Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

13. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
Registroval se 6. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
Registroval se 6. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Benešov.
 Zdravim, ceka nas KS a ja bych rad vedel na co vse nesmim zapomenout. Jde mi spise o ty technicke veci, ktere potom jiz neni mozne dodelat.
Mate nekdo zkusenost se zmenou u KS, zda je to jeste mozne a pokud ano, tak jestli je to zpoplatnene a zda se tim oddali termin vystavby? Moc dekuji vsem za rady.
7. led ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @petrdor my jsme při ks hýbalí zdí (nenosná příčka) a místo okna dávali terasové dveře a úplně změnili systém vytápění. přesouvali plánovaný dřez v kuchyni (tím pádem se musel upravovat od nich i projek ZD kvůli vývodům emoticon
zpoplatněné to není. ale změny si pořádně promyslete.
všechno se dá vybrat na místě, osobně doporučuju si to předchystat doma (my měli třeba ve výkrese zakreslené a okótované vývody pro světla atp. jsem na to celkem pedant a děsně by mě iritovalo, kdyby to nelícovalo :D
7. led ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 72 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 72 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
 @karin45 no nejsem si jistá jestli se tímhle u RDR bude vůbec někdo zabývat. Nám se týden před stavbou (leden 2016) vytvořila na bocích desky mezera, deska se trochu roztrhla a my jsme do Rýmařova volali, posílali fotky ale nikdo fyzicky nepřijel. Pan Trhlík dle fotek usoudil že je to v pořádku a normálně nechal přijet celou partu, jeřáb a kamiony. On také dorazil v den stavby a až poté co se deska začala při stavbě drolit a samotní montážníci mu říkali, že na tomhle se stavět nemůže, až tehdy se to stoplo, všichni pěkně odjeli a deska se opravila v březnu a my stavěli na druhý pokus v dubnu. Takže se trochu obávám, že se Vašim odroleným rohům vysmějou. Ale třeba se už po zkušenostech od nás ponaučili a nebudou tyto věci podceňovat emoticon
8. led v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
 @pvecernikova stavět za každou cenu. Nové motto RDR :(
8. led v 08:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
 @angus88 no jako poslední týden ledna a první týden února 2016 jsme si fakt užili, nejhorší byla ta bezmoc, že víte že je to velký problém ale nikoho to nezajíma natolik aby zvedl zadek a přijel se na to podívat nebo aspoň někoho poslal. Volali jsme Trhlíkovi každý den, co teda bude. Posílali jsme jim fotky co jsem sem dávala ale podle nich je to v pohodě.Všichni co to viděli, včetně majitelů firmy co dělala desku a ani sám Trhlík (když milostivě dorazil v den stavby) se s tímhle nikdy nesetkali a nikdo to nikdy neviděl.
8. led v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Region Benešov.
 @pvecernikova Kdo Vám prosím dělal desku? Ať se dívám, jak se dívám (jako laik) vidím divné vrstvení desky - ztracené bednění - první vrstva - slabá druhá vrstva?? - izolace - třetí vrstva. Já byl každý den u toho, když nám desku dělali, ale tato vypadá divně už složením.
8. led v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
 @rdkubis74 desku dělala firma Stade. A stalo se to, že objednali beton z místní betonárky a ten beton byl skoro bez pojiva, místo aby se pěkně rozlil, tak se spíš vykydal. Nám se to samozřejmě nezdálo ale chlapi volali majitelům firmy co s tím a prý když se na druhý den objedná kvalitní mix tak se to spojí a nic se nestane, že se to tak dělá. Takže ta tenká mezivrstva co se oddělila je ten blbý beton. Dál pak v lednu začalo mrznout, zřejmě odpadem tam natekla voda a pak se to takto rozervalo. Další věc je že jsme měli mít postaveno do konce prosince. Kdyby RDR stíhalo termíny tak už v tom lednu je deska zateplená a nestane se nic z toho. Taky jsme si prostě vybrali černého Petra emoticon
8. led v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @pvecernikova Aha a je to venku, takže špatný beton už z betonárky. Ta skladba mi byla divná. Zřejmě mezitím zaschla ta slabá vrstva a už se nespojila s horní částí. Navíc prostě nikde nevidím ani izolaci s přesahem (tedy čerpám z naší desky).

Nám dělala Almini v srpnu 2017 a čekáme na duben 2018 se stavbou, ale kontroluji každých 14dní, desku jsem zakryl pro jistotu plachtou.
8. led v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
 @rdkubis74 ale na druhou stranu musím říct, že majitelé Stade se k problému postavili čelem. Samozřejmě o tom.že je problém se od RDR dozvěděli na poslední chvíli. Na den stavby přijeli oba majitelé. V březnu desku opravili a pak jako kompenzaci nám sokl zateplili, platili jsme si pouze materiál, takže za nima.šla práce a ubytování chlapů. Navíc, což nás mrzí, jim Rýmařov nechal zaplatit ten první výjezd kamionů. Podle nás ale za tyto zbytečné náklady (asi 90 tisíc) mohl Trhlík, který tam ty kamiony nechal vyjet bez osobní kontroly desky, taky jsme to psali i obchodnímu řediteli Rýmařova. Stade s náma aspoň komunikovali a problém řešili a jako jediní se nám omluvili emoticon
8. led v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
    Libouchec, Region Ústí nad Labem
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
 @pvecernikova, ano to máte pravdu, nejhorší je ta bezmocnost, nemůžete dělat nic, jen čekat jak to dopadne. Jsou dny, kdy dost lituji, že jsme si vybrali RDR. Vím, že je všude něco a že pokud nejde o život, tak nejde o nic, ale, asi jsme to měli lépe zvážit.
8. led v 08:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @pvecernikova Jak se taková trhlina opravuje? Byla po celém obvodu? To tedy zbíječky, vrchní vrstvy pryč a znova?
8. led v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @karin45 Uvidíme, až nám postaví. U nás zatím s tím, co je hotovo, spokojenost.

1) Jednání s OC v Mladé Boleslavi - bez jediného problému. Pan Nuc, pan Pýcha - bez jediné připomínky
2) Kuchyň od Lamontu - také jednání v Mladé Boleslavi s p. Obručníkem - to samé co bod 1
3) KS s panem Lašákem - profík, příjemně strávený den (hlavně žena si užívala výběr barev, materiálů atd.)
4) Centrála Rýmařov - na pár mailů mi neodpověděli, ale pokud zavolám, vždy se domluvím a dostanu informaci, kterou požaduji, takže také v rámci možnosti v pohodě.
5) Deska od Almini - super domluva i práce

Jediné, co nás prostě štvalo a štve je to zpoždění, ale nic jiného než čekat stejně nemůžeme. Co jsme zatím prošli domy od Rýmařova, tak všude spokojenost. Doufám, že to bude i u nás a nenastane další zdržení. Kdysi nám dělali zděný dům a také to občas nebylo to pravé ořechové. Stavba je proces za pochodu a asi se nedá vyhnout nepříjemnostem nebo zádrhelům.
8. led v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
 @rdkubis74 vymlátily ten prostředek, který se drolil a injektáží to znovu vyplnili. Tu tlustou vrstvu nahoře nechali, ta byla v pořadku. Měli jsme tam pro jistotu na kontrole i statika a oprava je v pohodě emoticon jeden náš známý stavbyvedoucí říkal, že ten dům by udržela i ta horní tlustá vrstva a statik to i potvrdil.
8. led v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @pvecernikova Ano, desky jsou naddimenzované a také věřím, že by to uneslo v pohodě. Tak hlavně, že to dopadlo a snad spokojeně bydlíte. emoticon
8. led v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
 @rdkubis74 ano už 5 měsíců spokojeně bydlíme a zatím řešíme jen maličkosti emoticon
Tak snad jsme si veškerou smůlu vybrali hned na začátku emoticon
8. led v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Já skoro dva měsíce od předání jen řeším jednu věc a to je zavzdušnění topení. Pořád v patře je v radiátorech vzduch a né málo. Prostě krásně večer poznam, že sepnul kotel, protože v tu chvíli prostě radiátory bublají.
Nesetkal jste se s tím někdo? Přijde mi, že se do systému ten vzduch nějak dostává. Už jsem odvzdušňoval tak 15x...
8. led v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1075 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1075 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 a přidáváš vodu do systému z vodovodu, nebo nepřidáváš žádnou?
8. led v 09:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
 @margot_ka Dekuji za odpoved. Prodlouzil se Vam termin vystavby diky temto zmenam? Co projekt ten se tedy musel znovu predelavat? Take by jsme chteli prave zmenit okno na terasovky.
8. led v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @plaintruth už měsíc žádnou. Dal jsem vyšší tlak, cca 1,6 a teď jsem na 1.
8. led v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 a je to lepší nebo stejný? mi přijde, že tady je voda strašně zavzdušněná a když se to tam pustí, tak si to člověk zavzdušní a je s tím pěkná drbačka, já sem zvedal tlak z 1,5 na 2 a od tý doby to mám taky trochu zavzdušněný, ale žádná tragedie, máme podlahovku a všechno topí dostatečně, jen když se přepíná okruh podlahovka/bojler, tak prostě slyším jak čerpadlo prostě šmrdle chvíli vzduch, takže to teď asi nechám a nechám je to po sezoně odvzdušnit, než to zdrbu ještě víc... emoticon
8. led v 10:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @plaintruth já když pustím vodu v kuchyni, tak je taky zavzdušněná, to souhlas. Takže s tím člověk musí opatrně a i tak se to asi zavzdušní. Proto jsem už znovu nedopouštěl.
Laboroval jsem se zaplým čerpadlem, vypnutým, uzavřeným radiatorem a nechápu, kde se ten vzduch furt bere. Matka má taky el. kotel a tohle neřeší. Odvzdušní jednou a hotovo.
8. led v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 546 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 546 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Ventilačka v koupelně zdála se opravena a už to zase teče emoticon
8. led v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 @pvecernikova Dostali jsme dnes od pana Trhlíka odpověď: “Dobrý den,
Toto natržení hrany základové desky vzniklo při odbednění konstrukce, na funkčnost a únosnost základové desky nemá vliv.
Realizační firma přijede zapravit lokální odtržení betonu, o termínu Vás bude kontaktovat”.
Tak snad to bude OK.
8. led v 11:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @petrdor nezmenil, meli jsme ks pred sod a dodanim stav povoleni. Takze i kdyz jsme udelsli zmeny a cekali jsme na cenu po ks a u ni pak jeste delali upravy,tak ve chvili kdy jsme dostali povoleni a meli tak komplet stav.pripravenost, jsme to uz meli uzavrene ;)
8. led ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 Ahoj, chci se zeptat jestli tady má někdo postavené Largo 98 a jak dlouho byl nutný jeřáb u pozemku. Řeším překládku panelů a tedy zajišťuji ještě jeden jeřáb a 2x auto 6m, protože se k nám kamion nevytočí a zdá se, že to není vůbec levná záležitostemoticon. Jedná se mi o to, zda tu mechanizaci budeme potřebovat na jeden den, nebo na dva dny. Děkuji za info.
8. led ve 12:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
 @margot_ka dekuji za info. Tak mi to mame uplne obracene, nejdrive byla SoD, SP a nyni nas ceka KS, tak uvidime jestli to i v tomto poradi pujde jeste zmenit.
8. led ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 182 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 182 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @karin45 2 dny
8. led v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
1
 @karin45 to jsem ale mile překvapená, že odepsali tak rychle a budou to řešit emoticon tak držím palce
8. led v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 @lazlo díky
8. led v 15:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petro69
Registroval se 9. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků. Hranice , Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
petro69
Registroval se 9. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků. Hranice , Region Přerov.
 Ahoj všem tady.Chtěl bych se zeptat kolik si bere projektant v průměru za usazení a projekt spodní stavby. Jen pro orientaci ať mám přehled. Děkuji
8. led ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš