RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

před 3 hodinami47035

registrovaný 21. 4. 2016

392 příspěvků ve fóru

30. pro 2017

@crawler  Předpokládám, že to RDR stejně zadá firmě, které mají na realizace základových desek (Stade, Almini, ...). A ti si to jistě nechají dobře zaplatit. Nemáte v okolí nějakou firmu na realizaci? Resp. stačí někdo s bagříkem, položit chráničku s kabelem a nebo trubku na vodu zvládne položit kdokoliv ... Jistě Vás to vyjde levněji 😉

registrovaný 4. 6. 2016

345 příspěvků ve fóru

30. pro 2017

@slabici  No, my nemáme rádi moc ostré světlo. Tohle svítí akorát. 😉 Těžko vysvětlovat, jak hodně to svítí. Světlo je v obýváku (5x), nad jídelním stolem (4x), a v kuchyni (2x). Jen v ty kuchyni je to takové slabší, ale tam jsou ještě LEDky pod skříňkama a led pás u okna. Ale patice jsou univerzál, je případně možné dát jiné LED žárovičky.

registrovaný 4. 6. 2016

345 příspěvků ve fóru

30. pro 2017

@sargic  Souhlas. Almini za každou drobnost pěkná pálka navíc. IS jsem si nechal natáhnout zdejší firmou na pozemek. Elektriku od sloupku, kanalizaci a vodu od šachet jsem si dotáhl do základové desky sám. 😉 Lopata, rýč, 5-7m.

• Sponzor fóra

registrovaný 15. 7. 2007

329 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

Rosi se vam Conel. Ted jsme zjistili že je celý oroseny az z něj kape voda. Tak samo uzávěr vody před nim. Nevím jestli je to normální. Bydlíme první zimu. Máme pod Tim malou louzicku.

registrovaný 25. 2. 2017

1 příspěvek ve fóru

31. pro 2017

@gustinovi  Ano také.Máme studnu a ta voda je velmi ledová.Při větším odběru vody je to nejvíce znát. Také se potí nádržka na vodu toalety v horní koupelně.

registrovaný 12. 3. 2017

808 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

Když je něco studeného a ve vzduchu je vyšší vlhkost, tak se vám to vždycky bude rosit... Částečně to může být nedostatečným větráním, ale do jaké míry, to netuším...

registrovaný 9. 12. 2017

15 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

Chtěl bych se zeptat využil někdo služeb paní Zajičkové? Zařizuje stavební povoleni a umístění domu do pozemku.

registrovaný 15. 7. 2007

329 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

@mariacek  ne větráním to nebude. Je to na záchode takže pokaždé co se tam jde jede ventilátor a záchod je uprostřed domu. Asi tedy jen tou rozdílnou teplotou voda /vzduch. Jen nás zaskočilo že je toho tolik az je louzicka pod Tim.

registrovaný 4. 6. 2016

345 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

@gustinovi  Nam se zase slušně rosi zachodova nádrž na vodu. Jede tam pracka/susicka, takže vlhkost tam je a to prudke ochlazení po napusteni nádrže udělá své. 😉

registrovaný 20. 10. 2015

1 415 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

Ja som teraz pozrel a nerosi sa to vobec, ani pod tym som nikdy nespozoroval ze by bola nejaka kaluz vody alebo aspon nakvapkane.

registrovaný 15. 3. 2012

1 034 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

@petro69  nam.jeji sluzby nabizeli,vyrizeni povoleni zabralo vseho vsudy 1 odpoledne (za max 2 hod vyplneni formularu -a to prehanim), pak rozhozeni projektu s zadostmi na vodarny,hygienu a ziv prostredi a nasledne vyzvednuti vyjadrovacek a odvoz na stav urad...
    Jako abych za tohle dala 11 tis,nebo kolik za to chce, to fakt ne 😃
    Radon jsem zadala po telefonu a mailem, sousedy jsem obehla - pohoda. Fakt se toho nebojte,nic to neni 😉

registrovaný 18. 1. 2009

242 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

@sargic  Děkuji za odpověď, taky si myslím, že to tak bude...jen jsme si říkali, že pokud by to nebyla nějaká darda, tak by to bylo při jednom zařizování - objednali bychom u pana Trhlíka najednou spolu s deskou, ale pravděpodobně to bude, jak píšete a budeme zařizovat jinak, abychom za to nedali balík...

registrovaný 31. 12. 2017

208 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

Zdravím,
    já osobně RD Rýmařov nedoporučuji. Vše je u nich hrozně hrr, pořád pospíchají. Když jsme pak měli nějaké reklamace, tak naopak vše hrozně trvalo.

registrovaný 1. 9. 2017

74 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

Pozor na závazkovou provizi - platí se z nevyčerpané částky hypotéky, co vím tak je to 0,5% ročně. Zjisti si v bance, ve které zadáte. Také uvažujeme kvůli sazbám si vzít Hypo dříve, ale musí se to dobře spočítat.

registrovaný 24. 1. 2016

2 111 příspěvků ve fóru

31. pro 2017

@pavell123  a reklamace byly vyřešeny?

• Sponzor fóra

registrovaný 12. 3. 2017

808 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@richid  Co to je závazková provize? Budu si brát už 4. hypotéku, ale o tom jsem nikdy neslyšel...
    Jinak všem vše nej v novém roce!

208 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@angus88  Zdravím, až na problém s vrzající podlahou v patře reklamace vyřešili.

208 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@angus88  Ale mnoho věcí mi přišlo odfláknutých. Jak jsem již psal - všichni pořád strašně pospíchali. A ten nepořádek, jaký po sobě na staveništi nechali 😞 No další dům s RDR už rozhodně ne!

208 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@nekdy  Myslím, že občerstvením nic nespravite. My jsme před rokem a půl stavěli s RDR Novu 101, občerstvení jsem řemeslníkům vozil téměř denně a ve finále stejně dílo odflákli. Do dneška stále zjišťuji nějaké chyby, nad kterými zůstává rozum stát 😞

registrovaný 9. 6. 2017

14 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@pavell123  tak to díky za potěšující zprávu. A co tam provedli? Chtěl bych s nima být na stavbě co nejvíc, tak abych věděl, na co si dát extra pozor.

registrovaný 24. 1. 2016

2 111 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@pavell123  problém s vrzáním v patře mám taky, o co přesně šlo u Vás? Přijde mi tam podlaha hrozně měkká a díky tomu vrže plovoucí podlaha

208 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@nekdy  Nechci veřejně hanit, přece jen nám postavili domov. Ale dejte si pozor při předávce domu. Alespoň ten náš předávající strašně pospíchal. Když se zpětně ohlédnu, největší vztek mám právě na pána, co nám dům předával.

208 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@angus88  Zatím to stále nemáme vyřešeno, podlaha vrže dál 😞 Ale přesně jak píšete, připadá mi moc měkký podklad. Když na to šlápnu, tak se podlaha jakoby prohybá a vydává dost nepříjemné zvuky. Nejdřív to dělalo jen na chodbě a postupně se přidala i ložnice. Za půl roku nám končí záruka, tak to musím nějak řešit. Ale technik od RDR mi řekl, že neví čím to je a že budou muset strhat všechny obložky dveří a celou podlahu rozebrat a že z toho bude "hrozný bordel". Tak zatím vyčkáváme, ale budeme to muset řešit, protože ty zvuky jsou opravdu nepříjemné.
    Vy už jste reklamaci nějak řešil?

registrovaný 24. 1. 2016

2 111 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@pavell123  a máte podlahovku teplovodní? Tipuji, že ano

registrovaný 24. 1. 2016

2 111 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@pavell123  Oni neví čím to je a ještě ani podlahu nerozebrali? Jak to chtějí asi bez toho zjistit?! Raději Vás budou strašit jak moc bordelu z toho bude, třeba si to rozmyslíte a reklamaci vzdáte. Moc pěkné.

Já budu reklamaci posílat tento týden, mám toho více, ale ta podlaha v patře mě štve nejvíce. Já mám v domě podlahové topení a myslím si, že to je ten problém, proč je v patře podlaha "měkkčí". Problém je, že zatímco v pokojích je podlahovka vedena v plechových profilech, které vedou teplo a také podlahu zpevní, tak v chodbě jsou pouze trubky natahané do místností a tedy většina podlahy je tvořena pouze polystyrenem. Když se pak na to položí fermacellový dílec tak prostě může v místě napojení dílec/dílec pružit. Z toho důvodu pak plouvocí podlaha praská a vrže v zámcích. Oprava je možná tak, že se vyndá část obložek dveří (pokud máte zavírání dveří do místností a ne do chodby tak není nutné vyndavat obložky celé, ale pouze tu zašoupávací část v chodbě), vycvaká se plovoučka a začne se zpevnovat podloží pod fermacellem - stačí třeba navrtat několik míst a pod fermacell pustit nízkoexpanzní pěnu či něco podobného. Tim by se mělo zamezit průhybům podlahy a pak by to mělo být ok. Druhé řešení je vylít celou chodbu např. 3mm nivelační hmoty. Tím se to celé zpevní a průhyb nebude žádný. Bohužel se tím zvedne podlaha a pak bude schod mezi chodbou a pokoji. Řešením je tam dát vinyl, který je nižší 🙂

Budu žádat opravu v březnu tak uvidíme co s tím provedou 🙂

registrovaný 24. 1. 2016

2 111 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@pavell123  a ještě k té záruce. RDR dává na konstukci domu nějakých 25let. Zvuky z podlahy díky průhybům jsou podle mě otázka konstrukce stropů, nikoliv samotné vrstvy plouvoucí podlahy. Trfounu si tvrdit, že toto by mělo být bráno jako záruka na konstrukci domu, ale asi by to bylo na spor s RDR. Myslím, že by to sami neuznali.

Abych jen nehanil, vše řeším s firmou RDMONT, která pro RDR stavěla. Domluva s nimi je dobrá a věřím, že se nebudou cukat problém řešit. Všechny reklamace zatím byly bez problémů a to jsme rozebírali podlahu v celém obýváku. Jen je potřeba u toho chlapi hlídat, že dodržují postupy (např. mám vylitý roh obýváku nivelačkou kde mi nenechali dilataci mezi stěnou a podlahou a občas to pracuje 😞 nicméně toto si opravím už sám).

registrovaný 15. 7. 2007

329 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@pavell123  za nás předávají byl super. Nemůžu nic namítat. Řekl ať si vse projdeme. Ze Máme času kolik chceme. Tak jsme šli pokoj po pokoji v každém prohlédli stěny, okna, podlahy no uplne vse. I když jsme byly denně na stavbě i tak po úklidu jsme opet vse prošli. Když jsme mu řekli o dvou závadách tak už je mel sám zapsane v deníku a dodelavkach. Nas v tom předběhl a šli vidět že si dum prošel před námi. No a u nás naopak po delnikach krasny pořádek. Ani jeden papírek na zemi. Vše v kontejneru vyhozene a 2 kýble s fasadou a barvu i stresni tasky pěkně ulozene na pude ze jsme se s tim nemuseli my tahat. No u nás na jedničku s hvězdičkou.

registrovaný 24. 1. 2016

2 111 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@gustinovi  U nás předání také v pohodě. Na všechno bylo dost času, ale člověk si stejně skoro ničeho nevšimne, je natěšený na nový dům a má z toho radost, kterou si nenechá zkazit. Až pak časem při bydlení člověk najde křivé obklady, dlažbu, atd.... Alespon tak to bylo u nás 🙂

Spíše mě u toho předání přišlo divné, že pán moc nevěděl jak používat kotel, podlahovku... nic nám nevysvětlil. Ale možná tu od toho není a každý by si to měl nastudovat sám...?

Za nás tedy předávání v pohodě

registrovaný 2. 7. 2013

428 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@petro69  my využili a jsme za to rádi...stavěli jsme v jiné lokalitě než bydleli a čas na objíždění úřadu jsme neměli, navíc těch vyjadřovaček co bylo, nás ani nenapadlo, že máme tyto všechny kontaktovat. Dělala nám i veškeré usazení na pozemek, projekt spodní stavby a sítí, což jsme taky nikoho jiného neznali a museli mít.

208 příspěvků ve fóru

1. led 2018

@angus88  Ne ne, máme jen klasicke radiátory bez podlahového topení.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?