Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. říj 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 401 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 401 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @jitule23 Předběžná je úplně první kontakt - kdy si vyberete typ domu, dispozice a další vybavení podle kterého vám dělají studii domu a kalkulaci...
15. pro 2017 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2270 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2270 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 My jsme KS měli taky s panem Servusem a za nás veskrze spokojenost, ale měli jsme v podstatě jasnou představu, co a jak chceme. Čeho lituju-ze jsem se nechala ukecala na Kasard a že nám neřekl,že střešní tašky máme nějaké Benders (v papírech to je, ale já myslela,že to je nějaký typ, ne znacka-pac jsem ji v životě neslyšela), dal vybrat barvu, ale víc to nekomentoval a mě nenapadlo, ze to nebude km beta nebo TONDACH, o kterých se na webu pise.
15. pro 2017 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 419 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 419 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @zmrz_lina Coze?! Benders? To najdu v papirech z ks?
15. pro 2017 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
showme_a
49
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 281 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
49
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 281 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @username
@zmrz_lina máme také Benders a pan Lašák nám je doporučoval před KM beta
15. pro 2017 v 07:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @showme_a Jo, ja neberu Benders jako horsi, ale netusil jsem ze je pouzivaji. Zil jsem v tom ze km beta a hotovo pripadne Bramac za priplatek...
15. pro 2017 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
    Libouchec, Region Ústí nad Labem
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
 Dobrý den, vzhledem ke zpoždění montáže od Rýmařova, organizujeme teď stavební práce trošku jinak. Chci ze zeptat, zda jste někdo zateplovali základovou desku před montáží vrchní stavby. Děkuji K.B.
15. pro 2017 v 08:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1578 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1578 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @karin45 to sice ne, ale zjistěte si co na to RDR. Oni nechtějí mít při stavbě desku zateplenou, aby Vám to nezničili. Navíc si takové zateplení moc nedokážu představit, protože xps se lepí na sokl na doraz k okapové liště stěny, kterou vy v té době mít nebudete. Osobně bych to nědelal
15. pro 2017 v 08:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
 @username ano, v papírech z ks
@showme_a nám na stavbě taky pokrývači říkala,že je lepší,ale už jsme měli několik tašek prasklých (přitom na střechu nulová zátěž) a pokrývač,co přijel na opravy řekl,že víc praskají. A problém je spíš ten,že není moc známá,tudíž v případě potřeby se náhradni špatně shání
15. pro 2017 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 @angus88 Děkuji za odpověď, ptala jsem se při předání ZD a opravdu moc nadšený pán nebyl, ale teď jsem na FB viděla připravenou desku na Largo, mělo by to být zastoupení pro Ústecký kraj a tam mají desku již zateplenou bez vrchní stavby, proto se ptám, zda nemá někdo zkušenost.
15. pro 2017 v 09:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 337 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 337 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 Siko...to je teda kapitola sama o sobě emoticon
díky panu Jandákovi ze Zličína, se dodal špatný rozměr desky pod umyvadlo...fajn, počkejte si 6 týdnů na kompletaci. emoticon Čekáme,čekáme..dorazilo, ale zlomené...týden volám o informace kdy to bude atd....tak prej až 8.1....taže asi celkem 10 týdnů od zjištění vadného kusu......já je asi půjdu rozdupat na hromadu emoticon emoticon emoticon emoticon
15. pro 2017 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
 @pavcik no siko, na to jak si hrají na hogo-fogo, je opravdu občas dost katastrofa. My s nimi při stavbě domu taky měli problémy (flekatá dlažba - ale ne omyvatelné fleky, ale oranžové fleky v glazuře hnědého dřevodekoru; mozaika dodaná s vadou...), nesedící rozměry šachet v koupelnách (v reálu jsou nakonec větší, než co zakreslovalo siko apod.).
15. pro 2017 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1095 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1095 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Benders, KM Beta, kvalita bude stejná. Nám spíš doporučil KM, tak jsme je dali emoticon
Jinak netesnici dveře odhaleny, dole ten kartáč byl nepochopitelně o 10 cm delší s zmuchlal se, tak jsem přebytek odstřihl a hned jdou lépe zavírat. Ale i tak kolem zámku je cítit, že tamtudy táhne. Jinak zatím s domem spokojenost emoticon
15. pro 2017 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @zmrz_lina
@pavelll12
Tak my mame v KS KM BETA Elegant emoticon
15. pro 2017 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků. Má 1 přítele.
 @username Zdravím, máme též KM BETA Elegant. Mohu se zeptat, jak to máte se ZK deskou?Budete pokračovat až na jaře? Máme zalité pasy a v pondělí budou dělat ztracené bednění.
15. pro 2017 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @dodoaj my máme zalité pasy a dál pokračujeme na jaře. Tento týden bylo ještě dobře ale nikdo neví... Nechci stavět v mrazu...
15. pro 2017 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
 @username díky
15. pro 2017 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @dodoaj ale zas pristi tyden to ma byt taky ok, tak treba to klapne emoticon
15. pro 2017 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 245 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 245 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 No co nám p.Servus řekl, tak Benders se dává česko, tzn. od Pardubic na západ a Bramac atd. se dává na východ
15. pro 2017 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 No tak my jsme dost na severu a máme KM Beta Brilliant
15. pro 2017 v 17:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brigidt
1
Registrovala se 5. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
brigidt
1
Registrovala se 5. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 1 přítele.
