Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

14. pro 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pacharo
Registroval se 18. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
pacharo
Registroval se 18. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @klaravarmuzova My meli cca 3 tuny s tim, ze drevo nechavali vedle.
10. led v 16:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 125 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 125 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 Četli jste už příspěvek na fb RDR? Pozastavují podepisování SoSB na rok 2019 a už budou podepisovat 1q a 2q 2020...
10. led v 17:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
 @didinky jojo
10. led v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1128 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1128 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @margot_ka Mají Vás na lopatě a prachy navíc jistý. Co není na papíře, to jakoby neexistuje:(
10. led v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra.
10. led v 19:25 • antonyt
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1701 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1699 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @antonyt koukám, že vrzání podlahy v patře je skoro standard. Už je celkem dost lidí co si na to stěžuje, včetně mě
10. led ve 20:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 517 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 517 příspěvků. Má 14 přátel.
 @klaravarmuzova No, tak my měli 1,8t, dřevo také dávali vedle, máme Kubis 632 a množství jsem vyčetla z faktury za odpad emoticon
10. led ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. led ve 20:46 • antonyt
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1701 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1699 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @antonyt mají přijet za 3 týdny tak uvidíme, dost na tom budu trvat. Kde Vám teče voda z větráku? My zatím ok, nikde nic. Měla by tam být nějaká zpětná klapka, aby neproudil studený vzduch?
10. led ve 21:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 138 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 138 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @antonyt Vas prispevek se mi zda podezrely: shrnujete pouze jiz uvedene problemy s prohlasenim, hlavne nestavet s RDR.
Nick z ledna, zadne foto atp...
Zavani mi to konkurenci :/
10. led ve 21:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @beam1969 nemyslím si. Jeho popsané závady jsou celkem běžné, více lidí tu toto řeší. Třeba přidá i foto, také bych to rád viděl
10. led ve 21:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 95 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 95 příspěvků.
 @angus88 Tak tak, většinu z toho jsme řešili také... Na druhou stranu stojím za tím, že servis se stále snaží a drží RDR jméno...

Pokud někdo čeká 6 týdnů na odpověď na řádně nahlášenou reklamaci, tak už to má 2 týdny ležet na stole ČOI jako podnět ke kontrole. Chápal bych, kdyby se ze servisu někdo ozval a domluvil se na termínu klidně delším než 4 týdny, ale pokud nikdo nereaguje i po urgencích, tak se nebát využít svá práva. Třeba by ta odpověď s termínem nápravy najednou byla do druhého dne...
10. led ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 My taky pár věcí reklamovali a nejdéle jsme čekali tři týdny od podání reklamace. Jinak větrák jsme taky řešili, protože nejdřív dost cvakal, tak odstranili asi klapku, protože tam žádná nebyla a díky tomu zase do domu dost táhlo, tak minulý týden přijeli a nějakou klapku do ventilátoru přidali a nic neklape a ani dovnitř netáhne.
Jinak zatím nikde nic nevrže, až teda na schody, kdy ráno po probuzení a první sejití dolů skoro každý schod nahlas lupne. Když už jdu podruhé, tak už to nic nedělá.
10. led ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 472 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 470 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @zmrz_lina No to ne, ale mi šlo o to, jestli třeba 10x nenechali předělávat studii... Prostě když je to hlavně chyba u RDR, na to bych se odvolal.
10. led ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 472 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 470 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @luckadedkova @didinky Mě to teda fakt nepotěšilo. 21. 12. 2017 jsem podepsal v Praze SoSB s 3.q 2019 a po svátcích 12. 1. 2018 ukončují příjem na 4.q 2019. Trochu mi to nesedí... SoSB se mi zatím podepsaná nevrátila.
10. led ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 914 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 914 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @mariacek tak samozřejmě jsme studii ladili, dokud jsme nebyli spokojení. to snad nikdo neodsouhlasí to první, co mu předloží, ač mu to nevyhovuje emoticon ale tak s tím se snad počítá, že si upravuješ projekt emoticon ale vzhledem k tomu, že jsme sosb podepisovali v 5/2016 a projektanta nám dali až v srpnu (dostali jsme teda výborného, takže to bylo plus) a některé úpravy byly potřeba udělat vzhledem ke vzduchotechnice, tak to holt chvíli trvalo. hodně se to natáhlo tím, že nám na to rdr zpracovával cenu abychom věděli, kolik úpravy stojí. na tu kalkulaci jsme čekali víc jak 2 měsíce i kdyz jsme urgovali
no uvidíme, jak dopadneme.
prvotní vztek už trochu opadl, teď už jen doufám a modlím se. držte nám palce emoticon
10. led ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. led ve 23:58 • antonyt
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
 @margot_ka Ty jo, vy si to vybíráte už od koupě pozemku... Tak snad už konec jobovkám a dopadne to dobře emoticon
11. led v 05:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 margot_ka: Když jsem četl, jak dlouho to už řešíte, co vše jste už podstoupili, asi bych se na to už dávno vykašlal a začal asi stavět zděný dům, který by byl za stejné peníze o dost větší než Kubis. A ty čekací lhůty jsou opravdu velké, tak to bych už vůbec nevydržel čekat. My jsme od koupi pozemku po předání domu vše měli za 1 rok a bylo to tak akorát. Hlavně jsme vybírali pozemky, kde nejsou komplikace a jsou zasíťované. Jinak jak jsem koukal, to máte u vaší parcely 12 sousedů???
11. led v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
 @pavelll12 no fakticky mame sousedy 3 ;) ale sousedime s pozemkem, ktery vlastni,krome nas, 4 dalsi lidi (bude tam prijezdovka) a z duvodu siti sahajici az na spopecny pozemek (dlouha nudle) jsme museli zadat podpis i techy co jsou od nas daleko,ale sousedi s timhle spolecnym pozemkem. Nikdo s podpisem nasteeti nemel problem)
Domluva je nastesti v pohode
S pozemkama je to tezke. Shaneli jsme 2/roky,posledni rok intenzivne,ale proste pokud ma byt slusny pozemek za nepremrstene prachy a na dobrem miste,tak neni vubec z ceho vybirat :(
11. led v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
 @antonyt můžete sem dát prosím nějaké foto pro konkrétní představu vašich závad ?
11. led v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
 @mariacek Zkus napsat svému zástupci z RDR, když jsme čekali na SOD, tak zjišťoval od vedení, v jakém stavu to je a kdy budou odesílat.
11. led v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
 @luckadedkova jj jsme spolu v kontaktu. Zitra to jede resit do rymarova s obchodnim reditelem a panem Cervenym. Tak snad se to konecne uzavre. Uz se to desne tahne.
My si jinak na lidi z rdr stezovat nemuzeme (s oc jsme trochu bojovali, ale ted se fakt snazi, takze celkem spokojenost). Pan Beran, Salmik, Dolezel, Trhlik - se vsema super domluva, vse bylo vyreseno k nasi spokojenosti. Treba p Dolezel a p Beran se mnou meli fakt svatou trpelivost ;)
Jen proste v te firme jasne nefunguji procesy,prava ruka nevi,co dela leva a kdyz to pak hodi klientovi a popasuj se s tim, tak to fakt neni to,co bych si predstavovala u firmy jejich velikosti a sohledem na to, kolik u nich investujeme
A to je problem managementu. Proste ustrnuli myslenim v dobe minule a komunikaci se zakaznikem nemaji na prvnich prickach svyh firemnich priorit
11. led v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @margot_ka Občas to hold chce z něčeho ustoupit. My jsme si taky vybrali krásný pozemek v jedné vesnici, nějakých asi 1600 m2 za levno. Čekali jsme asi půl roku, než ho majitelé rozdělí na více parcel a nakonec, když na nás vybalili, že se budeme muset společně starat asi o 150 m společné silnice jsem od toho ucukl, protože by se musel řešit septik, natáhnout elektřinu (ikdyž parcela byla za posledním domem ve vesnici), vrt, zřídit na konci naší slepé ulice točnu (hasiči), horší spoje (kvůli dětem) a celkově žádný život a spíš obec s důchodci.
Nakonec čistě náhodou jsem se zeptal v jednom malém městečku poblíž a byla volná parcela 950 m2, zasíťovaná (vodovod, kanalizace) a bylo po prdeli. V obci obchody, pošta, škola, školka, lékaři a je to spíše taková vesnice (3tis obyvatel) a i perfektní autobusové i vlakové spojení.
Nedávno jsem se byl podívat na tu parcelu, co jsme chtěli koupit a jediné co se jim od 9/2016 podařilo, vysypat příjezdovou cestou navážkou. Pozemek byl teda za půlku ceny, ale když jsme si spočítali co bude stát vrt, septik plus jeho měsíční vyvážení, elektrika v nedohlednu, točna, starost o příjezdovou komunikaci, tak celkový rozdíl bylo možná max 300tis. Sice menší parcela, ale stejná situace jako u Vás. Když u nás něco je, tak strašně drahé (1800 - 3500 tis/m2) a my jsme sehnali za 1tis/m2).
Původně jsme také chtěli Kubis, ale po jedné návštěvě jsme tento dům úplně zavrhli, protože rozdíl mezi bytem 90 m2 a tímhle byl minimální a hlavně jsme chtěli mít velký obývák a trochu použitelné mísnosti v patře, což tam nám místnosti 12 m2 prostě nevyhovovali. Pak jsme mrkli na Novu 77, to bylo o něco lepší, ale malý obývák opět a zvětšit 77 či místo garáže dát místnost by šlo, ale cenově nesmysl, za to už byla zase Nova 101emoticon Takže jsme nakonec vzali tu a i tak o jeden modul rozšířili a musím říct, že je to sakra znát. Nejmenší použitelná místnost má 10m2 (pracovna) a to je tak na hraně použitelnosti, ale při troše skromnosti se to dá. Jinak celkově s domem spokojenost, jen tedy po ránu lupou dřevěné schody (nevím čím to) a dřevěné podlahy a stropy. To mi popravdě vadí dost a znovu bych už do toho nešel. Jako nic to zatím nedělá, ale chybí mi prostě chůze po tvrdé pevné betonové podlaze a co se týče stropu, ze shora je strašně slyšet, když tam někdo chodí. To jsme při výběru domu podcenili. Jo a vlastně ještě jeden neduh a to je strašná akustika domu. Nevím čím to je, ale schodiště a horní pokoje (ač tam jsou koberce, skříně apod) se vše odráží. Nevím, asi prostě všude nacpat mraky nábytku, závěsy a já nevím co ještě, aby se to zlepšilo. Stačí nahoře tlesknout a slyšíte... Jinak držím palce ať se zadaří a konečně se na Vás štěstí usměje emoticon Ps: Napiš mi v SZ kolik Vás tedy stáli ty vchodovky (jen pro pobavení).
11. led v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
 @pavelll12 No my jsme za ty 2/ roky na nic nenarazili - nejlevnejsi za 1500-200kc/m a to byly jeste takove super parcely jako v silenem svahu...anebo klidne za 800/m, ale daleko od mesta v prdelakovicich. A to jsme nebyli ochotni akceptovat. Toto je sice na dlouho,ale furt nas to vyjde na lepsi penize nez zasitovany, perfektni misto,dokonala orientace, ve vesnici hodne mladych lidi.
Na jednu stranu jsme i radi,ze jsme museli prvne vyresit site a tak,pac jsme meli opravdu dost casu premyslet nad dispozici a troufam si rict,ze to mame opravdu dotazene,aby nam to vyhovovalo
Mame teda kubis 74, 631 se nam nelibila vubec, desne stisnene a u domu typu nova se nam jednak nelibi vzhled a drihak ty velke sikminy (manzel je hodne vysoky, k74 nam proto vyhovuje vic)
11. led v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
 *1500-2000 kc/m²
11. led v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 388 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 388 příspěvků. Region Benešov.
 @margot_ka Také jsme po prohlídce zvolili Kubis 74. On zase tak malý oproti Nova101 není (117m2 Kubis74 x 127m2 Nova101). Nova má určitě výhodu v garáži, Kubis má pouze jakousi "dřevěnou garáž". Nám však bude stačit s tím, že stejně plánujeme na zahradní techniku a příslušenství samostatný dřevěný baráček s dřevníkem.

Přesto jsme zvolili Kubis 74 - není tak často vidět jako Nova a prostě se nám líbil "moderností". Ale sto lidí, sto chutí. Hlavně, ať se nám všem dobře bydlí a s co nejmenšími problémy kolem.
11. led v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 @mariacek ukončili příjem nových SoSB, tak to se na Tebe už nevstahuje... Já domlouvala schůzku před podepsáním SOD v pondělí, ptala jsem se jak to vypadá s termíny a prý 4q2018 a ve čtvrtek z toho už byl 1q2019 takže je to klidně možné...
11. led ve 13:27  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1819 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1819 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 Koukal jsem schválně, jak jsem to měli v roce 2014, SoSB v červnu, SOD v půlce října a stavba v únoru. A teď to je na 2 roky? To je teda mazec, na to bych teda neměl trpělivost...
11. led v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Region Praha - západ.
 Ahoj stavebníci
Dá mě někdo typ na firmu,která by provedla přední plot bránu,branku a podezdívku z KB bloků? Děkuji
Středočeský kraj
11. led v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš