Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @nekdy A kdy jste podepsal SoSB a SoD? Jaké máte zpoždění?
26. pro 2017 v 08:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 @mariacek no hlavne maji uz zcela jinak napsane smlouvy ve svuj pospech, tak bych se divil kdyby vubec neco dali. U starych smluv jeste postihovani byli, ale ted si davaji bacha
26. pro 2017 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @nekdy Ano vozil jsem jim jidlo a pití, (samo dobrovolne)
26. pro 2017 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
nekdy
Registroval se 9. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
 @mariacek SoSB jsme podepisovali září 2016 a SoD únor 2017. Termín 3Q 2017. Měli jsme vše včetně st. povolení. Ale už na převzetí desky jsme čekali 2 měsíce. Takže asi tak.
26. pro 2017 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
 @nekdy já jsem jim upekla buchty asi 2x, chodila jsem do prace tak jsem nemela moc casu vyvaret a pect. Jezdili na obed do nedaleke hospody a nakupovali si svaciny v krame.
26. pro 2017 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
 @lazlo díky.
26. pro 2017 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
 @pvecernikova kdybych jim měl něco chystat já, tak by nám asi nikdy nedostavěli. A přítelkyně také chodí do práce a máme dvě školní děti, takže po práci je o zábavu postaráno. Nějaké vyvařování tak nepřichází v úvahu. Zkusím se tedy s nimi domluvit na dovážce nějakých minerálek a pečivo s něčím. Snad mají v tom fofru čas aspoň něco sníst.
26. pro 2017 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 Asi třikrát jsme chlapům koupili balík vod, na začátku jsme jim tam nechali jednoho Velveta a cukr na kafe, zajistili hrníčky (rychlovarku měli). První den jsme jim zajistili oběd (pizzu), protože to neměli čas nikam jet, aby byl barák do večera pod střechou. Jednou jsem dovezla nějaké koláče ráno k jídlu a když nám nad plán dělali půdu a zůstávali do noci,tak jsem jim na vařiči udělala k večeři parky s chlebem. Jinak si jídlo zajišťovali sami a na obědy jezdili do města na meníčka.
26. pro 2017 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 Navrhuji, aby každý napsal do svého fotoblogu termíny jednání a podepisování s RDR, ať se tu jeden druhého neptáme kdy kdo co podepsal emoticon
Každopádně jsem přemýšlel nad tím podepisováním smluv a nemyslím si, že by RDR urychloval podpisy proto, aby si lidi zavázal. Když se stavělo bez zpoždění, tak se zpravidla podepisovalo po splnění nějakých podmínek. To mělo logiku, když měli kapacity. Teď, když je to zpoždění, tak je na vše čas a je lepší bookovat termíny dopředu, podepsat smlouvy na začátku a do termínu plnit...
26. pro 2017 v 10:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 144 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 144 příspěvků. Region Praha - východ.
 @mariacek doplněno ;)
26. pro 2017 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tudlenudle
Registroval se 24. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
tudlenudle
 @nekdy stavěli v létě, tak naše logistické zabezpečení bylo trochu jiné - hlavně nealko pivo, vody, nějakou limču, především kafe a taky čaj. K jídlu jsme jim každý den vozili jídlo - většinou výběr ze dvou chodů k obědu, jednou jim tchýně přivezla buchtu a srnčí gulášek, když zůstali do večera (páni pokrývači), tak byla i večeře. Celkově jsme se o ně starali jako o vlastní rodinu, a taky jsme nidky (opakuji nikdy) neměli žádný problém s kvalitou provedení práce emoticon holt práce s lidma vyžaduje určité schopnosti aby byli lidi spokojeni (to platí všude)
26. pro 2017 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1475 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 Nemáte prosím někdo problém, že když si stoupnete ke schodišti v patře tak se po té ozývá lupání z podlahy/ ze schodiště? Stačí se párkrát projít po chodbě v patře a pak dvě hodiny slyším rány z podlahy, jako by se rovnala.
26. pro 2017 ve 12:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1475 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @tudlenudle "holt práce s lidma vyžaduje určité schopnosti aby byli lidi spokojeni " Váš příspěvěk mě mírně uráží. Vyznívá, že kdo má reklamace domu tak si za to může sám, protože se neumí starat o lidi (jak píšete). O partu jsme se starali každý den a i tak máme s domem dost reklamací. Neumím si představit co více jim dopřát, aby svou práci, za kterou jsou placeni, dělali pořádně. Nemyslíte si, že jste třeba měli štěstí na stavební partu a roční období? Kdy jste stavěli a jak dlouho Vám stavba trvala? Troufnu si tvrdit, že stavby před pár lety byly kvalitnější než jsou nyní a budou v budoucnu. A to se můžete o lidi starat jak chcete
26. pro 2017 ve 12:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tudlenudle
fotoportrét
fotoportrét
tudlenudle
 @angus88 předně je mi líto, že máte s domem problémy, a to i přestože jsem na Vaší stavbě nebyl a nevím, kde konkrétně máte problémy a zda to bylo způsobeno neznalostí projektanta, nevhodným či nekvalitním materiálem či provedením práce.

Moc ale nerozumím tomu, proč se urážíte kvůli "holt práce s lidma vyžaduje určité schopnosti aby byli lidi spokojeni " - toto je životní schopnost, kterou se člověk musí učit celý život, pokud ne, tak to vždy dopadne, že buď jeden nebo druhý je naštvaný a nespokojený. U nás to též nebylo ideální (střecha, podlaha), ALE jednali jsme s montážníky trochu jinak, a tím nemyslím, pouze zabezpečení jídla a pití. Když se vžijete do jejich role, tak oni jsou 2 týdny a více pryč od rodin, spí co dva týdny v jiné ubytovně, jedí hospodskou stravu a mnohdy práce pro RDR je jedinou možností v regionu, protože se třeba nechtějí stěhovat. Ano, je to jejich volba, ale určitě asi nechtějí poslouchat např. aby svou práci, za kterou jsou placeni, dělali pořádně, ale třeba chtějí pochválit a ohodnotit. A především kvůli tomu jsme si vzali dovolenou a byli na místě - a) kvůli tomu, aby mohl člověk ovlivnit stavbu a náladu pracantů a b) užít si to, protože pokud nestavíte co pět let, tak je to opravdu silný zážitek

Závěrem jestli se můžu zeptat, jak jste se o ně starali Vy, protože především na tohle se @nekdy ptal?
26. pro 2017 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
 @nekdy prvni den dostali 2x sklenici kavy, 3 balliky mineralek, nealko pivo dve basy. Pak se jeste neco dokupovalo. Jednou jsem napekla buchty. Pak pri predani kazdej dostal Becherovku emoticon ale jinak behem stavby bych jim alkohol urcite nekupovala, jak uz se kolikrat nekdo chlubil jak jim vozi alko.
26. pro 2017 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1016 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1016 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @nekdy Manželka obden něco upekla, ale nic jiného jsme nedávali.
26. pro 2017 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @nekdy ze zacatku horkou kavu a caj neb byla zima. Pak v prubehu nejake limo... take jsme se denne ptali, ale vse meli sve. Obed si nosili ci zasli do blizke restaurace a totez potraviny...
26. pro 2017 v 18:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 325 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 325 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 My jsme donesli basu piva ale stavbyvedoucí řekl že mužou ze si ji máme odvést zák jsme jim dali kávu, minerálky plech buchet, asi 7l hrnec guláše a upekli asi 6 kuřat. Za to za nadstandardní služby co nám udělali tak jsme stavbyvedoucimu dali 5tis ať to rozděli podle toho kdo co dělal navíc ( byly u toho všichni tak věděli s čim disponuje. Meli jsme vlastni dodávku umyvadel se skříňkami, sprchovou baterií, instalace osvětlení, komín v barvě fasády, dělali navíc radonovy vývod na který jsme zapomneli apod. spousta maličkosti, ale nasbira se to)
26. pro 2017 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 391 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 390 příspěvků. Má 6 přátel.
 @nekdy Obden jsme jim nakoupili nealko (nějaký pití v petkách), půjčili jsme jim rychlovarku a donesli kafe. První dny jsem jim chystala menší svačiny úplně (první den totiž nešli vůbec na oběd, pracovali v tahu do 19 hod.) - svačiny typu namáznutý chleba s vysočinou a tak. Byli za to hodně rádi, ale nic si nevynucovali. Není to žádná povinnost, mě to nijak nezruinovalo a oni byli rádi a fakt makali...pak už na obědy chodili, tak jsem třeba odpoledne přinesla nějakou buchtu na chuť (např. perník na plechu), ale fakt nic extra...
26. pro 2017 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
Registroval se 6. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
Registroval se 6. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Benešov.
 Jakou podlahovou krytinu jste prosim kde pouzily? Krome wc a koupelny, tam bude dlazba. Zvazuji, zda do kuchyne plovoucku nebo dlazbu a na chodbu to same.
Jinak dela se KS i v Plzni nebo jen v Praze? Dekuji.
26. pro 2017 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 196 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @petrdor dlazbu do kuchyne bych nechtel, je studena. Teda pokud bude podlahovka, je to neco jineho. emoticon My tam mame vynil -i s obyvakem. Je to velky rozdil, jit z dlazby na vynil. Ale podlahovku nemame. emoticon
26. pro 2017 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @petrdor obyvak s kuchyni a chodbu mame drevenou podlahu a v patre lamino. Nyni, kdybych volil jeste jednou, tak bych dal drevo vsude. Jinak predsin s pracovnou mame dlazbu, to mi prijde ok...
26. pro 2017 ve 21:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
 @petrdor v obýváku spojeném s kuchyní mám plovoučku, v zádveří, chodbě v přízemí, komoře pod schody a WC a koupelnách dlažbu. Dneska bych asi chodbu v přízemí řešila také plovoučkou (případně vinylem).
26. pro 2017 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
Registrovala se 19. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 38 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ústí nad Labem.
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
Registrovala se 19. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 38 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ústí nad Labem.
 @mariacek uprimne,my jsme podepisovali SOD v rijnu a mame v ni sankce za nesplneni terminu 300,- za tyden..neverim tomu,ze tomu bude v budoucnu jinak,proto s castkou 100tis. radeji nepocitejte..
26. pro 2017 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @petrdor My máme dlažbu v zádveří, technické místnosti a koupelnách. Dole komplet vinyl, nahoře chodba vinyl, děcáky a ložnice koberec. Zatím bydlíme chvíli, ale asi bych neměnil. Dlažbu bych do žádné obytné místnosti nedal. V zimě to jde řešit podlahovkou, ale mimo topnou sezónu to bude dost studené.
26. pro 2017 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brigidt
1
Registrovala se 5. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
brigidt
1
Registrovala se 5. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 1 přítele.
 @petrdor KS jsme dělali v Plzni ve vzorovém domě. Jinak dlažby jsou u nás v zádveří, koupelnách a techn.místnosti. V přízemí zbytek vinyl a nahoře pokoje, šatna a chodba plovoučky.
26. pro 2017 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @spike6 Pan Mikula z OC Praha mi poslal návrh SoD kde je penále uvedeno v % z ceny díla... Konkrétně 0,05% týdně, což u nás dělá ty 2 tisíce....
26. pro 2017 ve 23:41  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jk2017
Registrovala se 30. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jk2017
Registrovala se 30. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Region Praha - západ.
 @mariacek Dobre rano, podívejte se do smlouvy, za co je to penále. Nechce se mi to teď hledat, ale myslím, že je to za zpoždění předání stavby, nikoliv za nedodržení termínu výstavby. V nových SoD je to napsáno fikaně, takže pochybuji, že nám někdo něco dá.
27. pro 2017 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jk2017
fotoportrét
fotoportrét
jk2017
 @petrdor My budeme mit velkoformatovou drevenou dvouvrstvou podlahu (lepenou) v prizemi krome koupelny, zadveri, technicke mistnosti, pod schody a spajzu. Tam bude dlazba. V pokojich a na chodbe v patre bude tataz drevena dvouvrstva podlaha, ale mensi levnejsi format + v koupelne dlazba. Ja chtela puvodne vinyl, ale manzel me premluvil na drevo a jsem za to rada. Kazdopadne je to financne raketa emoticon
27. pro 2017 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Praha - západ.
 @tudlenudle
Souhlasim ve všem s vámi i když jsem trochu cholerik ale rozhodně se budem snažit chovat se stejně
Vzit si dovču a starat se o řemesniky je myslim levnější než si platit st.dozor☺
27. pro 2017 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš