny plan takze miesto 220V zasuvky potrebujem trojfazove pripojenie, je to sice nad technickou miestnostou ale cez chodbu a neviem si predstavit ako by tam mohlo ist natiahnut kabel bez uplneho rozburania stien. Ale v garazi 380V mam a z pudy nad garazou by sa malo dat dostat presne na to miesto kde to potrebujem, len je to zas cez ten koniec sikminy strechy takze neviem ako by sa to dalo. Sam to teda robit nebudem, papier na elektriku nemam a ani nechcem zasahovat do tych parozabran a podobne nech nieje potom problem. Stavbyveduci co mi predaval dom povedal ze to nieje nerealne cez tu garaz, ale ze mam napisat na servis, tak som napisal a som zvedavy co mi odpisu...
Nastastie to je zatial jedina nedomyslena vec ktoru v dome mame emoticon
11. pro 2017 v 19:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @kosmikos Díky, dům jako takový by byl cca 3,5m od chodníku, jen ta přístavba by byla ty dva... Mám pocit, že tou "ulicí" je myšlena cesta a chodník se do toho nepočítá... Uvidíme na SÚ, zajímaly mě tady jen zkušenosti ostatních, takže díky za info. Jo a ještě, ty rozměry se počítají od omítky, nebo od okapu?
11. pro 2017 v 19:14  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
 @tojojot Zkusím, jak moc mi to bude chybět, že to nemůžu ovládat přes mobil a PC a pak uvidím. Když jsem se díval, kolikrát jsem to za ty tři zkušební měsíce použil, tak jsem to zatím zrušil.
Já myslím, že všechny ústředny jsou zabezpečeny proti sabotáži (tak samo by snad měly být nastaveny pohybové čidla. Nám říkali, že kdybychom třeba chtěli malovat a sundat je, tak máme prvně volat technika). Ale než jsem se do té ústředny podíval, tak jsem napsal našemu servisákovi, že ji budu otevírat, ať o tom ví, že jsem to já. Když pak začně odšoubovávat ten šroubek a dvířka se pootevřou, tak začně řvát alarm. Ten jsem normálně odkódoval (samozřejmě přijde všem sabotážní SMS) a byl klid a mohl jsem se vrtat v ústředně. Tak samo když to budeš zavírat, bude sabotážní poplach a sabotážní SMS. Jinak se nic víc neděje.
11. pro 2017 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @mariacek pokud je přístavba spojena s domem, měl by si metry počítat až od ní. Aspoň takhle to bylo vysvětleno mě, když jsme řešili přístřešek pro auto vedle garáže
11. pro 2017 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @angus88 Ano, to by odpovídalo. Já se hlavně řídil pouze teplotou na termostatu
11. pro 2017 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @sargic aha takto... jasne
11. pro 2017 v 19:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 Přátelé díky za toto forum. emoticon A Gustinovým. emoticon
Už mi přišla klapka k přisávání vzduchu ke krbovkám. Jen se mi nelíbilo to táhlo. Tak jsem si to udělal po svém. emoticon
11. pro 2017 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
143
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 43 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
143
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 43 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
 @pepa101 No abych se přiznala,nemám dobrý pocit,když je zapnutá a nejsme doma.Vždy jí vypínáme,když odcházíme.
11. pro 2017 ve 20:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 hodil jsem pro galerie fotky naší desky pro kubisáka a nějaké výkopy sítí.... Kdyby se někdo chtěl kouknout jak se skvěle pracuje s jílem. Jedna fotka mluví za vše, jak se hezky jíl propadá po dešti. Skvělý vynález emoticon Na jaře bude jíl odvezen a dovezena čistá zemina na celý pozemek. kolem jímky se to muselo několikrát zasypávat a konečně to drží emoticon
11. pro 2017 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 86 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 86 příspěvků.
 @vedralova Pokud to vypínáte kvůli obavě z poruchy (požáru), tak ono porouchat se může všechno - topení a boiler nevypínáte ne? emoticon
12. pro 2017 v 06:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 Řeší se nějaká změna na katastru nemovitostí těsně před stavbou, nebo v průběhu stavby? Jako že je na pozemku nějaká stavba, už to není jen zahrada?
12. pro 2017 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
8
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
8
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Má 5 přátel.
 @mariacek Podle mě urcite od omítky - kdyz budeš mít na to treba nějaký výkres, tak tam bude nějaká kóta s tou vzdálenosti a to by se asi těžko měřilo od okapu emoticon. Jak tu psal někdo o těch 6,5 metrech - ty tři metry podle mě platí vždy jako nejmenší možná vzdálenost (s výjimkou teda 2 metry) a obec si to může ještě nějak upravit jinak, to právě musí vedet ten místni stavební úřad.
12. pro 2017 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @fantomik ne
12. pro 2017 v 17:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 391 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 391 příspěvků. Má 6 přátel.
 @fantomik No, řešíš, až má stavba pevně daný půdorys - tak to řekli nám. Takže jsme třeba na katastru dělali změnu až po předání domu, protože nám bylo řečeno, že pokud to teď zaměří a pak tam bude třeba ještě fasáda 15-20 čísel, tak to bude házet zase rozdíly. Tak jsme ten týden než to dostavěli počkali a na katastr to hodili rovnou komplet. Takže teď už máme na pozemku oficiálně dům emoticon
12. pro 2017 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @fantomik nee, geodet přijel zaměřit dům až ve chvíli, kdy stál a byl v lepidle. Než vyhotovil papíry, tak už jsme měli barák předaný a byli jsme těsně před stěhováním. Papíry od geodeta jsme přiložili ke kolaudaci, následně s přiděleným číslem popisným a souhlasem s užíváním stavby zašli na katastr a zapsali hotovou stavbu emoticon
12. pro 2017 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 Takže geometrické zaměření stačí řešit až před kolaudaci? Jinak nevíte jak je to v lednu s daní? Letos jsem platil jen za pozemek, ale dům už stojí, ale kolaudace proběhne až asi v půlce příštího roku
12. pro 2017 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 normálně, na katastru není zapsanej dům, tak tam prostě není... bere se stav podle katastru 1.1.2018
12. pro 2017 ve 22:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 Jo to mě taky zajímá, jak daň, já už mám teda po kolaudaci a tyhle pláno o zaměření, jsem dávál před kolaudací, myslím, že je to podmínka kolaudace

@pavelll12 : ty asi tohle řešit nemusíš, myslím že se to řesí až po kolaudaci, teď budeš pořád platit za pozemek
12. pro 2017 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 No pokud už nevlastníte pozemek ale pozemek a dům, tak musíte podat NOVÉ daňové přiznání. Totéž platí, pokud jste změnili užívání domu nebo pozemku. Pokud jste zkolaudovali dům letos, resp. je dům zkolaudovaný a zapsaný na katastru k 1. lednu 2018, tak do konce ledna 2018 musíte podat nové daňové přiznání.
12. pro 2017 ve 22:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @kosmikos Zajdu tam příští týden až budu vědět jak jsem dopadl s pozemkem... A pak už konečně doufám do RDR... Doufám, že se neplánuje další zvyšování cen, když je relativně vysoká inflace...?
12. pro 2017 ve 22:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
 Tak u nás zase zlobí topení. V 6 ráno má začít topit, slezu a v 7:15 v obýváku 19.3 stupně (dle termostatu na zdi nastavených 20). Dívám se do admina, dle admina je nastaveno 20 a v obýváku 21.2, přitom režim je nastaven jasně, že od 6 má topit na 22. Jdu posílat reklamaci.
13. pro 2017 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 325 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 325 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 @zmrz_lina nemate to napojeno na hdo? Kolem 6.30- 7.30 je vysoký tarif tak u nad je topení vypnute
13. pro 2017 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
 @gustinovi samozřejmě,že máme,ale hdo bylo první,co jsem kontrolovala. Byl NT. Není to poprvé, co se to stalo. Musela jsem to celé shodit jisticem a restartovat, než se to chytlo... emoticon navíc to stejně neřeší to,že jednotka ukazuje jiné teploty (nastavenou i aktuální), než termostat v místnosti.
13. pro 2017 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nicksun
Registroval se 13. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
nicksun
Registroval se 13. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek.
 Dobrý den
Rozumím že tady moc je napsáno pro Rýmařov. Ale jsem cizinec a neumím moc dobře Český. To je těžké pro mne přečíst 300 stran.
Vím že dneska Rýmařov má problém z termínem stavby.
Mam několik otázek.
1. Jak to je v domečku po 5-10 letech? Rozumím že nějaký problémy jsou byly a jak to celkem?
2. Hluk mezi přízemí a 1 patro?
3. Doporučujete? emoticon

Děkuji moc za odpověd´.
Omlouváme se prosím za chyby.
13. pro 2017 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @nicksun Hluk mezi patry? Jo, docela dobrý, jen mi vadí, že když člověk nahoře jde trochu rychleji, je to dole dost slyšet - beton je beton. Ono to asi ani nejde srovnat dům co po 5-10 letech. Ty domy se furt vyvíjí a pořád se něco mění, tak těžko soudit.
Já byl včera u sousedky, co má stejný dům jako my, bydlí přesně rok a docela mě překvapilo, kolik trhlin v domě je, ale je to způsobeno tím, že je to dřevostavba a musí si to sednout. Asi. Ale i tak si myslím, že to pak RDR opraví a už trhliny pokračovat nebudou.
Dneska je u RDR dlouhá čekací lhůta a to už trochu mluví zase pro stavbu zděného. Jako jsem rád, že jsme dům vyřešili přesně za 1 rok, když bych měl čekat 2 roky, asi bychom šli do zděného.
Jinak zatím spokojenost (až na ty stropyemoticon)
13. pro 2017 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 370 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 370 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Ahoj, z jineho soudku, kdo mate jake pojisteni nemovitosti? Mate i domacnost? Kolik zhruba platite rocne za pojistku?
14. pro 2017 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš