Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

23. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @dezavy dejte vědět jaký termín byl ve skutečnosti v SOD, přijde mi to dost optimistický. my máme Q1/2019 a to jsme s nima od října 2016. nám prostě poslali SOD s úplně jiným termínem než byl v SOSB i než jsme se bavili v OC. btw trvalo jim měsíc než SOD po urgencích vůbec poslali .
3. led v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
 @mysak124 Dám vědět, jakmile podepíšu, ale dle emailu, co jsme se domlouvali na podpisu SOD, to bude skutečně termín 2Q/2019. Samozřejmě počítám s tím, že realita výstvaby může být jiná, takže s ní počítám dopředu emoticon
3. led v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
 @nekdy Na Vašem místě bych si na ten déšť dal hodně velký pozor. Trámy konstrukce nasáknou vodu a po zakrytí již nevětrají a ta vlhkost v nich zůstane. Pak je riziko napadení neimpregnovaného dřeva plísní a houbami, což může být celkem katastrofa. Masivní mokré dřevo vysychá až 2 roky, takže během těch 2 dnů, než bude vše zaklopeno ho urcitě vysušit nestihnou. A poté bude z jedné strany parozábrana a z druhé silikonová fasáda. Pak to dřevo nebude mít šanci vůbec dýchat. Takže na déšť při stavbě rozhodně velký pozor.
3. led v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 212 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 212 příspěvků. Region Benešov.
 @mysak124 Ten termin mate nejaky divny. Doopravdy bylo z Vasi strany vse dodano dle pozadavku? My jsme zacinali stejne a po posunuti terminu budeme snad konecne v 4/2018 dle zaslaneho hmgstavet. Je pravda, ze jsme se vsim stihali v pohode.
3. led v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @pavell123 Mokré trámy jsou určitě problém. Musí se do nich ale ta voda dostat. Není nad to, osobně vidět, co se děje při stavbě v dešti (ne v celodenním lijáku) u této konstrukce, a následně při vysoušení. emoticon Rozhodně není třeba se děsit.
Za ty roky co staví už mají určitě více zkušeností než my. Jediné, co by se dalo vytýkat, je ten spěch a rychlost stavby jako takové. Možná to je tím skluzem, nevím. Ale rozhodně lepší by bylo, kdyby chlapi dělali v klidu, denně max. 10 hodin, barák o dva, tři dny dýl... Ne že by odvedli nekvalitní práci, to ne. Ale.. emoticon
3. led v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @fantomik Samořejmě, že lehký déšť nevadí. Pokud ale do trámů nateče hodně a pak se to zakonzervuje mezi parozábranu a polystyren se silikonovou fasádou, tak to problém je. Mokré dřevo tam nemá šanci dýchat a naprosto zaručeně dojde k nějaké formě jeho poškození. Stavět panelovou dřevostavbu za silného deště je podle mě nezodpovědnost.
3. led v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 540 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 540 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 @fantomik já mám úchyt od světel na 4 šrouby tak to bude asi ok ale ty největší světla budou mít min 5kg emoticon a mám vrut do sádrokartonu navrtat ručně nebo pistoli
3. led ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1016 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1016 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @erik1991 ty vruty unesou fakt moc, jen se nesmí protočit, takže utahovat s citem. Já mám i 30kg těžkou TV na zdi na 6ti vrutech. Jen stropní vetrak uchytím jinak
3. led ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @pavell123 je rozdil, jestli drevo vysycha(pokacene), to jsou ty 2 roky, nebo usycha vyschle drevo od namoceni.
3. led ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @dezavy Tak tebe budu sledovat emoticon Jsme úplně ve stejné situaci, jen vy jste o čtvrtletí napřed. A já byt po 10 letech pronájmu budu prodávat, už nemám nervy na nájemníky... Pokud ve SoD budete mít stejný kvartál, tak to je super, to by mohlo vyjít i nám emoticon
Co se týče hypo - to asi máte Modrou pyramidu? Ale to není klasická hypotéka ale úvěr ze stavebního spoření co se "tváří" jako hypotéka, ne? Do dvou let musíte zahájit čerpání a pak na něj máte další dva roky? Nebo musíte dočerpat do 2 let a 9 měsíců?
4. led v 07:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele.
 @angus88 Klidě nafotím, co budeš potřebovat, ale co tím přesně myslíš?
4. led v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
denimajk
1
Registrovala se 25. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
denimajk
1
Registrovala se 25. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Region Opava.
 @rdkubis74 Zdravím, vy máte harmonogram s termínem na 4Q 2018?. Dle Sod máme stavět ve stejný kvartál, ale harmonogram teda žádný neposlali.
4. led v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @denimajk Ahoj, nene špatně pochopeno emoticon Původně jsme měli 4Q 2017. Jak však píšu výše, posunuli to na 4/2018 (myslím tím duben, nemám tam Q). Jestli máte 4Q2018 hmg se pro toto období bude podle mě zatím tvořit.
4. led v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 144 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 144 příspěvků. Region Praha - východ.
 Trochu tu zapadl dotaz, ktery jiste zajima vice lidi:

username Delali jste nekdo blowerdoor test? Vysel Vam v poradku?
4. led ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
 @margot_ka Nám stavěli desku v srpnu, pořád nic nic, urgovali jsme s nějakým termínem, najednou telefon, že přijedou za tři dny, jestli je to OK... Termín ohledně stavby domu přišel někdy koncem listopadu, stavět by měli začít v pondělí. Takže celkem fičák, ale dokud to nebude stát, tak tomu nevěřím emoticon
4. led ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
 Dávají nějak jeřábníci vědět, kdy zhruba dorazí? Máme na pozemek celkem složitý vjezd, tak bychom u toho zapatkování chtěli být, ale máme jen info o tom, že přijede v neděli.
A dotaz na ty, co stavěli v zimě (asi spíš vloni) - jak moc se topení a svícení na stavbě a následně cca 2 měsíce bydlení než převedou stavební tarif podepsalo na faktuře za elektriku? Okolí nás děsí, že to bude klidně 50 000-100 000 emoticon
4. led ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @honeyjenny největší částky za elektriku tady byly kolem 20 tisíc
4. led ve 13:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
    Libouchec, Region Ústí nad Labem
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
 Zdravím, řešil jste někdo překládku panelů? Máme pozemek v nové zástavně a pán, který přebíral desku, tak nám oznámil, že se tam kamion nevytočí a že je nutná překládka, kterou samozřejmě zaplatíme. Tak se chci zeptat, zda jste to již někdo řešil.
4. led ve 13:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 370 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 370 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @addamec
Já jej nechal dát do SOD, provede se 4. den stavby. S tím, že pokud nevyjde RDR to opraví a zaplatí další test na potvrzení opravy. A další budeme dělat po komplet dokončení. Pak to ještě nechám v zimě prohlídnout někoho s termokamerou..
4. led ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
 @username neměli s tím problém? nechali si za to něco zaplatit? díky
4. led ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1156 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1156 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @honeyjenny my sme stavali pred rokom vo februari a to bolo dost pod nulou a este mame velky dom (solo 117), prva faktura bola na 15655 a v tom uz bol aj nejaky mesiac byvania plus to co spalili na stavbe pri stavbe dosky.
4. led ve 13:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @addamec Ne, pry je to bezna zmena se kterou v SOD nemaji problem. Ja to mam postaveno tak, ze si blowerdoor test zajistim sam, takze po mne RDR nic nechtelo.
4. led ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @honeyjenny my stavěli v listopadu, kde ještě dost mrholilo a v kuse skoro nonstop jel jeden vysoušeč a všude svítili 200W žárovkami a faktura byla cca 12tis
4. led ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @karin45 zde z fóra to řešil Cendler
4. led ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
Registrovala se 19. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 38 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ústí nad Labem.
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
Registrovala se 19. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 38 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ústí nad Labem.
 Ma nekdo el.ventilator s hygrostatem a odtahem na strechu v technicke mistnosti? Kde bude bojler,kotel,pracka a susicka.. nam to doporucili,ale nevim,zda je to nutne..ma nekdo zkusenost? Budeme mit Novu 101.
4. led v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 @pavelll12 děkuji
4. led v 15:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @rdkubis74 máme atyp, tak to chvilku trvalo než jsme se dostali k SOSB. původně jsme měli Q4/2017 než jsme vyřešili atyp, tak nám tvrdili, že nabírají zpoždění a dají nás až do Q2/2018, ale slibovali, že určitě v dubnu/2018 proběhne stavba. pak jim trvalo půl roku než dodělali projekt, po projektu jdeme podepsat SOD a bum Q1/2019.
4. led v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1115 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1115 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @honeyjenny Nám jeřábnící vědět nedávali, přijeli rovnou na pozemek
4. led v 15:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @honeyjenny Stavba v zimě (sníh, mokro)=projeto cca 2.000kWh. Jeřábník přijel dříve, bez oznámení. Ale zapatkoval až v den stavby, podle dohody se stavbyvedoucím a parťákem. emoticon
4. led v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 Nám taky nedal vědět. Přijel asi o 4 dny dříve. Nám včera opravovali vchodové dveře, protože šly špatně zavírat a rozumové největší😀Pry proč jsme si nedali podlahovku, když doplatek je asi 50tis, proč nemáte větší garáž apod. Žili úplně v jiných cenách než je realita
4. led v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš