Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @didinky Díky za info o SoD, tu budu řešit na jaře. Mě šlo jen o to, zda jsem vůbec podepisoval 21.12. reálný termín, když to byl 3.q/2019 a 1.1. mé OC ukončilo příjem smluv na 4.q... Pochybuji, že se 4.q zaplnil během ani ne 3 týdnů a to ještě přes svátky... Neumím si to vysvětlit.

Co se týče těch pozemků - kdyby někdo chtěl být mym sousedem, vím o třech kompletně zasitovanych pozemcich ktere budou snad letos na prodej... 51min mhd na Vaclavak, 31min na metro busem za cenu kolem 1360 za m.
11. led v 15:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Praha - západ.
 @antonyt
Zveřejněte to i na FB. Jsem z vašeho příspěvku dost zklamaný. Zakládali si na termínech a kvalitě.
O to první již přišli a nyní i kvalita a řešení reklamací? To snad né
To je horší než nedodržení termínů emoticon
11. led v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 335 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 335 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 @goethe nám nyní dělá plot kb bloků, přesněji play bock jeden moc šikovný pán. Teda podezdívku už udělal, teď čekáme na výplň od zámečníka. A až začne lepší počasí, tak nám bude ten samý pán dělat zpevněný plochy. Bydlíme Praha západ - Středokluky. Pokud chcete kontakt, napište mi do zprávy.
11. led v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 640 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 640 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
 @goethe Nechci obhajovat RDR, ale z příspěvku, na který jste reagoval, bych nedělala předčasné závěry, je tu zaregistrován od letošního ledna, všeho všudy 3 příspěvky... Uznávám, že poslední dobou RDR má dost velké problémy z důvodu zpoždění a možná i kvality, ale tato diskuze je monitorována nejen RDR ale i konkurencí, takže nemusí být vše vždy pravda. Nicméně všem stávajícím i budoucím stavebníkům přeji pevné nervy, ať nakonec dojdou spokojeni do cíle emoticon
11. led v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 116 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 116 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 @mariacek ono je klidně možné cokoliv emoticon já pořád doufám, že v letošní zimě nenaberou žádné zpoždění a už se nebudou posouvat termíny...
11. led v 18:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra.
11. led v 18:14 • antonyt
fotoportrét
fotoportrét
jk2017
Registrovala se 30. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jk2017
Registrovala se 30. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Region Praha - západ.
 @pavcik Dobry den, mohla bych poprosit o kontakt na pana pres ploty? Sice se nam termin stavby posunul az na podzim, ale snad budeme taky jednoho dne potrebovat plot. emoticon
11. led v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 369 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 369 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 K tomu servisu. Ja bych to tak i cekal. Stavi spoustu baraku takze servis/reklamace na tom budou postupem casu cimdalhur... Ale jakmile by to neresili, tak COI... Nekupujeme rohliky....
11. led v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 781 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 778 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @jahooodka taky to beru s rezervou s ohledem na prazdny profil a registraci v lednu emoticon
11. led v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. led v 19:07 • antonyt
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 211 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 211 příspěvků. Region Benešov.
 @margot_ka
@jahooodka
Vidim to podobne, jako Vy. Ja sveho favorita, o koho se jedna mam. Ten styl psani, haneni tu nedavno byl.
11. led v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 781 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
120
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 778 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @rdkubis74 hlavne nekdo,kdo bere drevostavby jako papundeklove baraky, si tezko necha jeden takovy postavit :D
11. led v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @antonyt jen se optám platí Vás konkurence? Nebo jen prudíte?
11. led v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. led v 19:48 • antonyt
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1475 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @antonyt hoďte sem nějakou fotku nedostatku, ostatní se poučí a nebude tu nutné číst komentáře o tom kdo Vás platí. Mě také zajímá co reklamujete
11. led v 19:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @antonyt Taky bych rad videl o cem se bavime emoticon
11. led ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. led ve 20:31 • antonyt
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 144 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 144 příspěvků. Region Praha - východ.
 @antonyt a je to venku 😀😀
11. led ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. led ve 21:23 • antonyt
11. led ve 21:31 • antonyt
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @didinky no oni to dávkujou...člověk se s tím smiřuje postupně tak mu každý další mail posunou termín i když od začátku ví, že to bude ten co jste dostala naposled. nám to udělali takhle natřikrát během 14 dní. pak ještě vznikne v klientovi pocit, že nereagoval dost rychle. Ale vzhledem k tomu, že jsem byl i na druhé straně v jiném odvětví, tu strategii znám dobře.
11. led ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @atilius no o tom mi povídejte, RDR jsme vybrali pečlivě po návštěvě několika klientů, kteří na popisovali podobný průběh. teď čekáme 2,5 roku na dům....že byste neměl trpělivost? oni vám to neřeknou hned na začátku, že to bude 2,5 roku. nejdřív bude za rok, než doděláte návrh tak za 1,5 roku, pak jim trvá půl roku než vám pošlou projekt na základě kterého rozjedete stavebko a nakonec když už máte všechno připravené, uzavřenou hypo, připravené peníze........vám to posunou o další rok. nemáte už kam couvnout.
11. led ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @didinky je fakt, že žádná zima není...tak se alespoň nebudou mít na co vymlouvat
11. led ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 197 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 196 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 Přátelé.
RD Rýmařov -ano či ne? Udělejte to jako my. Nikdy nedejte na to, co se řeší na diskusích, ale i v předváděcích centrech. Rýmařovské domky máme v hlavě a při cestách po ČR jsme jich poznali opravdu hodně. A stačí se zastavit a popovídat s paní na zahrádce, pánem v garáži. Odtud jsme čerpali informace! emoticon

Je tomu více jak dva roky, kdy jsme kontaktovali RD Rýmařov s tím, že si chceme nechat od nich postavit dům. A je to tři týdny, co nám domek předali. Mohu konstatovat, že jsme si prošli mnoha úskalími. A přesto, že se v hotovém domku objevila malá chybka s většími následky (vrzajici podlaha je proti tomu nic), tak se nám v domečku líbí a jsme rádi, že ho máme. emoticon

Víc psát na toto téma nebudu, neb to vydá na pěkný článek a taky narad dělám ukvapené závěry. Ještě nás taky čeká fasáda. emoticon
12. led v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 Ahoj všem, ani nevím jak začít. Opět se tu strhla lavina "naštvaných" přispěvovatelů - zejména dva nicky v poslední době, velmi si podobného stylu psaní a názorů, čeří vodu. Ač nám zde psali, jak pošlou fotky "závad", nestalo se tak. Pouze to šikovně zahráli do ztracena. Pokud existují doopravdy tak velké závady, nic Vám neudělá se o ně s námi podělit formou fotodokumentace. Pokud doopravdy existují, jen to ostatním pomůže "na co si dát pozor". Věty typu - je to papundekl, slyším venku sousedy - mně to přijde k smíchu. Nevěřím tomu, že si člověk závady nenafotí pro případná pozdější použití. Byl jsem osobně v předváděcích domech, u pana projektanta, který má shodou okolností dům od Rýmařova, byl jsem u sousedů v bývalém bydlišti. Měl jsem, byť krátký čas, na to se kouknout a poptat a vím své.

Zdržení je druhá věc - pokud budeme všichni psát stylem "čekám už dva roky, tři roky" je to sice hezké, ale o ničem to nevypovídá. Je chyba na straně stavitele nebo u nás klientů s nestíháním termínů? Proto (už to tu někdo psal, myslím že Mariacek) je takový problém napsat stručně historii (první návštěva, datum SOSB, KS, SP, SOD...)? To, že je Rýmařov ve skluzu (a někdy pěkném) není tajemstvím, video a dopis o tom říká své (reálné zkušenosti). Mě se to také dotýká a mám s tím nemalé starosti, ale co dělat? Také jsem si hezky zanadával a naštvání trvalo pár dnů. Jenže (vím, že zde došlo u jedné z klientek ke zrušení smlouvy) po vystřízlivění mi stejně jiná možnost než čekat nezbyla - představa znovu obíhat geodeta, sousedy, úřady, projektanta, ŽP a hygienu, hledat jinou stavební společnost - platit vše znovu, takový frajer nejsem, vyhodit tolik peněz a času.

Nechci, aby to vyznělo jako pochlebování Rýmařovu. Jen je strašně jednoduché, napsat anonymně "hanlivý" příspěvek a čekat, jakou reakci to způsobí (a že u dvou nicků jsem si jist, že je to jejich sport a zábava). Pokud jsou závady a problémy doložitelné, pak sem s nimi. Co jsem čtením fora pochytil, tak nejvíce se opakují:

Závady:
- vrzající podlaha v patře,
- tekoucí (kapající) voda z ventilátorů,
- praskající (zvukem) schody.

Problémy:
- občasná váznoucí (ne)komunikace,
- zdržení s výstavbou.

Pokud kdokoli, kdo už bydlí přidá další problémy a závady, nám čekajícím to pomůže, na co si dát případně pozor.

Omlouvám se za delší příspěvek, ale to vypisování "závad a problémů", které nikdo nikdy nedoložil, mě po ránu zvedlo ze židle. Všem, co bydlí a popisují své zkušenosti, závady a problémy moc děkuji, protože o to se lze opřít a čerpat z toho, na co si dát při výstavbě popř. pozor. Ještě jednou díky Vám.
12. led v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 no mě hlavně ty praskající schody nepřijdou jako závada, to je prostě dřevo a to pracuje podle vlhkosti, která se přes noc samozřejmě mění a pak při prvním projití si to zase sedne a prostě to popraská... emoticon
12. led v 09:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1476 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1475 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 Přidám také své poznatky na co si dát pozor při stavbě a její kontrole.

- Rovinnost stěn a pravé úhly při montáží hrubé stavby
- Položení obkladů a dlažby (doporučuji v den dokončení části vždy důkladně projít a následně nechat opravit, nemusí se vysekávat jako např. po pár dnech)
- Rovinnost podlahových dílců
- Dilatační spáry při pokládání podlahy a lepení dlažby (zvláště při použití podlahovky)
- Začištění spodní části zateplení před natažení fasády (hlavně rohy boduvy, které se dodělávají)
- Co největší kontrola parozábrany (hlavně u zásuvek)
- V případě KASARD kontrola průhybu dodaných dveří
- Usazení schodiště (kontrola rovinosti schodu)
- V případě zmoknutí kontrola vysušený izolační vaty ve stropech

Toť naše zkušenosti, třeba to někomu pomůže. Vše z výše uvedeného mohu doložit
12. led v 09:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @plaintruth Jasně, ale je tu otázka, proč někomu se ty schody za roky ani nehnou a někomu to praská každé ráno? My jsme třeba na schodech měli závadu, že při montáží dvou schodů, které se dělají až na stavbě, byly použity malé fermacellové šrouby místo velkých vrutů. Schody pak nebyly úplně pevné a dost hlasitě praskaly. Nemusí to tedy být vždy nutně vlastnost dřeva emoticon
12. led v 09:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 Kdyz uz to tu sumirujem, kdysi sem si ulozil toto, uz ani nevim kdo to sem daval:

"
1. Řádně si v předávacích protokolech přečtěte vše, co podepíšete. Zkontrolovat ze zápisů ve stavebním deníku, zda byly provedeny tlakové zkoušky vodovodu a kanalizace.
2. Zkontrolovat veškeré předané doklady, zda jsou ke všemu návody k používání (zpravidla se vyhazují do kontejneru). Co bude chybět, požadovat doplnit.
3. Než podepíšete převzetí zbylého materiálu (především obklady, střešní tašky apod.) zkontrolovat, zda to odpovídá skutečnosti.
4. Ze střešního výlezu zkontrolovat správné položení tašek na střeše a hřebenáčů (musí být do sebe řádně zaklaplé). Stejně tak zkontrolovat i oplechování na střeše a okapy.
5. Zkontrolovat funkčnost všech světel a zásuvek, vč. jejich počtu a umístění.
6. Zkontrolovat, zda komínová dvířka navazují na otvor z komína a nejsou tedy o kus vedle.
7. Kontrola zavírání a těsnosti oken a dveří.
8. Zkusit, jak odtéká voda z vany a sprchové vaničky. Zjistit, zda je přístupný montážní otvor v přizdívce vany (zde by měla být odnímatelná obkladačka). Pokud voda bude odtékat mizerně, prověřit, zda je v pořádku spád potrubí (umějí to totiž udělat i v opačném spádu )
9. Zkontrolovat dotazem, zda máte osazen čistící kus na kanalizaci, a to 1 m nad podlahou v přízemí, ne někde pod stropem
10. Koukněte na pohledové trámy, které máte mezi kuchyní a obývákem a v místnosti nad garáží – nepraskají někde? Nejsou viditelně spravované tmelem?
11. Co se týče sem tam nějakého škrábanečku či šmouhy, to berte s úsměvem, protože stavba bez jediné chyby neexistuje. A Rýmařovské domky těch chyb mají fakt relativně málo. Držím palce!
12. jsem kontroloval zapojení zásuvek (fáze vlevo a aby nebyla na kolíku)
13. rovinnost podlahy +/- 2mm na 2m lati
14. Kontrola podlah/oken - do 14ti dnu od prevzeti

"
12. led v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terezakrasne
Registrovala se 12. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
terezakrasne
Registrovala se 12. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
 Dobry den vsem emoticon Diskuzi sleduji jiz nejaky cas, ale az nyni se zapojuji emoticon Budeme s RDR stavet domek Nova 77. Chtela bych se zeptat, jestli RDR dodrzuji alespon ta data montazi, ktera zaslali v dopise, kde oznamuji zpozdeni. Diky moc emoticon
12. led ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš