Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 212 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 211 příspěvků. Region Benešov.
 @crawler Jeste dodam, ze mistni projektant nam to odmitl udelat. Pry to nikdy nedelal a tak se pod nic takoveho nepodepise emoticon
Takze mi po prosbe doporucili z Rymarova projektanta pro Prahu a okoli - pana Valkouna. Uz jsem ho tu chvalil.
9. led ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @crawler u nás stačilo,že nám projektant napsal, že deska dle dodané projektové dokumentace postačuje místním podmínkám co se únosnosti zeminy apod.tyce (zkonzultoval to s hydrogeologem,co nám dělal hydrogeologický posudek pro ČOV), jen je nutné doplnit protiradonovou izolaci s ohledem na střední radon.
9. led ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 212 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 211 příspěvků. Region Benešov.
 @zmrz_lina Tento postup nam v roce 2017 pres pana Trhlika neprosel. Mel jsem prave s prvnim projektantem tuto vetu, ze dle projektove dokumentace....... a byla konecna. Az druhy projektant vedel o cem je rec. Uz je to rok, ale presto - radon - hdg pruzkum - zamereni siti a pripojek - geodet a vyskove zamereni desky - projektant - statik - Rymarov emoticon Snad jsem na neco nezapomnel.
9. led ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
 @crawler
U nas bylo to stejne. Projektant co mi umistoval dum na pozemek mi z pochopitelnych duvodu nechtel jen tak dat podpis protoze on odpovida za vse svym razitkem. Chtel po Rymarovu staticke zatizeni stavby ze ktereho spocital sirku pasu a udelal jeden vykres navic - rezy zakladovou deskou. To jiz stacilo panu Trhlikovi k naceneni. Podotknu ze znal slozeni zeme protoze projektoval vsechny domy v okoli.
9. led ve 21:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
 @rdkubis74 my jsme žádné sítě na pozemku neměli, takže nebylo potřeba zaměřovat, dotáhli jsme si je až potom k desce. Výškově zaměření jsme měli v rámci usazení na pozemek a plus nám udělal "řez", kde byly zaznamenány výškové body. A stačilo. Řešili jsme v 7/2016.
9. led ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 370 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 369 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @rdkubis74 My budeme mit u kubisu klasickou garaz misto te kulny co tam maji... Tak mozna proto...
10. led v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @username Pokud to není tajné, to musel být pořádný příplatek. Já chtěl rozšířit tu původní o metr a příplatek byl myslím něco kolem 60.000,-. Nechali jsme to tak jak to je ve standardu, jen jsme místo 3cm mezer připlatili za 1cm mezeru. Úložné prostory budu řešit samostatnou dřevěnou stavbou.
10. led ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 785 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 778 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 Me uz asi vazne jebne... Mame podepsanou sosb na model 2016. Sod jsme podepisovali v listopadu a ted volalo OC, ze v RDR reditel nechce smlouvu s modelem 2016 podepsat... Tvl, to to jako nevedeli treba uz v dobe,kdy nam do listopadu po vecnych urgencich delali cenu po KS????
RDR je neuveritelna firma...tak nekoncepcni rizeni podniku a takovy interni bordel jsem jeste nikde jinde nevidela...asi jsem rozmlsana ze spoluprace s plastikarema a firmama z automotive...toto je uz ale vazne na presdrzku

Nemate nekdo,prosim podobnou zkusenost?
10. led ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @margot_ka A do kdy jste měli dáno mít SP ve SoSB? On vám to podepíše, ale za novou cenu zřejmě, když jste asi termíny nesplnili. Blbé je to zjistit až teď...
10. led ve 13:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 A proč jste vlastně podepisovali SoD až tak pozdě? Vždyť KS se dělá až po podepsané SoD a cena po KS se pak dává dodatkem?
10. led ve 13:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 537 příspěvků. Má 13 přátel. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
7
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 537 příspěvků. Má 13 přátel. Region Tábor.
 @margot_ka budu reagovat čistě jen na Tvůj dotaz - naší situaci znáš, uváděla jsem to tu vícekrát - my měli úplně to samé, takže jsme měli mít model 2017 (s tím, že se samozřejmě zvedla cena) = vyjednával nám to pan Nováček z OC Luka (jenže ofiko potvrzené jsme to pak neměli, protože nám RDR chtěli rovnou vrznout ten model nejnovější). U nás toho bylo vícero, táhlo se nám to. Nám taky skoro do posledka, před podpisem SOD tvrdili, že se cena domu nezvýší (a to jsem se na to přímo ptala). Jen nás upozornil pan Nováček, ať si necháme překontrolovat SIKO, kvůli dostupnosti všech položek a případné překalkulaci. No a pak bác, přišla nám ta samá zpráva. Takže taková zkušenost od nás. Snažte se zjistit, jaký model domu vám opravdu budou chtít dát, samozřejmě se logicky navýší cena. Moc držím pěsti, hlavně ať už je to poslední komplikace. Každopádně s Tebou souhlasím, je to děs!!! emoticon emoticon
10. led ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 Takže ponaučení z těchto dvou případů je, že nesmíme věřit tomu, co nám na OC naslibují, pokud to jasně není ve smlouvě. A pokud neplníme termíny, musíme počítat s novou cenou, ikdyž nám OC slibuje starou.
10. led ve 13:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adamhledadum
3
Registrovala se 27. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 8 příspěvků. Má 1 přítele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
adamhledadum
3
Registrovala se 27. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 8 příspěvků. Má 1 přítele. Region Plzeň.
 @margot_ka mám stejnou zkušenost. Protože jste nesplnili podmínky SoSB (dodat do určitého data stavební povolení), tak s tím nejspíš nic nenaděláte. To že to nejsou schopní říct včas, to je věc jiná. Taky jsme furt žili v domnění že budeme mít starou cenu a až když měl SOD podepsat Rýmařov tak nám bylo sděleno, že musíme mít cenu pro model 2017.
10. led ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 785 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 778 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @mariacek leden 2017, ale projekt od rdr nam dosel az v breznu 2017... Takze asi tak emoticon
10. led ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
 @mariacek protoze nam OC rekl,ze sod se podepisuje az je odsouhlasena cena po ks a driv to nejde. Ptali jsme se na to
10. led ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
 @adamhledadum alemy jsme je nesplnili nejen nasi vinou...vina je i na strane rdr,kdyz si prectes co jsem psala dal
10. led ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @margot_ka Projektanta jste dostali v 8/16 - to je na posouzeni zda vam trvalo dlouho schvalit studii, nebo zda on delal dlouho projekt a kvuli nemu jste nestihli termin - na to bych se pak odvolaval...
Prostě bych napsal řediteli "Ano, nesplnili jsme termín, ale to proto, že jste nám pozdě dali projektanta který nám dal projekt později, než jste od nás chtěli povolení."
10. led ve 13:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adamhledadum
3
fotoportrét
fotoportrét
adamhledadum
3
 @margot_ka my jsme stavební povolení měli dodat myslím do konce prosince 2016, ale konečnou specifikaci jsme měli až v březnu 2017 a kalkulaci po ks jsme dostali až v červenci 2017 a to jsme to z naší strany nijak nezdržovali, takže jsme taky nebyli jediní kdo neplnil termíny...
10. led ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @adamhledadum Ale KS a cena nemá se SP přece nic společného. Mohli jste mít SP a až pak řešit KS atd., ne?
10. led ve 14:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
 @mariacek na kazdou upravu jsme cekali min2 tydny..do toho se delal paralelne projekt vzduchotechniky,kterej na projekt domu uzce navazuje...
Jako me nejvic stveten jejich pristup,kdy nejakej klient je jim totalne burt. Jako kdybychom si u nich kupivali rohliky a ne barak za 3 mega...
Proste ve chvili,kdy jsi zahnany do kouta prijdou s takovou jobovkou a ze by navrhli reseni? Kompromis?? Kliente,polib si!
Jako tohle je neco neskutecneho:( kdybych mela pul mega navic,tak jdu k domy dnes a cely rdr poslu tam,kam slunce nesviti...
10. led ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adamhledadum
3
fotoportrét
fotoportrét
adamhledadum
3
 @mariacek no to je pravda, já jen že jak jsme mohli stavět v 1. až 2. kvartálu 2017 (podle SoSB), když teprve v červenci jsme měli kalkulaci emoticon
10. led ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
 @mariacek vsak ja nerikam,ze ma? Povoleni jsme resili jakmile jsme od rdr dostali projekt. Ale sod jsme podepisovali az s cenou po ks, pac nam bylo receno,ze se to dela takto. To,ze jsme na cenu po ks cekali snad 3 mesice je vec druha...
10. led ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenc
Registrovala se 22. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
lenc
 @margot_ka u nás podobně, SoSB na model 2017 , nestihli jsme dodat SP o 3 měsíce a už nám chtěli dát cenu modelu pro rok 2018, že cenu modelu 2017 neudrží.... T.č. jsem ve stavu dohadování se, protože chyba nebyla jen u nás. Například na KS jsme čekali 7 měsíců od předběžné specifikace. Na všechno od RdR pořád jenom čekáme, několik týdnů a pak si vymyslí jěště něco dalšího. Pomalu to na nás působí, že uměle natahují zpracování zakázek...
10. led ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenc
fotoportrét
fotoportrét
lenc
 @mariacek my jsme měli taky nejdříve KS a pak podpis SoD jako margot_ka. Asi je to dle jednotlivých OC, dle jejich aktivity. Evidentně, jak tady čtu již delší dobu příspěvky, se postupy různých OC liší...
10. led ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 370 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 369 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @rdkubis74 garaz navic je cca 220t (zase se odecte kulna -60t)
10. led ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 116 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 116 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 Já mám v SoSB model 2017, podepisovala jsem v říjnu 2016 těsně před zdražením, SOD jsem podepisovala v listopadu 2017 a zůstal mi tam model 2017, tak doufám, že nebudeme nemile překvapeni při podepisování dodatku po KS, kterou máme v březnu 2018.
10. led ve 14:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
 @mariacek tak asi těžko mohli splnit termín pro SP, když neměli projekt. Měli evidentně složitější projektovou dokumentaci skrze neobvyklý typ vytápění, ale to není jejich problém ne?
10. led v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (31 r.)
Registrovala se 31. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
klaravarmuzova (31 r.)
Registrovala se 31. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Kozmice, Region Benešov
 Prosim, mate nekdo predstavu, jaka byla hmotnost odpadu v kontejneru po stavbe? Moc dekuji, pokud nekdo vi a odpovi. emoticon
10. led v 16:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @mariacek s RDR se nelze na nic odvolávat, je to naprosto jednostranný vztah. Oni vás nepotřebují, mají zakázek dost a když jim nějaká vypadne, okamžitě ji nahradí. A podle toho se k vám chovají. A veškeré změny v nákladech přenáší na zákazníka.
10. led v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @margot_ka Jo to samý, první možnost je akceptovat vyšší cenu, druhá je vzdát to s rdr včetně všech finančních a časových investic doposud. žádná jiná další možnost není, teď to dělají to i když má člověk stavebko včas.
10. led v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš