Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

19. zář 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
7
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 114 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
7
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 114 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
 @pavelll12 50.000 za podlahovku?! Tak to jsou frajeri :D
4. led v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
 @mariacek Ano, máme modrou pyramidu a fakt suprovou poradkyni. Na takového člověka jsem fakt dlouho nenarazil emoticon Jinak je to takto: Do 9 měsíců musíme nahlásit firmu, s kým budeme stavět. A pak do (myslím) 18 měsíců musíme začít čerpat úvěr. Tzn., že na to máme 27 měsíců. Těmi 18 měsíci si ale nejsem jistý na 100%, možná je tam 24 měsíců. Kdybys to potřeboval vědět, zjistím.
Nicméně mi řekla, že všechno se dá zařídit a že když ví, na koho se má obrátit, tak se nemusíme bát těchto lhůt. A já ji věřím, protože fakt u úvěru na pozemek dokázala nemožné a jiné banky to nedokázaly a hlavně to ani dokázat nechtěly. Kdežto tato paní prostě dělá maximum proto, aby ti všechno vyšlo.
Před 10 lety jsme si brali tento úvěr na byt také od modré pyramidy. Výstavba bytu se prodloužila a my čerpali hypo až po 28 měsících a taky to prošlo. Sice s tím bylo trochu lítání, ale klaplo to a to jsem neměl tuto poradkyni, ale běhal na pobočku pyramidy.
4. led v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 Když jste u těch hypoték. Včera jsem byl řešit kolaudaci na úřadě.
Jestlipak máte v hypotečních smlouvách, že musíte mít do určitého data kolaudaci? emoticon emoticon
4. led v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
 To tam uvedené naštěstí nemám. Jak se to tedy nyní s tou kolaudací? Opravdu už kolaudace neprobíhá a vše jen povoluje ohláška?
4. led v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @fantomik a co jsi zjistil? Musite teda kolaudovat,nebo od letoska kolaudace neni ani u tech povoleni vydanych v predchozich letech?
My to ve smlouve mame
4. led v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 255 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 255 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @fantomik Ano, my jsme u KB měli myslím do tří měsíců dodat souhlas s užíváním stavby nebo důvod, proč nám při žádosti o souhlas stavební úřad souhlas nevystavil. Ale věděl jsem, že to stihneme ... doklady od RDR jsme měli a těch pár věcí , co mi chyběly, tak jsem zajišťoval už v průběhu stavby .. takže jde o to, vědět od SÚ co bude potřebovat a co jde, vyřizovat průběžně ...
4. led v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @margot_ka Byl jsem na stavebním a mělo by se to týkat všech staveb, tedy i těch, které měly povolení před 1.1.2018. Ale... Paní z toho byla zoufalá. Vůbec nevěděla jak to má řešit. Prý si netroufne "mi to udělat" po novu. A klasicky žádost o kolaudaci taky zatím ne. Nejsou vyškolení a neví co s tím. Mám přijít za měsíc. emoticon Což mi nevadí. Zašel jsem za geodetem, zaměření a připravení pro úřad taky není hned (cca 3 týdny).
Přišlo mi to úsměvné. Taky mám dle hypotéky mít kolaudaci do 31.5. Snad bude stačit, když dostanu číslo popisné. emoticon
4. led v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 149 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 149 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @fantomik Ano
4. led ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
 @fantomik Nechal jsem to kolaudovat 19.12.2017 a včera zapast na katastr, na SU zatím neví jak to budou řešit....
4. led ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1061 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1058 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @fantomik to sis toho všiml brzy emoticon
4. led ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 123 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 123 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 Ráda bych podpořila každého, kdo si chce zařídit stavební povolení či ohlášku sám, v létě jsem tomu moc nevěřila, že bych to zvládla, trvalo mi to necelé 4 měsíce od prvního kontaktu s projektantem na usazení domu na pozemku, setkala jsem se s milými úředníky, kteří byli ochotní poradit, vyšli mi vstříc a kdybych nezapomněla na jeden papír pro ZPF, tak mohlo být i za 3 měsíce, každopádně včera jsem si vyzvedla Stavba ohlášena emoticon emoticon emoticon Takže nebojte se toho, není to nic složitého, časově mě to stálo i s dětmi za zády pár hodin času + několik poštovných...
4. led ve 22:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Region Praha - západ.
 @addamec
Dotaz tento test těsnosti je nutný pro vás? Nebo to někdo vyžaduje?
Děkuji
5. led v 06:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 544 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 544 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Problém

Všimnul jsem si že pod ventilačkou v koupelně mám mokrou stěnu když se podívám blíž z ventilátoru kape voda. Nechápu, nepršelo v den objevení. Pod ní máme skříňku která byla pod vodou :( v koupelně větráme pravidelně. Nemáte někdo zkušenost? Teď máme flekatou stěnu.
5. led v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 342 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 341 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @didinky Já byl před svátky na SÚ v Mělníku se poptat na vhodnost zvoleného typu domu a vzdálenosti od hranic pozemku. Jednal semnou pan Matějka a jeho profesionální přístup mě fakt překvapil. Dům má mít 166m užitkové plochy, tak mi hned řekl, že když budu žádat až od 1. ledna, tak to už nově půjde řešit jen ohláškou a hned mi ochotně nadiktoval co všechno bude odemě chtít... Takže mám seznam a nemusím nad ničím moc přemýšlet.

Jimak včera jsem byl v Rajfce, RDR rádi financují, k uzavření hypo od RDR prakticky nic nechtějí a úrok 2,59% na 10 let fix... Kdyby to někoho zajímalo.
5. led v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1047 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1046 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @erik1991 v trubce od větráku kondenzuje voda a teče dovnitř..
5. led v 06:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 399 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 399 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Kdo jste davali dvere vlastni dodavkou - chci je objednat uz ted (stavime snad v kvetnu). kolik jste pocitali tloustku steny na zarubne v koupelnach? Diky
5. led v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1047 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1046 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @username neblázni, dyť nemáš ještě ani desku... emoticon ..pak ještě budeš platit za to, že je mají na firmě půl roku uskladněný emoticon
5. led v 08:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @plaintruth Skladovani by nemel byt problem.. Kdyby byl tak bych to neresil pul roku dopredu emoticon
5. led v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 @plaintruth co stím? Asi máš pravdu protože neprší a pořád se tam vytváří kapky moje nervy. Teď mi zhnije koupelna :(
5. led v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1525 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1525 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
 @didinky bohužel je to každý úřad jiné. Vy jste měla očividně štěstí, my jsme s naším sú zažívali peklo. Dalo nám seznam, po té chtěli i jiné dokumenty, všechno strašně dlouho trvalo... Nakonec jsme si vzali paní, která zná místní poměry a na sú zatlačila. Kdybychom to neudělali tak nebydlím ani dnes :(
5. led v 08:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @username mě taky s kuchyní říkali, že to není problém a pak najednou 14 dní po montáži baba psala, že nám ještě naúčtujou prachy za skladování, (že to tam prej bylo dlouho, prej půl roku, já si spočítal, že to tam měli max 2 měsíce) i když sem se jí na to několikrát ptal a říkala mi, že to není problém, že na to mají místa dost a jsou radši, když to mají nachystaný a nic o tom, že bych za to měl platit, ani ve smlouvě o tom ani slovo.. tak sem odpověděl, že nic platit nebudu, protože o tom nikde není ani slovo, tak se nemusí ani obtěžovat to dělat, no a nic nepřišlo nakonec... emoticon
5. led v 09:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 275 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 275 příspěvků. Region Benešov.
 @erik1991 Nic ti neshnije emoticon Předpokládám, že je z vnější strany mřížka - trubka - ventilátor. Sundal bych ventilátor a kouknul se do trubky. Výše popisuješ, že máte skříňku pod vodou? To by muselo kondenzovat nějak moc emoticon To je divné. Nejrychlejší a nejlevnější bude sundat ventilátor. Proč se při montáži nedá trubku s mírným spádem ven z domu je mi záhadou emoticon
5. led v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @erik1991 na to je složitá odpověď, potrubí by mělo mít ideálně trochu sklon z domu, aby to teklo ven, pak to ale zase dělá hnusnou čáru na fasádě, pokud nemá trubka dostatečnej přesah, nebo je třeba udělat nějakou kapsu, kde se bude voda shromažďovat, aby netekla dovnitř, instalovat lepší větrák, ale je otázka na kolik to pomůže, má tenhle nějakou žaluzii vevnitř?
5. led v 09:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1061 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1058 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @plaintruth 101čka to má řešený tak, že vývody vedou na střechu a třeba spodní koupelna má odvod kondenzátu z trubky hadickou do Geberitu. Jak je to nahoře nevím, ale všude máme sucho
5. led v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 Už jsem psal reklamaci na Rýmařov, stejně nám blíží nový topný žebřík. Jinak ten kryt nechce dolů.
5. led v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @erik1991 Kryt (část) dolů asi nepůjde. Dle mého musí jít vyjmout celý ventilátor jako celek (pořádně zatáhnout). Těžko tam bude nějaké osazení do trubky. Kde nepomůže síla, pomůže ještě větší síla emoticon
5. led v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @rdkubis74 kryt by tam být měl..
5. led v 09:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hajekmi
Registroval se 19. února 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
hajekmi
Registroval se 19. února 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Nymburk.
 @erik1991 urcite se nevytahuje cely ventilator. Sunda se jen ten vrchni kryt. Zmacknete ten cudlik ze spodu a soucasne zkuste necim vypacit ten kryt, ja pouzival asi 3 plastove spachtlicky (i kreditka dobra). Chce to trpelivost a postupne po malych kruckach, jsou tam pacicky ktere je potreba postupne odjistit. Delal jsem takto 4 ventilatory co mam v dome, ale ja jsem jen resil dobu a hydro citlivost.
5. led v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaelazabranska
Registrovala se 16. srpna 2016 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
michaelazabranska
Registrovala se 16. srpna 2016 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Region Přerov.
 Dobrý den, budeme stavět 1-2Q 2019 NOVA 101, základovou desku si chceme zajistit sami. Nedoporučíte mi firmu v Olomouckém kraji, která by ji postavila? díky
5. led v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @erik1991 kryt jde sundat, smerem odspodu. Ale problem bude asi v hadicce, ktera ma kondenzat odvadet. Bude nekde ucpana/skripla... Musi tam byt vzdy a odvadi se do nejblizsiho odpadu. emoticon
5. led ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš