Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @tinkalu A vy už máte postaveno? Jestli můžeš, hoď nějaké fotky, my stavíme taky se zádveřím, ale ještě jsme žádnou postavenou neviděla (vlastně má ji tweekee, ale ten se teď nějak odmlčel)
29. črc 2010 ve 21:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
patrikos
1
Registroval se 22. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Dobroslavice, Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
patrikos
1
Registroval se 22. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Dobroslavice, Region Ostrava.
 Stavebníci, docela mne překvapuje, jak všichni řešíte zádveří a kolik jste za to schopni utratit. My se pro Novu 101/38 rozhodli hned zpočátku, kdy skoro žádná v MSK ještě nestála, tedy jen podle výkresů, nezávislých recenzí RDR a akční ceny. Říkali jsme si, že v podstatě všechno je lepší než paneláková uniformita. Každopádně bydlíme a zádveří jsme neřešili zpočátku ani nyní. Na chodbě rozhodně nechceme mít skladiště svršků a obuvi. No a vše, co aktuálně nosíme (2 +2 děti), se v pohodě vleze do technické místnosti a nestraší to na chodbě.
Jinak bych ještě uklidnil všechny nedůvěřivé, že po předání stavby a zaplacení se nedočkáte oprav. (Já se toho docela obával po svých zkušenostech s reklamací nového vozu Chevrolet.) Rýmařovský servis jsem musel již volat vícekrát, pravděpodobně stavební parta nepatřila mezi nejlepší. Po telefonátu či reklamačním mailu rýmařovští zanedlouho přijeli a bez řečí vše opravili. Alespoň doposud...

29. črc 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @jitule23
Díky Jitule, budeme to hnát dopředu! Tak se těšíme, že bychom nejraději vzali sami krumpáč do ruky a začali okamžitěemoticon
29. črc 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @petovi já bych z toho "načasování" tak nadšená nebyla, ono je to fakt na poslední chvíli.... i když myslím, že webgen měl předávku desky 17.7 a od 27.7 se už taky montuje emoticon

ve smlouvě jsme měli termín předání desky do 9.7., 10dní předem jsme odeslali výzvu, ale to jsme ještě netušili, že nám zapomněli do desky dát izolaci emoticon takže se předávka domluvila později, no a pak ještě 2x emoticon technik z RDR ale byl moc hodný, vůbec nenadával, prostě ty další kontroly vyúčtujem stavební firmě.

termín montáže jsem domlouvala koncem května, to jsme ještě očekávali, že deska bude hotová do konce června, takže na převzetí času dosti.... byli jsme ujištění že 14dní před montáží to stačí. ale třeba technik k nám jednou jel z jedné opakované předávky v pátek a v pondělí se montoval dům. takže termíny jsou sice napsané, ale holt dodržet se to vždy nedá emoticon zato ale už máme všechny přípojky i drenáž kolem domu a základ pro schody... emoticon

webgenovi taky dík za fotečky, už se těším až budem přidávat i my! emoticon
29. črc 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tinkalu
Registrovala se 17. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 14 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
tinkalu
Registrovala se 17. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 14 příspěvků. Má 1 přítele.
 to jitule 23: Pokud jsi viděla fotky Tweekeeho domku, tak jsi viděla i fotky mého, Tweekee je totiž můj manžel emoticon a odmlčel se protože vůbec nestíháme. Dům nám předávali 7.7., 8. 7. nám předal Lamont kuchyň a od té doby pendlujeme s desetiměsíčními dvojčaty mezi naším starým bydlením a novým domem, které jsou od sebe vzdáleny cca 50 km a to vše proto, že ještě stále nemáme připojení od ČEZu, žádali jsme o něj "teprve " před rokem emoticon
Jen co se to trochu zklidní, začíná to totiž vypadat nadějně, tak se budeme snažit vše vyfotit a vložit do alba emoticon.

Jinak k předání desky: Desku nám dodělali 12.6., předávali jsme ji 16.6. a 21.6. byla zahájena montáž a nebyl v tom žádný problém, i když je pravda, že deska byla bez zásadních problémů.
29. črc 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3000 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2997 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
 vasek: kolik vam v RDR napocitaly navic za pokoj nad garazi?
29. črc 2010 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 tinkalu:díky za reakci, tak to se vám ani nedivím, že nestíháte, mi to máme na parcelu asi 200m, takže jsem tam hned a navíc máme už větší děti. To se divím, že máte s ČEZem takové potíže, nám vše vyřídili behěm půl roku a už máme vše připravené na přípojku, kterou budeme dělat v příštím týdnu. Přeji pevné nervy.
30. črc 2010 v 07:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
Registroval se 16. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků a 1 album.
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
Registroval se 16. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků a 1 album.
 tak u nás se začalo v pondělí a zatím super. dneska budou tlakovat topení a vodu. Komplikace drobnější např. se záchodem ale za to může SIKO. Pak menší komplikace s komínem .. ale to byl zase problem Schiedelu.
Při stavbě se dá dost věcí domluvit/upravit např. s elektrikářem od RD.
Máme stavební dozor (byl potřeba na desku), ale teď už je v podstatě zbytečný protože s RD to je fakt v pohodě.

Před stavbou byl docela zmatek s termíny a přípravou staveniště, po zkušenostech z tohoto týdne to má být zhruba takto:

Plynař 2 den stavby + ještě připojení kotle po osazení (den montáže plyn. kotel podle toho jestli ho máte v mokré místnosti nebo ne)
Hromosvod - cca 12 den stavby (než se sundá lešení)

Elektrika před stavbou: vyvedený volná konec 2m na desce. Nemá být připojen v pilířku. Na pilířku cca 20m od domu jsme měli zásuvku (5 kolík). Před zahájením stavby s tím měl Rýmařov trochu problém, sháněl jsem prodlužovačku ale není třeba, montážníci s tím neměli problém. Na druhý/třetí den je třeba domluvit elektrikáře který připojí přívod od desky do pilířku.
30. črc 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vasek1538
28
Registroval se 6. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků a 4 alba. Má 11 přátel. Region Tachov.
fotoportrét
fotoportrét
vasek1538
28
Registroval se 6. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků a 4 alba. Má 11 přátel. Region Tachov.
 @mitote - pokoj navíc nás vyjde na 210 tis.,protože je to jiná garáž,jsem na to zvědavej jak to bude vypadat
31. črc 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 pokoj nad garáží vypadá velmi dobře, my jsme ho viděli v pasivní nově v Boleslavi. Měli tam na obě strany střešní okna a pokoj je příjemný, pěkně prosvětlený. Tak držím palce.
31. črc 2010 v 17:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3000 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2997 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
 my se chystame ve ctvrtek do boleslavi do pasivni novy tak se moc tesim
31. črc 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
fotoportrét
fotoportrét
mitote
311
 jeste dotaz, je nutne se predem do pasivni novy na prohlidku objednat? jsou v bizkosti dalsi jeste ukazkove domy, abychom vyuzily toho, ze jsme tam?
1. srp 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 mitote: je to lepší, když jste objednáni. Myslím, že ale stačí den předem
1. srp 2010 ve 21:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 Ahoj všem. Máme dům Largo 122 od Rýmařova předaný v prosinci 2009. Bydlíme od února a musím napsat, že jsme zatím spokojeni. Akorát nevím, co si myslet o oknech. Už několikrát nám byli okna seřizovat. Máme plastová. Pořád nejsme zcela spokojeni. Jinak se nám bydlí dobře a i ve vedrech je v domě příjemně, stejně jako v zimě se rychle vytopil. Reklamace byly, ale vždy vyřešeny rychle k naší spokojenosti. Kuchyň nemáme od lamontu, protože byl drahý oproti lepší kvalitě vyrobené kuchyně od kamaráda. Uvidím, co budu psát za několik let, ale nyní bych šla do Rýmařova znova. Před rokem jsme neměli ani povolení ke stavbě. To nám vydali až v září. Ta rychlost výstavby byla úžasná a celkově jednání s Mladou Boleslaví v průběhu stavby bylo nezatěžující, rychlé, flexibilní. Paráda.
2. srp 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
 @dracula Můžu vědět jaký problém konrétně máte s okny ? díky

u nás pokračujou pekelným tempem, pracovali celý víkend ... jen nás bohužel dnes v noci vykradli a rozbili okno, tak se to asi zdrží emoticon
2. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 ahojky všichni!

dracula: takové inforamce všichni rádi slyšíme. ¨MUSÍME SI SLÍBIT, ŽE AŽ BUDEME BYDLET DÁME SI INFORMACI TADY NA WEBU, JAK JSME SPOKOJENI, JO? můžu se zeptat, ohledně vytápění - jaká je tedy spotřeba? budeme mít klasiku el. kotel + krb. Kolik jste prosím protopili? díky moc . Bojíme se, aby to nebylo moc, teď jsme měli novostavbu RD cihlu s plynem. Díky

patrikos: zádveří jsme mooooc řešili, máme také návrh ve fotoblogu, ale je to už hodně přemotané oproti standardu

gabko: gratuluju k předání desky, no byly to nervy jak jsi psala, teď je to před námi!!!

AHOJKY ZATÍM!!
2. srp 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ajinka76
3
Registrovala se 14. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ajinka76
3
Registrovala se 14. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
 Dracula -taky máme problém s okny a se dveřmi, na jaře nám je museli seřídit znovu, poprvé to dělali na podzim a na jaře loňského roku. Prý je to změnou teploty.
Jinak i nám se bydlí fajn, také jsem zvědavá, co bude za 30 let emoticon
P.S. Na jaře jsme řešili zateplení základovky, jelikož se nám docela dost srážela u podlahy pára na dveřích, tak to bylo nepříjemné emoticon No máme hotovo, tak uvidíme letošní zimu, co bude. Teď teprve děláme odvodňovací systém kolem domu, musíme mít toti dešťovku svedenou ne do kanálu, ale vsakem. No a pak terénní úpravy... docela dost dlouho nám to trvá, ale aspoň, že to už bude emoticon
2. srp 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 K oknům - pořád je jezdí firma seřizovat. Nevěřím však, že je to změnou teploty , protože rodiče mají Vekru a okna jim nedrhnou (taky mají plastová), zatím po roce ani jednou nemuseli seřizovat. Pravdou je, že bydlí v cihle. Naše okna buď drhnou dole nebo nahoře. Dokonce tu byli i přeměřovat, zda jsou okna správně rovně zasazena a jsou. Tak nevím.

ajinka76: Taky řešíme podobné věci jako vy. Máme základovku zateplenou, ale ještě nemáme finální nátěr marmolitem (či jak se to jmenuje). Ten bude následovat až po terénních úpravách. Dešťovou vodu máme už svedenou. Nevím, zda to letos všechno stihneme. Te´d chceme aspoň udělat terasu. Bude velká. Pak se uvidí , zda stihneme terén před vchodem. Dodělávky jsou fakt záhul.
3. srp 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ajinka76
3
fotoportrét
fotoportrét
ajinka76
3
 @dracula Marmolit nás také čeká, jakmile bude terén hotový. Pořád jsme přemýšleli, čím to obložit... a ta firma, co nám dělala základovku, dělá i toto, takže do toho jdeme emoticon
K oknům - no to je síla, tak až takové problémy s tím tedy nemáme. Jsem zvědavá, jak to Rýmařov nakonec vyřeší emoticon
3. srp 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Bydlíme teprve měsíc, tak zimu jsme zatím neprozili. Okna máme vlastní dodávku, tak věřím, že se nám tyto problémy vyhnou. Máme rámy rehau a trojskla. Je to momentálně jedno z nejlepších na trhu emoticon . Základovku chceme do zimy obložit a možná udělat alespoň terasu a chodníky kolem domu. S příjezdovou cestou musíme počkat, až nám udělají cestu k domu, aby tam nevznikl nějaký schod. emoticon
3. srp 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 Kolik jsme letos protopili netuším, protože máme elektrokotel a vyúčtování roční ještě nepřišlo. Těžko poznáme, kolik elektriky jsme projeli při stavbě, kolik v běžné domácnosti a kolik jsme protopili. Nesleduji stav elektroměru. Protože stejnak s tím nic nenadělám.
3. srp 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pokornaci
Registroval se 28. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pokornaci
Registroval se 28. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Region Brno.
 @ajinka76 Ahoj, vidím, že máš bydliště okolí Brna, prosím tě která firma vám dělala ZD a byli jste spokojení? díky za info.
emoticon
3. srp 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorek76
17
Registroval se 4. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků a 3 alba. Má 3 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
  • Již bydlím v domě
    Hanušovice, Region Šumperk
fotoportrét
fotoportrét
sorek76
17
Registroval se 4. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků a 3 alba. Má 3 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
  • Již bydlím v domě
 pokud okna drhnou,tak to může způsobit špatné zasklení i velká venkovní teplota /pokud jsou okna v barvě/.Další problém může nastat při použití špatných pantů u větších rozměrů oken. U novostavby by mělo stačit okna doladit jen jednou tak po půl roce bydlení,až si dům "sedne". Sorka77: okna máme Geneo,profil Rehau,stavební hloubka 86mm. emoticon
4. srp 2010 v 06:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorek76
17
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
sorek76
17
  • Již bydlím v domě
 u balkonových dveří z obýváku doporučujeme dát lepená skla. Okno je velké a časem křídla určitě klesnou.
4. srp 2010 v 06:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 gabka32: gratulujeme k zahájení stavby, pěkně to za jediný den vyrostlo. Už se také moc těšíme, nám se termín pomalu přibližuje. Měli bychom montovat 2. září. Papíry k převzetí desky jsme už do Rýmařova doručili, tak doufáme, že vše bude o.k. Dnes děláme přípojku elektro a bude zbývat jen plyn a voda, do montáže to snad stihneme.
4. srp 2010 v 07:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lojza234
Registroval se 12. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
lojza234
Registroval se 12. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek.
 Ahoj všem,
tak jsem se začátkem července naprostou náhodou /hledal jsem jeden prvek na střechu a tak jsem do vyhledávače napsal střecha emoticon /dostal na tyto stránky a jsem docela rád,že jsem je objevil,protože jsem také vlastníkem domku od Rýmařova.Máme Novu a vidím,že se tu zvláště s novou roztrhl pytel.Pročetl jsem si velkou část této diskuse a je to velice zajímavé a poučné.Co mě nejvíce překvapilo a zarazilo je dle Vašich poznatků velice častá nespokojenost s firmou na základovou desku.V tomto jsme my problém neměli,vše proběhlo v pořádku jak termínově,tak finančně,vše přesně dle domluvy a smlouvy.Práce byla odvedena naprosto zodpovědně a řekl bych až důsledně ve všech směrech.O to víc mě zarazily i ceny,které tady někdo uvádí a ještě k tomu tolik nepříjemností.Ač jsem časově hodně zaneprázdněn,tak jsem rád,že jsem tyto stránky objevil a protože mám i nějaké fotky z průběhu stavby našeho domku,tak bych se rád "dokopal" k tomu,abych sem něco dal.Stránky jsou skutečně moc pěkné,pochvala pro zřizovatele.V domě bydlíme rok a zatím spokojenost,byli samozřejmě nějaké problémy po dostavbě domku,ale to se zatím vše vždy dořešilo.

Pro všechny,zvláště pro zabrle či zliO5 - pokud budete někdo potřebovat,tak mi napište,kontakt na desku dohledám a rád předám.Základová deska si myslím,že je pro samotný dům to nejdůležitější a to co tady někdo píše,že někdo "dokáže",tak to přestává rozum stát.

Mějte se všichni krásně a jen vše nejlepší všem stavitelům.
Lojza
4. srp 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
 @lojza234 Ahoj, můžu se zeptat odkud jsi? Kontakt na spolehlivou firmu na ZD by se nám náramně hodil emoticon Klidně napiš do IP. Díky
4. srp 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenny1
Registrovala se 28. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 7 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lenny1
Registrovala se 28. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 7 příspěvků. Region Praha.
 @lojza234 Ahoj,mám podobný dotaz jako maviska. Můžeš mi polsat kontakt na danou firmu? Díky
4. srp 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @lojza234
Také bych chtěl poprosit o to stejné, včetně toho, odkud přibližně jste, aby mělo smysl takovou firmu vůbec hledat. Děkuji
4. srp 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 No aby mě tu manžel hned neopravil. emoticon
4. srp 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš