Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @petro69 Čistě spodní stavba 11 - 16 tisíc, ale většinou se k tomu dělá dalších X věcí, tak já počítám s cca 25 na vše...
8. led ve 20:47  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
    Libouchec, Region Ústí nad Labem
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
 @petro69 My jsme platili 12.500,- Kč, ale měli jsme blba, který nám posadil desku nízko a tak jsme nakonec navyšovali desku o dvě řady a připláceli firmě co dělala desku 130.000,-Kč, 😤 takže je lepší někoho lépe zaplatit, hlavně pokud je pozemek svažitý.
8. led ve 20:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 785 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 778 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 Osazeni vc pripojek, zpevnenych ploch a proj.zd 7000 kc
8. led ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
pvecernikova
Registrovala se 18. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Frýdlant, Region Liberec.
 Prosím máte v oknech sítě proti hmyzu? Jaké a kde jste kupovali, případně na kolik to vyšlo. Začínáme se pomalu chystat na jaro emoticon díky
8. led ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petro69
Registroval se 9. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 11 příspěvků. Hranice , Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
petro69
Registroval se 9. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 11 příspěvků. Hranice , Region Přerov.
 @karin45 to jste dopláceli 130.000 za více práce na základové desce?
8. led ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petro69
fotoportrét
fotoportrét
petro69
 @margot_ka díval jsem se na vaši informaci o stavbě., my taky oslovili p. Mokrého a studií na domek Largo 98 nám dělá p. Beran. Zatím jsme spokojeni.
8. led ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 225 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @karin45 : u Nova101 říkají 2dny, ale aby to bylo domluvené na 3dny pro jistotu, u nás druhý den v poledne bylo všechno vyložené a odjíždělo to, u Vašeho Larga by to mělo stoačit možná i na den, ale snad někdo napíše kdo má tento baráček
8. led ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @pvecernikova Mně furt RDR tvrdí, že k venkovním žaluziím sítě nejdou - dáváme kvůli tomu 15cm zateplení, tak doufám, že to prostě půjde....
8. led ve 23:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 785 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 778 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @petro69 pan Beran je super, chytli jste skvělého projektanta, gratuluju emoticon
nám s panem Mokrým komunikace občas vázne, snad budete mít větší štěstí emoticon
8. led ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 212 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 211 příspěvků. Region Benešov.
 @petro69 My jsme za desku připláceli Kč 227.000,-. Málokomu vyjde vše tak, aby nic nepřiplácel (mírný svah, těžitelnost zeminy, horší únosnost, spodní voda atd.) Fotku desky jsem vkládal o pár stránek dále. Tady je vidět, že bez určité rezervy stavět nelze.
9. led v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 @petro69 Ano, za vícepráce na ZD.
9. led v 07:41  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @petro69 My doplaceli na desku pod 20.000,- Kc, staveli jsme na temer rovnem pozemku a jsme kousek od reky, takze optimalni podminky na bagrovani.
9. led v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @rdkubis74 Mírný svah a 227 tisíc? Děsíte mě...
9. led v 09:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1475 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @rdkubis74 Na kolik Vás tedy základovka přišla?
9. led v 09:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 144 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 144 příspěvků. Region Praha - východ.
 My také máme ZD v mírném svahu (na desce cca 70-80cm výškový rozdíl) a přípatek cca 65tis. (Kubis 74+1,5M, deska v režii RDR)
9. led v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 212 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 211 příspěvků. Region Benešov.
 @mariacek
@angus88 Jak píšu výše, dům bude Kubis74, tzn. deska od Rýmařova "v ceně" a k tomu jsem připlácel 227tis Kč. Fotky té desky mám o pár stránek dopředu. Vše začalo hdg průzkumem, sonda 3,5m hluboko. Při tom byla zjištěna jílovitější půda (únosnost 80kPa - 200kPa). Na základě toho spočítal statik úpravy na desce. V určitých místech mám základové spáry široké 1,6m, dále 1 m a hloubka v určitých místech i 1,5m.

Na druhou stranu jsme chtěli být "nad terénem" kvůli přívalovým dešťům (mám rád jistotu). Takže máme celkem 4 řady ZB (stačily by možná 3 řady). Máme i hodně železných výztuží, to také něco stojí. Jen na "patky" u garáže padl jeden celý mix. Prostě předimenzováno. Zřejmě se i statik jistil, to je běžné. RD Rýmařov na základě toho spočítal příplatek.

V dalším příspěvku vložím pár fotek emoticon Přesto nelituji, protože základy již nikdy nepředělám. Teď jsem byl u známého, který dělal základy od oka a byl jsem zděšen prasklinami ve zděném domě co má.
9. led v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 Přikládám pár fotek, pro představu:
Foto 1-2 - v srpnu po výstavbě
Foto 3-4 - základové spáry
Foto 5 - říjen komplet připojeno na sítě, dovozená zemina
9. led v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @rdkubis74 když tak koukám na ty fotky, tak by to spíš chtělo ještě další 2-3 řady ztracenýho bednění a ne možní o jednu míň... emoticon
9. led v 10:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @plaintruth Nerozumím emoticon
9. led v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
 Včera nám přijel dům a teda jak všude čtu pochvalu na montážní partu, tak jsem trochu v rozpacích... Z RDR tam jsou tři lidi (vedoucí, nějaký mladý klučina na zaučení a jeden co dělá), zbytek parta Slováků, navzájem se ani neznají jménem... Podle řečí, co měli chlapi mezi sebou, když jsme se jeli podívat odpoledne, tak to jsou prý pěkní "fušeři"... Tak jako fakt nevím. Včera večer narychlo vyskládávali dva kamiony ještě v 8 večer a ty desky tam ležely na paletách v bahně. No a prý tihle všichni za tři dny odjedou a přijedou jiní na vnitřky. A aby toho nebylo málo, tak z Lamontu včera telefon, že námi vybraná deska linky i lamino už není v nabídce, takže teď podle katalogu v PC vybíráme znovu. :-/
9. led v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @rdkubis74 No, mně osobně se z fotek zdá, že je ta deska v dolíku a veškerá vody z okolí půjde k domu.....kdyby byla deska výš, dovezla by se hlína, udělal se spád od domu. Ale třeba to na fotce klame....
9. led v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @atilius Dolík jde od domu dále k lesu, takže spodních vod se nebojím (to potvrdil i hdg průzkum). Zatím bylo dovozeno 35 tater na vyrovnání (vyspárování) terénu, což přes zimu sedne a po stavbě domu se budou dělat úpravy
9. led v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1475 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @rdkubis74 Už si vzpomínám, Vaše deska je velká paráda. Krásně začištěné pasy, provázané železem. Pecka
9. led v 10:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @angus88 Pokud je to myšleno upřímně, díky emoticon Za ty peníze bych čekal na každém rohu diamant.
9. led v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @rdkubis74 no prostě nevím, jak moc ta poslední fotka zkresluje, ale vypadá to, že deska je prostě pod úrovní tý silnice a všechna voda z ní se podle fotek bude chtít přes vás dostat dál dolů a když už se s deskou vylezlo tak nahoru, tak je to škoda, že není o trochu výš, ale třeba to jen zkresluje a je výš než cesta.. emoticon
9. led v 10:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @plaintruth Deska není rozhodně pod úrovní silnice emoticon Na místě, v den stavby jsme 0 zvedali o dalších 15cm. Je to dobře vidět na té první fotce, jak je to s výškou desky. Ještě 15cm podlahy a budeme vysoko až až...
9. led v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @rdkubis74 tak pak je to cajk a jen to zkresluje, ideál je tak 30 cm nad tou silnicí
9. led v 11:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @plaintruth Nad 30cm dle měření s rezervou. Nechtěli jsme to dále zvedat z několika důvodů.
- vypadalo by to jak na kuří noze
- za každou další řadu ZB 21tis. Kč bez daně
- následný dovoz zeminy. Již nyní je tam dovezeno cca 35 tater zeminy
9. led v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 @rdkubis74 my zase budeme zeminu odvážet, sice jsme desku zvedli o dvě patra, jen pro info, jedno patro 25.000,-Kč + skoro 100 tun stěrku😤 a stejně jsme na jedné straně cca 10 Cm pod povrchem, takže se bude bagrovat😤.
9. led v 11:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
 @rdkubis74 jj, moje poznámka taky nebyla ke spodní vodě, ale povrchové...na fotce to vypadá, že to je pod silnicí a ještě zezadu, jak je ta louka se to svažuje přímo k domu.
9. led v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš