Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @rdkubis74 Koho Vám v RDR v Praze doporučili na projekt spodní stavby?
2. led ve 12:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1475 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @mariacek ALLPROJECT, je to pan Lužný a paní Lužná. Pan Lužný tuším dělá přímo pro RDR. Udělali nám projekt včetně oplocení a byli jsme spokojeni.
2. led ve 12:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petro69
Registroval se 9. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 11 příspěvků. Hranice , Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
petro69
Registroval se 9. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 11 příspěvků. Hranice , Region Přerov.
 A má někdo kontakt na geodeta a projektanta pro okr. Přerov a okolí?
2. led ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 211 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 211 příspěvků. Region Benešov.
 @mariacek Ahoj, je to pan Bohuchval Valkoun, starší pán, ale profesionál každým coulem. Za nás spokojenost, vše probíhalo rychle, bez zádrhelů. Už nemám telefon, ale mail bych snad ještě někde našel (sice není uveden na stránkách Rýmařova, ale mě vloni odkázali na něj).
2. led ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @rdkubis74 Mě byl doporučen ten A.L.L., tak ověřuji, zda jste spokojení...
2. led ve 13:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @mariacek zkoušel jsem jméno zadat do vyhledávače na seznamu a pana Valkouna to našlo. Má tam reference, ceník a kontakt.. Uvidíš sám, ono sehnat také volný termín na spodní stavbu bude fuška, ale nás se ujal vloni okamžitě (asi jak slyšel můj zničený hlas v telefonu emoticon ) Spolupráce na jedničku. Prý za celou dobu spolupráce s Rýmařovem navrhl na stovky spodních staveb. Sám má také dům od Rýmařova, takže bylo i fajn u něj v kanceláři vidět, jak dům po x letech vypadá. Má jeden z prvních..
2. led ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @petro69 Není zač, nicméně není to podrobný návod. Každý SÚ má trošku jiné požadavky. Těch věcí kolem bylo samozřejmě více, ale jak píší i ostatní, jen se toho nebát.
2. led ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 116 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 116 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 @mariacek já dostala doporučení na pana Valkouna, jsem maximálně spokojená, příjemná komunikace, poradil i nad rámec a vše bylo vyřízeno tak, jak jsme se domluvili a v termínu, cenově byl níže než paní Lužná, přesně jsem věděla kolik a za co platím. Pokud budeš chtít, můžu Ti poslat ceník s kontaktem
2. led ve 13:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 @rdkubis74 ano, také jsem hledala a všichni ostatní doporučení měli plno na pár měsíců, on i když má své zakázky i mimo RDR tak si pro mě jako klientku Rýmařova čas našel, nyní budou stavět Kubis 632, jak píšeš, bylo fajn vidět dům i po několika letech, mají tuším SOLO
2. led ve 13:35  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @mariacek bacha Allproject je na tom stejně jako RDR, i když to bude možná i jinde. Jsou zavalení, nestíhají, moc nekomunikují, neopovídají na maily, musí se jim volat. Je to sympatická dvojka, přijde mi že se snaží, ale taky si toho asi nabrali moc.
2. led ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
 @beruska80 Po přečtení několika stránek na tomto fóru začínám postrádat jakékoliv výhody dřevostavby od RDR. Šel jsem do toho s vidinou rychlé stavby a kvalitního servisu. A realita?
2. led ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @pavell123 Vždy't, pokud se nepletu, máte postaveno? Jedna věc je, co člověk očekává (a kolikrát bláhově) a druhá je doopravdy realita. Nechci se bavit o smlouvách, tam je to jasné.

Mě to naštvání ze zpoždění už přešlo (tedy doufám, že ten hmg zaslaný v mailu budu už platit). Původně jsme chtěli stavět s Vextou (dle informací tady na modré střeše) mají zpoždění ještě větší než Rýmařov. Soused (už jsem to tu psal) začal o půl roku dříve s ES a tam to skončí (skončilo) tragédií. Ti nemají vůbec nic (vlastně jsou lehčí o 170.000,-).

Ano, není to omluva, ale kde brát, když je "stavební boom"? Vím, tak se řekne, neměli si toho tolik brát, mají špatné vedení atd. Jenže dnes čekáš na vše (já na auto půl roku - je to pár plechů přeci, a přesto).

Stále doufám (mají stavět letos v dubnu), že to již bude dodrženo (původně 4Q2017). Co víc, než čekat zbývá? Půjdu jinam? Mám už desku hotovou, stavební povolení atd. Prostě jsem to po pár dnech naštvání vzdal, jsme s manželkou zdraví (to je hlavní) a přeci se také dočkáme Kubise74 (byť nás to stojí velké peníze bokem).
2. led v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @rdkubis74 To je sice pravda, ale když jsme s RDR začali před cca 3 lety jednat, tak už tenkrát se mi nezdál způsob komunikace s nimi. Když slíbili, že zavolají, nezavolali. Na email buď odpověděli po týdnu nebo vůbec. Kdyby neměli tak dlouhou historii a reference, tak mě svým jednáním sami odradili už tenkrát. Ale teď ty odsuny staveb.... To by mě odradilo zcela jistě. Je to škoda, ze začátku mi připadali jako solidní firma s tradicí.
2. led v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 781 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 778 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 Jak dlouho po dodani stavebni priprsvenosti vam dosel termin zarazeni do harmonogramu?
Desku mame v cene od rdr,my mame vse splneno
Jak jsou tu zminovany mail s terminy-posila se to nejak v prsvifelnych intervalech?
Nase OC se furt odvolava na to,az bude deska, ovsem ta je v jejich rezii,tak to at si snad zkoordinuji oni...
2. led v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @margot_ka My jsme to naštěstí stihli ještě než jim začaly ty problémy. Takže jsme měli do půl roku po zhotovení desky postaveno. Ale desku jsme si nechali realizovat sami.
2. led v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @pavell123 Nejak Vam nerozumim. Nahore si stezujete, ted zase, ze jste meli do pul roku postaveno od zhotoveni desky. Je tedy problem s reklamaci, jak jste vyse zminoval? Nebo kde je problem?

S komunikaci mate pravdu. Dle meho ted za centralu komunikuje zastoupeni. Alespon ja tedy dostavam obcas z Mlade Boleslavi od pana Pychy zpravy s aktualni situaci, za coz dekuji. Jestli se centrala doopravdy poucila a ma na starosti napr. nabor novych pracovniku nebo je to jenom taktika nic nedelat, ukaze asi cas.
2. led v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nevesta_lucii
44
Registrovala se 16. března 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2 příspěvky. Má 120 přátel. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
nevesta_lucii
44
Registrovala se 16. března 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2 příspěvky. Má 120 přátel. Region Jičín.
 Zdravím, měla bych pro vás slovní úlohu RDR emoticon (né sranda, ale opravdu potřebujeme poradit s výší zálohy, zda-li počítáme dobře a chápeme vše dobře), moc děkuji emoticon

Druhá záloha - ve výši rozdílu sjednané ceny díla a výše hypotéčního úvěru odpovídající účelu stavby, po odpočtu dosud zaplacených záloh a projektové dokumentace (v případě, že hypotéční úvěr kryje plnou cenu díla se tato záloha nevystavuje).
Dosud zaplacené zálohy: 100 000,-
Projektová dokumentace: 36 300,-
Výše úvěru: 2 677 000,-
Cena díla: 2 689 304,-
Kolik bude výše druhé zálohy?
2. led v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 781 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 778 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @nevesta_lucii zadna nebude,ne? I kdybyste nakrasne tu zalohu 100 tis platili z hypo,tak vyse hypo+penize na projekt jsou vyssi nez cena dila.
2. led v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nevesta_lucii
44
fotoportrét
fotoportrét
nevesta_lucii
44
 @margot_ka @margot_ka Děkuji, takto si to také myslíme, ale pak jsme to četli pořád dokola a počítali pořád dokola, že jsme si fakt nebyli jistí a úplně nás to celé zmátlo emoticon Ta záloha 100 000,- a projekt byl placen z vlastních financí.
2. led v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @mariacek p.Koutny, moc dobrý!
2. led v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
Registroval se 9. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
Registroval se 9. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků.
 Tak nám ve čtvrtek mají stavět a když vidíme tu předpověď počasí, tak je nám z toho zle. Nevěřím tomu, že jsou schopní tu konstrukci pořádně vysušit, když do toho bude celé dny pršet. Může nám někdo z vás, komu stavěli v dešti napsat, jak to probíhalo?
2. led ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 42 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 42 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
 @margot_ka Ahoj my jsme dostali nový termin ..teda zařazení před základovou deskou v řijnu (taky ji dělal Rýmařov) a dopis s termínem dorazil v prosinci a v prosinci nám dělali desku ( už jsme myslely že to bude jaro ...ale překvapili tak doufám že bude v pořádku). Teď čekám na převzetí desky Rymařovem . Ještě tedy asi 3 měsíce po stavební připravenosti ...přišli termíny .
3. led v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
 @lenda75 super,moc diky za info emoticon
3. led v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
 @didinky my v Siku rovnou řekli, že skříňky mají drahé, že si je koupíme jinde. I tak nám je projektant dal do vizualizace, abychom měli představu, ale v cenové kalkulaci nejsou emoticon
3. led v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 537 příspěvků. Má 13 přátel. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 537 příspěvků. Má 13 přátel. Region Tábor.
 @pavell123 Ono všechno má asi něco - je to hodně o štěstí, o lidech. My prostě chytli Černého Petra a sesypala se nám celá vidina o domku s RDR. Bohužel v konečné fázi to byla celková situace, která nastala v RDR (kolují různé zvěsti a drby o pravých důvodech nestíhání). To pro nás byla poslední kapka. Prostě to někdy není úplně podle představ. Navíc pokud dojde na komplikace i okolo, je z toho problém raz dva emoticon
Vím, že je zde spousta spokojených "bydlících" i čekajících - takže nebudu hanět. Buď rád, že nakonec bydlíte. My si ještě počkáme. emoticon Ale souhlasím, stavba jako taková netrvá dlouho - jenže když se nezadaří, může se to pořádně táhnout. emoticon
3. led v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 197 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 196 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @nekdy Tak co se tyka pocasi, meli jsme v prosinci naprosto katastrofalni. Silene chumelilo, kamiony nemohly vyjet, foukal vitr... Domek staveli dva dny. Kdyz dokoncovali pokladku strechy, kapalo na me v prizemi pres stropy, na zakladovce to cvachtalo... Byl jsem z toho dost spatnej. Ale vysuseny to bylo fakt raz dva. Jsem nechtel verit! Kontroloval jsem si to. emoticon
Takze se toho neboj! emoticon Jen chudaci chlapi, kdyz v tom musej delat...
3. led v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 369 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 369 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Delali jste nekdo blowerdoor test? Vysel Vam v poradku?
3. led ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele.
 @angus88 Tak nevím, jestli je to stejné... Ale u nás vydávala hlasitý praskavý zvuk řada dlažby kolem schodiště. Ale v přízemí. Taky to samovolně rámusilo, hlavně večer (asi jak se intenzivně po schodišti chodilo). Myslela jsem, že je to špatně přilepené. Ale pán z RDR, co byl na reklamace, říkal, že je to diletací schodiště. Že to kolem (ale to bylo tedy dole) má být zasilikované a ne tmelené/lepené. Tedy mezírka mezi dlažbou a schodištěm. Tak to odřízl a zasilikonoval a opravdu to pomohlo. Už to ani nemukne. Nahoře máme plovoučku a nějaký tmel mezi ním a schodištěm. Kde není dlažba, tak se v tmelu objevili praskliny, ale jinak nic žádný zvuk nevydává, jen je to mírně nevzhledné, ale je to detail.
3. led ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
 @mariacek Ptáš se, co chtěli za doklady pro hypo. Tak např. u nás nechtěli nic, protože máme tzv. pohotovostní hypoúvěr. Mám jednu suprovou poradkyni, přes kterou máme hypo i na pozemek a nikdy jsem nezažil tak skvělého člověka. Se vším okamžitě volá, když se vyskytne problém, rovnou volá s návrhy, sama dopředu upozorní na možné komplikace. I když bydlí 200 km daleko, tak vše zařizujeme přes email a telefon a vidíme se jen při podpisu smlouvy.
V září jsme navštívili RDR a rovnou podepsali SoSB. (Dlouho jsme věděli, jaký dům chceme).
V té době jsme rozjížděli žádost o hypo a na konci září jsme smlouvu podepsali s fixací na 10 let.
Do 9 měsíců musíme říct, s kým budeme stavět (ano, my už to víme, ale schválně zdržujeme).
Teprve na jaře zažádáme o odhad, tzn., že až na jaře řekneme, s kým budeme stavět. Do té doby už budu mít ohlášku a podepsanou SOD, kterou jedu podepsat v polovině ledna. KS bude prý někdy v říjnu a předpokládaný termín výstavby máme 2Q/2019.
Šli jsme už do toho s tím, že budeme stavět do konce roku 2019 (máme své důvody, proč jsme to tak chtěli), tzn., že nám ani nevadí, že zrovna nestíhají a termíny výstavby mají až třeba za 1,5 roku od první návštěvy. Nám to naopak vyhovuje, na vše máme dost času, žádný stres, byt máme vlastní, který pak budeme pronajímat, takže nás nic nehoní a můžeme vklidu vše zařídit.
3. led v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1475 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @lissie mohu poprosit o foto toho patra?
3. led v 16:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš