Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
richid
Registrovala se 1. září 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
richid
Registrovala se 1. září 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
 Pozor na závazkovou provizi - platí se z nevyčerpané částky hypotéky, co vím tak je to 0,5% ročně. Zjisti si v bance, ve které zadáte. Také uvažujeme kvůli sazbám si vzít Hypo dříve, ale musí se to dobře spočítat.
31. pro 2017 ve 22:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1644 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1644 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @pavell123 a reklamace byly vyřešeny?
31. pro 2017 ve 23:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 445 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 444 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @richid Co to je závazková provize? Budu si brát už 4. hypotéku, ale o tom jsem nikdy neslyšel...
Jinak všem vše nej v novém roce!
1. led v 01:38  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 197 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 197 příspěvků. Region Praha.
 @angus88 Zdravím, až na problém s vrzající podlahou v patře reklamace vyřešili.
1. led ve 02:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @angus88 Ale mnoho věcí mi přišlo odfláknutých. Jak jsem již psal - všichni pořád strašně pospíchali. A ten nepořádek, jaký po sobě na staveništi nechali :( No další dům s RDR už rozhodně ne!
1. led ve 02:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @nekdy Myslím, že občerstvením nic nespravite. My jsme před rokem a půl stavěli s RDR Novu 101, občerstvení jsem řemeslníkům vozil téměř denně a ve finále stejně dílo odflákli. Do dneška stále zjišťuji nějaké chyby, nad kterými zůstává rozum stát :(
1. led ve 03:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
Registroval se 9. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
Registroval se 9. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků.
 @pavell123 tak to díky za potěšující zprávu. A co tam provedli? Chtěl bych s nima být na stavbě co nejvíc, tak abych věděl, na co si dát extra pozor.
1. led v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pavell123 problém s vrzáním v patře mám taky, o co přesně šlo u Vás? Přijde mi tam podlaha hrozně měkká a díky tomu vrže plovoucí podlaha
1. led v 08:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @nekdy Nechci veřejně hanit, přece jen nám postavili domov. Ale dejte si pozor při předávce domu. Alespoň ten náš předávající strašně pospíchal. Když se zpětně ohlédnu, největší vztek mám právě na pána, co nám dům předával.
1. led v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @angus88 Zatím to stále nemáme vyřešeno, podlaha vrže dál :( Ale přesně jak píšete, připadá mi moc měkký podklad. Když na to šlápnu, tak se podlaha jakoby prohybá a vydává dost nepříjemné zvuky. Nejdřív to dělalo jen na chodbě a postupně se přidala i ložnice. Za půl roku nám končí záruka, tak to musím nějak řešit. Ale technik od RDR mi řekl, že neví čím to je a že budou muset strhat všechny obložky dveří a celou podlahu rozebrat a že z toho bude "hrozný bordel". Tak zatím vyčkáváme, ale budeme to muset řešit, protože ty zvuky jsou opravdu nepříjemné.
Vy už jste reklamaci nějak řešil?
1. led v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pavell123 a máte podlahovku teplovodní? Tipuji, že ano
1. led v 10:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pavell123 Oni neví čím to je a ještě ani podlahu nerozebrali? Jak to chtějí asi bez toho zjistit?! Raději Vás budou strašit jak moc bordelu z toho bude, třeba si to rozmyslíte a reklamaci vzdáte. Moc pěkné.

Já budu reklamaci posílat tento týden, mám toho více, ale ta podlaha v patře mě štve nejvíce. Já mám v domě podlahové topení a myslím si, že to je ten problém, proč je v patře podlaha "měkkčí". Problém je, že zatímco v pokojích je podlahovka vedena v plechových profilech, které vedou teplo a také podlahu zpevní, tak v chodbě jsou pouze trubky natahané do místností a tedy většina podlahy je tvořena pouze polystyrenem. Když se pak na to položí fermacellový dílec tak prostě může v místě napojení dílec/dílec pružit. Z toho důvodu pak plouvocí podlaha praská a vrže v zámcích. Oprava je možná tak, že se vyndá část obložek dveří (pokud máte zavírání dveří do místností a ne do chodby tak není nutné vyndavat obložky celé, ale pouze tu zašoupávací část v chodbě), vycvaká se plovoučka a začne se zpevnovat podloží pod fermacellem - stačí třeba navrtat několik míst a pod fermacell pustit nízkoexpanzní pěnu či něco podobného. Tim by se mělo zamezit průhybům podlahy a pak by to mělo být ok. Druhé řešení je vylít celou chodbu např. 3mm nivelační hmoty. Tím se to celé zpevní a průhyb nebude žádný. Bohužel se tím zvedne podlaha a pak bude schod mezi chodbou a pokoji. Řešením je tam dát vinyl, který je nižší emoticon

Budu žádat opravu v březnu tak uvidíme co s tím provedou emoticon
1. led v 11:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pavell123 a ještě k té záruce. RDR dává na konstukci domu nějakých 25let. Zvuky z podlahy díky průhybům jsou podle mě otázka konstrukce stropů, nikoliv samotné vrstvy plouvoucí podlahy. Trfounu si tvrdit, že toto by mělo být bráno jako záruka na konstrukci domu, ale asi by to bylo na spor s RDR. Myslím, že by to sami neuznali.

Abych jen nehanil, vše řeším s firmou RDMONT, která pro RDR stavěla. Domluva s nimi je dobrá a věřím, že se nebudou cukat problém řešit. Všechny reklamace zatím byly bez problémů a to jsme rozebírali podlahu v celém obýváku. Jen je potřeba u toho chlapi hlídat, že dodržují postupy (např. mám vylitý roh obýváku nivelačkou kde mi nenechali dilataci mezi stěnou a podlahou a občas to pracuje :( nicméně toto si opravím už sám).
1. led v 11:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 327 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 327 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 @pavell123 za nás předávají byl super. Nemůžu nic namítat. Řekl ať si vse projdeme. Ze Máme času kolik chceme. Tak jsme šli pokoj po pokoji v každém prohlédli stěny, okna, podlahy no uplne vse. I když jsme byly denně na stavbě i tak po úklidu jsme opet vse prošli. Když jsme mu řekli o dvou závadách tak už je mel sám zapsane v deníku a dodelavkach. Nas v tom předběhl a šli vidět že si dum prošel před námi. No a u nás naopak po delnikach krasny pořádek. Ani jeden papírek na zemi. Vše v kontejneru vyhozene a 2 kýble s fasadou a barvu i stresni tasky pěkně ulozene na pude ze jsme se s tim nemuseli my tahat. No u nás na jedničku s hvězdičkou.
1. led ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @gustinovi U nás předání také v pohodě. Na všechno bylo dost času, ale člověk si stejně skoro ničeho nevšimne, je natěšený na nový dům a má z toho radost, kterou si nenechá zkazit. Až pak časem při bydlení člověk najde křivé obklady, dlažbu, atd.... Alespon tak to bylo u nás emoticon

Spíše mě u toho předání přišlo divné, že pán moc nevěděl jak používat kotel, podlahovku... nic nám nevysvětlil. Ale možná tu od toho není a každý by si to měl nastudovat sám...?

Za nás tedy předávání v pohodě
1. led ve 13:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 428 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 428 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @petro69 my využili a jsme za to rádi...stavěli jsme v jiné lokalitě než bydleli a čas na objíždění úřadu jsme neměli, navíc těch vyjadřovaček co bylo, nás ani nenapadlo, že máme tyto všechny kontaktovat. Dělala nám i veškeré usazení na pozemek, projekt spodní stavby a sítí, což jsme taky nikoho jiného neznali a museli mít.
1. led ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @angus88 Ne ne, máme jen klasicke radiátory bez podlahového topení.
1. led v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @gustinovi Tak to máte dobré, asi je to parta od party. ...
1. led v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @angus88 To je sice hezké, ale chtěl bych vidět, zda by tuto reklamaci po více než 2 letech uznali. Stačilo mi, když jsme reklamovali pokroucené dveře mezi garáží a technickou místností. Nejdříve mi dokonce řekli, ať si připlatím za nějaké lepší. Přitom jsem si původně již připlácel cca 5000 za "dveře odolné proti kroucení ". Nakonec je tedy zdarma vyměnili.
1. led v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
richid
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
richid
  • Stavím dům
 Závazkova provize - když Hypo není vyčerpána do 2 let, zadá se o prodloužení čerpání dodatkem to je standard, ale pak se platí (myslím bance) pravé závazkova provize 0,5% ročně z nevyčerpané částky - vím ze to řešil kolega, protože změnil firmu co mu měla stavět dum a vše se mu prodloužilo na více než 2 roky a začal platit zavazkovou provizi
1. led v 15:34  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1079 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1077 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @richid ta provize se platí třeba u hypoteční banky hned po uzavření smlouvy...
1. led v 16:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pavell123 jasný, VPK3 od Kasard emoticon
1. led v 16:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 445 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 444 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @richid Asi to už chápu, myslíte tím "poplatek za rezervaci prostředků"? To má každá banka (Fio asi zdarma), rajfka to má asi 1,5% p.a. z dosud nevyčerpané částky ale zastropováno 15 tis. Kč. Právě počítám s tím, že těch 15 zaplatím ale bloknu si výhodnou sazbu na 10 let. Moc dobře si pamatuji na splácení hypo s 5,86%.
Jen se zeptám - dům se předá, pak nechám udělat kolaudaci, do 14 dnů od předání dům zaplatím a do 60 dnů zaplatím fakturu na posledních 10% a až pak někdy mi vrátí dopravu. Proč se tato faktura vystavuje tak pozdě? Rád bych ukončil čerpání hypo a těch 10% doplatil hotově... Nebo ideálně aby mi rovnou po předání přišla koncová faktura.
1. led v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petro69
Registroval se 9. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků. Hranice , Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
petro69
Registroval se 9. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků. Hranice , Region Přerov.
 @farka a mohu se vás jen zeptat kolik jste ji platili celkem? Co všechno zařídí. Všude se platí nějaké poplatky nebo ne? A jak dlouho to trvalo. Děkuji
1. led v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
 @mariacek nám po předání domu přišly ty dvě faktury vč. dopravy. Zavolala jsem účetní z RDR a říkala jsem, že chci zaplatit vše najednou a bez dopravy, tak mi nadiktovala částku a já to zavolala bance ať to pošlou a hotovo. Do týdne po předání to měl RDR na účtu celé a já nemusela už nic řešit. Žádné posílání peněz na 2x a následné vrácení za dopravu. Takže není s tím problém. Jen během toho týdne aby banka odeslala peníze tu byl bankovní odhadce skontrolovat, že barák stojí, aby peníze uvolnili.
1. led v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @gustinovi Díky moc za info, jsem rád, že to jde udělat takhle rozumně..
1. led ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 356 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 355 příspěvků. Region Benešov.
 @petro69 Na stavebním úřadě nám při první návštěvě dali dokument a na něm zatržené věci, které budou požadovat.

1) Spoustu věcí si lze přes internet (odpověď máte do pár minut) zařídit sám (týká se hlavně ČEZ, sítí atd..)
2) Souhlas sousedů a místního úřadu to samé, brnkačka - každému láhev něčeho dobrého a podpis byl za pár minut
3) Životní prostřední a hygiena také osobní návštěva
4) Sám jsem si zařizoval i hydrogeologický průzkum, dále radon a geodeta - jeden telefon
5) Usazení domu na pozemku a spodní stavba - doporučen Rýmařovem pro Praha a okolí Prahy - bez nejmenšího problému, vše precizně zpracováno (vč. požární zprávy a dalších)
6) Zbytek je v dokumentech, které obdržíte od Rýmařova
7) Kompletace dokumentů dle požadavku SÚ a za týden jsem měl povolení k vyzvednutí (myslím tím po odevzdání na SÚ)

Tak za mě, byť jsem hodně pracovně vytížen, to byla brnkačka. Jestli jsem tomu věnoval pár dní tak přeháním. Zdá se mi opravdu zbytečné za věci, které si je člověk schopen zařídit od stolu nebo si vzít jeden den dovolené, někomu platit tolik peněz (za komplet jsou to většinou desetitisíce Kč). Zase taková věda to není, vyjma bodů 3 a 5.
2. led v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petro69
fotoportrét
fotoportrét
petro69
 @rdkubis74 super díky moc za tak podrobný návod pěkný den
2. led v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 125 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 125 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 @petro69 také jsem se toho na začátku bála, ale dát 40tis za vyřízení mě přišlo hodně, jsem s dětmi doma ale u toho relativně dost pracuji, vše jsem si zvládla vyřídit a nyní čekám na vydání povolení, jak psal @rdkubis74 není to tak složité...
2. led v 10:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1259 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1259 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Potvrdzujem ze ja som si na to povodne tiez chcel niekoho zaplatit ale nakoniec som zvladol vsetko sam a vacsinu cez internet.
2. led v 10:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš