RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

před 6 minutami47473
  • @petrdor  nestaci, protoze ze Sika musi prijit kalkulace.
    Pokud si udelate vizualizaci sami, musite ji poslat do Sika k naceneni.
    Podle me to Siko neni ke KS kriticke, snad jen kvuli zasuvkam atp.

• @petrdor  my jsme v SIKO byli jen jednou. Vybrali jsme obklady a zařizovaky, oni udělali dle domluvy vizualizace, po jejich úpravách a finálním odsouhlasení udělali kalkulaci, tu nám poslali mailem,my ji vytisklo, podepsali,naskenovali zpět a bylo hotovo 🙂

• @addamec  tak to je budu muset urgovat, at to poslou co nejdrive. Jak dlouho trva nez to Siko naceni?
    @zmrz_lina  jak dlouho jste cekali na Siko Vy, nez Vam vse poslali?

• Sponzor fóra
  • Siko nacenuje asi i dlazbu do kuchyne, zadveri i Tm, ze? Proste vse co si vybereme.

• @petrdor  uf, no vizualizace asi 10 dni, pak jsme je doladovali, nechali upravit dle připomínek, poslali opravené... Celkově až k podpisu kalkulace asi tak 3 tydny od naší návštěvy.

• @petrdor  my byli v Siku vloni v srpnu. Bohuzel uz si to uplne nepamatuji, ake prvotni navrh cca tyden, a pak mesic, nez jsme to doladili do finale.

• @petrdor  ano, nacenuji koupelny a veskere dlazby

• Jaké hmoždinky používáte na připevnění světel?

• @erik1991  Do sadrokartonu (stropy) dávám hmoždinky do sádrokartontu, např.

https://www.briol.cz/hmozdinka-do-sadrokartonu-mungo-polyamid?gclid=CjwKCAiA7JfSBRBrEiwA1DWSG37XOKAym9wOSlN0Sb8DYZ5-V02XDW-vAa-Ak49rLNfshEBUownYIhoCHqkQAvD_BwE

Pokud věším do Farmacellu tak jen na vruty.

• @erik1991  Tohle je správně na lustr, tohle na police obrazy a ostatní....

• @lazlo  jasne, pokud lustr vazi 10kg. 😉 Na obyc. stropni svetlo staci sroub. 😉 -doporuceni montazni party +vlastni zkusenost. A hmozdinka se nasledne da instalovat vzdy. 😉

• Co po vás chtěli v bance za doklady pro hypotéku? Stačí jim jen SoSB, nebo musí být už i projekt/SoD? Vzhledem k růstu úroků hypoték zvažuji, že bych si vzal hypo už teď, případně zaplatil i za prodloužení čerpání, když to nebude do dvou let. Uvažuji o hypo s fixem 7 - 15 let.

• @mariacek  Máme hypo k KB a chtěli po nás mimo jiné komplet projektovou dokumentaci a alespon návrh SoD ...

• @mariacek  k podpisu hypotecni smlouvy stacil navrh smlouvy o dilo, doklad o vlastnictvi pozemku s odhadem,doklad o prijmu. K vlastnimu vyplaceni penez vse ostatni -pojistka s vinkulaci,faktury,podepsana smlouva o dilo,aktualizovany odhad,povoleni stavby,komplet dokumentace orazitkovana stavebnim uradem,atd...
    mBank 😉

• Sponzor fóra
  • Díky chlapi, já to vidím s ohledem na potřeby na Rajfku nebo Fio... V lednu je navštívím...

• @fantomik  já to povážím máme totiž kovové světla

• @erik1991  Vždy dva vruty. Na stropě jsou dvě vrstvy sadroše. 😉

• Mám dotaz k SIKU - pokud nechceme skříňky pod umyvadlo, umyvadla a baterie ze Sika ale vlastní dodávkou, máme to říci rovnou, nebo jste si nechali udělat vizualizaci a pak až nechali skříňky odečíst? Máte někdo jiný závěs na WC než Geberit? Ať se ptám nebo zjišťuju, nenacházím moc rozdílů, kromě ceny a tlačítek... Díky za odpovědi a hezký den

• @didinky řekli jsme rovnou, ale do vozu stejnak něco dali. A WC máme Jika, celý set za 4000 (systém, WC, tlačítko, prkýnko), přidanou hodnotu drahého Geberit nějak nenacházím.

• @didinky  normalne im povedzte co chcete vlastnou dodavkou a oni do tej vizualizacie daju len nejake genericke skrinky, umvadla a baterie

• @didinky  my si to nechali do vizosky dat,ale z kalkulace jsme to pak chteli dat pryc,ze si dodame sami. Umyvadla, skrinky i baterie
    Wc set mame jika (stoji cca 4 tis -podomitkovy modul, wc a prkynko, jen jsme nechali pridat zvukoizolacni vlozku)

• @margot_ka @zmrz_lina  díky, mám to podobně, taky nechápu, v čem je o tolik lepší,celý set brát určitě nebudeme, jde mi jen o ten systém + tlačítko, mísu jsme vybrali Laufen.
    @tojojot  díky, uděláme to tak.

• Já mám v bytě Geberit asi 10 let bez jakéhokoli problému a poté, co se porouchalo na Vánoce u dědy splachování klasického wc jsem si řekl, že si opět priplatím za Geberit.
    Byli jsme se ale podívat v Siku a obklady fakt nic moc, nic co by nás zaujalo - a když už, tak to mělo nepodporované rozměry...

• @mariacek  nepodporovane rozmery - ono to nejspis pujde, ale za priplatek...

• Dobrý večer,
    nechal jste si někdo od RDR dotáhnout k desce inž.sítě? Na kolik to u nich vyšlo?Děkuji za odpověď😉

• @crawler , myslím že to ani nedělají.... někteří to řeší, že jim to udělá externí firma co dělá ZD

• @lazlo  dělají- všude na webu to mají napsané...

• @lazlo  kopíruji: Přípojky sítí i základovou desku jsme schopni zajistit. Kontrolu a převzetí spodní stavby provádí vždy odborný pracovník RD Rýmařov.
    Pak ještě v návodu krok za krokem je, že toto lze objednat u pana Trhlíka - stejně jako spodní stavbu...

Tak třeba se někdo najde, kdo to má realizované přes RDR...

• @fantomik  Můžu se zeptat, jak hodně to svítí? Mám je vyhlédnuté, ale neviděla jsem to pořádně svítit, mají v tom nějaké slabé žárovky a světlo z toho nebylo nic moc. Díky

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?