 @cendler Ano, přesně takhle bylo argumentováno i nám. Ze prej to je německá výroba a je to k nám blíž a tudíž bez příplatku......tak nevím.
16. pro 2017 v 01:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bobrik78
5
Registroval se 31. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Má 1 přítele. Horní Slavkov, Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
bobrik78
5
Registroval se 31. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Má 1 přítele. Horní Slavkov, Region Sokolov.
 Nám bylo řečeno.Bramac i Benders se vyrábí v jednom podniku,takže se nemusíme bát o kvalitu.Nechce si dát Benders ušetříte 20% na střeše.V konečné specifikaci,žádná sleva.Na dotazy nikdo nereagoval.
16. pro 2017 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
122
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 853 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
122
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 853 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @bobrik78 no spis bramac je za priplatek,takze ten vam neuctovali, tim padem jste usetrili priplatek
16. pro 2017 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hajekmi
Registroval se 19. února 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
hajekmi
Registroval se 19. února 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Nymburk.
 @angus88 Jaky ti jde nastavit maximalni prutok v teplovodni podlahovce. V rozvadeci (nahore i dole) v prutokomeru (zkousel jsem vsechny vetve), kdyz ho vysroubuji tak dosahnu max 1,9 az 2 l/min. Ale v projektu na podlahovku mam, ze mam nastavit pro nektere mistnosti i 4 l/min, ale k tomuhle cislu se nemam sanci dostat. Zkousel jsem pozavirat vetsinu vetvi. Tak me zajima, jestli je to normalni, nebo je neco divneho. Prijde mi i divne, ze v tech pruhlednych prutokomerech (v rozvadeci) je ta voda takova rezeva/hneda. Tlak kotle jsem zkousel 1,1 az 1,5 bar. Pocet podlahovych okruhu mam 17.
17. pro 2017 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
 @hajekmi 17 okruhu? to je dost, já mám 13 a mám to dost podobně, mě se teda nepovedlo nastavit víc jak 3L/min a zkoušel jsem to jako ty, všechno zavřít/otevřít, jinak tlak v kotly mám stabilně kolem 2baru, jinak vodu vtěch průtokoměrech mám pěkně čistou, žádný náznak bordelu
17. pro 2017 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @hajekmi 4l/min? To je fakt dost, ja mám dle projektu všude 1-1,3. Pokud je nějaká místnost velká pak se tam dává více okruhů, aby nemusela valit voda tak pod tlakem. Co máš za dům a jaká je to místnost? Já nemám nikde nastaveno více jak 2l/min ale nastavit mi jde celý rozsah prutokomeru.

Špinavé prutokomery zrovna řeší soused (nova 101) a podle topenare za to může špatné nebo žádné proplachnuti při instalaci.
17. pro 2017 v 18:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hajekmi
fotoportrét
fotoportrét
hajekmi
 @angus88 @cendler V obrazcich jsou I. a II. patro, nahore ma byt napriklad na WC prutok 4,7 l/min nebo v koupelne 3.7 l/min. Dum je to atypicky Dragon 130. Treba v hornich pokojicich ta podlaha moc tepla neni a je problem tam dat 21 stupnu, ale nemam uz kde pridat. Diky za reakci, aspon vim, ze ten regulator ma fungovat v celem spektru.
17. pro 2017 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @hajekmi co znamená Nast. ventilu? Tuhle tabulku jsem nikdy neviděl
17. pro 2017 ve 21:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hajekmi
fotoportrét
fotoportrét
hajekmi
 @angus88 Nevim. Vykresy od podlahovky jsem dostal pri predavce, mozna jsem si je vyzadal navic (uz nevim).
17. pro 2017 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @mariacek já bych do rdr rozhodně nešel kdybych chtěl teď bydlet v roce 2019. Nám oproti sosb posunuli termín o rok, máme stavebko, hypotéku, peníze na účtě.... všechno připravený a teď to bude rok hnít a my s dvěma dětma v 2+1. Teď vůbec nevidím důvod jim věřit v momentě kdy budete podepisovat sosb(ani se nad tím nijak nepozastavují, prostě vám pošlou smlouvu o dílo s termínem o rok dál) A otázku jestli jít do stavby domu s někým komu nemůžete věřit, nechám na vás.
18. pro 2017 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @mysak124 Díky za vás názor. Docela vás chápu. Kdy jste podepisovali SoSB? My máme tu výhodu, že jsme ve svém 2+1 a zatím bez dětí, navíc by pro nás byl problém, kdybychom stavěli dříve než v polovině 2019, takže nám je relativně jedno, kdy dům bude. RDR beru jako firmu, která má lidi, co stavbě domů rozumí, ale ví kulový o marketingu. Ve vedení jsou lidé co ví, jak stavět, ale komunikují jak za komunismu... Já k nim jdu ve středu, někde zmiňovali, že se plní termíny 1q/2019. Přitom když pražská pobočka v červenci zveřejnila ceník, tak u něj píše o plnění 3. a 4.q 2019. Tak jsem zvědav, zda se ze skluzu poučili nebo mi budou dál slibovat nerealné termíny. Osobně si myslím, že se situace díky regulací hypoték zklidňuje, tak uvidíme. Zkoušel jsem před RDR ještě i Domy Dnes a ti mi obdobný dům jako Dimenze96 nacenili v základu o milión draž s termínem stavby za rok a půl. Oproti spoustě lidem tady já budu se zpožděním počítat, takže mi to žádné velké potíže, kromě hypo s vysokým úrokem nezpůsobí.
18. pro 2017 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš